Aitame Andrus Ansipil õige otsuse teha!

Sotši olümpiamänge ei lähe vaatama Barack Obama, Angela Merkel, François Hollande, Viviane Reding, Toomas Hendrik Ilves, Dalia Grybauskaite, Donald Tusk, Frederik Reinfeldt. See pole juhus.

Need riigijuhid ei taha toetada režiimi, mille ideaaliks on Nõukogude Liit.

See-eest läheb Sotši Edgar Savisaar. Samuti on kohal Viktor Janukovitš, Nursultan Nazarbajev ja Aleksander Lukašenko. Ja meie Andrus Ansip.

Eesti peaminister on teatanud, et läheb olümpiamängudele eraisikuna, kuid osaleb siiski avatseremoonial.

On raske näha, kuidas saaks peaminister sellisel üritusel olla lihtsalt eraisik – eriti kui temaga koos reisib välisminister. Ka eraisikuna peaks valitsuserakonna esimees ning valitsuse juht sõnas ja teos toetama Eestile olulisi väärtusi: demokraatiat, õigusriiki, kodaniku- ja inimõigusi.

Peaminister on tuntud kui aktiivne tervisesportlane ja spordisõber. Me usume, et Eesti talisport vajab praegu väga eetilist eeskuju.

Andrus Ansipil on suurepärane võimalus seda eeskuju pakkuda, jättes osalemata olümpiamängudel, mille eesmärgiks on ilustada Vladimir Putini tegevust kodanikuõiguste, sõnavabaduse ning õigusriigi piiramisel.

Aita Andrus Ansipil õige otsus teha, anna allkiri!

allkirjade kogumine on lõppenud

02.02.2014 00:00 kuni 06.02.2014 23:59

973 häält

97%


Aktsiooni korraldaja

Anvar Samost

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Ago: Tubli
Tegitegi ära :)
Vasta!
anti: blabla
"Ka eraisikuna peaks valitsuserakonna esimees ning valitsuse juht sõnas ja teos toetama Eestile olulisi väärtusi: demokraatiat, õigusriiki, kodaniku- ja inimõigusi. "

aga toetabki ju? mis on inimõigused, demokraatia ja õigusriik?
kaugelt ei pea otsimagi... see on ju vabadus, vendlus ja võrdsus nagu õndsal rahvavõimu ajal, alles paarkümmend aastat tagasi!

MultiKulti ahju!

petitsioon.ee/eesti-vene-piirileping-referendumile
petitsioon.ee/reeturliku-vene-eesti-riigipiiri-lepingu-vastu


http://poliit.planet.ee
Urmas: Mõtlemist
Annan kindlasti oma hääle, kuna Sotši läheb ka lääneliku demokraatia vaenlane nr 1 Sauli Niinistö ja õnneks ei lähe kaasaegse demokraatia isa Kim Jong-un. (Fidel Castro boikoteerib kah neid neetud mänge)
Vasta!
Tõnu: Mõtlemist
Putin on vana pede!
Totu: Lugupeetud ajakirjanik,
Te olete kohutav russofoobne inimene. Ma tahaks küsida selle petitsiooni peale, mis Sul viga on?!
Mitu kümmend aastat elame eraldi riigina ja sinu jaoks Venemaa on nagu punane rätik veise jaoks. Äkki sa oled pigem veis, mitte ajakirjanik? Ilmselt psüühiliselt haige veis, lapsena punase puuga vastu pead saanud. Sel juhul soovitan pöörduda arstide poole, saan isegi nõu anda kuhu pöörduda, meil on väga head tohtrid olemas.

Soovitan maha rahuneda, mõelda suurelt elu peale ja teha positiivseid järeldusi Venemaa osas.
Vasta!
Peter: Peeter
Andrus Ansipile : enne on vaja mõelda, mitte ilmaasjata hüpata.
(vana kommunist peaks ikka mäletama venekeelset ütlemist: dumatj nado a ne prõgatj!)
Vasta!
Teet: Putin noomis ja Ansip roomab...
Astrid Kanneli isikus juba Putin üks kord noomis Eestit, kui see ei roomanud kohale 9. maiks 2005 nn võidupüha-üritusele Punasel väljakul (selle eest president Rüütlile kiitus!). KUNA tiblad võtsid selle pressikonverentsi katke youtubest maha, pidin otsima protokolli. "We are ready to do this despite what I see as your leadership’s mistaken decision not to come to Moscow on May 9. I think this was a mistake, but this is Estonia’s affair. We will not let this create tension and dampen our relations," noomis Putin Eestit. Kas sellest võtsidki eesti diplomaadid õppust? http://archive.kremlin.ru/eng/speeches/2005/05/10/2030_type82914type82915_88025.shtml
Vasta!
Risto: Milleks?
Lugedes ajakirjandusest uudist, antud petitsioon korraldamisest, siis arvasin et tegemist on huumoriga.
Kas tõesti on sellisel allkirjade kogumisel mõtet kui Andrus Ansip läheb eraisikuna nautima maailma suurimat spordisündmust, siis milleks öelda inimesele et sa ei tohiks seda teha?
Vasta!
Viktor: Ajuvabale ajakirjanikule
Midagi lollimat kui Sotši Olümpiamängude boikoteerimine annab välja mõelda aga nohh, Anvar Samost(tüüpiline eesti nimi!), teab muidugi paremini:D
Vasta!
Eduard: Eduard Tinn
Olümpiasport ja poliitika olgu lahus!
Vasta!
Valeri: Samostiga nõus
Inimesed on tihti kahjuks lühinägelikud, ei ole võimelised nägema pilti tervikuna.
Vasta!
Jüri: Jüri: võrdne kohtlemine
Ei maksa minna kaasa vaenlase loomise kampaaniaga. Kui naabril on midagi halvasti, tuleks teda aidata. Kindlasti tuleks loobuda kaksikmoraalist, kus USA-le jt on lubatud tegevused, mida me Ukrainale ja Venemaale ette heidame. Samuti ei tohiks heaks kiita terroristide tegevust, kui me ise Eestis keelame ka rahumeelseid meeleavaldusi.
Vasta!
Väino:
Mina arvan, et Ansip ei peaks minema Sotši.
Vasta!
jaan: Jaan
Kus viga näed laita, seal tule ja aita!
Vasta!
Lea: Eraisik vs poliitik
Ansip võib eraisikuna minna Alpidesse suusatama aga mitte olümpiamängudele. See ei ole lihtsalt võimalik.
Vasta!
Jaana: Imestusega
Kindlasti pole olümpiamängude, eesmärgiks "ilustada Vladimir Putini tegevust", härra Samost.
Olümpiamängude eesmärgiks on võistelda talispordialadel kõigi maailma sportlaste osavõtul.
Kui keegi eesti kodanik Ansip läheb seda spordipidu vaatama, siis on see tema isiklik asi, olgu või peaminister.
Mina vaatan kindlasti olümpiat telekast, eriti seda kõike kuidas meelelahutuslik osa on kujundatud.
Kui mängud toimusid punases komparteilises Hiinas, vaatasin ka, kuigi siis oli Tiibeti saatus mulle väga südamelähedane ja soov mänge boikoteerida tõeliselt põhjendatud. Arvan, et see petitsioon on surnult sündinud asendustegevus, ja vene demokraatia abiks on õigem võidelda eesti demokraatiat arendades Eesti Vabariigis, olles siis eeskujuks teistele rahvastele. Niikaua, kuni me ise valime etteantud paari partei nimekirju hääletades ja rahvas presidenti otse valida ei saa, pole meil teistele midagi eeskujuks anda ega õigust õpetada.
Vasta!
margusn: margusN: no ei ole peaminister eraisik
Peaminister lihtsalt ei ole eraisik, et võib teha, mis pähe tuleb. Las sportlased teevad sporti, aga poliitikud võiksid Sotši OMi-laadsetest sündmustest küll eemale hoida.
Vasta!
Peter: piirileping kohustab
Andrus-poisil on vaja brüsseli-onudele raporteerida piirileppe edukast sõlmimisest. Sotshis savipätsi kõrval naeratamine loob selleks vajaliku meeleolu. Hurraa, seltsimehed!
Vasta!
Andres: Andres: Andrus, ära tee eesti rahvale häbi!
Sotši minek tähendab Putini klanni poolt demokraatia ja inimõiguste rikkumise aktsepteerimist. Lisaks toimuvad olümpiamängud suuresti, sõnaotseses mõttes, Eesti küla ahervaremetel, kust inimesed majadest jõhkralt välja aeti ning aastasadu püsinud majad ja kaunid aiad aeti buldooseritega brutaalselt laiali puistati.
Vasta!
Urmas: Andres: Andrus, ära tee eesti rahvale häbi!
Millises Eesti külas aeti inimesed majadest jõhkralt välja ning aastasadu püsinud majad ja aiad aeti buldooseritega laiali? Ei ole nagu midagi kuulnud, et kohalikud eestlased oleksid hädaldanud antud teemal.
Tegemist oli siiski kohalike põliselanikega, kes aastasadu tagasi elasid nimetatud piirkonnas ning kelle haudadele rajatavat väidetavalt olümpiaobjektid.
Mart: Abiks
Tänane dok film ETV 22:10 ehk aitab otsustada

Putin's Game (2013)
http://etv.err.ee/index.php?0569153#.Uu_LPbTSc-M

Peaminister võiks eraisikuna osaledagi aga siis mitte avatseremoonial!
Vasta!
Heli: olümpiamängud
Minu arust on peaminister samuti inimene, kes vöib ja isegi peaks olema toeks meie sportlastele. Ja hr. Puutiniga ei ole sellel küll mingit pistmist.
Vasta!
Tanel: Tanel
Ega ei oleks vaja minna.
Vasta!
Merike: Merks
poolt.
Vasta!
Virgo: Aitame Anvar Samostil õige otsuse teha!
Anvar Samost viibis hiljuti puhkusel riigis, millel on probleeme nii korruptsiooni, võrdõiguslikkuse, prostitutsiooni, narkootikumide leviku kui ka sotsiaalse ning haridusliku kihistumisega. Aita Anvar Samostil teha järgmise puhkuse sihtkohana õige valik! Saada Anvari pangakontole raha, et tal teine kord oleks võimalik osta ühe-otsa pilet Kuule.
Vasta!
Siim:
Sõber Samost!
Sa oled ikka tobu küll. Või KGB või tema järeltulijate agent.
Märkus: ajakirjanike seas võib leida väõõr-riikide agente oluliselt suuremas kontsentratsioonis kui tavaimimeste, s.h. ka riigiametnike seas.
Mul ei oleks midagi selle vastu (või õigemini, ma oleks sellest vaimustatud) kui Ansipist ilmuks pilt, kus tema ja Putin teine teiselt poolt mõnd Sotši kohalikku kaunitari (või ka suusa-või uisukaunitari) ümbert õlgade embaks.
Loomulikult ei tohiks ta seal istuda rahva seas nagu mingi tava-venelane või tungelda rongijärjekorras.
Samost! Sa oled ikka tobu küll - või taotled Sa saamatult odavat populaarsust!
Vasta!
Imre: Nõus
Olümpia ei kaalu eetikaprobleeme lihtsalt üles..
Vasta!
Ain: Vastu
Anvar Samostist on saanud miskipärast russofoob, miks? Pole mingit põhjust jätta Ansipil minemata. Mingu ja esindagu väärikalt Eestit. Samosti petitsioon on täielik tühikargamine. Kahju kohe inimesest, kes ei leia enam kohta siin elus ja püüab tähelepanu saada mingi jaburusega.
Vasta!
Urmas:
Tark otsus oleks leida diplomaatiliselt formaalne s.t. läbipaistev e. mõistetav ettekääne (tihe töögraafik, vajadus viibida samal ajal mujal etc.), miks ei ole just nimetatud ajal võimalik viibida Sochis, Diplomaatliselt tähendaks (?) see mõista andmist, et Eesti valitsusjuht ei pea võimalikuks osaleda silmakirjalikus etenduses. Sealjuures sportlaste osalemist mängudel kui sportlikult ühtedel tähtsaimatel võistlustel ei soovi Eesti siduda mingite poliitiliste küsimustega. Olümpia idee on spordi ja poliitika lahutamine. PM viibimine mängudel mistahes deklareeritud staatuses (pealtvaataja, delegatsiooni saatja, turist vmt.) oleks niiehknaa poliitiline: peaminister jääb riigi valitsusjuhiks 24/7.
Vasta!
Mark: Ära mine
Vasta!
Tõnu: Juba parem!
Samost peab veel pingutama vaenu õhutamisega. Ansipile meeldivaid spordielamusi.
Vasta!
Alo-andres: Sport vs. poliitika
Et sport on poliitikast lahus - see on kahjuks ainult illusioon. Viisakas inimene jätaks selle ürituse vahele ja seda ei tohiks üle dramatiseerida. Et Venemaalt pluss punkte teenida - minu arust Venemaa pigem austab neid kellel on ka mingid kindlad väärtused - mitte ainult pragmaatilised huvid
Vasta!
Taavi: Pärast kaklust rusikatega ei vehita!
Ei toeta vastavat algatust. Pean seda silmakirjalikuks ning kitsarinnaliseks. Olümpiamängudel ei tohi olla kohta poliitiliste manifestatsioonide tegemiseks. Ei ole kellegi asi dikteerida spordisõbra, olgu ta mis ametikandja tahes, õigust olümpiamängudele kohapeal kaasa elada. Venemaa inimõiguste probleemide tõttu ei oleks rahvusvaheline üldsus neile korraldamisõigust pidanud andmagi. Kui see aga anti, on madal ja nadi hakata nüüd tagantjärele sellisel jonnival moel millelegi viitama või osundama või üksikisiku tahet väärama. Olümpiamängud jäägu taolistest manipulatsioonidest välja!
Vasta!