Toetame Tallinna bussiliini nr 49 marsruudi muutmist!

Toetame Tallinna bussiliini nr 49 marsruudi muutmist selliseks, et buss läbiks Pirita linnaosa Mähe asumit Randvere tee kaudu ja liin pikeneks Viimsi valla keskusesse!

allkirjade kogumine on lõppenud

19.05.2016 00:00 kuni 20.06.2016 23:59

408 häält

40%

Tallinna bussiliin nr 49 liigub täna marsruudil Ülemiste jaam - Merivälja.
Pirita linnaosas sõidab buss täna mööda Kloostrimetsa teed ning liini teenindusraadiuses (400m bussipeatusest) elab ca 1200 potensiaalset bussikasutajat.
Muutes bussiliini marsruuti selliseks, et Kloostrimetsa tee läbimise asemel hakkaks buss sõitma mööda Pärnamäe teed Ecolandi keskuseni ja sealt edasi mööda Randvere teed Piritale kasvaks liini teenindusraadiusesse jäävate Pirita linnaosa elanike arv 8000 inimese võrra.
Pikendades bussiliini aga Viimsi valla keskusesse suureneks bussiliini potensiaalsete kasutajate arv veel ligi 5000 inimese võrra.
Miks on vaja bussiliini nr 49 marsruuti muuta?

* Pirita linnaosa elanike jaoks on viimastel aastatel Viimsi valla keskus muutunud tõmbekeskuseks, kus kompaktsel alal paiknevad nii kaubandus-, teenindus-, kultuuri-, hariduse-, kui vaba aja veetmist võimaldavad asutused, kuid kuhu jõudmiseks peavad Mähe asumi ja Viimsi valla Äigrumäe ning Metsakasti küla elanikud kasutama kas sõiduautot või kulutama tarbetult aega ümberistumisel teise bussi ootamisele.
* Ülemiste Citys asuvad paljude Pirita ja Viimsi elanike töökohad kuhu jõudmiseks kasutatakse seni vaid isiklikku sõiduautot.
* Pärnamäe teed läbides luuakse võimalus ilma ümberistumiseta külastada Eesti suurimat kalmistut - Pärnamäe kalmistut - selle kogu ulatuses.
* Bussiliini muutmine vähendab Randvere tee, Pärnamäe tee, Merivälja tee ja Ranniku tee liikluskoormust, sest oluliselt paraneb ühistranspordi kättesaadavus Mähe asumi ja Metsakasti ning Äigrumäe küla elanikele ning kaob vajadus isikliku auto kasutamiseks.
* Bussiliini muutmine vastab Pirita elanike aastatepikkusele ootusele.

Bussiliini muutmisega ei kaasne kulutusi taristu (teed ja bussipeatused) väljaehitamiseks, ning liin pikeneb Pirita linnaosas vaid 0,8km võrra ning Viimsi vallas 1,2km võrra. Kokku pikeneks liin ca 2 km võrra kuid annaks võimaluse mugavat ja ümberistumisvaba ühistranspordi otseliini kasutada ca. 13 000 Pirita linnaosa ja Viimsi valla elanikul!

Aktsiooni korraldaja

MTÜ Mähe Selts

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Viivi: toetame tallinna bussiliini nr. 49 marsruudi muutmist
poolt
Vasta!
Toomas: buss nr.49
Ja peatuse võiks ka Hooldekodu tee otsa teha ,mitte ussimäel ja järgmine juba üle Pirita silla!
Vasta!