Eesti Energia hinnatõusu taotlus tuleb avalikustada

Käesoleva petitsiooniga toetame Omanike Keskliidu poolt koostatud nõudmist, et Eesti Energia avalikustaks elektri hinnatõusu taotlused. Eestis on lühikese aja jooksul esitatud Konkurentsiametile kaks taotlust, et kergitada elektri hinda. Arvestades asjaolu, et reaalpalgad püsivad muutumatuna, kuid inimeste sundkulutuste osakaal rahakotis on märgatavalt kasvanud, siis igasugune universaalteenuste hinnatõus on kodutarbijale valulik protsess.

Petitsiooni eesmärk on, et Eesti Energia ja teiste universaalteenuseid pakkuvate monopolide hinnatõusud oleksid tarbijatele avalikult kättesaadavad ning arusaadavalt ja põhjalikult lahti seletatud. Sellega välditakse olukordi millega põhjendatakse avalikkusele vaid osa hinnatõusust ning seda ka lühikeses pressiteate vormis. Taotluse avalikustamine loob võimaluse Eesti Omanike Keskliidule hinnatõusu vaidlustamiseks. Tänasel päeval saab taotlustega tutvuda läbi Konkurentsiameti, kuid tihtipeale võib selleks kuluda nädalaid või lausa kuid. Rohkem informatsiooni Eesti Energia hinnatõusu saaga kohta leiab http://www.omanikud.ee/blog/article_id-1037

Omanike Keskliit nõuab, et
1) Eesti Energia peab avalikustama oma koduleheküljel hinnatõusu taotlused samal päeval kui taotlus edastatakse Konkurentsiametile kooskõlastamiseks.

2) Eesti Energia peab selgitama tarbijatele oma koduleheküljel põhjalikult ja arusaadavalt hinna muutmise tagamaid.

3) Eesti Energia peab selgitama investeeringute tagamaid. Miks on investeering vajalik? Millised alternatiivid olid investeeringule? Millised tehnilised lahendused olid võimalikud?

allkirjade kogumine on lõppenud

11.07.2011 00:00 kuni 27.07.2011 23:59

3904 häält

97%

Omanike Keskliit kavatseb selle selle petitsiooniga pöörduda ka Riigikogu poole, et seadusandja kaaluks muuta kohustuslikuks hinnataotluste avalikustamine nii Eesti Energiale kui ka kõigile teistele universaalteenuseid pakkuvatele monopolidele.

Aktsiooni korraldaja

MTÜ Eesti Omanike Keskliit
Priit Värk, volikogu liige
priit@omanikud.ee

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Ahto: Eesti Energia hinnatõus
Avalikustamine ja põhjendused eelkõige, siis hakkame hinnatõusust rääkima.
Vasta!
Helgi: Eesti Energia hinnatõus
Avalikustada!
Ants: Eesti Energia hinnatõus
See vassimine ja valetamine on Eesti Energia põhitegevus. Kohe lähevad pankrotti ja kahjum kasvab aga raha loobitakse paremale ja vasemale. See kõik on sellest, et meie kahepoolsed lepingud seisnevad tarbijate kohustustest ja tootja õigustest. Teie valik on kas olla nõus või mitte, ehk kas kasutada elektrit , telefoni jne. või mitte. Seda soodustab Eesti valitsus.
Gennadi: Eesti Energia hinnatõus
Avalikustada!
Ants: Eesti Energia hinnatõus
See peaks ikka väga hea selgitus olema ,et hinda tõsta!
Vasta!
Lea: Eesti Energia hinnatõus
On kaks statistilist näitajat: üks, et meil odavam elekter kui mujal - ja seda kasuatatkse lihtrahvale ettekäändena...kuid teine: mitu % me maksame oma sissetulekust elektri eest - sellest ei taheta eriti rääkida....ja see on juba rahva lollitamine.
Helgi: Ka Helgi :hinnatõus
no aitab vast juba nendest elektrihinna tõusudest.Riburadapidi tõusevad siis ka muud teenused tänu sellele.Võibolla alustaks palgatõusust !!! Ja loomulikult tahaks teada kuhu see hinnatõus kaob.Pole nagu aru saanud siiani,et tänu senistele hinnatõusudele oleks kogu Eesti elektriga kindlustatud.
Vasta!
Andres: Andres:hinnatõus
Kui natuke analüüsida siis ma saan aru, mis tegelikult võib olla hinnatõusu taga.
1. Kuna Eesti energia kasutab teenusepakkumises alltöövõttu (liine ehitab üks firma, mis on juriidiliselt eraldi seisev üksus kuid on oma tööde spetsifikatsiooni tõttu seotud Eesti Energiaga, Energiat toodab eraldi üksus ja kui aus olla siis ka raamatupidamisteenust ostetakse sisse) siis alltöövõtja tahab ka ära elada ning kehtestab oma hinna (töötajate palgatõusu perspektiiv seoses majanduse elavnemisega)
2. Ühe objekti välja ehituseks peaks korraldatama konkurss. Vähempakkuja aga ei ela seda võitu üle kuna kasutatakse lihtsalt dupingut. Kuna oman mõningast informatsiooni kuidas see ühe konkreetse obejktiga käis siis julgen seda ka välja öelda.
3. Eesti energia juhatus peaks üle vaatama oma senise töökorralduse just alltöövõtu osas, sest selgelt kumab läbi see kahtlus, et ei omata mingeid ülevaateid.
4. Kuna EE on riigi ettevõte siis peaks selle astu huvi tundma ka riik kui suures ulatuses TEGELIKULT riigi ressursse koormatakse
Vasta!
Aivar: elekri puudumine
Kui suvel võtavad võrkude töömehed liinide all päikest,selle asemel,et liine puudest puhastada ja talve lumega pidevalt (kuni 24h vool ära).Miks peab tarbija nende tunnitasu kinni maksma? See Raplamaal.
Ei ole nõus hinna tõusuga.Hakaku oma tööd korralikult tegema!
Vasta!
Maicel: Hakkan vastu!!!!!!!!
tegin päeva eest ka fb-sse http://www.facebook.com/hakkan.vastu eesti energija vastase liikumisekui muud üle ei jää siis läheme liitujatega välja oma õiguste eest võitlema. Miks tõstetakse makse kuid palkasid mitte!!!! Kes kaitseb lihtrahvast????? kõik kes omavad facebookis kontot palun liituda selle lingiga ning jagada tarku mõtteid seal. Ükskord peab ka lihtrahvas võitma!!!!
Vasta!
Mati: Eesti Energia hinnatõus.
Midagi on siin riigis üpris viltu. Esialgu endale 200000-line palk, siis energia hinnatõus. Lööge see lolli kari laiali ja pange mõistlikkud inimesed asemele - muidu tuleb endil lõpp!
Vasta!
Jüri: Hind pea olema läbinähtav!
Mitte ainult elektri,vaid kõigi teenuste ja kaupade hinnakujundus peab olema lahtikirjutatud,s.t. kõik kuluelemendid peavad kirjas olema.Hinna tõstmisel peab olema näidatud missugune hinnaelement kallines ja miks.Ja tõstmist tuleb üksikasjalikult põhjendada,vajadusel dokumentaalselt.Mitte üldsõnaliselt(nagu näit.-hind tõusis kogu Euroopas...)
Lugupidamisega Jüri Kivimägi
Vasta!
Olev: Olev: Eesti Energia hinnatõus
Hind on juba niigi laes.
Vasta!
miku: Miku
Avalikustada!
Vasta!
Janix: Eesti Energia hinnatõus
Avalikustada
Vasta!
Andres: Lahtiseletus hinnatõusu vajalikkusest
1.Keegi ju peab p.... kukkunud projektid kinni taguma.2.Kui vanasti sai näite korjata üks töötaja ,siis selleks läheb uuel ajal vaja tervet armeed ja terve armee tuleb kohale üks inimene autos.
Vasta!
Peeter: Eesti Energia hinnatõus
Avalikustada!
Peeter: Lahtiseletus hinnatõusu vajalikkusest
Noh võtku siis oma taskust, kurat!
Palju need E-Energia võllid saavad? 2 tonni? 3? Võib olla siiski aitab? Las tehku endale 2 korda vähem palka, siis ongi raha "kukkunud projektid kinni taguma" rsk. On juba aeg oma paksud persed toolilt lahku viia. Persetavad oma kabinetis, fisiognoomika määrdunud, tagumik soojas, oma palka saavad. Ei huvita, et teistel inimestel elu on ikkagi dramaatlisem
Anne: Anne:Eesti Energia hinnatõus.
Ei ole hinnatõusuga mingil juhul nõus!!!!
Vasta!
Gennadi: Eesti Energia hinnatõus
Avalikustada!
Vasta!
Angelika:
Avalikustada!
Vasta!
Ave: Ave: Eesti Energia hinnatõus
Loomulikult tuleks see avalikustada, kuna sellega on ju seotud edaspidi kõikide toodete ja teenuste hinnad.
Vasta!
Siret: Eesti Energia hinnatõus
See hind on juba niigi liiga kõrge.
Vasta!
Galina: EE hinnatõus
Loomulikult tuleb hinnatõusu taotlus avalikustada, kuid elekter on kohe nii keeruline värk,et ainult väga vähesed oskavad nende põhjendusi tõlgendada ja aru saada, kas hinnatõus on õigustatud. Tore,et Eesti Omanike Keskliit võtab asja käsile.
Vasta!
Gunnar: Eesti Energia hinnatõus
Iga tavaline ettevõte peab oma kasumist ise investeeringuteks vahendid leidma, Eesti Energia tõstab sellel ettekäändel aga hinda. Pärast investeeringid hinda hiljem muidugi alla enam ei lasta ja siis tõstetakse hiljem samal ettekäändel jälle hinda... Noh jne.-jne... Et aitab vassimisest .. Avalikustada!!!
Vasta!
Moonika: Moonika: Eesti Energia hinnatõus
Kommentaar lisatud:16 juuli 2011 kell 13:57
Avalikustada.põhjendus peab ikka väga hea olema.see hind on juba niigi kõrge peaks ikka alandama.
Nad peaks seal meie raha eest vähem rasva ajudele sööma siis ei tuleks ahnust kaa juurde,arvan ma.
See on juba üle mõistuse, kuidas nad meid lollitavad. Võtame koos midagi ette, ma löön kampa.
Vasta!
Jaanika: Eesti Energia hinnatõus
Kas ei ole niigi juba liiga kõrge seehind..Pigem hakake langetama juba..
Vasta!
Madis:
Avalikustada koos loogiliste põhjendustega.
Vasta!