EI Rail Baltic 14C/16B trassile üle Saku Rabametsa ja Esko Talu

Kui sulle ei meeldi kaotada Saku Rabametsa liikumisradasid ja soovid, et Esko Talu traditsioon saaks jätkuda, anna enda hääl.

allkirjade kogumine on lõppenud

03.10.2014 00:00 kuni 31.10.2014 23:59

415 häält

41%

Saku Rabamets on aastakümneid olnud Saku inimestele rekreatsioonialaks. Rabametsas toimuvad igal aastal kümned erinevad spordiüritused suusatamise, jooksu, rattasõidu, orienteerumise jt. aladel. Mitmed üritused on üle 10 aastase staažiga. Traditsioonid on pikaajalised! Ainuüksi spordiürituste raames külastab rabametsa aasta jooksul tuhandeid inimesi. Lisaks veel igapäevane tervisesport ja looduses liikumine, mis lisab veel tuhandeid külastuskordasid. Kui rabametsa liikumisvõimalused kaovad, kaovad ka liikumistraditsioonid Sakus. Välja pakutud trassivariandid seda põhjustavad.

Samas olukorras on ka Esko Talu on, mille maad trassivariant poolitaks.

Vaata ka lisainfot Facebooki lehel : https://www.facebook.com/pages/EI-Rail-Balitcu-trassile-l%C3%A4bi-Saku-Rabametsa-terviseradade/1490289114589747

Ja Rail Balticu planeeringuid:

http://www.railbaltic.info/et/materjalid/materjalid-1/maakonnaplaneeringud-1/harjumaa-ov-kaardid-1/259-20140915-saku-vald/file


Aktsiooni korraldaja

Spordiklubi Porter Racing

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Asko: Kellele on südamelähedane Saku100 singlid, Saku suusarajad ja rabametsas; ütleb kindla ei antud trassivariandile!
Saku rabametsas on sisuliselt ainus koht, kus 10 km raadiuses saaks rahulikult sportida. Kogu Saku-Luige ümbrus on palistatud eramaadega, täis ehitatud, on agraarkasutuses või sellevõrra võsas, et ainsaks kohaks, kus joosta, suusatada ja rattaga sõita, ongi rabamets. See on koht, kus igaaastaselt toimuvad suusa-, maastikuratta-, jooksu- ja orjenteerumisvõistlused. Kui see koht residentsis alla pannakse, võib siin kandis sportimisega hüvasti jätta. See on koht kus pered käivad lastega sportimas, kuna seal on puhas õhk ja puudub liiklus. Mina isiklikult veedan kuus ca 30 tundi rabametsas sportimisele, kindlasti on rabametsa külastajate arv tuhandetes. Ainuüksi MTB kolmapäevakute raames külastab seda kohta üle 300 osavõtja. Sama on orjenteerumisega, milleks on antud mets väga populaarne.
Aidake päästa me spordireservuaar siin linnastunud ümbruskonnas!
Vasta!
Gunnar:
Kahe käega ei
Vasta!
Rivo: Kellele RailBaltic raudteed üldse vaja on ?
Alates 2001a., mil kolisin Laagrisse, olen pidev Saku Rabametsas rattaga sõitja. Seal ei ole mitte sadu kilomeetreid veeretud, vaid tuhandeid. Mõnus vaikne koht lähiümbruse parimate singlitega. Rajad, mida korrastavad, puhastavad ja hoiavad kohalikud entusiastid. Seda selleks, et seal saaks korraldada võistlusi, mis lähedal asuvate inimeste jaoks ongi ilmselt ainsad, kus neil käia õnnestub. Väga suur rõhk on just noorte ja lastega tegelemise peal - nende jaoks on seal küll jooksu-, ratta-, suusa-, orienteerumis- jne.jne. võistlusi. Kas keegi kujutaks ette, et meie riigis on võimalik, kus nt. kooli staadion tõmmatakse pooleks ja veetakse sealt üle kas siis raudtee või maantee ! Võimatu. Kellegile ei tule selline mõte isegi pähe mitte. Öelda veel õigustuseks, et pool jääb ju alles. Saku rabametsaga on praegu toimumas täpselt sama teema, kus "pumba" taga olijad leidsid võimaluse. Sport (ka tippsport) pidavat meie riigis ju vabatahtlik olema.
Vasta!
Peeter: peeter leidmaa
Jah terviseradadele.
Vasta!
Karoliina: Sport ilusas Eesti rabametsas
Saku terviserajad on mulle olnud sporti tehes teiseks koduks. Olen seal rühkinud joosta, suusatada ja rattaga sõita oma terve elu ning oleks kahju näha, et selline ilus raba saaks rikutud raudtee pärast. Pole midagi paremat kui minna pärast stressi täis päeva terviserajale jooksma ja lülitada mõtted välja ning nautida ümbritsevat loodust.
Vasta!