EKA õppehoone valmigu oma krundile tähtajaks!

allkirjade kogumine on lõppenud

31.01.2012 00:00 kuni 01.03.2012 23:59

1395 häält

46%


Aktsiooni korraldaja

Eesti Kunstiakadeemia tudengid

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Andres:
Tuleb vaadata asjadele realistlikult, ei saa õigustada rumalusi sellega, et rumaluste toetamiseks on tehtud suuri kulutusi...Selline õppeasutus ei pea asuma kesklinnas,
Vasta!
Peeter: Tartu Ülikool kesklinnast välja!
Õige,
Tartu Ülikool kesklinnast välja. Rumaluste toetamiseks on niigi suuri kulutusi tehtud. Selline õppeasutus ei pea asuma kesklinnas.
Peeter: Kuhu siis pangad minema peavad?
Kesklinnas olgu kasiinod, autod ja apteegid! Kui sellised õppeasutused ka veel siia tikkuma hakkavad, siis varsti pole pankadel enam kusagile minna.
Asko:
Vanalinn valatagu merevaigust kapslisse ja uputatagu katedraalikõrgusesse õlleklaasi. Viru Keskus laiendatagu lennujaamast sadamani. Kõik kes julgevad kõrgharidusest kõnelda, pagendatagu Tartusse, sülilatagu nende suusajälgedesse. Tundmatu Andres valitagu generallisimuseks ja pühitsetagu anonüümsete ärimeeste kaitsepühakuks, Savisaare enese uksematinahkseks nõunikuks. Rahariik tulgu, asfaldijõed voolaku, kõikvõimas euribor õitsegu kinnisvaraste kipsplaatidest hauakambrites. Maailm lõppegu.
Markus: Markus
Andres, mis rumalustest sa räägid? ja kuidas on seotud rumalus kesklinnas mitteasumisega? Kui on tehtud vigu, ei tähenda see veel, et eka ei tohiks asuda kesklinnas.
Vasta!
Joanna: Joanna
Ülikooli kesklinnas on riigiline ja linnale vaid uhkuseks ja auasi.
Vasta!
Aleksandr: Aleksandr
EKA KESKLINNA!
Vasta!
Maarja: Maarja
Kulutused läheks kesklinnast minema kolides kordi suuremaks. Keegi tasuta krunti ju pakkumas ei ole ja sellisele majale on vaja ka mujal hakata uut planeeringut kinnitama. Kõige kiirem, kõige läbimõeldum ja ökonoomsem lahendus kõigist olemasolevatest! Ootan ja loodan!
Vasta!
EGERT: Ehitame maja
EKA sureb! Kähku uus maja talle.
Vasta!
Hans-Peter: )
Mina arvan, et Kunstiakadeemia sobiks hästi kesk pealinna
Vasta!
Andreas: Andreas
EKA jah kesklinna.. kuhu muljale siis veel? Kuna ta on olnud seal koguaeg siis sinna ta ka ikka võiks jääda, uuel kujul muidugi ja võimalikult kiiresti :)
Vasta!
Maarja:
Tallinna kesklinn vajab üht ülikooli. TTÜ on Mustamäel, TLÜ jääb kesklinna tuiksoonest eemale.
EKA on olnud kesklinnas ja peaks sinna ka jääma. EKA tudengid teevad mahendavad kesklinna.
Nad lihtsalt sobivad sinna.
Vasta!
Ulfhedinn: Yarrrrr!
Kui me hakkame ajalooliseid traditsioone kolima, siis tõstame riigikogu ka Toompealt välja.
Vasta!
Anu: Anu
Konkurssil valiti kahjuks välja vale projekt.
Tänapäevane novaatorlik maja ei keskendu mitte ilule vaid erinevatele ökonoomsetele lahendustele: vihmavee kogumine, valguskiirguse ärakasutamine, maaküte jne. Tuleks konkurssi tööd uuesti üle vaadata ja alustada otsast peale. Tallinna kesklinna saastunud õhu sissehingamine pole just parim variant tudengitele. Palju mõistlikum oleks kolida kesklinnast välja lähemale loodusele.
Vasta!
Konstantin: Jah!
EKA peab jääma kesklinna!
Vasta!
Helene:
Kunstiülikool kesklinnas teeb provintsist linna. Tool millel istud, kauss millest sööd, tapeet mida valid, kampsun mis sind soojendab, sinu lapse esimene rasvakriidijoonistus, see kõik on osa loomest mida Eesti haridusse panustab Eka. Küüditades visuaalse ja mõttelise kultuurisünnitaja keskusest välja jääb halliks kogu linn. Me ei mõtle sellele tihti, sest Eka on justkui alati "olnud", aga vabandage väga päris sitt tunne oli kui jalutasin temast ühel päeval mööda ja teda enam polnud. Üleüldse tegelikult nii absurdne tundub see võitlus, ajalooliselt on see olnud Eka koht ja peab selleks jääma. Tuhandete tuleviku tegijate ja kesklinna atmosfääri tulevik VS üks naaber ja muud pseudojutud. Pange lihtsalt maja püsti juba.
Vasta!
aliis:
EKA KESKLINNA!!
Vasta!
Teele: Teele
Mis hoone siis paremini sobiks krundile Tartu mnt 1? Järjekordne "Plaza", anonüümsetest bürooruumidest koosnev hulktahukas? Või veel üks ostukeskus, parkla või memoriaalpark EKAle? No ma ei näe probleemi...
Vasta!
Kuido: EKA KESKLINNA
nii on.
Vasta!
Liina: edu ekale!
puhume laiali poliitilise nagina pilved ja hakkama juba ükskord müüri laduma!
Vasta!
Maie-Ann: EKA vanasse asukohta!
Vana asukoht on nüüd küll ainuvõimalik ja realistlik on sinna ehitada.Mujale ehitamise mõte tähendab seda, et uuesti tuleb projekteerida ja alustada kõike nullist peale.See on märksa kulukam ja aeganõudvam kui vanasse kohta ehitamine.
Vasta!
Eugen:
Maailmas on kunstitudengid alati kesklinnas kui tihedalt eluga seotud erialade esindajad!
Kui kallis kool õppex sunnib leidma elamiskeskkonda tunduvalt tagasihoidlikemas kvartalites, kas
eraldame kunstitudengid mõnele kaugemale saarele silma alt ära!!!?
...mis-kes on Pr.P taga? häbiaktsioon tema maja vastu!
Vasta!
Maiu: 14 meetrit
Siis nagu olen aru saanud on rahastamise vaidlustamisel tähtaeg, seda raha ON VAJA, seega ei ole normaalne jonnida sellises olukorras maja nihutamise soovist vastuseisva osapoole poolt mingi tyhise 14m võrra, kui mängus on sellised rahad ja maja saamine yldse. Mis loeb kaotatud 14 m yhele väljakule, mis saab asuma EKA UUE maja teisel kyljel, versus kas see väljak koos majaga saab seal asuma yldse!?
Vasta!
Laura: 14 meetrit
Isegi 14 meetri nihutamiseks tuleb teha juba kinnitatud detailplaneering ümber ning läbi viia taas pikk kinnitamise protsess mille tulemusel ei hakka projekt kindlasti vastama SA Archimedese nõudele hoone 2015 aasta suvel valmis saada.
Martin: Pealkiri
Olen väite poolt
Vasta!
Anu: EKA poolt
EKA kannab endas eesti kunsti ja kultuuri olulist osa. Endast lugupidav kultuuriruum vajab ka vastavat haridust andvat ülikooli ja töö tegemine saab toimuda vajalikke ruume omades. Ainuõige mõte on koondada erinevad kunstihariduse teaduskonnad ühe katuse alla, et saaks tekkida ühine diskussioon ja seeläbi areng. Nagu ka kõik teised Eesti mainekad ülikoolid, vajab ka EKA ühtset ülikooli linnakut, mis Tallinna kesklinna äristuvale city´le tõsist kultuurilist väärtust lisaks.
Vasta!
Siim:
Kesklinn vajab EKAt
Vasta!
Kaire: Kunstikõrgkool Tallinnas on enesestmõistetav
Senine maja oli tõeline häbi kultuurriigile. Uus peab olema just seal, kus eelmine. Mõistan, et nii kallist ehitist ei saa teha muuseas või ülepeakaela. Aga tulevane kunstikõrgooli hoone peaks jääma aastateks imetleda, kui arhtektuuri, tehnoloogia ja loova vaimu saavutus. Väga piinlik, kui uus maja saaks lõpuks suure pusimise peale valmis aga olekski nuditud ja ilmetu. Otsustajad: tõuske endast kõrgemale ja alustage algusest .
Niigi kauaks juba koolimajata jäädud...
Vasta!
Tuuli: suu puhtaks!
Need, kes väidavad, et EKA maja pole võimalik õigeaegselt valmis ehitada või ta peaks ehitatama mujale, peaks olema valmis vastama otsekoheselt vähemalt neile küsimustele: kellele on kasulik ehituse edasilükkumine? Millise muu otstarbega hoone nende arvates üldse sinna platsile veel sobiks? Ning kas nad oleks valmis omal nahal järgi proovima, mis tunne on olla praegu EKA tudeng sellistes tingimustes, nagu nad praegu on?
Vasta!
Nurmi: Äärelinnas on alati odavam
Kas kunst suudab ka niipalju tagasi teenida, et sellega ehitise maksumus ja ülalpidamine ära tasuks.
Vasta!
Jaana: Jaana
EKA tuleb valmis ehitada, sama koha peale võimalikult kiiresti.
Ma ei poolda lõputut kilplaslikku nääklemist, tagantjärele kahtlemist ja üksteisele ärategemist.
Jõudu, vastupidavust Signe Kivile ja kogu kunstirahvale.
Ülikoolid peavad olema võimust sõltumatud, kui ühele tehakse liiga, siis varsti on kõik teisedki samas seisus. Toetagem üksteist.
Vasta!
Katrin: EKA endisele kohale
Riigikunsttööstuskool asus sellel kohal.Järjepidavust silmas pidades on see koht EKA-le sobiv.
Vasta!
Anne: EKA püsti
EKA jäägu sinna kus ta oli!
Vasta!
Ivo-Ott: Iseenesestmõista!
EKA olgu omal kohal linnapildis nagu alati.
Vasta!
Asko: Lihtsad juhised:
Vanalinn valatagu merevaigust kapslisse ja uputatagu katedraalikõrgusesse õlleklaasi. Viru Keskus laiendatagu lennujaamast sadamani. Kõik kes julgevad kõrgharidusest kõnelda, pagendatagu Tartusse, sülilatagu nende suusajälgedesse. Tundmatu Andres valitagu generallisimuseks ja pühitsetagu anonüümsete ärimeeste kaitsepühakuks, Savisaare enese uksematinahkseks nõunikuks. Rahariik tulgu, asfaldijõed voolaku, kõikvõimas euribor õitsegu kinnisvaraste kipsplaatidest hauakambrites. Maailm lõppegu.
Vasta!
julian: primaarne on hoones toimuv tegevus
Arvan, et jäärapäine koha külge klammerdumine kindlasti venitab õppeasutuse hoone valmimist. Tuleb meeles pidada, et peamist tähtsust ei oma mitte hoone asukoht, vaid selles toimuv tegevus.
Vasta!
Joosep:
EKA peab jääma oma krundile ja tähtajaks valmis!
Vasta!
Katrin:
Vana EKA ei hävinud juhuslikus pommiplahvatuses ega lagunenud niisama põrmuks- kasutatav hoone lammutati, et ehitada sinna uus, tänapäevasem ja sobivam EKA. Miks üldse arutletakse, et kus peaks see hoone asuma, see lammutati ju kokkuleppel et sinna tuleb uus!!!
... või lammutati see, sest kaubandushooned tahtsid lihtsalt laieneda?
Vasta!
Julia:
EKA peab seisma seal, kus ta enne oli! See on Kunstiakadeemia koht! Riiklik ülikool peab asuma kesklinnas! EKA lubati ehitada vanale kohale, seega ta peab seal seisma!
Vasta!
Irina: Irina
EKA oma krundile!
Vasta!