Igale naisele, igale perele peaks jääma alles valik! Võimalus sünnitada Elite erakliinikus!

Kõik kes toetavad Elites erasünnitusmaja alles jäämist on oodatud petitsiooni allkirjastama!

Alates 01.04.2015 lõpetab Eesti ainsaks jäänud erasünnitusmaja sünnitusabiteenuse pakkumise seoses Eesti Haigekassa otsusega mitte rahastada sünnitusabi AS Kliinik Elites.

Elite Kliinik pakkus sünnitusabiteenust 13 aastat. Elites oli nende aastate jooksul 1290 sünnitust ja sündis 1307 last. Märkimisväärne on asjaolu, et polnud ühtegi lapse surma. Sünnitajad tulid Elitesse kõikidest Eesti piirkondadest, aga ka välisriikidest, sünnitajaid oli nii Venemaalt, Lätist, Leedust, Soomest kui ka näiteks Belgiast. Sageli valisid Elite oma lapse sündimise paigaks ka Eestis elavad välismaalased ja siia tööle tulnud välismaalaste naised.

Läbirääkimised Eesti Haigekassa, peaministri ja sotsiaalministriga ei andnud tulemusi ning riik on otsustanud lõpetada erasüsteemis sünnitusabiteenuse pakkumise doteerimise, hoolimata asjaolust, et süsteem toimib, investeeritud on kordi rohkem kui riiklikus sünnitushaiglas, patsiendid on teenusega ülimalt rahul ja on korduvalt pöördunud Haigekassa poole sooviga, et riik toetaks nende eelistust sünnitada erakliinikus. 2015. aastal jätkas Elite erakliiniku sünnitusosakond tegevust ilma riikliku toeta. See tõi patsientide jaoks kaasa hinnatõusu, mille tulemusena vähenes sünnituste arv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 40% võrra. See kõik viis selleni, et kliiniku juhil ja omanikul dr Andrei Sõritsal ei jäänud üle muud kui kurbusega töötajatele teatada: "Mul on siiralt kahju, et süsteem, mille me oleme kõik koos ehitanud, tuleb nüüd lõhkuda...".

Elite Kliinik tänab kogu sünnitusosakonna personali tipptasemel ja südamega tehtud töö eest. Kõikidel Elite sünnitusabiarstidel on tööstaaži üle 25 aasta ja kõikidel ämmaemandatel üle 15 aasta. Elite oli ainus Eesti sünnitusmaja, kus igal sünnitajal oli isiklik sünnitusabiarst, ämmaemand ja lastearst. Samuti ainus haigla, kus patsiente toitlustasid linna parimad restoranid.

Elite meeskond tänab kõiki sünnitajaid ja nende peresid usalduse eest. Elite erakliinik vabandab südamest kõikide nende naiste ees, kes planeerisid oma lapsed sünnitada just Elites.

Rekordaastal oli sünnitajaid 150.

Statistika kohaselt oli Elite keskmine sünnitaja kõrgharidusega eestlanna vanuses üle 30 aastat. Elite poole pöördusid eelkõige naised, kelle jaoks oli sünnituse juures eriti oluline suurem privaatsus, mugavus ja personaalne lähenemine. Väliseestlasest professor ja Eesti suurim eraannetaja Aino Järvesoo tutvus 2002. aastal peatselt avatava sünnitusosakonnaga ning käis välja idee, et sünnitus võiks olla midagi abiellumisega sarnast - pidulik ja meeldejääv. Just see oli ka Elite sünnitusosakonna põhimõte.

Dr. Andrei Sõritsa märgib, et perefirmana töötavas Elite Kliinikus on sündinud ka tema lapselapsed ja erilist rõõmu tegi talle see, et paljud naised otsustasid sünnitada ka oma teised ja kolmandad lapsed Elites. Ta lisab: "See oli kvaliteedimärk. Mul oli hea meel realiseerida oma teadmised ja unistused, kuidas sünnitus peab toimuma ja mu abikaasa Svetlana tunded, mis tingimustes sünnitaja peab sünnitama. See oli meie jaoks sotsiaalprojekt, mitte äriline projekt. Kui alustasime ambulatoorsete vastuvõttudega, siis paljud küsisid meie juures sünnitamise kohta. Sünnitusabi on kallis ja riskantne ja oleme uhked oma personali üle tänu kellele saime sellega hakkama. Igas loos on olemas algus ja lõpp, eelmise sajandi algul olid Tartus erahaigla ja eraülikool. Ajad muutusid ja nad läksid kinni. Nüüd on ka meie aeg panna punkt sünnitusabis. See aasta oli meie "viimane Olümpia", nagu räägivad sportlased. Edaspidi kontsentreerume eriarstiabis ambulatoorsele tööle ja operatsioonidele naistehaiguste valdkonnas, viljatusravile ja kunstlikul viljastamisele, androloogiale-uroloogiale, ultraheli diagnostikale, kirurgiale, endokrinoloogiale, nahahaigustele, füsioteraapiale, allergilistele haigustele, lastehaigustele, kõrva-nina-kurguhaigustele, neuroloogiale, kardioloogiale, gastroenteroloogiale ja psühhoteraapiale. Kõige kurvem on aga koondada inimesed, kellega olen töötanud koos nende 13 aasta jooksul. Me soovime, et nendel läheks hästi."

Kliiniku lapsehoolduspuhkusel olev arendusjuht Kristina Sõritsa lisab: "Minu kui Elite töötaja jaoks on see otsus muidugi äärmiselt kurb, kuna kogu meie meeskond on andnud kõik need aastad endast maksimumi, et pakkuda Eesti naistele parimat võimalikku sellisel keerulisel teekonnal, nagu seda on sünnitus. Minu kui naise ja ema jaoks on see samm aga veelgi kurvem, kuna ma tean omast kogemusest, kui oluline on lisaks kvaliteetsele meditsiiniteenusele ka toetav ja soe keskkond enne ja pärast sünnitust ning ka sünnituse ajal."
Esimene laps sündis Elite erakliiniku sünnitusosakonnas 28.08.2002. Sünnitajaks oli 23-aastane üliõpilane, kes sünnitas loomulikul teel. Sünnituse võttis vastu toonane sünnitusosakonna juhataja dr. Lea-Mai Mitt.


Iga kogemus oma lapsega on eriline ja ainulaadne!!! Sünnitus kogemus on väga intiimne ja privaatne! Igale naisele, igale perele peaks alles jääma valik, võimalus sünnitada Elite Erakliinikus!

allkirjade kogumine on lõppenud

04.04.2015 00:00 kuni 14.06.2015 23:59

2145 häält

42%

Aktsiooni korraldaja

Teele Taar

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Keiti: toetan
Olles olnud klient riiklikus haiglas, olin veendunud, et järgmine kord lähen elitesse
Vasta!
Helena: helena
Toetan seda kuna iga naine peaks saama ikka ise otsustada kus tema laps synnib.
Vasta!
Tiina: Tiina
Toetan.
Vasta!
Tiina: Tiina: toetan
Olles ise sünnitanud Elite kliinikus, on mul ainult positiivseid kogemusi jagada: suhtumine oli väga sõbralik, professionaalne ning kogu personal andis endast maksimumi.
Kui tuli uudis, et Elites ei saa enam sünnitada, pani see lausa järgmise lapse planeerimise osas kõhklema, väga-väga sooviks jälle Elites oma lapse ilmale tuua!!!
Vasta!
Kristel: toetan!
Valikuvõimalus peab olema !
Vasta!
Annika: toetan
igal juhul ei tohiks see võimalus sünnitada nii toredas kohas nagu elite küll nüüd ära jääda.
Vasta!
Tiina: toetan
Ise oli samuti mõte sinna kliinikusse pöörduda, mitte riiklikku haiglasse, kuna elan väikelinnas kus planeeritakse sünnitusosakond üldse ära kaotada. Oleks parim kui jääks valikuvabadus inimestele!! Iga naine on ja perekond on väärt parimat kohtlemist, mida just Elite suudab pakkuda! pealegi see, et pere saab lapse esimestel eluhetkedel koos olla on väga oluline, mida suured haiglad võimaldada ei suuda!
Vasta!
Gabriel: Toetan!
Ka mina toetan!
Vasta!
sigrid:
Poolt.
Vasta!
Evelin: Pooldan, et naisel on õigus valida
Ka Fertilitas võiks õiguse tagasi saada Tallinnas. Miks propageeritakse kodus sünnitust aina rohkem ja siis tuuakse välja väide: haiglas alla 500 sünnitaja, seega me (haigekassa) ei pea seda piisavaks ja profesionaalseks. NIi öeldi mulle, kui uurisin 2015 veebruar võimalust ikkagi oma sünnitust toetada Elites.
Kindlasti on stressi tekitav mass-sünnitusel osalemine riiklikus ja kogu seealne suhtumine oma nn liinitöösse nii isikliku ja intiimse hetke juures. Minul on kogemus sünnitada nii riiklikus kui Fertilitases ja olen tõsiselt kurb, et enam ei saa valida Fertilitast või siis Elitet. Olin igati valmis sõitma nüüd Tartusse Tallinnast sünnitama, et saada siirast ja hoolivat suhtumist :)
Meil demokraatia- miks siis puudub võimalus valida?????
Vasta!
Kelly:
Nõus
Vasta!
Pauliine:
Toetan
Vasta!
Kelli: Toetan!
Olen Elites kaks last sünnitanud ja väga rahule jäänud.
Vasta!
Pille:
väga profesionaalsed arstid on seal!
Vasta!
Daily: toetan kahe käega!
Olen sünnitanud nii riiklikus haiglas kui ka Elites. Sain Elites sünnitades parima kogemuse, mida soovida võisin. Olin täiesti kindel, et kui 3nda lapse soov, siis ainult Elites sünnitades.
Vasta!
Tuule: Toetan
Toetan.
Vasta!
Merili: Köike ei saa mööta rahas!
Igale naisele peab jääma valiku vöimalus kus ta synnitada soovib. Hetk mil lapseke synnib ja naise maailm muutub on eriline ja seda peab austama.

Olen igati poolt.
Vasta!
Marjanne: Toetan
Usun, et igal naisel peaks olema antud valikuvõimalus. Olen Elitesega kokkupuutes olnud ning seetõttu plaanis ka endal just seal käia.
Vasta!
Merlin: Igal naisel on õigus valida!
Ja nii ongi ;)
Vasta!
Jane:
Toetan!
Vasta!
Anneli: Anneli Rõigas: Minu lugupidamine, Elite kliinik
Nende enam kui viie viimase aasta jooksul, mis on möödunud minu ja mu poja kogetud õudustest Mustamäe haiglas, mis lõppesid mu poja hukkumisega sügisel 2009 haiglas olen ma kuulnud oma poja sõpruskonnast palju häid sõnu inimlikkuse ja hea arstiabi kohta aastaid kvaliteetset sünnitusabi pakkunud Elite erakliinikus Tartus. Tänane Eesti valitsus on näidanud oma hoolimatust ja inimvaenulikkust nii mitmes valdkonnas, et Andrei Sõritsa loodud inimliku erahaigla muttalöömine Reformierakonna juhitava valitsuse poolt ei tekita mingit imestust. Kõigist ja kõigest sõidetakse lihtsalt üle. Kui ka see petitsioon valitsust meelt muutma ei sunni, siis on need allkirjad vähemasti toetuseks Andrei Sõritsale ja Elite meedikutele, kes püüdsid ja suutsid luua inimliku erahaigla, aga selle eest lõpuks teibasse aeti. Heade soovidega, Anneli Rõigas, arstiabi.blogspot.com
Vasta!
Kristiina: Toetan
Toetan
Vasta!
Ülle: Ülle
Pole kahtluski, et toetan!
Teele:
Palume täita küsitluse kõigil naistel, kel oli plaanis enne erasünnitusmaja sulgemist sünnitada just Elite erakliinikus. Küsitlusele vastamine on anonüümne,
võtab aega maksimaalselt 1 minut.
https://surveer.com/s/WFNF9R2B
Vasta!
Katrin: Kindlasti toetan
Olen ise esimese lapse sünnitanud riigihaiglas, aga teise Fertilitases - kusjuures teine kogemus oli suurepärane!
Vasta!
Katre: Toetan!
Toetan!
Vasta!
karin: Toetan
Igal naisel peaks olema võimalus valida. Ja teenindus riiklikus haiglas ja erakliinikus on nagu öö ja päev, erakliiniku kasuks.
Vasta!
Laura: Toetan
Pean vajalikuks, et naistele jääks võimalus sünnitada erakliinikus.
Vasta!
Angela: Toetan
Toetan, kuna igal emal võiks olla valikuvõimalus, kus on laps ilmale tuua :)
Vasta!
Triinu:
Toetan
Vasta!
Minna-Triin: Poolt
Toetan
Vasta!
Isabel: Poolt
Minu unistuseks oli sünnitada just Elite kliinikus ja ma ei suuda uskuda, et Eestisse ei jää siis enam ühtegi erasünnitushaiglat. Tavahaiglas ei tea kunagi, kas satub hea personal sünnitust vastu võtma või mitte. Olen kuulnud õõvastavaid lugusid tavahaigla töötajate hoolimatusest. Seal on sünnitus ilmselt rohkem konveieritöö moodi, kui iga sünnitaja personaalse kogemuse moodi. Kui Elite sünnitusosakond ära kaotatakse, siis vist nii pea last ei planeeri...
Vasta!
Kairi: toetan
Toetan
Vasta!
Jaanus: toetan
Valik peab olema!!
Vasta!
Ado: See võimalus peaks säilima!
Minu laps sündis seal. Parim kohtlemine ja parim teenindus+personaalne lähenemine. Väga kahju kui sellist võimalust enam valikus pole.
Vasta!
maima:
toetan
Vasta!
maima: MAima
toetan
Vasta!
Diana: sss
s
Vasta!
Diana: Toetan
Ise elan Tartus ja soovin tulevikus sünnitada just Elite kliinikus, kuna seal saab individuaalset lähenemist, mis riiklikutes haiglates kahjuks puudub. Samuti on selles kliinikus olemas vene keelt räägiv töötajaskond, mis on minu kui venelase jaoks väga oluline.
Jevgeni: Jevgeni
TOETAN!
Vasta!
Anna: Anna: toetan
meeldiv oli olla patsiendina ja samuti ka töötada toredas meeskonnas. Loodan vaga et paljud saavad kogeda Eliite kogemust
Vasta!