Hoiame laste jõuluimet! Reklaamiseadus vajab täiendamist.

allkirjade kogumine on lõppenud

27.12.2015 00:00 kuni 27.03.2016 23:59

21 häält

1%

Meie kallid lapsed kuulavad igapäevaselt telest ning raadiost reklaame. Teatavasti on väikestel võsukestele eriline anne just reklaamidele keskenduda ning neile kõrgendatud tähelepanu pöörata. 

Detsembrikuise ostumöllu ajal pakatavad kommertstekstid jõulukinkide ostmise üleskutsetest oma perele ja lähedastele. Päevast päeva korrutatakse mudilastele, et jõulukinke ostetakse poodidest, neid ei too Jõuluvana.

See tekitab neis põhjendatult küsimusi ja kahtlusi, mis viivad edasi selleni, et usk jõuluimesse on lihtne kaduma - et päkapikud neid igapäevaselt külastavad ning Jõuluvana kingitused toob.

Ärme lase reklaamide mõjul jõuluimel nii lihtsalt tuhmuda!

Reklaamiseadus vajab täiendust. Selle asemele, et kutsuda ostma "jõulukinke", piisaks ainult "kinkide" ostmise mainimisest. Eemaldades tekstist sõna "jõulud", aitaksime hoida oma kallite laste jaoks jõuluimet ja samas saaksid kaupmehed endiselt oma sõnumi edastatud. 

Meie, täiskasvanud, mõistame ju detsembris selgelt, milliseid kingitusi reklaamis silmas peetakse ja laste jaoks oleks tegu tavapäraste kingitustega, mida näiteks koos vanematega sõbra jaoks ostmas käiakse.

Selliselt aitaksime hoida laste jõuluimet - ilusat ning siirast rõõmu, mida näeme lapse silmis hommikul, mil päkapikk taas ta sussi on täitnud ning jõuluõhtul kui Jõuluvana talle päris-päriselt kingitusi tõi! 

Ärme lase sel rõõmul nii lihtsalt kaduda.

Aktsiooni korraldaja

Tõnis Hinnosaar

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Rain: Ei tea
Olen nagu poolt, aga allkirja ei anna, sest petitsioonil ei ole selgitavaid detaile ja planeeritud muutusi.

Palun petitsiooni täiendada.
Vasta!