Kakumäe poolsaare roheala kaitseks!

Tallinnas Haabersti linnaosas asuvasse Kakumäe metsa, mis moodustab poolsaare tipust mitme kilomeetri pikkuses peaaegu puutumatult tervikliku metsaala – viimase säärase roheala, mis siin kandis järele jäänud –, tahetakse rajada risti läbi metsa kulgev tänavavalgustusega autotee (Soolahe tänava pikendus), mis lõikab piirkonna viimase rohekoridori jõhkralt pooleks. Tee põhjenduseks on keset metsa, kunagise talu asupaika planeeritud üksikelamu, mida ei ole veel ehitama hakatud ja mille krundini viib juba olemasolev tee teiselt poolt, mõnikümmend meetrit eemalt. Jääb mulje, et ametnikud on kaardile tõmmanud sirge joone, hoolimata kübetki kohalikust loodusest.


Planeeritava laia sõidutee asukohas on praegu romantiline metsarada, mille vahetus läheduses on terve tänavuse talve elanud mitu kitsekarja. Piirkonnas elavad rebased, haigrud ja hulgaliselt muid linde-loomi. See on populaarne ja armastatud jalutuspaik kohalike seas, aga samuti orienteerujate ning maastikuratturite hulgas. See ei ole park, vaid mets. Päris mets, kus on maha langenud puud, sammaldunud kännud, okkavaiba ja juurekühmudega kaetud looklevad metsarajad ning kus elavad metsloomad, kes ei igatse endale ööseks valgustust ja .Kohalik kogukond on seisukohal, et Kakumäe metsast ei tohi saada valgustuspostide, puhastatud kraavipervede ja sillutatud teedega park, mille poolitab linlik autotee.


Hävitada planeeritav metsarada on juba veidi räsitud, paigaldatud on roosad märkepostid ning kümned nooremad ja vanemad puud rajast lähemal ja kaugemalgi saanud tüvele sinise triibu ehk märke maha raiumiseks. Aga raiet ei ole veel alustatud. Meil on veel lootust, et roheliseks pealinnaks pürgiva Tallinna ametnikud võtavad aru pähe.


Palume kõigil, kes on kunagi käinud Kakumäe metsas jalutamas, orienteerumas või rattaga sõitmas ning teavad selle piirkonna metsiku looduse väärtust, anda oma allkiri Kakumäe metsa säilimisele puutumatuna ning sellele, et Soolahe tee pikendus jääks rajamata, metsaalune hävitamata ja puud maha võtmata ning niinimetatud Soolahe tee perspektiivne pikendus, mida ei soovi kohalikud ega metsasõbrad ega vaja tegelikult mitte keegi, säiliks senisel kujul. Et puud jääksid langetamata, tee laiendamata ja rohetunneli laadne metsarada säiliks oma senisel kujul.

allkirjade kogumine on lõppenud

20.03.2021 00:00 kuni 11.04.2021 23:59

400 allkirja

400%


 


Algatuse korraldaja

Kakumäe poolsaare kogukond

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Agu: poolt
mul ainult smart id ja ei saa allkirjastda :(, aga poolt ikka
Vasta!