Toetan Kalle Uusmaa Märjamaa Gümnaasiumi direktoriks ennistamist

Hea märjamaalane!

Kui ka Sina tunned, et Märjamaa Gümnaasiumi direktor Kalle Uusmaa vallandamise otsus on ülekohtune ning tehtud rutakalt, siis palun kinnita seda käesolevat pöördumist toetades – anna oma allkiri ja seisa õiglase ning läbipaistva tegevuse eest Märjamaa vallavalitsuses.

allkirjade kogumine on lõppenud

04.12.2019 00:00 kuni 16.12.2019 23:59

754 häält

754%

25.11.2019 lõpetas vallavanem Märjamaa Gümnaasiumi direktori Kalle Uusmaaga töölepingu. Töölepingu lõpetamine toimus katseaja viimasel päeval ning ilma vallavalitsuse liikmete aruteluta. Märjamaa vallavanem ei ole avalikkusele sisuliselt esitanud ühtegi selgitust, mis teda vastava otsuseni viis, kuigi vastavad päringud on vallavalitsuse Facebook’i lehe kaudu korduvalt edastatud. Töölepingu lõpetamise asjaolud on nii õpetajatele, õpilastele kui ka lastevanematele selgitamata jäetud.

Vallavalitsuse poolt ajaleheartiklis (4.12.2019 Nädalaleht) esitatud etteheited on vaieldavad ja kaheldavad. Samuti on Kalle Uusmaa tunnistanud, et kui mingile puudusele tema tegevuses tähelepanu juhiti, siis ta kas kõrvaldas selle või astus samme selle tegemiseks. Kalle Uusmaa on oma soliidsuse, asjalikkuse ja uuenduslike ideedega direktorina paljude poolehoidu pälvinud, mistõttu selline otsus on avalikkuses nördimust ja pahameelt tekitanud.


Koolis on juba tema ametis oldud lühikese ajaga tehtud mitmeid muudatusi, nendest väljapoole nähtavad on kooli uus koduleht ja ühtsed meiliaadressid. Kooli siseste muudatuste osas esitas ta mitmeid ettepanekuid, mille sisulisem arutelu oli alles ees (näiteks kooliaia renoveerimine). Kõike seda, mida Kalle Uusmaa selle lühikese aja jooksul jõudis teha või millede osas oma nägemusi esitada, ei ole vallavanem töölepingu lõpetamisel arvestanud, vaid aluseks on võetud ainult puudused. Samas ei ole teada põhjendused, mis näitaksid, et puudused olid nii suured ja erimeelsused koolis nii mastaapsed, et seda sai lahendada ainult direktori kõrvaldamisega. Pigem tundub, et vallavanem kasutas ära katseaja, mil on töölepingu lõpetamine kergem.


Vallavalitsus kinnitas Kalle Uusmaa juulis 2019 ametisse teades, et tegemist on varasema koolijuhi kogemuseta isikuga ning selle tõttu pidi arvestama, et uude ametisse sisse elamine võtab rohkem aega. Kalle Uusmaa asus esimesel võimalusel peale ametisse nimetamist ennast „Alustavate koolijuhtide arenguprogrammis“ täiendama ning ta on saanud palju kiidusõnu nii programmiga seotud isikutelt kui ka juba staažikamatelt ametivendadelt.


Kui ka Sina tunned, et antud otsus on ülekohtune ning tehtud rutakalt, siis palun kinnita seda käesolevat pöördumist toetades – anna oma allkiri ja seisa õiglase ning läbipaistva tegevuse eest Märjamaa vallavalitsuses.

Aitäh!

Aktsiooni korraldaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Heia: Petitsioon
Toetan Kalle Uusmaa Märjamaa Gümnaasiumi direktoriks ennistamist.
Vasta!
Kerli: Petitsioon
Muidugi poolt, ei poolda onupoja poliitikat, mida tahetakse teha????
Saar: Vallavalitsus
Vaadates valla põhjendusi võime näha, et need on täiesti õhust võetud ja tundub lihtsalt, et isik jäi kellegile ette. Või soovib "meie" vallavanem mõne oma tuttava asemele panna.
Vasta!
Toomas:
Toetan Kalle Uusmaa Märjamaa Gümnaasiumi direktoriks ennistamist.
Vasta!
janis: Arvamus.
Toetan Kalle Uusmaa ennistamist koolidirekori kohale.
Vasta!