Soovime Päeva pargi säilimist!

Päeva parki Tartus, Päeva-Tähe-Pargi tänavate vahel planeeritakse ehitada 13 korterelamut. Soovime, et arvestatakse avaliku arvamusega ja Päeva pargist säiliks kõigile kasutamiseks vähemasti pool.

allkirjade kogumine on lõppenud

15.12.2015 00:00 kuni 15.03.2016 23:59

303 häält

30%

Päeva park Päeva-Tähe-Pargi tänavate vahel on olnud Karlova elanikele ja Karlovas õppivatele-töötavatele inimestele oluliseks rohe- ja puhkealaks. Erinevad kodanikuorganisatsioonid on alates 2007. aastast võidelnud roheala säilimise eest ning otsinud tänaseni kompromisse omanike ja linnavalitsusega, et oleks võimalik säilitada pargina kõige väärtuslikum ja inimeste poolt aktiivselt kasutatav osa.


Paraku peame tõdema, et tänaseks avalikustatud ja linnavalitsuse/volikogu poolt heakskiidetud detailplaneering ei arvesta inimeste sooviga. Detailplaneering näeb ette, et pargialaks jääb vaid 15% senisest ja ülejäänud ala ehitatakse korruselamuid täis (kokku 13 hoonet).

Meie usume, et on inimesi, kes soovivad pargi säilimist. Usume ka, et nutika arhitektuurilise lahenduse abil on võimalik leida kompromiss, mille puhul park jääks alles. Seetõttu palume teilt toetusallkirju, et tuletada otsustajatele meelde kohustust arvestada avaliku huviga.


Palun anna oma allkiri, kui arvad, et vähemasti pool praegusest rohealast peaks säilima ja olema kujundatud kaasaegse ja kauni puhkealana.

Aktsiooni korraldaja

Roheline Karlova

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

David: Päeva pargi säilimine
Elan selle pargi lähedal! ja käin seal põhimõtteliselt iga päev istun seal vahel teeme kokku saamise koha seal tuttavatega (et saame seal kokku mingi kell) ja kui midagi teha pole olen seal pargis!
Vasta!