Kes on Koduomaniku Sõber 2021?

1. Võru ja Rakvere linn ning kõnniteede lumekoristuse ülevõtmine
Võru ja Rakvere linn tegid 2021 aastal otsuse, et teostavad ise oma linna kõnniteede lumekoristust ning hoiavad kõnniteed lumest ja jääst puhtad. See tähendab järjepidevat kõnniteede hooldust, paremat kvaliteeti ning samuti omanikule ülejõu ja ebaõiglaselt pandud kohustuse ära kaotamist.

2. Maaelu Edendamise Sihtasutus ja eluaseme kaaslaenu programm
MESi algatatud meede aitab kaasa elamu ehitamisele, ostmisele või renoveerimisele Kagu-Eestis ja Ida-Virumaal. Tänu MESi poolt pakutud võimalusele on võimalik laenu saada nendes piirkondades, mis seni on olnud oluliselt raskendatud, kuna kommertspangad ei taha anda laenu maapiirkondade kinnisvarasse investeerimiseks.

3. Euroopa Keskpank ja madal euribor
Kuigi Euroopa Keskpanga rahatrükk ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik, on madal euribor aidanud paljudel koduomanikel oma kodukulud kontrolli alla hoida ning andnud võimaluse uutel omanikel oma kodu soetada.

4. Konkurentsiamet ja teenusturu reguleerimine
Konkurentsiameti edukas tegevus vaba konkurentsi tagamisel ning kiire analüüsivõimekus, ka aktuaalsetel energiateemadel. Monopoolsete ettevõtete järelevalve laiendamise plaanid.

5.Riigikogu ja II pensionsamba reform
II pensionisambast välja võetud raha investeeriti omaenda kinnisvarasse. Paljud inimesed tasusid selle raha eest oma kodulaenu jäägid või tegid sissemaksed oma kodu ostmiseks. Samuti aitas see raha parandada kodudes elamistingimusi.

hääletus on lõppenud

06.01.2022 00:00 kuni 09.02.2022 23:59

kokku 80 häält

Hääletuse korraldaja

Eesti Omanike Keskliit

38,8%
11,3%
8,8%
7,5%
18,8%
15%

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.