Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud

Viis kuni seitsmeteistaastast noormeest viisid kaheteistaastase tüdruku inimtühja kohta ja
rakendasid tema kallal seksuaalse iseloomuga vägivalda.
Viru Maakohus jättis noormehed karistamata, kuna leidis, et tegu ei tehtud seksuaalse rahulduse saamiseks, vaid türtarlapsele õppetunni andmiseks.
Taotleme Justiitsministeeriumilt ja Riigiprokuratuurilt juhtunule avalikku hinnangut ning meetmete rakendamist, mis välistaksid olukorra kordumise.
Toeta taotlust!

allkirjade kogumine on lõppenud

12.03.2015 00:00 kuni 28.03.2015 23:59

7249 häält

72%

Meie, allakirjutanud Eesti Vabariigi kodanikud, pöördume Justiitsministeeriumi ja Riigiprokuratuuri poole juhtumis, mis rängalt riivab meie õiglustunnet ja usku Eesti riiki kui toimivasse süsteemi.

Juhtumis, mille osas meie teadmised põhinevad Eesti Päevalehes 12. märtsil avaldatud artikliga „Kohus otsustas: 12aastast tüdrukut rünnanud viis poissi ei tahtnud vägistada, vaid õppetundi anda”, viisid viis kuni seitsmeteistaastast noormeest ühe kaheteistaastase
tüdruku inimtühja kohta ja rakendasid tema kallal seksuaalse iseloomuga vägivalda. Kohus jättis noormehed karistamata, kuna leidis, et tegu ei tehtud seksuaalse rahulduse saavutamiseks, vaid tütarlapsele õppetunni andmiseks.

Meis, allakirjutanutes, tekitab õõvastust, kuidas meie riigis on võimalik kodanikul või mitmel koos, sõltumata nende soost või vanusest, rakendada teise kodaniku suhtes omakohust või teda füüsiliselt või psühholoogiliselt rünnata või ähvardada, ilma et see saaks ühelgi moel asjakohaselt karistatud või taunitud.

Juhtumi olemasolev lahend õõnestab meie usku Eesti kohtusüsteemi ning õiguskaitsesse.

Ühtlasi jätab selline kohtuotsus vägivallaohvri ühiskondliku abita, samas võtab ka teistelt ohvritelt julguse edaspidi abi paluda.

Soovime juhtunule avalikku hinnangut või analüüsi ning taotleme meetmete rakendamist, mis välistaksid olukorra kordumise.

http://epl.delfi.ee/news/eesti/kohus-otsustas-12-aastast-tudrukut-runnanud-viis-poissi-ei-tahtnud-vagistada-vaid-oppetundi-anda?id=70984229

Aktsiooni korraldaja

Eesti kodanikud, kelle õiglustunnet on riivatud

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Katrin: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
Praeguseks jõustunud kohtuotsus on kannatanu mõnitamine.
Vasta!
Mart: Tahtevastane seks on vägistamine
Protsesside kohtunikud ja prokurörid vajavad äkki täienduskoolitust antud teemal?
Taavi: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
Ka suu seks on seks. ja see tähendab, et vägistamine ikka. sellised vennad tuleb avalikuse ees kastreerida, karistuseks
Villi: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
Igal juhul tuleks karistada,kui nad jäävad õigeks,tekib neil karistamatuse tunne ja edaspidi on neilt veelgi räigemaid kuritöid oodata
Aivar: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
Kas sellega anname rohelise tule vägistajatele, perevägivallale, lastepilastajatele.... Kõige kohta võib ju nüüd väita, et sooviti vaid anda õppetund.
kaidiudris: õiglus majja
mis sajandil me elame, taoline kohtumõistmine toimub võibolla mõnes kurvas 3. maailma riigis, mitte aga 21. sajandi eestis
Vasta!
Indrek: aitab
4 lapse isana pean sellest rääkima kindlasti ka oma lastele aga see nn õigussüsteem kipub ikka täitsa metsa minema. prokurör loobub teemast, sest kellegi sõnavabaduse hindamise eest saab ta isiklikke ähvardusi. riigikogu liige saab nimelisi ja fikseeritud tapmisähvardusi ning kuna akti pole toimunud, ei võta ka kedagi vastutusele. kammoon. kes, keda ja mille eest siin ilmas siis üleüldse kaitseb?
Vasta!
Taimar: aitab
Igal juhul karistada!
Valeri: Lapse rundajad saagu oiglaselt karistatud
Valeri Medvedev.
Vasta!
Peeter: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
!
Vasta!
Tom: Mis mõttes?
Mis mõttes üritati "õppetundi" anda. Neil endile tuleb õppetund anda, mitte kannatanut mõnitada.
Vasta!
Norman:
TÕSISELT?!

Nii et "õppetunni andmine" on kellegi läbipeksmiseks igati õigustatud põhjus? Jätan meelde ja lähen otsin need tolbakad üles. Tahaks neile natuke õpetust jagada.
Vasta!
Siiri: Kurjategijaid tuleb karistada!!!
This is unacceptable! A victim should never be at fault for being victimized!!! Estonia, please do justice by this victim!!!!
Vasta!
Christopher:
Kohutav ebaõiglus, saagu need nõmedikud vääriline karlistus oma tegude eest!
Vasta!
Ulla: mis riik see on või kus me elame?
Õiglus jalule!
Vasta!
Kadi: Poistele õiglane karistus.
Ebanormaalne kohtuotsus
Vasta!
Katrin: Nõuame õiglust!
Praeguseks jõustunud kohtuotsus on kannatanu mõnitamine.
Vasta!
Tiina: Õiglus jalule!
Absurdne kohtuotsus!
Vasta!
Mihkel: Mihkel :Lapse ründajad saagu oiglaselt karistatud
Kas kohtunik on nõus olema selle tüdruku asemel?
Vasta!
Andre: Andre
Mul on kolm väikest last ja sellises riigis ma neid küll kasvatada ei taha!! Politseinikute arv niigi väheneb ja nende peale loota ei saa. Riik ei täida oma kohustusi, aga makse küll nõuab?!
Vasta!
Valdek: tuleks üle vaadata
riiklikud kaitsemehhanismid võiksid nüüd ka tööle hakata (kus on prokuratuuri ja kohtute kommentaarid ja vastulaused? juhul, kui furoor on ebaõiglane, eks), ning süsteemis ka vastavad korrektuurid teha.
Vasta!
Andi: Eskumatult kurb lugu
Selline kohtuostus ei saa olla õige.
Vasta!
Merit: Merit
Loomulikult peaks saama karistatud!
Vasta!
Heikki: Kohtunikud kes õõnestavad.
Kohtuniku nimed meelde jätmiseks!
Larissa Prokopenko
Maarika Kuusk, Tiit Lõhmus ja Aarne Sarjas
Vasta!
Kaido: Kaido: uritegevust soosivad kohtunikud tuleks ametist vabastada
antud seksuaalse iseloomuga vägivalla heakskiitnud kohtunikud: Larissa Prokopenko, Maarika Kuusk, Tiit Lõhmus ja Aarne Sarjas ei tohiks enam kunagi osaleda ühegi kohtuasja arutamisel ja õigusemõistmisel ja president peaks antud käpardid koheselt ametist vabastama.
Vasta!
Kiira:
poolt
Vasta!
Gabriel: Gabriel
-
Vasta!
Mihhail: Ei kujuta ette mida see väike tüdruk võiks tunda
Karistus peab olla õiglane . See on ikka vägivald seksuaalse kalduvusega .
Vasta!
Merit:
Ei saa aru kuidas selline otsus üldse võimalik saab olla.
Vasta!
Irina: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
12-aastase tüdruku seksuaalrünnaku menetlemisel õiguskaitseorganite poolt on tehtud vigu ja ohvri õigused on jäänud kaitseta.
Juhtumi olemasolev lahend õõnestab meie usku Eesti kohtusüsteemi ning õiguskaitsesse. Ühtlasi jätab selline kohtuotsus vägivallaohvri ühiskondliku abita, samas võtab ka teistelt ohvritelt julguse edaspidi abi paluda
Vasta!
Maris: Õiglus majja!
Kust algab vägivald? Siin pole tõesti raske otsustada.
Vasta!
Daniil:
Kohtusüsteemi on vaja täiest reformeerida
Vasta!
Erki: Erki: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
Ilmselgelt tuleb need poisid siis ka õppetunnile viia,kui muu ei aita.Liiga palju selliseid asju juba juhtund kus Riik ei tee omalt poolt midagi
Vasta!
Aleksandra:
Если меня оскорбило это решение судьи, то, как я понимаю, я имею полное право собраться с друзьями, вывезти этого судью в лес и обойтись с ним (ней) также , как эти малолетние ублюдки,да?
Vasta!
Marelle: Marelle: kus on kohtuniku mõistus.
Selle asjaga oleks vaja kaugemale kohtusse minna ja kui emal raha puudu jääb tehku kogumis kampaania ja mina toetan igati.
Vasta!
Leanka: Tule taevas appi,kas sellist riiki tahtsimegi...?
Mis inimesed need (Larissa Prokopenko,Maarika Kuusk, Tiit Lõhmus ja Aarne Sarjas) on ,
kas neil endil pole lapsi.Ihukarvad tõusevad püsti...
LAPSE RÜNDAJAD SAAGU KARISTATUD.!!!
Vasta!
Arne: riigiprokurör
Mis halvim, on see, et tegu oigustab riigiprokurör. Inimesed, algatame tema tagasikutsumise koos eluaegse keeluga prokuratuuris/advokatuuris töötada
Vasta!
Eva: riigiprokurör
Tõepoolest paneb imestama, et riigiprokurör ei mõista selle ebaõiglase kohtuotsuse sügavat ebaeetilisust ja mõju ühiskonnale tervikuna. See on juba avalik huvi, mitte üksikisiku ja juhtumi teema.
Marija: Marija Stankevits
poolt
Vasta!
Egert: Kuradi Kurat !!!
Sellised tiblad (vägistajad) ,sellistele on paras ainult omakohus ja see võiks riigi poolt lubatud olla !!!
Vasta!
Eva: Eesti õigssüsteem on puudulik ja ei anna kaitset isegi alaealisele ohvrile
Eesti õigussüsteem on puudulik ja ei anna kaitset isegi alaealisele ohvrile. Olen täielikult nõus EP avaldatud artikli seisukohtadega. Selline kohtulahend on ebaõiglane ja riivab kõikide kodanike õiglustunnet. Kohtulahend eirab lastekaitseseadust, lapse õiguste ja inimõiguste konventsiooni.
Imestan, et prokurör ei kaevanud kohtutsust edasi. Pooldan seisukohta, et kõik kohtunikud jt õigussüsteemi töötajad peaksid läbima kohustusliku koolituse, et vabaneda sajanditagusest anakronistlikest soostereotüüpsetest hoiakutest. See kohtulahend kinnitab otseselt, et isegi väikesi tüdrukuid võib vägistada, nende kallal võib tarvitada füüsilist, vaimset jm vägivalda. Kas on aktsepteeritav seisukoht, et mehed tahavad ju ainult õppetundi anda, et naine korralikult käituks? Arvan, et see on meie Eesti kohtunikke häbistav otsus. Empaatiliselt mõeldes on selline kohtuotsus kõigi normaalsete täiskasvanute sh ka minu häbi ja süü selle väikese tüdruku ees. Kas tõesti ei saa enam mitte midagi ette võtta, et õiglus jalule seada?
Kindlasti arutleme perekonnaõpetuse tundides juhtumi üle ja arvan, et ka noored mõistavad taolise otsuse sügavat ebaõiglust ja vildakust!
Vasta!
Tiina: lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
uskumatu, et alaealist võib seksuaalselt ära kasutada, eesti seadused on alla igasuguse arvestuse, jube.
Vasta!
Harri: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
Mis siin Eestis toimub??? Pätid karistada ei saa, tehku mis hing ihkab. Kuidas saab sellist asja nimetada õppetunni andmiseks? Nagu päriselt?? Prokurör ja kogu kohtunik peaksid mõtlema ameti vahetamise peale. Selline otsus ajab lihtsalt vihaseks.
Vasta!
Albert: Albert
Tahan teada, kas poiste vanemad oli kohtunikku klassikaaslased või sõbrad? Või kui tema tütar ütleb mulle midagi halb, kas ma saan kaa teha temaga mida poised tegid tüdrukuga?
Vasta!
Linda: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud!!!!!
Vasta!
Ka: Kadi.
Sellele kohtunikule tuleb selline "õppetund" anda . :@
Vasta!
Sven: Sven
Kui "sees ei käidud" siis vägistamist pole juhtunud??? Kujutage ette pilti, et peksab ja "toimetab" ühel ajal?
EI! "Sees käiakse" siis, kui pinnas ette "töödeldud". Poisid valmistasid ehk enese teadmata järgmiseks vaatluseks tüdrukut ette.
Vägistamine algab hirmutamisest - peksmisest. Sulaselge vägistamise katse. Ei huvita, et poisid ei teadnud, milleks olukord kujuneb. Antud juhul tuleb karistada ka taolise üritamise eest. Et saata selge sõnum sellise käitumise suhtes.
Vasta!
Marina: Appi
Lapsed mõnikord ütlevad veidraid asju, ka ropendavad. Et siis vägistama peab kohe? Ja kuidas tüdruk nüüd sellega elab? Kas ta saab üldse normaalselt elada?
Vasta!
Katrin: Katrin
Kuidas saab selline tegu jääda karistuseta? Mis kohus see on? Lontrustele antakse õigust.
Vasta!
Triinu: Ebaõiglane
Asi ei saa niiviisi jääda! Loodan, et poisid saavad õiglase karistuse, kuna see väärtegu on jube ja häbi on, et sellise asja eest Eesti Kohus poisse ei karista!
Vasta!
Arvi: Eesmärk pole piisav
Ei ole nõus mõttega järgmisest korrast. Juba sel korral tuleb selgelt põhjendada, miks kohtunik sellise otsuse tegi. Kõik mis siin toimub oli ette teada ja siiski ta otsustas nii. Ükskõik milline oli seletus ei saa sellist tegevust vägivalla süüdistuseta jätta!
Palun ärge laske end kaasa kiskuda algatusest, mis on ilmselge auru välja laskmine ilma mingi tulemuseta ja võibolla nende samade loomade huvides, et hüüda oi kui kole ja järgmine kord oleme küll targemad!
Selline kohus peab olema avalik, sest otsus kujundab ühiskonna kõigi kihtide, institutsioonide ja terviklikuse tulevast käitumist.
Samuti ei maksa arvata, et need noorhärrad lintshist pääsevad. Nende endi huvides on kas avalik selgitus või süüdimõistev otsus!
Kuidas üldse on võimalik, et me kõik kuuleme sellest alles praegu? Uurimine, kohus - kõik on toimunud! Mõelge kaua see aega võttis! Kas tõepoolest mängiti jälle kannatanu tunnete peale ja loodeti, et see nii jääbki?
Kus on kohtuniku nimi, kommentaarid ja nende mehepoegade nimed??!!
Vasta!
Lauri: Lauri
Poolt! 12.aastasega ei tohi SEKSUAAL vahekorras olla!! Neile poistele peaks peksa andma või määrama ÜLDKASULIKKE TUNDE+1 AASTAT VANGLAKARISTUST+ 1,5 a. TINGIMISI KARISTUST!!
Oleks minu kohtuotsus
Vasta!
Pavel: Kuidas nii?
Kui vägistamine ei ole tuvastatud, miks ei ole kasutatud Karistusseadustiku antud paragrafid?

§ 143. Suguühendusele sundimine
(1) Inimese tahte vastaselt temaga suguühendusse astumise eest, ära kasutades kannatanu sõltuvust süüdlasest, kui puudub käesoleva seadustiku §-s 141 sätestatud vägivald või seisund, milles inimene ei olnud võimeline vastupanu osutama või toimunust aru saama, –
karistatakse kuni kolmeaastase vangistusega.
(2) Sama teo eest, kui see on toime pandud:
1) noorema kui kaheksateistaastase isiku suhtes;
karistatakse kuni viieaastase vangistusega.
§ 145. Suguühendus lapseealisega
Täisealise isiku poolt noorema kui neljateistaastase isikuga suguühendusse astumise eest –
karistatakse kuni viieaastase vangistusega.
Vasta!
Mihkel: Kairi
Sellist jama on keeruline kommenteerida..
Ilmselgelt riivab kohtuotsus õigustunnet ja õõnestab kohtusüsteemi tõsiseltvõetavust ning suurendab sellelaadsete jõletiste karistamatuse tunnet.
Vasta!
Helldog: Absurdi komöödia
Isegi looma piinajad saavad suurema karistuse, kui lastevägistajad. Täie karmusega tuleb karistada neid nolke, vanem tüüp võiks saada reaalse vangla karistuse 3-8 aastani, teistele tattidele nati vähem vangistust, tunnevad seda õiget elu, keegi ei salli seal vägistajaid ja ema tapjaid. Praegu tehti pai saadeti emme tiiva alla, selline tunne et lööks ise poistel näod üles. Väike tüdruk, kaotas kindlasti usu eesti kohtusüsteemi.
Vasta!
Martin: Ebanormaalne!
Mis õigusriigist saab juttu olla, kui kuriteo elluviijad jäävad karistuseta?! Selleks meil on seadused, et vägivaldsed kriminaalid saaksid vastavad õppetunnid oma tegude eest!
Vasta!
Alar: alar
Tean et see poleks õige aga tütre isana tapaksin need tatid lihtsalt ära . Kui minu tütar oleks ohver
Vasta!
Ija: Наказать по полной стройности закона
Конечно надо наказать! Кто придумал что это "проучить" считается нормальным? Не говоря что девочке попортили психику ,унизили физически и морально,надо не только наказать малолетних преступников но и оплачивать родителям девочки огромную компенсацию !!.. Гуманный суд .. Конечно ,не бось родственничек судьи там и накасячил ....
Vasta!
Andrei: Andrei
Poolt
Vasta!
Kristiina: Kristiina
Eestis süüdistatakse kannatanut ja pätile tehakse pai. See on inimõiguste räme kuritarvitgamine.
Vasta!
Viivika: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
Poolt
Vasta!
Andrey: Andrey
Безобразие... Судебная еуросистема гниёт.
Vasta!
Kuldar: Kuldar
Ülim sigadus ja õigluse mõnitamine!
Vasta!
Liis: .
.
Vasta!
Mark:
Пересмотреть,! И усадить мерзавцев.
Vasta!
TatjanaVassiljeva: Tatjana
toetan
Vasta!
TatjanaVassiljeva: Tatjana:Tatjana
Loomulikult peaks saama karistatud!
Vasta!
TatjanaVassiljeva: Loomulikult peaks saama karistatud!
Loomulikult peaks saama karistatud!
Vasta!
Евгения: Kohtuotsus tuleb ümber vaadata! Värdjad olgu karistatud!
Pärast sellist kohtuotsust iga pedofiil saab mõnitada meie lapsi, ja muidugi sest "ise süüdi" - laps "vaatas valesti", "ütles valesti", "riietus valesti" jne. Kohtunik on kas vägistaja-pedofiil ise, või kaitseb pedofiilite ja vägistajate huvisid, mitte ohvrite omad.
Vasta!
Jevgenija: Jevgenija: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
Poolt! Kohtuotsus pole õiglane: ahistajad olgu karistatud, kohtuotsus on kannatanu mõnitamine, tõesti.
Vasta!
Annely: Kindlasti poolt.
Meie peres kasvavad praegu 4 väikest tüdrukutirtsu. Kui keegi teine neid ei ole võimeline kaitsma, peame me ise sellega algust tegema. Ei suuda ettegi kujutada, et minu lapsed peaksid midagi sellist läbi tegema.
Vasta!
Riina:
Poistele õiglane karistus!
Vasta!
Helen: Kohus kiitis omakohtu heaks?
See on juba suur vastuolu! Kuidas saab kohus heaks kiita omakohtu?
Vasta!
Vyacheslav: Vyacheslav Biryukov
!!!
Vasta!
Anastassia: наказать
Любое насилие должно быть наказано. И должен быть закон защищающий пострадавших!
Vasta!
VELLAR: Kohtusüsteem: Klassivend, koolivend, kursusevend
Me ei saa sellega eriti võidelda, kui rahakott on väike ja või pangaarvel puudub vastav summa. Tegelikkuses, on see üks appihüüe kõrbes! Ehk, tõesti õnnestub miljoni orjameelse inimese allkirjast selleks korraks, aga...
Tegelik point on hoopiski selles, et kohtunikud, prokurörid, advokaadid, juristid ju istuvad koolis ühes pingis, pinginaaber, klassivend, koolivend, kursuse kaaslane!
No kujutage nüüd ette, Sa lähed klassivenna, .... juurde ja ütled näed, Mul selline probleem... , Kas Su klassikaaslane, ... ütleb Sulle ei, lapsepõlv koos veedetud, lahedad mälestused... Kindlasti mitte! Me kõik oleme ühenduses Universumis, nagu rakusüsteem Meie kehas... Siin pole tarvis süüdistada MITTE KEDAGI! KOGU SÜSTEEM ONGI SELLINE, SÜÜDIMATU....Mõelge, AGA, KÕIK ON VÕIMALIK!!!
Vasta!
Irina:
Täitsa õudne!
Vasta!
Kerttu: K:Mis ajast lapse vägistamine hirmutamise alla kuulub?
Millist häbi ja alandust peab see noor neiu kogu elu endaga kaasas nüüd kandma.Mis temaga tehti ON vägistamine! alatud väiksed värdjad kes niiiviisi tüdrukutega käituvad.
Vasta!
Liina: Avalikustada antud poiste andmed
Mina teen ettepaneku et kui ei suudeta antud noormehi karistada, siis tuleks avalikustada nende andmed et inimesed teaksid kes need noormehed on. Et ümberringi ei peaks mõtlema mis veel võib juhtuda. Ja samuti nende vanemate andmed sest ainult nii saab vältida olukorra kordumist.
Vasta!
Julia: Julia
How can I sign up that petition? Please ,could you tell me
Vasta!
Inna: tanja2688@gmail.com
poolt
Vasta!
Karel:
sellise otsusega propageerib kohtunik omakohust ja selleks oleks antud juhul sobivaim http://www.historyrundown.com/10-most-cruel-torture-devices-of-all-time/ nr 2 - neile värdjatele ka väike "õppetund." kuhu jääb ohvri õiguste kaitse, lastekaitse- jm seadused ? kehtivad need veel siin banaanivabariigis ? ÕIGLUS JALULE, kurat. ei taha, et Eestist saaks teine Rootsi, kus sisserännanud värdjad teevad, mis tahavad, muuhulgas vägistavad alaealisi (Rootsis viimase aastaga vägistamiste kohta tehtud avalduste hulk suurenenud kuskil 60-70%)
meenub paari aasta tagune analoogne juhtum Rootsist, kus 3-4 mudakoonu lohistasid 12aastase tüdruku põõsasse ja vägistasid ära. pealtnägijad (tüdruku klassikaaslased) läksid abi kutsumise asemel telefonidega filmima - ei taha sellist eestit.
Vasta!
Maris: Maris: kus on nende kõigi mõistus????
Vaene väike laps... Kas tõesti kohtunikel pole lapsi. Mida nemad teeksid, kui nende lastega oleks nii tehtud?! Vaene väike tüdruk, kelle lapsepõlv on mingite värdjate pärast rikutud! Nii väiksed lapsed ei oska end veel kaitsta. Oi kuda nendele idiootidele tuleks sada korda hullemini tagasi teha.
Vasta!
Anita: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
!!!
Vasta!
Liina: Liina
Viiekesi ühe noorema vastu, omakohust korraldamas. See peab saama õiglase hinnangu ja vägivald tuleb mõista hukka igas oma vormis.
Vasta!
Julia: It's impossibly bad!
If they are right in their doing, anybody can hurt or rape them (or maybe you) to give them (or you) good lesson, because your judgement thinks that can be allowed.
Vasta!
Särel: Hull värk ikka mis eestis toimub !
Ja mina tahtsin veel Eesti tagasi elama tulla., paneb ikka motlema kui omal laps oleks ja nii tehakse!
Vasta!
Loore: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud!
!
Vasta!
Merili: Saagu õiglane karistus!
Praegune kohtuotsus tuleb uuesti käsile võtta.Need poisid peavad saama karistuse!
Vasta!
Hr: Selline asi ei saa jääda karistuseta.
Sitavarestele omakohus.
Vasta!
Kristiina: See lugu võtab sõnatuks
!
Vasta!
Olga: спасем девочку!!!
это важно!!
Vasta!
Margo-vello: Vello: Omakohtu tasuks kompensatsioon? Idiotism!
Ei oska muud soovida,kui et pätid võtaks ka kohtunikeprouad ette,aga ka meestele on võimalik samasugust õppetundi anda,eriti arvestades seda,et makstakse veel peale!!!
Vasta!
Jelena: selliseid asju ei tohiks jätta karistamata
ни одни ''учения'' не оправдывает унижение через самую уязвимую - сексуальную сферу
Vasta!
Julia: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud
!
Vasta!
Merike: Täiesti arusaamatu kohtuotsus
"Tahtsid anda õppetundi" - kas see omakohus ei ole? Kuidas on põhjendatud varateismelise sellisel viisil alandamine lihtsalt põhjendusega, et "tahtsime anda õppetundi"? Aina räägitakse, et peab peatama kooli- ja perevägivalla, nüüd aga ei saa ilmselge vägivallajuhtum hukkamõistu kohtus.
Vasta!
Merike: Merike: vägivallal ei ole õigustust
"Tahtsid anda õppetundi" - kas see omakohus ei ole? Kuidas on põhjendatud varateismelise sellisel viisil alandamine lihtsalt põhjendusega, et "tahtsime anda õppetundi". Aina räägitakse, et peab peatama kooli- ja perevägivalla, nüüd aga ei saa ilmselge vägivallajuhtum hukkamõistu kohtus.
Vasta!
Arvi: Poistele tuleks range karistus määrata.
Kohtunik on vist ära ostetud. Muidu poleks ta sellist rumalat otsust teinud.
Vasta!
Getlin: Õiglane karistus
Minu arvates tuleks kõik kriminaalid ja petturid Eestis avalikustada, kuidas me muidu teame ennast selliste inimeste eest kaitsta. Ja see olekski minu arvates sooritajatele kõige mõjuvõimsam karistus. Saada tingimisi 3a, ja siis nagu poleski midagi juhtunud... Häbipostile!!!!, siis ehk enne mõtelvad kui hakkavad tegusid tegema.... Ja mis karistajad nemad on, issi käest peaksid poisid kodus sellise käitumise eest vitsa saama.. LISADES POISTE NIMED AVALIKUSELE- see oleks õiglane karistus, mis jääks meelde kogu eluks!!!!!
Vasta!
Gerrit: Täiesti poolt
Seksuaalses kuritavritamises kambakesi ühe tüdruku vastu pole mingi "õppetund"
Vasta!
Kersti: 12a tüdruku vägistamine
Paar nädalat tagasi sai kohtuliku karistuse noormees kodutu kassi tapmise eest 1,7a
Ja mis toimub kohtusüsteemis nüüd?!Kes ütles,et raha eest ei saa kõike-ka kohtusüsteemil on oma hind...Euroopa Liit-kus peaks kehtima nii inimõigused kui lastekaitse?Kuhu niimoodi jõutakse?
Häbiväärne Sitane Eesti kohtusüsteem!!!
Vasta!
Pille: Mis mõttes?
Ei saa aru kuidas selline otsus üldse võimalik saab olla. seitsmeteistaastased noormehed ja kaheteistaastane tüdruk,huvitav ehk olid need noormehed nende pojad sugulased või tuttavate tuttavate pojad)Larissa
Prokopenko,Maarika Kuusk, Tiit Lõhmus ja Aarne Sarjas), Kuidas saab kohus heaks kiita omakohtu
Vasta!
Andra: Kindlasti peaksid saama karistada.
!!
Vasta!
Irina: Poolt
+
Vasta!
tatiana: ;)
Нельзя закрывать приют.
Животных итак горе хозяйва отправили на улицу:( а так хоть а приюте помогут.
Vasta!
Antonina: Antonina
allkirjastan
Vasta!
Antonina: Antonina
Allkirjastan
Vasta!
Gabriel: Toetan!
Toetan ja olen poolt, et antud noormehed saaksid õiglase karistuse, sest igasugune tahtevastane seks on vägistamine ja vägistamine on karistatav.
Vasta!
Tiina: kuritegu
Inimese vägivaldne äraviimine (inimrööv?) on juba kuritegu. Kui kuriteo ohvriks on alaealine, on tegemist raskendavate asjaoludega. Selline tegu on tuvastatud. Seaduste mitte tundmine ei vähenda vastutust ega kergenda karistust.
Vasta!
Johanna: Kuidas?
Vastik on vaadata, kuidas nii avalikult naissugu kohtusüüsteemi poolt väärtusetuks peetakse.
Vasta!
taaniel: Taaniel
see küll ei ole see valdkond , aga kui mina olevat väidetavalt raha "väljapressinud " 100 euri omast vanemalt , kes oli tegelikult võlgu siis taheti anda 6 aastat mulle , kuna videsalvestused ja muude tõendite puudumisel
Vasta!
Alar: Alar
Nõuan õiglast karistust lapse ründajatele, see on täiesti haige, mida need poisid tegid sellele tüdrukule.
Muidu kaitseme küll tugevalt lapsi ja võtame vahele keelatud videodega inimesi, miks nüüd ei saa siis reaalse rünnaku süüdlasi vahele võtta?
Ja reaalse rünnaku tegijad peaksid reaalselt vangi minema, see oleks õiglus.
Vasta!
Laura: Uskumatu
..
Vasta!
Anneli: Lapse ründakad saagu õiglaselt karistatud
Sellesse ei tohi nii kergekäeliselt suhtuda. Viiekesi ühe tüdruklapselele "õpetust" andma....
Vasta!
Toomas: karistada
see mis õiguskaitse organid teevad on bullshitt!
Vasta!
Janne: Aime.Lapse ründajad saagu õiglaselt karistatud.
See meie kohtu süsteem ei kõlba kusagile.See on täielikult ohvri mõnitamine.
Vasta!
Hasso: Hasso Uuetoa
Ma arvan, et petitisooni tekst ja nõuded on täiesti valed. Justiitsministeerium ei saa mõjutada kohtu ja kohtunike tööd. Prokuratuur on jäänud erinevale seisukohale kohtust, ka see on teada. Kumbki seisukoht ei too meile selgust ega arusaamist ega ka leppimist. Äkki me saame aga nõuda, et antud konkreetse asja vaatab erandkorras üle Ülemkohus ja annab asjale selge hinnangu, vajadusel saadab esimese astme kohtusse tagasi ülevaatamiseks, kui on tehtud vigu nende arvates või siis kinnitab otsuse ja annab põhjenduse, miks peeti sellist otsust õigeks.
Vasta!
Hasso: Hasso Uuetoa
Vajadusel olne nõus toetama ohvri perekonda või prokuröri minemaks asjaga Euroopa Inimõiguste kohtusse, kui Eestis abi ei saa
Leander: Kogu lugu avalikuks!
Usun mõneti, et seal võis olla ka muid nüansse, mida ajakirjandus pole avalikustanud ja artikkel on ehk veidi kallutatud jõhkramaks. Seega võiks olla valik kogu kohtu materjal, sh ütlused ja vaatlused jne. Kuid fakt iseenesest, et korraliku varustusega noormehed viisid 12.a lapse metsa ja mida temaga tehti ei saa kuidagi jääda minu silmis karistamata. Mulle justkui tekib kuvand, kus annan kurikaga nendele noormeestele mööda põlvi ning ütlen sinna juurde "see on õpetuseks", kui ütleksin "nüüd löön su maha" oleks ähvardus, aga siis vaid leebe noomitus. Karistada ju ei saa!
Vasta!
Kristo: Kõigile ühtsed seadused ja karistused.
Kõigile inimestele peavad kehtima samad seadused ja sellest tulenevalt ka samad karistused. Kellegi eelistamine või eelisseisu seadmine tekitab ebaõigluse nende suhtes kellele on juba karistus määratud või kellele hakatakse seda määrama. Kõige hullem juhtum oleks kui sellest tulenevalt hakkaksid tulevased juhtumid mängima kohtus samadele nüansidele mis selles juhtumist poisid nö "päästis".
Vasta!
Jaak: peab saama karistatud, et ei oleks julgustuseks teistelegi sellistele
Nõus allpool Merikesega, kes kirjutas: Aina räägitakse, et peab peatama kooli- ja perevägivalla, nüüd aga ei saa ilmselge vägivallajuhtum hukkamõistu kohtus.
Vasta!
Rein: Rein
kohtu arusaamatu otsus on mõistusevastane,
karistus saagu õiglane
Vasta!
Mare: Maare
Hing on haige, mis mu kallil kodumaal toimub...
Vasta!
Raivo: neile lihtsalt korralik ihunuhtlus
kui kohus ei oska ja saa õiglust jalule seada, siis jääb üle rahva omakohus. viia metsa ja põlved puruks taguda - õpetuse andmiseks.
Vasta!
Alfred: Alfred
Ajuvaba...
Vasta!
Roman: Roman
For justice....
Vasta!
Aleksandr: Lapse rundajad saagu qiglase karistatud
Kas kuskil on nende poiste nimid ja fotod?
Nende vanemate kontaktid?
miks nuud seda ei tehta avalikuks??
Vasta!
Ksenia: kurb
Kurb, et meie maal see toimus
Vasta!
Andres: Tõsiselt piinlik
Järjest enam on tõsiselt piinlik olla sellise riigi kodanik, kes ei suuda ega taha oma kodanikke kaitsta. Kodanikena peame nõudma selliste inimeste vastutusele võtmist, kes sellised seadused on koostanud, mis ei võimalda kurjategijaid vastutusele võtta.
Vasta!
Margot:
Tihti öeldakse pederast,homo.On see õigustuseks keegi kinni võtta ja selgeks teha,mida see täpselt tähendab?!!!!!
Vasta!
Toivo: Õigust ei mõisteta kuulujuttude põhjal
Olen nõus,et kõik,kes on kurja teinud,peavad oma karistuse saama.Samas saab karistuse määrata ikkagi kogutud tõendite põhjal.Me ei tea selle juhtumi üksikasju. On võimalik,et asi ei juhtunud päris nii nagu meedias kirjeldatakse.Võibolla oli asi veel palju räigem kui sellest räägitakse.Võibolla on aga asi kuulujuttude põhjal suuremakspaisutatud.Kuulujuttude põhjal ei saa süüdistada ega ka õigeks mõista.Kui rääkida laiemalt,siis võiks ükskõik kelle ju süüdi mõista teo eest,mida ta tegelikult teinud pole.Maailmas on paljusid süütuid inimesi vangi mõistetud.Kuuldavasti ka meil.Õigusriik sellist asja lubada ei tohi.Süüdi saab mõista ainult siis kui süüdlase vastu on piisavalt süütõendeid.Muidugi on võimalik,et kohus tegi oma tööd lohakalt või ebapädevalt,aga miks prokurör siis asja edasi ei kaeba.Ju siis prokuröril ei piisa tõendeid.Seega on võimalus,et uurijad tegid oma tööd lohakalt või oli asi tegelikult teistmoodi kui meedias kirjeldatud.Sellepärast soovitan petitsiooni toetada ainult neil,kes teavad täpselt seda,mis tegeliklt juhtus.Mina seda ei tea.
Vasta!
Lauri: Õigust ei mõisteta kuulujuttude põhjal
Sa oled loll v?
Toivo: Õigust ei mõisteta kuulujuttude põhjal
Olen tõesti rumal.Ma ei tea selle loo kohta elementaarsemaidki fakte.
Sa,Lauri,tead asjast ilmselt rohkem.Kirjuta:
1.kas tüdruk tundis neid poisse.
2.Mida paha oli tüdruk poistele teinud,et teda taheti karistada
3.Kas tüdruk läks poistega kaasa vabatahtlikult või tiriti ta vägisi
4.Mitme tunni (päeva) pärast politseile avaldus esitati.

Kui teaksime vastuseid nendele küsimustele,oleks kergem saada selgeks,mis tegelikult juhtus.Oleks hea teada ka,mis poisid need sellised on.Kui nad on tõelised kaagid-varastavad,lõhuvad,viskavad koolist poppi joovad ja mis kõik veel,siis on tõenäline,et nad ei kohku tagasi mingi kuritöö (ka tapmise) ees mitte.Sellisel juhul on tõenäoline,et nad käitusid tudrukuga väga julmalt ja võivad edaspidi mõne teise tudrukuga veel julmemalt käituda.Kui on tegemist aga suhteliselt korralike poistega,siis on täiesti võimalik,et midagi nii hullu polnudki ja tüdruk ei kirjelda sündmust kõige täpsemini.On ju teada mitmeid juhuseid,kus naised on vägistamissüüdistusi lihtsalt kiusu pärast esitanud.
Jah muidugi,oli mis oli,midagi ikka oli,paneme poisid igaks juhuks kinni.See aga ei lahenda lugu,millalgi tulevad nad vangist välja ja juba koolitatud kurjategijatena.Mida siis teha?
Maret: Lapse ründajad saagu õiglaselt karistaud
Kuhu jõuame Eestis sellise õigusemõistmisega?
Vasta!
Mairi: Mairi: Rohkem hoolimist ja hoidmist.
Tüdrukule. Julgust ja rahu kõigest hoolimata eluga edasi minna! See sündmus on nüüd minevik. Anna andeks (ka endale, kui tunned süütunnet). Edasi! Head!
Vasta!
Maris: Maris
... ründajad ei tahtnud vägistada vaid õpetada ei ole ju oluline. Oluline on mida koges ohver - 12 aastane laps. Metsas peenis nina all, mida suhu ärvardatakse toppida võib olla toppija arvates õpetuslik aga ohvri jaoks kindlasti seksuaalne vägivald ning emotsionaalselt võrdne vägistamisega nn üldises mõistes.
Vasta!
Monika: Monika
Olen seda meelt, et poisid peaksid karistuse saama!
Vasta!
veronika: Millised vanemad siin riigis tahavad oma lapsed üles kasvatada?
Kas neid poisse võib siis ka hoiatada või hirmutada nende tehtud teo tõttu sellega, et vedada nad metsa ja toppida neil suu ``M`` täis? Hakkavad kindlasti teistmoodi elule vaatama ja saavad asjast kannataja poolt ka selge pildi. Ma ei tea mis ma teeksin kui ma ema oleks, aga millekski hirmsaks oleks ma oma lapse kaitseks küll võimeline tegema! 12 aastane tüdruk ja 5 kuni seitsmeteistkümne aastast poissi, mis meil siin toimub, ei suuda ma enam uskuda...kes tapab loomi, kes kuritarvitab lapsi...varsti olemegi kõik sellised, kui meiega nii tehakse ja tegijal on veel õiguski. Elul ju hakkab tasapisi puuduma mõte, kui keegi tuleb, võtab Teie lapse ja teeb temaga mis tahab!!!!
Vasta!
Viivi: Ei mõista kohut, kes niisuguse otsuse tegi
Ei mõista ka poisse, kes mitmekesi ühe tüdruku kallale lähevad...
Vasta!
Luleo: Luule
KAS VAIMNE VÄGIVALD EI OLE VÄGIVALD?
Lapsele on põhjustatud raske tervisekahjustus, võib-olla kestva psüühikahäire näol (KarS § 118 lg 3), kogu eluks!?
Miks selle kohta ekspertiisi pole nõutud ja seda koosseisu uuritud?
Tänane ringvaade, kus Helve Särgava püüdis selgitada, et kohus on käitunud õiglaselt - oli ehtne AJUPESU!
MIS TOIMUB MEIE RIIGIS?

Vasta!
Sirje: Vägivald on vägivald
Kui mitu poissi, kellest vähemalt üks on pea täisealine, viivad jõuga 12 aastase lapse sinna, kuhu ta ei taha minna, siis see on karistamist väärt vägivald hoolimata sellest, kas ja mis edasi juhtus või ei juhtunud.
Vasta!
Imbi: See lihtsalt ei saa võimalik olla!
Tüdruk (füüsiliselt väetim, noorem, rumalam) sunnitakse või meelitatakse poiste (tugevama, vanema, kogenuma) poolt üksikusse kohta ja käitutakse tema suhtes vastikult, vahet pole kas vaimselt või füüsiliselt. Mis soost isikud on pole ju oluline. SEADUS PEAB OLEMA VÄETIMATE POOLEL! Ja kui see nii pole, tuleb seadus ümber teha.
Antud juhul need poisid andsid juba ise oma teole hinnangu- nad teadsid väga hästi, et käituvad valesti. Miks muidu oli ohver vaja metsa vedada - ikka selleks et keegi ei näeks. Järelikult, kui nad tundsid vajadust oma tegu varjata, siis nad teadsid väga hästi, et see õige pole. Uskumatu, et kohus ei suuda sama järeldust teha! Ja maksta neile veel kompensatsiooni!! Tõesti soovin, et iga asjassepuutuv kohtunik saaks omal nahal sellist olukorda tunda ja lõpuks näha, kuidas tema üle vägivallatsenud isik õigena minema kõnniks.
Kuulsin ka ringvaates H. Särgava juttu. No mida! Jääb tõesti mulje, et kohtunikud ei suuda puude taga metsa näha.
Minu kaastunne tüdrukule, lisaks poistele mõnitatud ka kohtu poolt.
Sellised "kohtulahendid" sünnitavad omakohust.
Vasta!
Raimo: Rahvas nõuab
ÕIGLUST

-sellist "Õ I G L A S T" ja jaburat kohtusüsteemi nagu eestis annab maailmas otsida!!!
Vasta!
Irina: poolt
poolt
Vasta!
Jaana: Kohtuotsus ei olnud õiglane!
Mis näoga vaatavad nende poiste emad sellele 12 aastasele tüdrukule otsa? Aga kui oleks olnud tegu nende samade poiste pilastamisega, kas ka siis oleksid asjad lõppenud nii nagu praegu sellele lapsele?
Praeguse kohtuotsusega on kannatanut kaks korda mõnitatud! Kus saavad väikesed tüdrukud ja nende vanemad kaitset?
Vasta!
Jaana: See oli seksuaalne vägivald!
Lapse seksuaalne ahistamine juhtub siis, kui temast vanem või tugevam isik kasutab oma võimu, autoriteeti või usaldust selleks, et kaasata last seksuaalsesse tegevusse.
Lapse vastu suunatud seksuaalvägivald on suguiha rahuldamine lapsega. Tegemist on alati olukorraga, kus vaimsete ja füüsiliste jõudude ebavõrdsuse tõttu pole laps suuteline keelduma ja ennast kaitsma.
Lapse seksuaalne väärkohtlemine võib sisaldada tegevusi:
Lapsele oma suguelundite demonstreerimine
Lapsele seksuaalse sisuga, pornograafiliste teoste näitamine
Lapse kaasamine seksuaalsesse vestlusse
Lapse intiimsete kehaosade hellitamine ja katsumine, masturbeerimine
Suguühe lapsega
Lapse vägistamine
Kas ikka pole veel selge?
Vasta!
Vend: Mis tegelikult toimus
Nagu vaikselt on infot tilkunud selle kinnise kohtuasja vastu, siis selgub et 3 tüdrukut käisid järgi 5 poisil ning püüdsid solvangute abil tähelepanu saada. Põhjuseks oli väidetavalt ohvri "suhte" katkemine kellegiga nendest 5'st poisist.
Nendest viiest poisist olid küll kõik kuni 17 aastased. Kuid kaks neist poistest olid 13 või nooremad. Fakt.
8 kohtuniku äraostmist poiste õigeks mõistmiseks on mul väga raske uskuda. Seda ei ole suutnud teha isegi allilma tegelased üheksakümnendatel, kes üritasid seetõttu kohut mõjutada teiste meetoditega. Näiteks tunnistajate mõjutamisega.
Kas on tõenäoline, et tüdruk muutis oma ütlusi kohtus. Jah, see on väga tõenäoline, eriti veel arvestades süüdistust, mis on otseselt vägistamiseks kvalifitseeruv, mille eest saab minimaalselt 6 aastat vangimaja.
Kas me teame poistest ja nende vanematest midagi? Aga tüdruku ja tunnistajate vanematest? Mitte midagi. Tunnistajate ähvardustega või rahaga mõjutamise võimalustest me ei tea midagi.
Kas tüdruk võis muuta oma ütlusi teadmises, et poisid pannakse vähemalt 6 aastaks kinni? Seegi on võimalik. Vägagi. Kas me peaksime arvestama tüdruku sooviga?
Igatahes ma ei poolda petitsiooni sellises vormis.
Vasta!