Lastetoetus alates esimesest lapsest 80-100 eurot !

allkirjade kogumine on lõppenud

15.11.2013 00:00 kuni 30.04.2014 23:59

3108 häält

15%


Aktsiooni korraldaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Merle: poolt
see oleks õiglane kui lastetoetus oleks suurem kui 19 eurot kuna 19 euroga ei saa laps kõhtugi täis see on täitsa alandav minumeelest riigi poolt.
Vasta!
oksana: Oksana-toetus
lapsed on meie tulevik,
anti: poolt
miks peaksid kõik need tulevased lapsed selle all kannatama, et nende vanemad on nii lollid, kes ainult Partei-lt raha oskavadki kerjata? Jube kahju ikka, et teiesugused varem ei sündinud kuna sotsialistide(kommunistide) "revolutsioon" jäi aastasse 1905 ja 1917

http://poliit.planet.ee
Marko: poolt
tõesti 19 euroga kuus..mida laps saab...pm mitte midagi...olgem ausad..
Vasta!
Hanna: poolt
19 eurot on naeruväärne summa :/
Vasta!
Annika: Annika Surra
See oleks mõistlik, lapsed on meie tulevik !!!
Vasta!
Linda: Poolt :)
Kui me lapsi ei toeta, siis mis tulevik meid ootab? Mõistlik oleks panustada lastele.
Vasta!
Liis: toetus
Loomulikult poolt!
Vasta!
Meelika: Meelika:poolt
Mu lapse rohud juba maksavad 17 euri sentidega.Ja kui poes käia siis arve kippub ikka minema sinna 30 euroni.Nii et jah ega selle raha eest saa jah suurt midagi.Kahjuks.
Vasta!
Kerli: Kerli Pajo
Nata väike on see summa 1 ja teine laps on ju ka lapsed .
Vasta!
Mari: Mari:Poolt
Kaua võib! Kuradi riigikogulased olge mõistlikud!
Vasta!
Triin: ÕIGE!
Tublid lapsevanemad! Kaua võib
Vasta!
Mailika:
Poolt !!!!
Vasta!
kristel: poolt
poolt ,noo see oleks juba mõistlik summa ,lapsele või lastele ...19 e ei saa isegi kuu aeg süüa ,rääkimata mingit normaalset mänguasja lapsele .huviringid maksavad ka alates 25e ,nii.noo sellist summat vaevalt keegi jagama hakkab ,aga noo 50e oleks kah algus juba :)
Vasta!
Alan: kadaka23
Kui kaua need riigijuhid ainult enda perse eest hoolitsevad...Võiks juba ammu lastele mõelda!!!
Vasta!
Anželika: Jah
Naeruväärne on selline õigustus, et mõnes riigis saavad lapsed veel vähem või ei saa üldse!
Vasta!
ljuba:
19 eurot on naeruväärne summa
Vasta!
Heli: Heli :poolt
täiesti nõus kui saaks sellise summa mida me saame 19.18 euriga mitte midagi ausalt öeldes.
Vasta!
Liis: poolt
muidugi peaks see suurem olema,mida laps saab,pm mitte midagi
Vasta!
Serena: Poolt!
Kahe lapse emana 100% poolt! 19 Euro eest pole võimalik isegi lasteaia tasu ära maksta, seal juba kohatasu 15 EUR+ toiduraha 1,80 päev!!!
Vasta!
Liisa-Mona: L-M
Pensionäridel tõstetakse pidevalt pendsioni aga lapsed??? miks mutikesed on paremad kui lapsed. Kes on meie tulevik. Ma,ei arva et riik peab Minu last kasvatama aga kui on toetus olgu summa mitte mõnitamine.!!!!
Vasta!
HEIKKI: L-M
Asi on selles, et mutikestel tõstetakse pensionit ,et nad ikka keskerakonna poolt valiksid . lapsed valida ei saa siis pole ka keskerakonnal kasu . Täpselt selline mulje jääb meie riigist, et tehtaks täpselt seda ikka millest meie kõrged ametnikud ikka endale kasu saaksid ja mugav magada oleks.
Krista: Poolt
muudkui räägitakse laste iibe tõstmisest nüüd siis võiks ka lastetoetust tõsta ;)
Vasta!
Lily:
19.18 € 3aastasele lapsele kuus osta saaksin ainult ühe riide eseme ja kõik ! Eriti kui veel lapsed kasvavad ilma isata ! JA tööle minna ei ole võimalik ! Kust mujalt siis ikka abi saada kui enda riigilt ?

Kurb tõesti, ütleme nii ,et kui vähemalt ühe lapse toetus oleks 60€kuus oleks ära elatav küll, pluss tööraha sinna juurde!!!! Elaksime siis ka miinimumpalgaga ära kui lapstoetus tõuseks, muidugi üksik inimene elaks ilusti ära 320, aga kui sul lapsed siis kahjuks mitte. proovige ise, elada nii !!!!!
Vasta!
Kätlin: Kätlin
Muidugi vähe,sellise summa eest ei saa mõne firma mähkmepakkigi kätte
Vasta!
Meelika: poolt
väheke väike jah teine.
Vasta!
Martin: martin
19 euri on mõnitus
Vasta!
Meelika: muidugi
Vähe
Vasta!
merily: häbi riigijuhtidele!!!!!!
Pole ka ime miks nii paljud lapsed elavad vaesuses... LAPSED ON JU MEIE TULEVIK!! KAS TULEVIK VAESUSESSE JA VARGUSTESSE????
Vasta!
Kristina: poolt
Selle raha eest mu imik saab endale mampersid ja põhimõtteliselt kõik ja suurem tüdruk vitamiinid ja peseis asjad ja see ongi kõik, aga riided ja söök ? ja ka huviringid ?
Vasta!
Merle: POOLT
19eur ei saa lapsele midagi. Olgugi et see on vaid sümboolne toetus riigi poolt võiks see ikka suurem olla. Riigikogulased tõesti võib-olla ei näe seda kui naeruväärne see summa on. Nemad kõrgepalgalised ei saa aru kui raske on sellise toetusega hakkama saada ! 19 eur eest saad lapsele vaid pakk mähkmeid, aga laps vajab rohkem kui ainult mähkmeid : toit, rohud, riided jne. Lisaks lasteaiad kohamaks, aga no praegu ei saa isegi selles kindel olla, kuna oma lapsele koha saad lasteaeda. Mõni ema peab olema lapsega kauem kodus, tänu sellele et pole kohta. Emapalk on vaid 1.5 aastat ja siis kuidas peaks ema hakkama saama ? seepärast oleks vaja juba tõsta lapsetoetust.
Vasta!
Enely: Poolt
19€ eest ei saa mu laps talveriideid selga, ei saa lasteaias käia rohkem kui nädal aega, ei saa külastada oma vanevanemaid, sest sinnasõit läheb maksma kaks korda rohkem (jah, ka nemad elavad Eestis) jne.
Vasta!
jaanika: loomulikult riik peaks mõtlema lastele, sest lapsed riigi tulevik.
Pole imegi et eesti rahvas kolib eestist teise riiki elama
Vasta!
Kerli: poolt
Mis summa on19 eurot lapse jaoks?
Vasta!
Doris:
Loomulikult poolt!
Vasta!
Anni:
Lapsed on riigi tulevik!
Vasta!
Käthy: Käthy
19 eurot on ikka väga naeruväärne summa.
Vasta!
Lihtsalt: Kiisuke83
Kui me lapsi ei toeta, siis mis tulevik meid ootab? Mõistlik oleks panustada lastele minu meelest.
Vasta!
Rita: POOLT
Häbiväärselt väike on praegune lastetoetus!
Vasta!
Kati:
Olen igati selle poolt.
Vasta!
Kätlin:
See 19 euronr lasteraha on hetkel lihtsalt mõnitamine.
Vasta!
Kristina: poolt
Absoluutselt. Ja miks alles nüüd?
Vasta!
Karmela: POOLT!
19 eurot on naeruväärne summa.See on lihtsalt mõnitamine!
Vasta!
Liisi: Poolt!
Eks üritage ise 19euroga kuus hakkama saada ;)
Vasta!
Maarja: Poolt
19 euroga ei elata last ära..
Vasta!
Karmela: POOLT!
19 eurot on naeruväärne summa. See on lihtsalt mõnitamine!
Vasta!
Krista: Krista
Ilmselgelt poolt. See 19 eurot on puhas mõnitamine, selle eest ei saa lapsele põhimõtteliselt mitte midagi lubada.
Vasta!
Ly: Täielikult poolt.
Riik peab toetama oma rahvast,eriti pisikesi,kes tulevikus riiki teenindama hakkab.
Vasta!
Kristina: Kristina
Toetan
Vasta!
Ingrid: Ingrid: loomulikult poolt.
Me anname üsna palju ära oma tuludest riigile...riiklik kohustus rahva hüvanguks on sigitada järeltulijaid,kui kuidas ja mille eest nad suureks kasvatada pole riigi asi.Ja osade riigipiruka ampsajate suhtumine,et õige eestlane peabki soome, rootsi jne. kasutatud riietega lapsed üles kasvatama ja kõik juurikad ka ise kasvatama( tore kui asfaldit varsti kündma hakatakse onju) näitab nii mõndagi negatiivset. Minu jaoks on see karjuv ebaõiglus. See ,et suurematesse peredesse ühiskond halvustavalt suhtub on riigi enda poolne ühiskonna kasvatus. Riik annab eeskuju, enamus rahvast jälgib seda. Eks sellepärast ongi meil väga palju lastetuid või 1-2 lapselisi perekondi, needki põgenevad välismaale.
Vasta!
liiiizi: täielikult pooolt !
Kohe kindlasti peab olema toetus suurem kui 19 euri . !
Vasta!
Raili: poolt
täitsa poolt, mis saab selle 19 euro eest ikka,ütleme ausalt MITTE MIDAGI.
Vasta!
Pille:
kindlasti poolt, et lastetoetus peaks suurem olema, kui 19eur. 1 purk imikutoitu maksab juba 13+ eurot ja sellega tuleb heal juhul 2 nädalat välja. pluss veel igasugused muud kulud. Mähkmete hindadest pole mõtet rääkidagi.
Vasta!
Mann: Mann Mann
19€ eest saad lapsele heal juhul kolm paari sokke,kui sedagi. 19€ aga tahavad et noored tõstaksid eesti iivet. keegi ei tahagi varsti lapsi sünnitada kuna see 19e on naeruväärne. Selle eest ei saa tappa kah mitte enam. Riik tahab lapsi aga ise ei tee selleks midagi et lapsi juurde tuleks.
Mõelge saksad natukese...
Vasta!
Jaanus: Igati normaalne ja kõigist võimalikest kõige tagasihoidlikum nõudmine
100 eurol on ligikaudu samasugune suhe sisemajanduse kogutoodangusse, nagu šveitslaste tingimusteta põhitulu eelnõus on alaealistele makstaval põhitulul.

Teisisõnu - šveitslaste idee järgi (mis läheb rahvahääletusele) peaks igale alaealisele makstama tingimusteta põhitulu 625 franki ehk 507,47 eurot kuus. Kui arvestame erinevusi SKT-s turuhindades inimese kohta, siis vastab sellele Eestis 106,58 eurot.

Igal juhul tasuks võimudel petitsiooni nõudmistele vastu tulla. Alternatiiv oleks nimelt nõudmine, et lastetoetuse ostujõud peaks Eesti hinnataseme juures olema kohe ja praegu sama suur kui Šveitsis 625 frangil ehl 507,46 eurol. See oleks siis 256,78 eurot kuus.

Infoks veel, et šveitslaste idee järgi oleks täiskasvanud inimese kodanikupalk 2500 franki kuus (korruta laste kodanikupalk neljaga)
Vasta!
Kadi: POOLT!!!
19 € lapsele kuus on laste mõnitamine riigiisade poolt!
Vasta!
Kadri: POOLT!!
No see 19 € on küll väga mõnitav ! Minu lapse lasteaia kohamaks on juba 40 € + 1,80€ söögiraha PÄEVA eest! Ta on mul allergik, rohte on ju vaja osta iga kahe-kolme kuu tagant !
Pisemale on vaja mähkmeid. Jah, ühe paki saab 19 € eest, aga kas elab ta sellega Terve kuu ära? EI! Temal on atoopiline dermatiit, mis vajab ka ravi! Kust raha võtta?!
Hea kui laps (suurem siis hetkel ainsana), normaalselt süüagi saab! Isegi kohukesed on nii kirvehinnaga, et ei raatsi eriti ostagi, kuna ta vajab ka teisi toiduaineid.

Poliitikud aga tõstavad enda istumise eest palkasid, aga lapsed?! Kas nemad ei ole midagi väärt? Kui poliitikud on kunagi nii vanad, et lähevad riigikogust minema, kes nende asemele läheb? Polegi kedagi, sest paljud kolivad siit minema ! Kuna toetused on naeruväärselt väikesed! Ainsad mis on suured, on KULUTUSED normaalsetel inimestel ja riigikogulaste palgad !

Tänan tähelepanu eest!
Vasta!
Natalja: poolt
selle summa eest ei saa midagi....
Vasta!
Kerli: Kerli
mida saab ühele lapsele 19 euro eest ?
Vasta!
Radne: Radne
Loomulikul olen selle poolt!
Vasta!
Eva: Andero-poolt
Ammu oleks pidand suurem toetus olema!!!
Vasta!
Kerli: poolt
Kindlasti poolt! 19 euroga kuus ei ela ära mitte ükski inimene! Isegi mitte vanainimene, kellel jääb kuus söögiraha 19 eurot.
Vasta!
Margit: Marit
Kahe käega poolt
Vasta!
Annu: poolt
võiks küll olla jah, see 19 eurot on nagu mõnitamine, et saaks hiljem naerda, kuidas näiteks lapsel süüa pole või muud sellist.
Vasta!
Diana:
.
Vasta!
Margot-helena: poolt
täiesti nõus, praegune summa on naeriväärne!
Vasta!
Diana: Diana
Poolt!
Vasta!
Mia-Greta: Kindlasti poolt!
Tänapäeval on elu nii kalliks läinud ja 19 euroga saab ainult 1 korra poes käia. Tõeline naljanumber see summa.
Vasta!
Leivi:
Kui ma ka selline saks oleks nagu Toompeal istujaid, siis poleks vigagi elada, aga 19€ kuus on naeruväärne
Vasta!
Riin: Tere
http://petitsioon.ee/lastetoetus-alates-esimesest-lapsest-80-100-eurot
Vasta!
Riina: Riina:poolt
Kindlasti poolt,19 € pole mingi toetus !!!
Vasta!
Annika: Annika: poolt
Kindlasti tuleks lastetoetust tõsta!
Vasta!
Kerda: POOLT
Selle raha eest ei saa ju tõesti mitte midagi , heal juhul mõned päevad süüa osta lapsele
Vasta!
Kädi: Kädi
Oleks õiglane! 19.18€ eest ei saa midagi lapsele lubada. Huviringid,toit,mähkmed,riided,jalanõud,mänguasjad,kooliasjad jne,19€ eest kahjuks ei saa neid kõiki asju mida laps vajab!
Vasta!
Ilja: Ilja

19€ selline võiks olla maksimaalne poliitikule eraldatav hüvitis.Transport tasuta, söök nagu koolides sama hinnaga, kui lapsed saavad hakkama, siis need Toompea onud ja tädid peavad vastu küll ning motivatsiooni olukorra riigis parandamiseks on küll ja küll!
Nii palju poliitikuid, kui praegu pole üldse meie väiksele vaesele riigile tarvis.Poliitik ei tooda isegi pampersit ega istu lapsega,kui noorel emal on vaja tööle minna selleks, et lapsele saaks söök ja riided ostetud.Poliitikud kuritarvitavad rahva usaldust ning annavad rahva teenitud tulud päikselisele Kreekale, kus vaesed töökad mehed ja naised päevast päeva küttekulusid peavad maksma ;) Ja need summad on läinud nagu kirves sügavale mere põhja...
Vasta!
Kristo: POOLT !
19 eurot on naeruvääristav !
Vasta!
Mait: EESTI RAHVAS TULEB JULGEM OLLA!
SAAME KA ROHKEM RAHA NAGU POLIITIKUD!
Vasta!
Gerli: Poolt
Ilmselgelt poolt.
Vasta!
enrico: heidi.. poolt
On paljud pered kus laps on nälgas ja 19 euroga suurt süüa ei saa
Vasta!
Janne: Janne: POOLT!
Ilmselgelt poolt!
Vasta!
Liina: Liina : poolt
19 eurot on narrimine. Kui saaks selle 56 eurotki, oleks edasiminek. Loodan väga et asi hakkab edenema.
Vasta!
Aliis: Poolt
19€ on naeruväärne!
Vasta!
Kristel: Krissu
19 eurot on tõesti alandav
Vasta!
Signe: Poolt!!
Toetan täiega seda otsust!!Eestis on aeg suurteks muutusteks!!
Vasta!
Anett:
Poolt!!
Vasta!
Reneeli: Poolt
19€ on naeruväärne!
Vasta!
Tarmo: Tulevik
pööolt
Vasta!
Ilvi:
Täitsa nõus.
Vasta!
Jaan: Poolt
19 euri on ju naeruväärne summa
Vasta!
Rain: Tere kõigile!
Loomulikult on 19 euri lapsekohta vähe,aga mida me muudame siin häälte kogumisega!? Ülevalt pukist öeldakse nii ehk naa,et riigil pole sellist reservi ja topivad oma tasku edasi seda rahva raha! Miks meie rahvas ei võta kätte ja ei tee samamoodi kui mujal maailmas? Mujal pannakse töö ja ka kogu muu värk seisma ja minnakse reaalselt oma õigusi nõudma,loomulikult tekitab see ka meile endile mingil moel ebameeldivusi kuid olgem ausad,et need paksud ja ülbed värdjad naeravad meid välja oma häälte kogumisega! Edasi võikski rääkima jääda sellel teemal kuid ma ei hakka siin seda ruumikest väga raiskama ja tahaks loota,et rahval lõpuks niipalju ikka üle võlli viskab ja hakkame üheskoos reaalselt oma õigusi siin riigis nõudma!
Vasta!
egle: Tere kõigile!
kuid kui ka seda ei tee siis võiks öelda üldse, et mis mõttega nagunii hakkab olema kõik teisiti. Me ei saa oodata, et meile kõik ette-taha ära tehakse. ei tohi mõelda nii, et ei ole mõtet. alati on mõte ja enda eest peab seisma ikka ise, keegi teine seda tegema ei hakka
Pille: Pille
Täiesti nõus.
Vasta!
Jaana:
Täpselt :) 19eur naeruvärne
Vasta!
Jaana: 19eur
Naeruvärne 19 eur
Vasta!
Liis:
Mina olen täiesti poolt sellele. Üksikemadel on niigi raske ja selle 19 euroga ei saa lapsele midagi lubada. Peale seda veel areneb ta ja vajab vahendeid, et saaks seda teha. Igalpool mujal mõeldakse laste peale ja siin Eestis on tähtsam riigikogulaste palk, mitte lapsed, mida nad nii väga ootavad sellelt riigilt. Sellepärast ka väga paljud lastega pered on välismaale kolinud.
Vasta!
Mats: Mats: poolt
Paki mässusid saab selle toetuse eest ja kõik.
Riik peaks mõtlema ikka tuleviku peale ka, et milliseks
meie lapsed kujunevad ja mis neist saab. Selle jaoks oleks
toetust vajagi rohkem et annaks arendada noori!
Vasta!
Rünno: Rünno:poolt
19 eurot on naeruväärne summa!
Vasta!
Kristel:
õiglane tõesti , aitab sellest narrimisest.
Vasta!
Jõeleht: Margus
No krt mida saad selle 19 € eest lapsele ???
Arvestades teisi Euroopa liidu riikide lastetoetuse ja muid toetusi siis Eesti riik ju mõnitab lihtrahvast kuis jaksab.
Miinimum palk 320 € samas võtame või soome kus on miinimum palk üle 1000 -e € jarootsist ,Norrast ei räägi ültse.
Mida kuradit küsiks valitsuse poole pöördudes ja jalga mööda maad trampides!
Endale saavad tõsta pakasi nii kuis jaksavad,kuid ei mõtle kuidas saab hakkama lihtrahvas ja kas nemad saavad ikka kuidagi hakkama.
Arvestades,et riigikogulaste palgad algavad seal numbritest 2000 + € kuus ja lõpevad 9000 + € kuus .
Vasta!
Mare:
Selle summaga ei anna eriti midagi teha
Vasta!
Pille: Pille
Poolt, sest see 19 € on mõnitamine.
Vasta!
Leanika: poolt
see 19 eurot on ainult korra poe poole vaadata. Selle eest ei saa laps midagi.
Vasta!
Terje: Terje
See 19 eurot on naeruväärsekt väike summa ikka
Vasta!
Madis: Madis
Selle raha eest ei saa lapsele midagi.
Vasta!
Tiina: Tiina
See 19 eurot on puhas mõnitamine !!
Vasta!
Kätrin:
Poolt !
Vasta!
Diana:
Meie lapsed on meie Isamaa tulevik. Kahju aga, et riigil selles ükskõik on! Leitakse raha nii Riigikogu kui ka KOV ametnikele palgatõusuks aga muule paraku ei mõelda(loe: ei taheta mõelda) Kurb - seetõttu pakivadki varsti ka kõige patriootlikumad oma kompsud kokku ja lahkuvad. Võtke ometi aru pähe - mida saab 19 euro eest kuus?
Vasta!
Kätrin:
:)
Vasta!
Tiina: Tiina
19 eurot on puhas mõnitamine
Vasta!
Nele: Nele
19 euri lapsele on ikka naeruväärne summa! Mida saab selle raha eest lapsele??!! Mingit austust võiks laste suhtes ka ikkagi olla!
Vasta!
Maarika:
Just
Vasta!
Kristin:
Muidugi olen poolt ! :)
Vasta!
kristi: õiglanetoetus lastele
see 19 eurot on ju lubamatu.
Vasta!
Sandre: poolt
Ebaõiglane hind
Vasta!
Nele: Poolt.
Kindlasti poolt.
Vasta!
Madis:
See summa on ikka liiga väike lapse kasvatamiseks!
Vasta!
Mareena: poolt
eelpool kõnelejatega nõus.
Vasta!
Timo: teeme asjad aktiivseks!!! kui rahvas nõudma hakkab siis palju nad vastu ei saa!!!!!!!!!!!!
meile ju.. mul endal lapsi pole aga küll olin ise kunagi pisike laps.. oleks tore olnud, kui oleks parem olnud.. vahest ikka sai nälga ka tunda ja see oli ammu aga väga kenasti meeles.
tulge toetama tulevasi eestlasi ja juba kasvavaid
Vasta!
Helle: Poolt !
19 eurot on lihtsalt naeruväärne .
Vasta!
Nele: Nele: poolt
minul on vaja kasvatada 2 väikest last eri vanuses ja olgem ausad selle 19 e eest ei saa ma isegi lasteaja koha maksu makstud rääkimatta siis veel sinna vajaliku juurde ostmiseks... no jh olgem ausad elada me tahaksime ju kõik....
Vasta!
Raili:
Loomulikult poolt !
Vasta!
Maire: Maire:poolt
Tegelikult ei ole nõus.
Miks esimene laps on tähtsam ,kui teine või kolmas?
Kas teised lapsed ei olegi lapsed?
Pensionäridel tõstetakse pidevalt rahasid.
Aga räägite et iivet on vaja tõsta.Mis moodi sa tõstad?
Pensionäridel on lapsed,lapselapsed,kes neid aitavad. Minge ja töötage poes,siis näete kuidas tegelikult pensionärid elavad.Mina ei saa lastele pidevalt näiteks banaani,kommi ja küpsist osta,aga pensionärid saavad.Ja suudavad ka veel oma üürid ja elektrid ära maksta oma pensionist.Suudavad majal aknaid vahetada ja muudki teha.Reisidel käia.
Aga lastele?????
Selle 19 € eest ei saa last isegi klassiga ekskursioonile saata. Sest reisid maksavad pea 300€
Mina oleks nõus sellise raha summaga,et olgu see laps kas esimene või teine,peab olema ühesugune lastetoetus.See võiks olla miinimum palka.Paljud emad ei tööta,teenib ainult kas elukaaslane või abikaasa.Ja palju nemad praegusel ajal teenivad. Muidugi teenivad need,kes töötavad välismaal.Las nemad saavad selle 19€ laste raha.
Vasta!
Aarne:
19 eurot
Vasta!
Riin: poolt
Poolt
Vasta!
Heli: Heli
poolt!
Vasta!
Sander: poolt
Sõnu pole vajagi, sest lollilegi selge, et 19€ kuus lapse jaoks on liiga vähe
Vasta!
Mariika: Marii
kahe käega poolt..selle 19 euroga ei saa lapsele midagi
Vasta!
Kristel: Kristel:poolt
kommirahast ära ei ela
Vasta!
Evelyn: Evelyn
Täielikult poolt !!
Vasta!
Rita: RITA
Igati poolt!
Vasta!
Kerly: Kerly:
Loomulikult poolt,kuna isegi üks odavamaid imiku toite Tuttli maksab kuu kogus rohkem kui 19 euri kõige odavam koht oli Säästumarket kus kast maksab 35 euri sentidega. Ja kui laps hakkab lisa sööma siis on ka veel lisa kulutused. 19 Eorot on naeruväärne summa,mis on nagu 19 krooni kui oli meil veel hiilgav krooni aeg!!!! (Y)
Vasta!
Siiri: Siiri: poolt
Lasteaia maks kuus ca 70€ lapse pealt, mõned aastad tagasi oli mul 2 lasteaias käivat last. Hetkel kooli lapsed aga ka nende väljasõidud jne nõuavad raha, kahepeale ca 30€ kuus. Vahel rohkem vahel vähem. Huviringid. Muusikakool 11€ nägu (x2), ballett 20€ nägu (x2) laulukoor 5€ ( SO- LA- RE). Laps tahab süüa- juua, riideid selga, hügieenitarbeid jne jne. Kuna hetkel lapsehoolduspuhkusel ja ootan nooremale lapsele lasteaia kohta ja isa siin riigis ainuke tööl käia hetkel siis tõesti kas 1 inimese palk peab kuluma vaid laste koolitamisele ja söögile ... pangalaen ja maksud tahavad ka maksmist. selleks ajaks kui 3 laps lasteaeda saab, on tema lasteraha tõesti 77{ aga see kulub lasteaiale vaid. Tõstame aga riigikogulaste palkasi, nagu tänasest Õhtulehest lugedes siis ka nemad l'kasutavad huviringi toetusi.... mina aga kahjuks sedagi ei saa, kuna linn kellele toetuseavaldus esitada arvab et meie perele jääb peale makse 14€ rohkem kätte kui ette nähtud.Kust ikka raha saada kui maksumaksjatelt ja siis öelda, et mille üle te virisete on ka vaesemaid riike.
Vasta!
Katrin: Toetus
kahe käega poolt
Vasta!
Martin:
Täiesti kindel "Poolt" hääl!
Vasta!
Hendrik: poolt
poolt!
Vasta!
Punapea: punapea
kui lastetoetus oleks suurem kui 19 eurot ,siis laps saaks kõhu täis ,aga 19 euroga ei saa kõhtugi täis see on täitsa alandav ....minu meelest võiks riik ise ka selle raha eest elada kuuaega...
Vasta!
Marta-Maria:
Selle 19.18€ eest ei saa isegi lasteaia arvet tasutud.
Vasta!
Triin: Poolt.
19€ on tõesti praeguste hindadega naeruväärne. Iga lisa euro on väikelapsega perele suuuuureks abiks!
Vasta!
Kaire:
Kui riik ei taha üksikisikule rohkem raha maksta, siis võiks lasteaed ja huviharidus tasuta olla!
19 eurot on selge mõnitamine. Mind ei paneks ka 80-100 eurot rohkem lapsi sünnitama aga kindlasti pakuks see suurema turvatunde.
Vasta!
annela: poolt
Poolt muidugi.Arusaamatu kuidas ministrid sellest aru ei saa.
Vasta!
Preili: Kairi
Loomulikult poolt, lasteraha on nii väike, et ei saa isegi selle raha eest odavamaidki talve saapaid rääkimatagi veel talve riietest.
Vasta!
Einike: olen nõus!
See on ebanormaalne kuidas meie lastesse suhtutakse. Meie tulevik. Meie pensionipõlv jne. Ma küll sünnitan lapsed ikka endale, aga siis ärgu riik ka nõudku, et mu poeg peaks kaitsma oma kodumaad kui vaja. Selle 19.- eest ei peaks ta isegi mitte süümekaid tundma, et ei asu lahingusse.
Aga pole ka siis midagi imestada, kui teadjamad juba ütlevad,et tulevikus pole noori, kes töötaksid ja makse maksaksid. See kõik ju mõjutab meid. Aga meie riigi nn otsustajad ei pea sellepärast ju muretsema, sest neil on juba ammu sukasääred ja madratsi alused krõbisevast lookas, et vanaduspõlves nautida head ja kvaliteetset elu. See, et pension tõuseb valimiste põhjusel ei saa keskerakonna süüks ka ajada. Minu teada ei otsusta meie riigis keskerakond üksi midagi.
Vasta!
Ruth: ruth.ilus@mail.ee
see oleks õiglane summa sest 19 euro eest ei saa mitte essugi ....
Vasta!
Kätlin: POOLT!
Väga õige! 19 € on naeruväärne summa, millega peaks terve kuu hakkama saama. Heal juhul saab selle eest lapsele paki mähkmeid ja ongi kõik, süüa siis enam ei saa...
Vasta!
Risto: olen nõus
loomulikult on 19.- vähe. 119.- oleks juba parem. 190.- oleks juba väga hea........
Vasta!
Elis: POOLT !
Minu arust peaks lastetoetuse eest makstud saama VÄHEMALT lasteaiamaks.. Huviringid, teatrid jms väljasõidud on ju kõik lisakulutus ühe pere jaoks.
Nii kahju kui mõni laps ei saa väljasõidule minna sest iga euro on tähtis..
Riik võiks tõesti panustada natukene rohkem laste peale, st olgem ausad, nemad on ju meie tuleviku väetis :D
(Järgmised maksumaksjad :D )
Vasta!
Terje: terje: poolt
See summa on olnud naerväärselt liiga kaua olnud muutumatu. Oleks aeg muutusteks!
Vasta!
Raine: Poolt!
19€ on ilmselgelt vähe..
Vasta!
Aive: Aive:poolt
Ega jah ega seda arugi ei saa kui see summa sulle arvele tuleb lapsele saab ainult magusat või midagi osta aga isegi riiet ei saa sellega selga .nõme....
Vasta!
Mari: mari
ega jah 19 euri kuus see ei ole õigane .mitte midagi ei saa selle eest .
Vasta!
Karina: Karina
Nõus, et tõuseks !
Vasta!
eha:
Poolt!
Vasta!
oksana: toetus
loomulikult poolt
Vasta!
Maarika:
poolt
Vasta!
Karin:
Sest 19 eur on lihtsalt naeruväärsus
Vasta!
Moonika: Mina
19 eurot on ajale jalgu jäänud.
Vasta!
Diana: diana
19 se on mõnitamine
Vasta!
Kadri: minimaalselt 60 eur
Kõige minimaalsem summa oleks 60 eur ühe lapse kohta normaalne.
Vasta!
Virgo: 80-100 euro poolt
Sest ss saab lastele rohkem asju osta, no mis lapsevanemad ikka selle 19 euro eest osta saavad lapsele ? mu püksid maksavad juba 25 euri -.-
Vasta!
Marianne: Maarja
IGATI POOLT, ainult võiks ikka mingi kontroll ka taga olla, et kui on vaene pere, et siis lapsevanem ei hakkas selle raha eest veel suitsetama ja alkoholi tarbima.
Vasta!
Kristiina:
19 eurot on täielik mõnitamine.
Vasta!
Maksim: Maksim:poolt
lapsed on meie tulevik
Vasta!
Triin:
väga poolt!
Vasta!
Vivika: poolt
See oleks õiglane!
Vasta!
Triin: Triin
kahe käega poolt!
Vasta!
Viivika: Viivika:Poolt
19€ pole ming suur summa,sellega ei saa isegi lastele riideid ja muid tarvikuid.
Vasta!
Maarite: Maarite: poolt
Igati mõistlik!
Vasta!
Maarite: Maarite
Igati mõistlik !
Vasta!
Riina: POOLT!
19. eurot on naeruväärne!! Lapsed on meie tulevik!!
Vasta!
Getter: Getter: poolt
mina, ilma isata laps ei saa 35-eurose toetusega kuus peaaegu, et mitte midagi.. Ühe riideeseme ja veidi süüa ainult, hobideks raha ei jää.
Vasta!
Jaanika: poolt
19 eurot on ikka väga alandav
Vasta!
sarah: poolt
.
Vasta!
Mirja: Toetan
Lastetoetus peaks olema mõistliku suurusega, kuna lapsed on riigi jätkusuutlikkust silmas pidades väga prioriteetsed. Seetõttu peaks riik kindlasti väärtustama rohkem järelkasvu. Hetkel on lastetoetusel kahjuks vaid sümboolne väärtus.
Vasta!
Lea:
Poolt !!! :)
Vasta!
Merle: Toetan
Kuigi ma arvan, et peaks töötama selle nimel, et kõik saaksid oma töö eest inimväärset palkka ning toetuste suurus ei oleks enam määrav vaid inimesed saaksid ise hakkama aga kuna lähiajal tunneli lõpust veel selles osas valgust ei paista ning palgavaeseid tublisid tööinimesi on absurdselt palju, olen kindlasti poolt sellele, et aidata ka 1 last kasvatavaid vanemaid. Kui juba esimese lapsega inimene hätta satub, siis teist ju ei järgnegi, nii on ka esiklaps väga väga oluline!
Vasta!
Kaire: Poolt
Kui igal aastal vaadatakse üle palgad(ka riigikogulaste omad) siis võiks ju toetustele ka pilgu peale visata. Toiduained järjest kallinevad aga toetused ikka samal tasemel :(
Vasta!
Sigrid: poolt
Kui riik tahab edasi eksiteerida, siis vajab ta inimesi. Kui aga lastetoetused on nii väiksed, peab ka naine sunniviisiliselt tööl käima ja lasteplaani asendab mure, et ega ma pole järgmist pilli võtmata jätnud. Vastasel juhul ei saa ju paljud pered enda korterilaene ja isegi toitu makstud. Tekib olukord, kus lapsed on rikaste luksus, kuid kas selle peale siis riik ainult loodabki? Kust peaks siis tulema tulevased maksumaksjad ja ettevõtjad, kes eesti majandust edendavad? Lapsed on siiski meie tulevik ja tasuks natuke rohkem sellesse tulevikku investeerida. Muidu tekib vägisi tunne, et meie riigipeade peades eksisteerib mõte: "Pärast mind tulgu või veeuputus!". Aga kulla-kallid riigipead, ka Teie enda lapsed peavad selles uputuses elama!
Vasta!
Ira: poolt!
19€ on liiga vähe lapse eest hoolitsemiseks!
Vasta!
Kaire: poolt
anna oma poolthääle
Vasta!
Diana: Diana
Mida ma selle 19 euroga saan lapsele, põhimõtteliselt midagi. Kuna arsti juures käimine võtab juba selle raha ära. Aga mida ma talle selga panen?
Vasta!
Lihtsalt: Annika: poolt
Mina olen poolt. 19 euroga ei saa lapsele suhteliselt midagi!
Vasta!
Hegne: Hegne: poolt
Ikka poolt! 17 eurot kulub lapse tantsutrenniks ja ülejäänud 2 euro eest ei saa isegi lasteaias päevatoitu:D
Vasta!
Gerli: poolt
Olen igati selle poolt.
Vasta!
Helen: poolt
Poolt!!!!
Vasta!
Kaisa: kaisa
olen selle poolt lapsed on meie tulevik , ja me seisame , nende laste nimel , laste päraste , me elame ja nad on meile väga tähtsad . siin elus
Vasta!
Helen:
Poolt!!!!
Vasta!
Siret: Siret
Olen täielikult selle poolt, et seda tõstetaks!!!
Vasta!
Margit: Vägagi poolt.
Tekkis küsimus: miks on esimene või teine laps kehvem kui kolmas?? Miks ma pean oma esimestele lastele selgitama, et nemad saavad 19 € oma arvele, kuna sündisid esimestena, kuid kolmas laps saab 70 €, sest riigiisad arvavad, et nii on õiglane. Minu arvates võiks olla kõikidel lastel võrdne summa näiteks 50 € sõltumata tema sünnijärjekorrast.
Vasta!
Thea: Poolt.
Täisti õiglane ja õige oleks kui lapsed kes on ju eestimaa tulevik saaks samaväärset raha mis need isakesed kes seal pukis istuvad. Selle 19 euroga ei tee mitte midagi. Loodan, et see läbi ka läheb :)
Vasta!
Jane: Poolt!
Las kõrged riigiisad proovivad ka sellise naeruväärse summa eest ühes kuus toita, riietada ja koolitada oma maimukesi! Kui nad hakkama saavad, siis ei ole ka Probleemi! ilmselgelt on seda raha vähe!!!
Vasta!
Anniki: Kindlasti poolt!
Jätaks jah mõne lolluse ehitamatta ja investeeriks lastesse :O)
Vasta!
Kelly: Muidugi poolt!
Enamik eestlasi saavad ikkagi umbes keskmise palga. Kuna lapsetoetus on ainult 19 eurot ja närused sendid peale, ei soovi paljud tänu sellele iivet tõsta, kuna igaüks tahab ikkagi oma lapsele parimat, mida aga kahjuks ei saa anda nii väikese toetuse eest. Et vanemad oma lastega hakkama saaksid, tuleks kindlasti tõsta lastetoetust. Mis neil riigikogulastel ikka viga, saavad ju oma põhimõtteliselt 5200 euro kuupalga kõrvalt nii paljugi lubada. Ja kahjuks ei saa paljud ka siis hakkama, nõuavad järjest juurde.
Vasta!
Merylin: Poolt
Õige. Selle eest ei saa laspsele riideidgi selga!!!
Vasta!
Kristina-kristi: lastetoetus 80-100
tõsta lastetoetust 80-90 eur lapse kohta,pole õiglane et tehakse siin riigis vahet 1,2 -saavad 19,18 ja 3,4,5, jne saavad rohkem kõik olgu võrdsed kas esimene ja teine laps polegi siis lapsed??
Vasta!
Ahto: loomulikult see naeruväärne 19 euri pm
19 euri eest ei saa midagi ostagi 80-100 euri on ss saab lapsele normaalseid riideid ja asju
Vasta!
Siim: Poolt
mida selle paari euroga peale hakkata mis präegu on mõttetus
Vasta!
Risto: Loomulikult!
Mähkmete pakk maksab ligi 19€ millega kuu aega kindlasti läbi ei saa! Millest siin rääkida!?
Vasta!
Anneli: Lastetoetus
3 lapse emana olen 100% poolt!
Vasta!
Inga: Poolt
Muidugi peab toetus mõistlik olema, mitte alandav. Sellise summaga mõnes maakonnas ei saa isegi lasteaia kohatasu kinni maksta!
Vasta!
Sirli: poolt
mõistlik
Vasta!
Saago: L
Helöu
Vasta!
Pille: Poolt
Igati õige algatus. Loomulikult poolt.
Vasta!
Karin: KARIN:poolt
19 eurone lastetoetus on naeruväärne summa mis lastele kuus antakse.
Vasta!
Iivika: poolt igaljuhul
Iga laps väärib paremat!
Vasta!
maire: MAIRE
Mõistlik ettevõtmine sest ega riik ei sa aru ,et lastel on ka omad vajadused ja vanemad ei jõua kõike lihtsalt maksta.
Jutt et riigil pole vahendeid . siis jätku omad palgad tõstmata ja ohverdagu see summa lasterahade fondi EDU !!!
Vasta!
ljudmila:
Moelge peaga ega laps selle 19 eur kull midagu osta ei saa isegi rohud kallid kui laps voi lapsex. Haigestuvad
Vasta!
ljudmila: poolt
poolt olen
Vasta!
Eveli: poolt
19 euro eest ei saa midagi, seda enam mida maksad lasteaeda ja kooli, kui vaja kuskile eksursoonile minna.
Vasta!
Reena:
19 eur-i ei kata isegi lasteaia õppemaksu..vähemalt kolmekordne peaks ta praegusega võrreldes küll olema..see oleks miinimumtõus...
Vasta!
Liisi: poolt
19 euri eest saab beebile 1 paki mähkmeid, millest jagub nädalaks või kui vaja lisatoitu siis nädala jagu piimapulbrit! Ebareaalne, ei tunne praegu küll, et oleks mingi toetus riigi poolt.
Vasta!
Gerly: Gerly
Õiglasem oleks.
Vasta!
Relika: Relika: poolt
oleks aeg juba jah lastetoetus tõsta.
Vasta!
Relika: Urve
poolt
Vasta!
Aljona: Aljona
19 on ikka mõnitamine
Vasta!
Heli: Heli: Poolt
Aastad on möödunud ja hinnad on tõusnud, kuid lastetoetus on samaks jäänud. Tänapäeval ei saa sa lapsele midagi selle 19€ eest. Kõrged riigiametnikud saavad oma palka tõstetud, kuid lasteraha mitte? Kus on õiglus!
Vasta!
Maris: Maris
100% poolt!
Vasta!
Angela: :)
lAPSED ON TULEVIK
Vasta!
Liina: Liina says : PTÜiiiHh
Mina samamoodi POOLT!!!
môndade erakondade komentaar on naeruväärne.. Kui hakkame rääkima teiste riikide olukordi siis miks Te ei toonud meie kalli naaber riiki näiteks?? Ehk siis Soome?? Vôrrelke seda tolvanid!! Soomes Saab 105 eurot vôrreldes Eestis Saab
19 närust eurot.. Pyhkige persed sellega!! MIS symboolne jutt käib?! See on lihtsalt näkku irvitamine!! Kohe näha et Eesti riik ei huvita yltse MIS eesti tulevikust Saab!! Ja siis virisete et eestlased lähevad kodumaalt ärA!! Ega Te ei tee ka selleks midagi.. lambakari seal riigikogus!! Hakkake tegutsema ja näitake hoolivust eesti rahvale!! Hakkake liigutama oma rasvast takumikke!!! (loodan et môni poliitik näeb seda!)
Vasta!
Urvi: Urvi:Poolt
Õigem oleks jah, neile lastele siis ikka tähelepanu ka pöörata mitte ainult tühje valimislubadusi teha. Iga aasta lubab mõni erakond laste eest välja astuda, aga reaalselt saavad ainult need poliitikud kasu, sest kõik emmed ja issid loodavad , et nüüd Lõpuks keegi teeb midagi selle jaoks , et eesti laste tulevik oleks helgem. Kus sa sellega, ainult riigikogulaste rahataskud suurenevad ja siis nad julgevad rääkida statistiliselt kui suur on eesti keskmine palk. Ma usun , et enamus tavainimesi nõustub minuga, et kui tegelikult teha küsitlus kui paljudel on siis see eesti keskmine palk ja kellel poleks abi vaja lastetoetus rahade suurendamist siis vastus oleks jahmatavalt väike. Enamus meist siiski näeb vaeva , et oma lapsi riides ja toidetud hoida ning katus peakohal, ja see pole lihtne , eriti kui riik ei toeta meid- meid kes teenivad vähem kui eesti keskminepalk, ja meid on palju. Ja siis julgeb riik meile rääkida et eestlane sureb välja kui me sünnitama ei hakka. Tehke siis ise midagi sellejaoks, et eestlane suudaks lapsi üles kasvatada.
Vasta!
maarja: ...
Kaua me talume seda, et riigikogulased tõstavad omal muudkui palka ja meie lapsed selle kõrval on tühi koht?!
Vasta!
Moonika: Moonika: 100% poolt
Sellise rahaga oleks juba midagi ka teha. lastetoetus võiks vähemalt lasteaiamaksugi kompenseerida.
Vasta!
Moonika: Moonika : 100% poolt
Lastetoetus võiks vähemalt lasteaiamaksuga samaväärne olla
Vasta!
Riina: Riina
Loomulikult poolt!
Vasta!
Gris: Gristel
Naeruväärne summa see 19
Vasta!
Tatjana: Poolt
Elame ju Euroopas ja mille poolest Eesti laps erineb Saksamaa, Soome või mõne muu jõuka Euroopa riigi lapsest !!! Kindlasti poolt sest meie lapsed on seda väärt !!!
Vasta!
Riti: Riti
oleks toesti viimane aeg lapsetoetust tosta!
Vasta!
Margit: Margit
Naeruväärne summa see hetkeline lastetotus ...samas kui riigikogulaste palka tõstetakse pidevalt !
Vasta!
Sirli: Poolt !
19€ on häbenemistväärt summa !
Vasta!
Liisi:
Poolt! Vaadake ometi hindasid lastepoodides. Koolilõunad, väljasõidud, huviringid... nii palju võiks ometi lasteraha olla et selle jõuaks kinni maksta.
Vasta!
kristi:
poolt
Vasta!
kristi: poolt
19 eurot pole mingi raha
Vasta!
Katrin: 19€ on iganenud summa
Härrased, kes te valitsuses määrusi allkirjastate, mõelge! Mõelge, mida te saate lapsele lubada 19€ eest? Palju polegi mõelda, eksole.
Ja kas te ka teate, kui palju on Eestis lapsi, kellele riigi toetus on iga kuu elukvaliteedi määrajaks?

Kui riik hoiab lapsi, hoiavad lapsed ka riiki! Tehke palun nii, et praegused lapsed tahaksid tulevikus oma kodumaad hoida, teha ausalt tööd ja maksta makse!
Vasta!
Alan: Alan
Igaljuhul poolt!
Vasta!
marilyn: Marilyn
Kindlasti poolt
Vasta!
Ingzu: inga : poolt
see 19 euri on naerväärne summa selle est ei saa mite kui midagi lapsele!!
Vasta!
Katrin: Kindlasti poolt
POOLT
Vasta!
Karolina: Karolina
muidugi olen nõus sellega:)
Vasta!
Raneli: Ei ole normaalne, et mõni pere peab lapse/d toitma, riietama kuus vaid 19.-. Sellest e. saa kuu aega laps soonukski!! :@ Vihale ajab see Eesti Vabariik :@ ! kus ametnike silmad ometi on?!?!
Tõstke ometi!! Ja siis hädaldakse, et inimesed lahkuvad!! Pidime ju liikuma paremuse poole mitte kohapeal tammuma?!!
Vasta!
Raneli: Raneli
Täielik mõnitus on 19.- lasteraha. Sa ei saa selle eest last toidetud ning riietatud! Mis riik see on kui ei hoolita isegi meie tulevikust, kasvust, lastest?!?! Aga muidugi tõstame ametnike palkasid, sest neil on ju seda rohkem vaja!!! :@
Vasta!
Kaire: poolt
poolt
Vasta!
Katrin: POOLT!
Lapsed on meie tulevik ja väärivad parimat! Kuid mida sa saad lapsele/lastele 19 euro eest pakkuda?
Vasta!
Margit: Margit
Igal juhul poolt!
Vasta!
Laura: jah
poolt
Vasta!
Maija: Maija
antud allkiri, olen toetusega nõus, tulevik on meie lapsele ka oluline mida talle läheb vaja, ehk lasteaia, kooli ja tema mis tahab osta !!
Vasta!
Merike: Merike: Poolt
Nõus!
Vasta!
Maija: Maija: 19 eur on meie jaoks NAERUVÄÄRNE: poolt
antud allkiri, olen toetusega nõus, tulevik on meie lapsele ka oluline mida talle läheb vaja, ehk lasteaia, kooli ja tema jaoks vaja maksta ja ka anda natuke mis tahab osta !!
Vasta!
Kersti: 100% poolt
See 19euri on ju naeruväärne summa..
Vasta!
Eva-Karin: Eva-Karin
Loomulikult poolt!!
Vasta!
Ege: ilmselgelt poolt.
1 laps nagu polegu laps.. see on mõnitamine.
Vasta!
Marika: poolt
Kui meie peame Ansipit üleval, siis miks ei võiks riik meid natukenegi toetada.
Vasta!
Reet: Poolt
Eesti lapsed vajavad turvalist elu ja mitte kannatama nälga.Et neil oleks võimalik käia trennides, huviringides. Ja ükski laps ei peaks minema magama tühja kõhuga.
Vasta!
Kerly: Poolt.
19 eurot on lapse kohta naeruväärne summa.
Vasta!
Ulvi: Anni
Igatahes poolt! Praegune lastetoetus on lihtsalt naeruväärne, sama hästi kui olematu!
Vasta!
Oliver: Oliver
Loomulikult poolt!
Vasta!
Chris: Poolt!
Tuleks ikka kindlasti rohkem panustada laste peale riigi poolt, kui närused 19 euri!
Vasta!
Kätlin: Muidugi poolt.
See oleks igati hea kui selline asi juhtuks.19.18.- eest saab paki mähkmeid kui neidki ja kõik...kas sellise rahaga peaksime lapse/lapsed ära toitma ja riidesse panema?Nii siis olen 100% poolt
Vasta!
Erika: laste toetuss
lastetoetuse tõus võiks toimuda alati,kui tõstetakse ka ministrite palkasid no 10% iga kord. See oleks mõistlik küll kui lasteraha tõuseb ja mitte 10 aasta pärast vaid lähiajal ikka
Vasta!
Sander: Sander: poolt
Tahaks rohkem plegensit na
Vasta!
Merilin: Merilin
Muidugi poolt ! Vaadates juba laste mähkmete hinda , kuidas peaks veel lastele riideid ja toitu saama 19 € eest! Muidugi tuleb tõsta ! Keegi ei suuda ära elada 19 euro eest. Aga ,kui mees läheb minema ja naine jääb üksi ,kuidas peaks naine hakkama saama ? Või mõni noorem neiu. Läheks ise tööle, aga kuhu siis väike laps pannakse ?? MUIDUGI TÕSTKEM SEDA !
Vasta!
Merilin: Mari
POOLT!
Vasta!
Aive: Aive: poolt
Väga õige.
Vasta!
Kristina: Kristina
Täielikult poolt! Omalgi kodus aastane laps, ja see 19€ toetus on naeruväärne!!
Vasta!
Janne: Lapsed on meie tulevik!
Lapsed on meie tulevik!
Vasta!
Riina: Poolt
Väärtustagem vanemate tööd vääriliselt, kasvatavad ju vanemad uusi maksumaksjaid ;-)
Vasta!
Olle:
loomulikult tuleb lastetoetust tõsta.
Vasta!
Heidi: poolt
See 19 eurot on ikka väga väike võrreldes meie palkade ja hindadega.
Vasta!
Heinar: Heinar: poolt
Kaua võib Riigi härrad tõstavad enda palkasid Aga no ei saa siis laste raha tõestetud Jätku endal palga tõus tegemata ja tõstku selle asemel kohe laste raha
Vasta!
Kristel: täiesti õige
Otse loomulikult on see 19 eurot naeruväärne summa! Eesti moto: iga laps on kulla hinnaga! Ma ei teadnudki, et kuld nii odav on...
Vasta!
Heinar: Heinar: poolt
Kaua võib Riigi härrad tõstavad oma palkasid aga laste raha ei suudeta tõsta
Vasta!
Kristina: Kristina : POOLT
19 euro eest ei saa midagi ju :S Lapsed on meie tulevik ja mida rohkem me panustame seda parem tulevik neil on
Vasta!
Maarika: Toetan
Loomulikult poolt
Vasta!
Annika:
õiglam oleks.
Vasta!
gairi: ikka poolt
Poolt
Vasta!
Lilian: TULEVIK
Praegune solidaarsus on naeruväärne- rikas ei märkagi selle summa laekumist kontole,vaesele jälle pole nii vähesest abi. Vanasõna ütleb,et armastus käib kõhu kaudu. See käib ka kodumaa armastuse kohta. Tühja kõhu ja murelikke vanematega kodumaa patrioote ei kasvata!
Vasta!
Mailis: Mailis:Poolt
Igati môistlik aktsioon.19 € see ei ole isegi kommiraha.
Vasta!
Moonika: Toetan!!
Poolt,sest lapsed on meie tulevik!
Vasta!
Silja: Silja
Mina selle aktsiooniga ei nõustu. Loomulikult võiks see summa ka veidi suurem olla, aga laste toetamist tuleb vaadata komplektselt ja otsese rahalise toetuse suurendamist pean ebavajalikuks, pole üldse kindel, et seda raha vaja on (2 tööl käivat inimest peaksid suutma oma 1-2 last üles kasvatama ka ilma riigi rahalise toetuseta) ja et see õigesse kohta läheb.
Praegusel hetkelgi on riigi toetused päris mahukad - sünnitoetus, vanemahüvitis, pärast selle lõppu lapsehooldustasu; tasuta hambaravi ja ravikindlustus, põhikoolis tasuta lõuna.
Leian, et lapsetoetuse tõstmise asemel peaks toit olema tasuta ka lasteaias ja gümnaasiumis; lasteaiakoht peaks võimaldama vähemalt 2-aastaseks saamisel ja kui kohta munitsipaal-lasteaias pole, siis kompenseerib riik või omavalitsus 100% munitsipaalkoha ja eralastehoiu hinnavahe.
Lisaks peaks rohkem toetama üksikvanemaid, elatusraha sissenõudmine peaks olema riigi töö ja kui seda ei suuda teha, siis maksaks riik algul omapoolset toetust, mille hiljem elatsraha maksmisest kõrvalehoidjalt välja nõuab. Elatise võlg peaks olema aegumatu. Toetama peaks laste huvitegevusi - vähemalt 1 huviring peaks olema tasuta igale lapsele alates lasteaiaeast.
Vasta!
Angela: Poolt.
Olen Merlega nõus! Tuleks anda neile tähtsatele ninadele endile 19,18€, vaadaku ise kuis kuuaega hakkama saab koos lapsega.
Vasta!
Silja: veel
Samuti tasuks analüüsida, miks lõviosa kommentaaridest kubisevad kirjavigadest - äkki tasuks enne pere loomist kaaluda, kas mitte ei tasuks panustada haridusele ja karjäärile. Lapse saamine pole kohustus, see on vaba valik ja seda ei pea tegema enne, kui pere majanduslik olukord seda võimaldab. Kui 40 eurot mängib nii suurt rolli, siis on midagi väga valesti.
Ise olen 4 lapse ema, 2 neist on juba suureks kasvatatud ilma igasuguse riigipoolse abita, ka olen enamuse ajast olnud pere ainus ülalpidaja. Nüüdne olukord on tunduvalt parem varasemast ja küllap paraneb ka ajaga. Aga rahaline laustoetamine on idiootsus.
Vasta!
Kadi: Panustame 3 ja 4 lapse toetamisse
Minul on hoopis vastupidine ettepanek. Mina kaotaks selle esimese lapse toetuse üldse ära. Nagu siinsest arutelust näha, on kõik veendunud, et selle eest ei saa midagi osta. Milleks seda siis kõigile maksta? Ja ühe lapse kasvatamisega peaks üks inimene ka ilma 19 eurot lisaks saamata hakkama saama. Kui ei saa, siis on olemas toimetulekutoetused. See-eest kahe lapsega perele maksaks ma mõlema lapse pealt juba kopsakama summa. 3 ja 4 lapse pealt käivitaks aga juba massiivse toetuste süteemi (laste kodus kasvatamine riigi keskmise palga eest, sõime ja lasteaia koht eelisjärjekorras, tasuta huviringid, suurem auto soodsa hinnaga jne). Ideoloogia oleks siis selline, et kolme-nelja last oleks odavam kasvatada kui kahte last. Siis oleks ehk loota, et me omal maal kestma jääme. (Tõe huvides pean lisama, et ma olen üles kasvatanud 4 last).
Vasta!
egle: Panustame 3 ja 4 lapse toetamisse
kolmas ja neljas laps on niigi rohkem toetatud. kui ikka pered töötavad mitme koha peal ja igal pool makstakse miinimum palka siis on ka esimese lapse kasvatamine väga raske. mul on ka esimene laps juba päris suur ja toetus on olnud minimaalne, kuid palgad on ka minimaalsed. kui hakkad palka juurde küsima siis näidatakse lihtsalt ust. ei ole vaja seletada, et esimesed 2 last ei vaja midagi. kas nemad kasvavad õhust ja armastusest. ja sotsiaalabi ka hakatakse ennekõike andma alates kolmandast lapsest, ka see abi on siis olematu ju
Jane:
"Lapsed on meie tulevik!"
Vasta!
Sandra: Sandra
Igati poolt, 19 euro eest ei saa midagi..
Vasta!
Siret: Siret
Ka 80-100 euroga riik ainult toetab, mitte ei pea üleval. Suurem toetus on jätkusuutlikuseks ülioluline. 19euroga oleme väljasuremisohus.
Vasta!
Krissu: Kristel: POOLT!!!
kahjuks ei saa allkirjastada aga ole poolt!!
Vasta!
Viktoria: Lapsetoetus
See oleks tõesti õige kui saaks 80 kuni 100 eurot
Vasta!
Reet:
Kindlasti poolt.
Vasta!
Jarmo: Poolt.
Huvitav kas need petitsioonid siin on reaalsed või niisama nalja tegemine ? Poolt olen siiski.
Vasta!
Jane:
"Lapsed on meie tulevik!"
Vasta!
Anarita: :))
Inimesed, te olete ahned. Jätke siis endale mõni asi lihtsalt ostmata, noored emad tellivad buduaarist endale rõivaid ja kasutavad emmaljunga vankreid. Pole ime miks teil siis rahapuudus on.
Kuigi olen isegi nõus, et 19 eurot on liiga vähe, aga mina olen suutnud hakkama saada:)
Lõpetage vingumine ja leidke lahendus kuidas lapsele seda kõike pakkuda millest te siin jaurate:))
Vasta!
Kevin: Kevin j
Poolt, need kes suudavad selles vastu olla on tõenäoliselt laste vihkajad
Vasta!
Kaili-Reili:
Laste heaks
Vasta!
Karmen: Karmen
Igati poolt. Lapsed on ju meie tulevik.
Vasta!
Liina: Liina: poolt
Peab lõppema ebaõiglus ja väärtustagu oma elanikkonda
Vasta!
Katrin: Suuresti Poolt
Kõik muutub ainult kallimaks ja laps vajab asju juurde ning juurde .
Vasta!
Laura: poolt :)))
Panustame tulevikku!
Vasta!
Anne-Mai: poolt kohe kindlasti.
Lapsevanemad paneme oma hääle maksma!
Vasta!
Kersti: Kersti
Vägagi poolt !! Ja see võiks ometigi ka läbi minna .. Hoian pöidlaid :) !
Vasta!
Katrin: Katrin
Poolt !!!
Vasta!
Maret: ...
Mul jääb suu lahti, et lapsevanema saavad lastetoetust nii vähe!! See kes selle välja mõtles pidi küll kõrgelt kukkuma. Kas tõesti ei suuda keegi anda lastele rohkem toetust kui see 19 eurot kuus. Kahju hakkab lausa teist kallid lapsevanemad. Ja mul on ka kahju oma emast, kes saab minu õdede-vendade pealt nii vähe :S
|| vabandan, aga see oli kõigest minu arvamus.||
Vasta!
Lili: poolt
19 euri eest ei saa midagi :(
Vasta!
Laivy: Poolt
Loomulikult poolt!
Vasta!
Eglis: eglis
19 eury on tõesti mõnitamine pigem võtku see ka siis juba ära kui tõsta seda ei raatsi
Vasta!
Helve: õigem oleks
Riik soovib pealekasvu, ise mitte midagi andmata :S
Vasta!
Monika: Toetan
Lastetoetus on naeruväärselt väike:(
Vasta!
Priit: Priit
Lasteaia kohamaks on 2x kõrgem, kui see lapsetoetus.
Vasta!
Malin: Malin
Igati poolt!
Vasta!
Mai-Liis: poolt
Eesti iive on taas languses, üheks põhjuseks, miks ei soovita lapsi saada, on kindlasti materiaalne pool ja riigi väikene toetus lastega peredele.
Usun, et lapsetoetuse tõstmine vähendaks mingil määral abortide arvu :)
Vasta!
Anna: n6ustun
olgem ausad 80-100 keegi ei t6sta seda!
las v2hemalt t6stavad seda kuni 50.- ühe lase kohta!
selle eest saab vähemalt lasteaiatasu makstud ja jääb veel järgi midagi!
Vasta!
Gert: Gert, Poolt !
poolt kindlasti .
Vasta!
Jane: Jane
poolt
Vasta!
Jane: Poolt!
Olles ise kahe lapse ema siis tean, et 19,18€ lapse kohta on liiga vähe. Jah me sünnitame lapsi iseendale aga siiski on lapsed riigile ju vajalikud. Nendest kasvavad ju tulevased riigijuhid,näitlejad,Eesti riigi arendajad .... Igtahes on hetkel see summa naeruväärne.
Vasta!
Madli-mary: poolt
muidugi poolt see 19 eurot on naeru väärne
Vasta!
Madli-mary: madli: poolt
muidugi poolt
Vasta!
Merlin:
Eesti iive väike aga selleks et see tõuseks ei tehta midagi aga see selleks ma ei saa väga nagu midagi selle 19 euro eest isegi lasteaia maksu ei katta see summa
Vasta!
Riho: riho
nõus
Vasta!
Reilo: Orja elu on jama elada!
Orja elu on jama elada!
Vasta!
Eva-Karin: Eva-Karin
Loomulikult poolt!!!
Vasta!
Eva-Karin: Eva-Karin
Loomulikult poolt!!
Vasta!
Karin:
see 19e ei ole mingi raha selle raha eest saab ainult laps oma muusikakooli arve ära tasuta
Vasta!
rena: eks ta õige ole jh..
:)
Vasta!
Marje:
19 euri on lihtsalt mõnitamine
Vasta!
Marko: Poolt
19 eurot arvestades elukallidust pole just eriti suur summa.
Vasta!
Marko: Poolt
19 eurot arvestades elukallidust pole just eriti suur summa.
Vasta!
Riina: poolt
õige. see 19 eurot on nagu narritamine arvestades milliseid makse maksame niikuinii.
Vasta!
Viivika: Viivika
No see on alandav ja masendav muidugi. 19.- on korra poes käia. Ja ega ilmselt peaks emad ka toompeale streikima minema, ega muidu siis nii sama kurtmine ja jorisemine ei aita. Tuleb ette võtta tõsisem aktsioon.
Vasta!
Gunnar: Gunnar
Natuke vähe on see 19 eur. Lapse mähkemetelgi kulub rohkem.
Vasta!
Aivi:
Loomulikult poolt!
Vasta!
Liia:
Olen nõus,et see 19eurot võiks küll suurem olla.
Vasta!
Aile: Lastetoetus
Lapsed on meie tulevik.
Vasta!
Aile: Lastetoetus reaalseks
Lapsed on meie tulevik.
Vasta!
Merit: Poolt
Mida tänapäeval saada 19 euro eest ? Päevas võib kututada al 63 senti - see ei ole normaalne . Loomulikult peavad vanemad ka suutma oma laste eest hoolitseda , kuid riigipoolne toetus on naeruväärne ja alandav .
Vasta!
Elisabeth: poolt
19 eurot on tõesti liiga vähe lapsele
Vasta!
Aivi: poolt
Esimene ja teine laps on ka lapsed ja nad tahavad samuti syya.
Vasta!
jaanika: ?
80 euroga saaks juba lapse ka eralasteaeda panna et tööle minna.sellest oleks väga palju kasu.aga praeguse rahaga ei tee sa midagi.arvestades seda et ennem kolmeseks saamist pole sul lootust lasteaia kohta saada.istu siis kodus ja kasvata last 19 euro eest kuus.on ka paljusid kes ütlevad et mis teete neist lastest kui ei suuda last kasvatada aga see pole ka päris nii aastastelast pole sull kuskile panna et tööle minna ja ega keegi seda pisikest hoida ka taha ja ongi nokk kinni saba lahti.
Vasta!
Tiiu: tiiu
poolt
Vasta!
Sirli:
poolt
Vasta!
Liina: Poolt!
19 eurot ei kata lasteaia kohatasugi!
Vasta!
Mayken:
Olen poolt!
Vasta!
Aire: Oleks tore kui see ei jää hüüdja hääleks kõrbes
Olen nelja lapse ema. Riigieelarve on tõusnud 10 korda, lastetoetused mitte. Kuidas ei leita raha.... appi jutt või asi.
Vasta!
Ly:
Poolt,mis poolt
Vasta!
Ly: Ly
Poolt,mis poolt
Vasta!
Agnes: poolt
minu kodukohas saab laps lasteaeda alles üle kolme aasta... tööle minna ei saa aga raha ka pole et last üleval pidada ega arveid maksta. seega olen kahe käega poolt et seda summat tõstetakse!
Vasta!
Merje:
Lapsed on meie tulevik!
Vasta!
Andra: Andra
see 19 eurot ei le tõesti mingi raha.
Paljud ei tahagi sp lapsi, kuna siis ei saa töötada esiteks (ainult min, summa eest võib) ja teiseks selle 19 euroga ei saa lapsele mitte midagi osta ju. Kes tahaks oma lapsele sellist elu
Vasta!
Renee:
poolt
Vasta!
Savi:
Riik peab seda küll igati soodustama, kuid lapsed peab üles kasvatama siiski lapsevanem, mitte riik.
Vasta!
August: Liiga väike
Ilmselgelt eisaa lapsevanem sellise rahaga hakkama ju!! Kui võrrelda välisriikidega ss Eestis on ikka väga väike lasteraha
Vasta!
August: Poolt
Ilmselgelt on Eestis olev lasteraha liiga väike.Lapsevanemad eisaa nii väikse summaga hakkama, kuna juba maksud on nii suured.
Vasta!
Agnes: Agnes
Ebanormaalne summa see 19 eurot, saad ühe mähkmepaki ja piimasegu ning ongi raha otsas. Sellest laps saab 4 päeva süüa ja üle jäänud 27 päeva?
Vasta!
Hillar: ainult 250 miljonit eurot
See 250 miljonit eurot (eeldades, et lapsi on sinna 225 000 ligi), mis riigil tuleks veel välja käia, et lastetoetused sellisele tasemele tõsta, ei ole nii suur summa. Laste nimel võiks need vahendid ju leida.
Vasta!
Sigrid: 17.12 2013
19 eurot on naeruväärne summa
Vasta!
Ragna: Poolt
19 eurot on päris mõnitav.Kas siis lapsed ei olegi inimesed?Riik soovib juurdekasvu.Kuid millise hinnaga?Sedasi jääb juurdekasv küll madalaks.80-100 eurot esimesest lapsest olek juba mingisugunegi abi.
Vasta!
Kalvi: Ei
Mistahes "vanemahüvitised" tuleb eranditult kaotada. Laste saamine olgu vastutustundlik valik.
Vasta!
Age: Poolt!
Riigikogulatse palgad töusevad pidevalt ja mitte vähe ,vaid üle tuhane euro võrra,sellega vöiks hoopis oma riigi järeltulijad toetada.Häbiväärne!
Vasta!
Aveli: Aveli
Muidugi olen poolt !!!
Vasta!
Sandra: Sandra
Mina olen poolt. Kuna mul endal 4 kuune poeg ja selle 19ne euro eest ei saa ta midagi. Laps ei saa korralikult söönuksgi , kuna on piimasegu peal teatud põhjustel. See ei ole lapse pealt teenimine , kuna ise investeerime lapse alla ikka kõvasti rohkem!
Vasta!
Liia: poolt
muidugi poolt palju me saame ikka selle 19 euro eest ei sa isegi mitte rohtusi?
Vasta!
Merili: Tehke midagi!
Muidugi poolt -tule taevas appi!
Vasta!
Kati:
100 eurot lapsele kuus
Vasta!
Rita: Rita
Kuidas saaks kohe kolmanda sünnitada, ilma esimese ja teiseta, sest riigi silmis pole neid olemas. Vähemalt enne mitte, kui nad riigi heaks rügama hakkavad, makse maksma kõlbavad ka esimesed ja teised. Lõpp mõnitamisele!
Vasta!
Kadi-regle: Kadi : poolt
19 euro eest laps vaid heal juhul 2 päeva korralikult kõhu. seega mida ta siis muudel päevadel peab sööma?
Vasta!
Jaane: Poolt
19€ naeruväärne see pigem kommiraha, lasteiamaks läheb ühes kuus umbes 80€
Vasta!
Mariika: mari
olen täitsa nõus...lapse kasvatamine on väga kallis....19 eurot see on laste mõnitamine
Vasta!
Elve: Poolt ikka, kuigi...
...minu lapsed kasvasid üles 19 eurose või isegi väiksema lapsetoetusega.
Vasta!
Pille-Riin:
Lapsed on meie tulevik ja see oleks õiglane
Vasta!
Age: poolt
naeruväärne see 19euri.Lapsed on meie tulevik ja kui eesti riik ei taha oma tulvikku kindlustada,siis ma ei imesta ,miks minnakse välismaale tööle ja neile raha teenima ,mitte oma kodumaale.
Vasta!
Kaideli:
100% nõus!!
Vasta!
Kristi: Kristi
Absoluutselt, kahe käega poolt!
Vasta!
Kristi: Poolt
kahe käega poolt!
Vasta!
Lea: Lea: POOLT
Selle 19€ ga ei saa lubada lapsele normaalset elu, riided, huviringid, söök, rohud: vanemad peavad mitme kohaga tööd rabama et lastest täisväärtuslikud eesti kodanikud kasvatada :
Vasta!
Juri: Venelane
Poolt !!!!
Vasta!
Viljar:
No jah, ega keegi meist pole lapsi teinud rahapärast aga see 19 € on tõesti naeruväärne summa. Kui linna härradel ei olegi seda lisaraha, 80-100 € näol võtta siis võiks vähemalt teha mingi ümberarvestuse. Nt võiks olla igale lapsele garanteeritud lasteaiakoht ning riiklikult tasutud selle kuumakse (see on umbes 30 € kuus), siis saaks üksiklapsevanem töölegi minna... Ning on palju teisi võimalusi kuidas suurendada seda summat...aga mida praegu siia juurde lisada ei jõua kuna pojal sai uneaeg läbi ja on vaja temaga tegeleda.

Päikest teie päeva, ärge kaotage lootust, et ühel heal päeval teie riik hoolib. :)
Vasta!
Lauri: Lauri - poolt
Lapsed on meie tulevik , praegune toetus on naeruväärne !
Vasta!
Herki: poolt
Lapsed tahavad ka süüa riideid selga,mitte ainult teie poliitikud
Vasta!
Gallo:
Masendav, mis meil tomiub, jah eestlasi on rohkem vaja aga kuidas nad ära elavad.
Vasta!
Kri: poolt
poolt
Vasta!
Ketlyn: Mures kodanik
Ma arvan, et see on kohati hea mõte, sest 19 euroga ära ei ela, aga samas, on ju ka siiani hakkama saadud. Need kes vähegi tahavad, on ennast läbi tõmmanud ning kui tõsta toetust, kasvab tohutul nende inimeste hulk, kes saavad lapsi raha saamise eesmärgil, mistõttu tekib ka palju lapsi, kes ei saa endale väärilist hoolitsust ning armastust. Lastekodud ei tule täita lastega....
...aga see on minu enda tagasihoidlik arvamus
Vasta!
Margit: Margit
nii mõnegi poolt avaldatud arvamus, et ``ärge siis tehke lapsi kui üleval ei suuda pidada``on absurdne, kuna armastusele ei saa panna hinda aga toidule ja tarvilikule küll... kui igal pool hinnad tõusevad siis on ju ilmselge, et ka selles kohas peaks toetused tõusma, sest last kandes ja sünnitades ka mitte plaanides ei tule me selle peale, et tarviliku kvaliteet on nõnda hull, et üle kuu tuleb uued tossud ja kingad osta... rääkimata riietest ja üha kallinevast toidust!!!
päikest kõigile :D
Vasta!
Eedi: ..
Ei ole vaja seda, et lapsi hakatakse tegema raha pärast!
Vasta!
virve:
poolt
Vasta!
liina: liins
muidugi naeruvääne summa see 19
Vasta!
Tuuli: poolt
Igaljuhul poolt. On küll nii, et lapsed sünnitan ikka endale, aga riik võiks ka veidi mõtlema hakata.
Vasta!
Tanel:
Täiesti õiglane
Vasta!
Kadi-regle: Kadi
Poolt
Vasta!
Kairit: Kerli: vastu
Ei noh tõesti! Ma ei saa aru inimestest, kes ütlevad, et 19€ eest ei saa lapsele midagi osta. No miks te siis teete endale lapsi kui teil ongi lapsele pakkuda ainult see 19€ ? Miks peavad teised maksumaksjad teie titetegu kinni maksma ? Tuleks ikka enne mõelda kui valitsust hakata süüdistama oma vigades.
Vasta!
Monika: Monika
Poolt, igal juhul poolt!
Vasta!
Deniss: Poolt!
Lapsed peavad sööma, suured onud õgivad ennast rasva! 19 eurot - common, tänapäeval see ei ole mitte mingi raha.
Vasta!