Legaliseerime Eesti Vabariigis kanepi!

allkirjade kogumine on lõppenud

22.10.2013 00:00 kuni 01.01.2014 23:59

4669 häält

133%


Aktsiooni korraldaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Sigvard: SIku
Poolt, kuna see ei ole mürk nagu meile pähe määritakse ja selle tõttu on võimatu surra.
Vasta!
Armand: SIku
http://www.ut.ee/tervis/opetajatele/marihuaana.html
Rait-Kristjan: SIku
Sisse suitsetades eks ta ikka mingil määral kahjustab kuid sisse söömine ei tee inimesele mitte midagi muud kui ainult head. Lisaks see jutt ei põhine faktidel.
Kristjan: Kristjan:SIku
Inglismaal tehti uuring 7 aasta jooksul suitsetasid inimesed kanepit vähemalt 1 suits päevas ja tulemuseks oli kopsumahu suurenemine!!!
Johanna: SIku
Mul on selleks küll väga vähe ruumi antud, kuid toon välja mõned kohad antud materjalist, mis mind tõesti kulmu kergitama, ohkama või käsi laiutama panid, koos omapoolse kommentaariga:

"Tavaliselt sisaldab üks marihuaana sigaret 0,5 kuni 1,0 g kanepit, juhutarvitajale piisab kõrgenenud meeleoluks 2-3 mg, regulaarne suitsetaja vajab 5 ja rohkem suitsu päevas." - Kas 5g päevas on tõesti vähe? (küsin seda igapäevaselt tarvitajatelt)

"Tüüpiline regulaarne marihuaana suitsetaja on leitud olevat (USA-s) mees, vähese haridusega, alkoholi ja tubaka regulaarne tarvitaja, kuid samuti tarvitab ta sagedamini teistest ka amfetamiine, hallutsinogeene, psühhostimulaatoreid, uinuteid ja opiaate." - Selline inimene ei hooli ainiti kanepist vaid elupõletamisest. Meie, kes me tahame kanepi legaliseerimist oleme üldiselt muude droogide vastu.

"Epileptikul võib marihuaana tarvitamine vallandada krambihoo, ..." - Marihuaanat kasutatakse epilepsia raviks.

"Kroonilisel sagedal manustamisel suurtes annustes tekib motiivituse sündroom, mis on iseloomulik kõikide sõltuvusainete liigtarvitamisele."- Sellist väidet ei saa kasutada argumendina kanepi ohtlikkusest.

kunn: SIku
Kanep tuleks legaliseerida!!!
Lii: SIku
Kasulik värk
MC:
IKKA on vaja seda legariseerida! kui peaegu k6ik inimesed eestis seda tahavad siis mmuidugi peab niimoodi teha! ja see on terviseks ka kasulik ;) nii et mina olen kanepipool!!
Rain: Rain: to Armand
Enne kui nii julgelt hüppama hakkad, kontrolli kõigepealt kas sinu allikad on ikka nii usaldusväärsed kui sa arvad, see et sa tõestad oma väiteid mingisuguse Tartu Ülikooli allika põhjal, ei ole veel piisav.

Näiteks sinu allikas väidab et: "Epileptikul võib marihuaana tarvitamine vallandada krambihoo, skisofreenikul psühhoosi."

Minu allikad: Allikad: Beyond THC, Leaf Science, GW Pharmaceuticals
USA-s algavad kanepil põhineva epilepsiaravimi katsetused. Lisaks krampe leevendavale toimele on kannabidioolil leitud põletikuvastane toime ning see kaitseb aju krampidejärgse hapnikupuuduse toime eest. GW esmased uuringud paari patsiendi peal andsid suurepäraseid tulemusi, kuid nad ei soovinud sellest suurt meediakära teha vaid jätkata kliiniliste katsetega.

Sinu pakutud allikas ei oma mingeid konkreetseid tõendusi. Näiteks: "Skisofreeniasse haigestumine on tunduvalt sagedam nendel inimestel, kes enne 18 eluaastat on marihuaanat tarvitanud. Miks see nii on, uuritakse."

Räägid allmaailma kuritegelikust juhtkonnast? Täpselt nii, uuri natuke kumb pool meist toetus kuritegelikule juhtkonnale, lähtud peavoolumeediast ja arvad, et see on heatahtlik? Uuri natuke veel ja mõtle oma peaga!

Armand: SIku To Rain
Kuule jah see Leaf Science tundub tõesti mingi väga tugev ja mitte üldse mõjutatud sait olevat. Põhimõtteliselt varsti avaldavad, et kanep ravib AIDSi ka siis on ikka naljanumbrid nad. Loe ise võib-olla natukene kriitilise pilguga ja siis tule rääkima. Tartu Ülikoolil on väga kõrgelt arenenud meditsiiniline osakond ning sinu allikad kõik tunduvad leidvat kanepi häid külgi seal kus seda pole. Kanep ravib ka mõnede arvates vähki, aga reaalsuses teeb seda siiski kemoteraapia mitte kanep. Lihtsalt kui kanepit samal ajal teha siis see leevendab kemo valu. Oota kas sa seda osa ei lugenud, et kanep pärsib inimese intelligentsust? Sest seda on see tõestatud ja ilmselgelt Sina oled esimene näide, sest üritad siin tuua rahu maailmasse läbi kanepi, aga arvamuste erinevuse tõttu ei suuda isegi oma mütsigi vihahoos peas hoida.

Allmaailma allikad on Tartu Ülikool? Näen, et oled hariduse vastu ja üritad tõestada siin, et kõrgem haridus on jura. Sa vastad igati Tartu Ülikooli poolt pakutud demograafiale, milline üks keskmine kanepitõmbaja on. Paranoia on sul tugev, hariduse vastu jne.

http://en.wikipedia.org/wiki/Effects_of_cannabis

Wikipediagi nõustub minuga, aga eks on siis ka see saatanast.
Armand: SIku
Ja kulla härra, mõtle selle peale ka, et see info siin ei ole mõjutatud mingisuguste isiklike arvamuste poolt, mida mina levitan. Suur osa sellest on juba teada 40ndatest-50ndatest.

Kuritegeilk juhtkond kirjutab? Mis kuradi vandenõu värki sa ajama hakkad kohe, kas hiidsisalikud hoiavad informatsiooni kinni? Eks jah järgmine kord kui väärt allikaid loed siis tõmba fooliummüts pähe, sest äkki muidu jääb midagi targemat ka külge.

"Studies on cannabis and memory are hindered by small sample sizes, confounding drug use, and other factors.[80] The strongest evidence regarding cannabis and memory focuses on its temporary negative effects on short-term and working memory.[11]"

Aga jällegi, eks minu info on kuritegelik. Hollandi elu kohta uuri ka natuke ja vaata, miks neil õieti seal probleemid on suures osas, ega mitte selle pärast ei ole, et kanep on gateway drug. Oota kaks nädalat enne lugemist siiski, sest äkki muidu läheb kõik meelest ära. Kanep võib olla tore asi küll mida suitsetada, kuid ära sellega hulluks mine peast. Vaata ikka mida ja kus sulle räägitakse ning saidid, mida Sa loed - proovi ikka aru saada, et millist infot nad sulle annavad ja küsi endalt miks nad peaks.
Kristjan: SIku
Jep, poolt.
Rain: SIku: to Armand
Esiteks tuleks sulle selgeks teha mida tähendab kanepi tarbimine. Tarbimine ei tähenda ainult suitsetamist ja läbi psühhoaktiivsete ainete nö. pilves olemist. Tundub, et ega sa isegi just kõige suurem intelligentsuse näide pole, kui niimoodi lahmima hakkad ja lambi oletusi minu kohta tegema. Mina ja kõrgema hariduse vastu? Kulla inimene ma õpin ise ülikoolis, intelligentse inimese üks tunnusmärke on osata mõelda ka väljaspool meile senini etteloodud reaalsust, kõik ei ole nii nagu televiisoris öeldakse või kuskil kirjutatakse. Tõde tuleb leida ise, mitte toetuda sinu arust usaldusväärsetele allikatele. Arvad, et mina toetun samamoodi ainult allikatele mida veebist loen? Minu ja sinu vahe on see, et mina pole teoreetik, mina ühendan teooria praktikaga, ehk siis jah, olen ise kasvatanud, olen sellest teed teinud, sellest õli pressinud, sellega ravinud!! Mida oled sina teinud praktiliselt? Oled ka järjekordne TÜ teoreetik, kes arvab, et teab kõike ega eksi kunagi? Kuskil 10-15 % teadlasi on ise tunnistanud, et nad on muutnud teadustöö tulemusi küll rahalise motivatsiooni näol, aga ka kindla põhjusega, ravimitööstus on üks suur äri!
Rain: SIku: to Armand
Ja muideks kanep ravibki vähki!! Oled sa midagi kuulnud Rick Simpsonist ja tema dokumentaalist? Arvatavasti mitte, oled sa üldse mõne dokumentaaligi läbi vaadanud?
Lisan siis ka mõne allika:
Bakalaureusetöö:
http://www.hot.ee/hempster/Kanep_kui_ravimtaim.htm

Rick Simpson- kanepi õliga vähi vastu (http://www.youtube.com/watch?v=dvosdIXyjWM)
Sajad, isegi tuhanded inimesed juba praeguseks väidavad, et kasutasid kanepi õli viimase võimalusena, kui arstid ütlesid neile pms head surma! Ja nad jäid ellu ning said lahti oma vähkkasvajast! Arvad tõesti, et nad kõik valetavad?
Huvitav miks viimasel ajal on kanepi teema nii päevakorda tulnud? Miks nii paljud riigid kaaluvad selle legaliseerimast ja mõningad neist on ka seda juba teinud? Hetkelist statistikat vaadates on näha, et ka teised inimesed toetavad minu arusaamasid, kas me kõik oleme lollid suitsetajad ja narkarid? Käi edasi silmaklapid peas ja usalda oma valitsust. Näha on, et valitsus on ju nii usaldusväärne, ühtegi rahapesu ega midagi pole kunagi tehtud. Täpselt sama hea paralleelne näide. Edu sulle edaspidises elus, kui sul on valida kas surra vähki või tarbida kanepit, siis ära jumala eest kanepit tarbi, see on ju nii paha.
Armand: SIku
Oota, ei midagi siis Wikipedia vastu? Lihtsalt valitsus surub asju pähe?
Kanep ravib vähki? C'mon mees, need inimesed on kõik olnud väga laialdase vähi ravi all. Tahad öelda, et kui Sina saad vähi, siis istud kodus ja tõmbad kanepit? Huvitav, kuidas Bob Marleyl melanoom siis oli. Reeglina kasutatakse kanepit siiski vähiravist tulenevate valude leevendamiseks, mis on peamine kanepi toime - uimasti. Ma usun, et me räägime ikka kindlast cannabise tüübist THC, mitte mõnest muust eks. On tõesti kanepitaimede tüüpe, mis võivad olla tugeva ravitoimega, kuid need ei ole ka Eestis keelatud. Nö mõnukanep on ainsana keelatud.
Hea nali, paljud riigid on kuritegelikud ja levitavad kurja informatsiooni aga samal ajal legaliseerivad kanepit? Kas tegelikkuses on siis kanep kuri? USA eesotsas mingi 14 osariigiga. Tundub, et sul on siin midagi sassi aetud.
"Mõelda väljaspoole kasti" on küll huvitav. Jah massimeedia räägib ainult valesid, aga mis hea pärast tundub sulle, et alternatiivmeedia sulle valetada ei saa. Põhiliselt on neil mõlemal sama otstarve - saada rohkem klikke ja raha. Kui su kullakallis alternatiiv teeb kanepi positiivsuse kohta uudiseid, siis miks mitte ei saa need valed olla?
Armand: SIku
Muuseas, kui sa nii tugevalt korporatsioonide vastu oled ja kanepit legaliseerida tahad, siis kes seda meile kättesaadavaks teevad? Ise kasvatame oma aedades?
Miks ei peaks tekkima kanepiaineid tootvast firmast saama samasugune monopol nagu sinu väitel igasugusest teisest meditsiini firmast?
Ahaa pole ühtegi rahapesu tehtud? Tundub, et keegi on hoopis ise silmaklapid peas käinud, kui talle tundub, et maailm on ümmargune. Loomulikult on igas valitsusetüübis korruptsiooni, aga kindlasti ei saa seda nimetada eriti Eesti puhul stastitikaks, kui nad võetakse KAPO poolt pea alati vahele. See on aga teine teema.
Pigem juhiks teema kanepiga seotud probleemidele, millest paljud on minu poolt näidatud saitidel kirjas, ent ilmselt sa lihtsalt ei suuda neid arvestada, sest need on kõik valitsuse käpa all? Miks sa arvad, et sinu alternatiivmeedia pole ülepakkuja sõrme all? Selleks aga oleks allmaailm.
Gateway drug on kanep ja kui jätta kõrval meditsiinilised probleemid, siis narkomaailmas on inimkaubandus jne, mis oleks kindlasti asi, mille toetamise üle uhke olla. Ühtlasi toon välja asjaolu, et kui "paljud" riigid tahavad kanepit legaliseerida, siis tea, et Põhja-Koreas on see 100% legaalne.
Armand: SIku
Ja miks ma peaksin seda praktiseerima? Kas proovid äkki kähku heroiini ja kokaiini ka ära, et äkki valitsus valetab? Ära ole nii ülbe asjaoluga, et sa oled kasvatanud narkootikumiga ja et selle toime sulle meeldis. See ei ole paraku asi, mille üle uhke olla.
See Rick Simpsoni dokumentaal tundub olevat samasugune rahatootja nagu iga teine 9/11 või moonlandingu video. Lihtsalt selle otstarbega tehtud, et rahvast lolliks ajada ja keema mingi asja pärast, mis nagunii mitte midagi ei loe. Mees toob uhkelt välja marijuana ravipooli kuid ühtegi negatiivset poolt ei maini. Miks?
Ja arvestades seda, et sa tood valitsuse kuripoolsuse mängu koguaeg ja kardad mingisugust "big brotherit" siis paranoiahood ei ole ilmselt väga mööda pandud TÜ poolt või mis?
THC on marijuana osa, millest tuleks eemale hoida.
Soovitatav on ka lugeda http://www.expatica.com/nl/news/dutch-news/mental-problems-twice-as-likely-for-cannabis-users-report_100838.html

Ära siiski loe kah, äkki on see jutt saatanast ja valitsuse käpa all valmis miksitud. Ainsad teadlased kes mingeid aineid muuseas möksivad on tavaliselt propagandistid. Mis kasu saab teadlane kanepi negatiivsete külgede leidmisest? Jääb müsteeriumiks.
Armand: SIku
Viimane asi: huvitav, et kõik asja täppisteadusena võtnud instituudid on jõudnud enam-vähem samadele järeldustele teineteisega, aga alternatiivmeedias, kus enamik loost on koha peal välja mõeldud on väga palju juttu, mis ei klappi teise samase saidi infoga. Asi on selles, et instituutlik pool uurib asja metoodiliselt ja püstitades küsimuse asjaolule vastavalt. Meedia aga sageli tõstatab mingisuguse eelistatud hüpoteesi ja korjab iga fakti mis tema kasuks on enda külge. Soovitan hoida sul endal lahtist silma ka akadeemilise lähenemise kohta. Ei eita, et kanepil on ka häid külgi, kuid PALJUD- suur osa neist on välja mõeldud puht sellel eesmärgil, et toetada mingisugust drug traffickingut. Selline tunne tekkis, et kirjutasime üksteisest selles suhtes mööda. Kas sa tõesti tahad öelda, et kanepil pole mitte ÜHTEGI negatiivset külge ja KÕIK mis kirjutab TÜ ja Wikipedia ja Scientific America on buls*it?
Rain: SIku: to Armand
Et siis kukume ns lahmima, ilma et natuke uuriks kaaspostitaja infot? Vikipeedia :D, sa üldse tead, mis vikipeedia on ve? Vikipeedia on vabaentsüklopeedia, st. et sinna saab pms igaüks oma artikleid luua. Ära seda lehekülge küll nüüd enda kaitseks välja too. KANEPI SUITSETAMINE EI RAVI VÄHKKASVAJAID, SAA SELLEST ÜKSKORD JUBA ARU, seda teeb kõrgeprotsendiline töödeldud õli, kus thc sisaldus on alates 80%. Jah ma räägin kindlast kanepi liigist - cannabis sativa. Mis sisaldab kolme peamist ühendit THC, CBD ja CBN. Neid kõiki kasutatakse ravi eesmärgil, teisisõnu on see meditsiiniline kanep, mis on eestis keelatud, hemp on eestis lubatud ja see on küll nüüd väga nõrga ravitoimega, hempi kasutatakse tööstuses. Ma ei ole midagi sassi ajanud, miks nendes nö. kuritegelikes maades on ka hakatud kanepit legaliseerima? Sellepärast, et rahva mõjujõud on ületanud valitsuse kontrolli.See on pikem teema, uuri ise. Seda üritatakse ka antud petitsioonis saavutada. Mis sa arvad, et ma ise pole seda täheldanud enda jaoks? Miks ma usaldan alternatiivmeediat? Ei usaldagi kõike, analüüsin ka seda infot, antud teemat julgen usaldada kuna olen ise praktilist poolt näinud.
Rain: SIku: to Armand
Jah, kasvõi ise kasvatame, tegelikult peaks kogu oma toidu enda aias kasvatama. Minupärast tehku sellest monopol kui tahavad, igal juhul etem kui mingi keemiline rämps, millega haigusi juurde luuakse. Kas ma väitsin, et pole ühtegi rahapesu tehtud? Irooniat sul vist üldse pole, loe korralikult tekst läbi. Ma ei väidagi et kanepil negatiivseid pooli ei oleks, muidugi on, eriti veel suitsetamise näol. Üleüldse ei vii see vaidlus meid mitte kuhugi, sina usud oma teooriat, mina oma. Võimegi jääda lõputult vaidlema, mul ei ole selleks aega. Mõttetu tegevus. Las otsustab ülejäänud rahvas, keda uskuda ja keda mitte. Millegipärast tuleb iga minutiga pooldajaid aina juurde. Mitu pooldajat sinul on?
Armand: SIku
Niiet soovid kanepit pigem meditsiiniliselt legaliseerida? Mitte igaühele kättesaadavaks, aga eri konsentraadiga vaid vähihaigetele? Sest isegi kui legaliseerida BHO siis, kui selle konsentraati teha amatöörsel viisil, siis see võib ikkagi viia paljude vigastusteni. Meditsiiniliselt ja kontrollitud viisil on kindlasti kanepil häid külgi, ma ei öelnud kunagi, et tal seda ei ole aga THC näiteks olgu ta siis konsentraadina või ei toodab ikka ärevushoogi ning võib viia lühiaegselt korras psühhika rajalt maha. Seda on öeldud paljudes artiklites, mis ma olen siia jätnud. Vikipeedia võib olla küll vabaentsüklopeedia aga viska siis pilk nende refereeringutele, sest seal on need kohad, mis ei ole "vabad". Seal on sama info antud, lihtsalt mitte nii oskuslikult perfekteeritud kujul.
Olles kanepit teinud muutud sa eksperdiks? See ei ole nüüd kindlasti tõsi. Kas olles autot juhtinud võiksid kindlameelselt öelda, et oled auto valmimise jms praktilist külge adekvaatselt seletada? Ei ju.
Aga vasta sellele: Kas kanepil -THCd pean silmas- ei ole mitte ühtegi negatiivset külge?
Armand: SIku
Tegelikult peaks kogu toidu aias kasvatama? Tundub küll jura, arvestades, et maisi ei saa ükski inimene tänapäeval üksi kasvatada. Enne kui GMO-ga laiama hakkad, uuri väheke, mis asi see õigupoolest on? Ja lennuki gaasijoad kah soovitaks siis üle lugeda, tundub et asi hakkab sinnapoole kiskuma Kuule mis ala sa õigupoolest ülikoolis õpid? Sinul tuleb pooldajaid juurde, sest nagu demograafia ütles, on sinu pooldajad madala haridusega USA mehed, kes ongi mõjutatavad nagu sina ütled. Naljakas jah, et nii palju inimesi sind usub, siin on ilmselgelt mingisugune iroonia peidus. Aga sul on õigus jah, me ei muuda enda arvamust. Mõttetu üritus.
Rain: SIku: to Armand
Muidugi on THC-l ka negatiivseid mõjusid ja täpselt nagu sa ka ütlesid, võib see viia lühiaegselt korras psüühika rajalt maha. Aga mida teeb alkohol inimese ajuga? Arvad sa, et thc on hullem kui alkohol? Ometigi on see legaalne produkt. Palju on teinud alkohol inimestele halba ja palju head? Milline on protsendiline suhe? Palju alkoholiga on inimesi surnud? Palju on kanepiga? Minu eesmärk ei ole propageerida kanepi suitsetamist elanikkonna seas, minu eesmärk on muuta meditsiiniline kanep legaalseks.
Rain: SIku: to Armand
Igatahes, selge on see, et kumbki meist oma arvamust ei muuda. Eks kõigil olegi õigus oma arvamusele. Lõppude lõpuks otsustab igaüks ise, mis ta oma eluga peale hakkab. Ma lihtsalt ei viitsi vaielda, mul ei ole selleks rohkem aega täna. Sarnaseid vaidlusi on ennemgi toimunud ja toimub ka edaspidi, lõputu sõda. Minu vabandused, et solvasin sind. Intelligentne inimene tõesti nii ei tohiks teha. Tegelikult soovime ju siiski mõlemad vaid head ja üritame hoida teisi halvast. Ei soovi minagi sulle halba, edu edaspidises elus. Ära pikka viha pea, mina igatahes ei pea.
Armand: SIku
Olgu, siis sa oled mõistuslik. http://healthland.time.com/2010/10/19/is-marijuana-addictive-it-depends-how-you-define-addiction/
Alkoholil on suht sama sõltuvus mis kanepil. Suits ei mõjuta inimese isiksust nii tugevalt, selles on erinevus. Alkohol ja kanep teevad seda. Alkoholi legaliseerituse põhjus on tõenäoliselt traditsioon kui et miski muu. See on ilmselt ainukäeline põhjus, miks selle illegaliseerimine oleks absurdne, sest see aeg, kaua euroopas ja Läänes alkoholi on tuntud, on tohutu.
Ma olen selles petitsioonis vastu, sest vaadates enamikke postitusi siin ümberringi, kinnitab see igasugust demograafiat kanepi kohta. Meie riigi kodanikud ei ole veel piisavalt küpse eneseteadlikkusega et recreational weed legaliseerida. Medical ilmselt on hea, aga recreational küll mitte. Seega pigem olen vastu, sest kui see tehaksegi kättesaadavalt legaalseks, oleks olukord puhtabsurdne.
Aires: SIku
Armand sa pime..sa arvad, et näed maailma õigesti, aga tegelikult on sulle silmad pähe joonistatud nagu suurele enamusele, küll sa kah tulevikus üles ärkad.
Aires: SIku
ja sinu teadmiseks... see Medical ja recreational kanep on täielik bs.. on lihtsalt taim , mida inimene võiks lisaks alkoholile ja tubakale valida, et lõõgastuda. Ja üldse kuidas sa saad midagi nii pingsalt kritiseerida ja maha teha kui sa ise ei tea, millega tegu on, ainult loed ja oletad ning haarad kinni ühiskonnale peale pressitud arusaamast, sest sisimas sa kardad muutusi, tegelikult oled sa vastu ainult selle pärast, et sul endal pole kogemusi ja filmidest oled endale piltmällu nn. stereotüübi suitsetajast loonud, mis üldjuhul on kõvasti üle pingutatud.
Martin: Martin
ei saaa aru miks võtavad need inimesed siin jutus osa kes isegi pole proovinud. kui a pole proovinud ei saa saa öelda et see on mõtetu ja seda maha teha. ja kui ta juba legaalne mujal maades on siis miks mitte ka eestis. Poolt!
Johannes: Weed-SIku- to Armand
Armand, Wiki sisu saab igaüks nibida.
Ja nagu allpool tõid "Scientific America" teemasse siis miks USA pealinnas Washingtonis hiljuti kanep maksustati?
Annika: AnnikaErik
Poolt, vähendab vähi tulemist.
Marek: Poolt!
Parem rahulikud inimesed,kui räuskavad alkohoolikud
Kaarel: SIku
http://www.youtube.com/watch?v=oeC8y19UBt4 see dokumentaal seletab üsna palju.
Argo: SIku
http://forte.delfi.ee/news/teadus/akadeemik-kanepi-pruukimise-voiks-dekriminaliseerida.d?id=28190511
Martin: Mina
Why drink and drive when u can smoke and fly
kristjan: SIku
teadlaste s6nul on v6imatu marihuaanast surra, selleks et inimest marihuaanaga ära tappa on uuringute p6hjal vajalik suitsetada 800 kanepisigaretti 15 minuti jooksul ja surma p6hjuseks oleks siiski vingugaasi myrgitus!
Roland:
Kanep on taim, kõige ohutum mõnuaine.
Oliver: tõsine mõtteaine
vahel on päris ohtlik ja võib lõppeda ka surmaga.
http://jalopnik.com/man-crushed-to-death-by-500-pounds-of-weed-in-police-ch-1440738340

aga tundub siiski, et ohverdused on seda väärt.
Rainer: SIku
kes tahab teeb ja kes ei taha ei tee
Renar: SIku
Soovitan vaadata filmi "The Union".
Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=7qbtYY4HFOw
Vaba:

Kujutame nüüd ette, et lubatud uimastite nimekirja lisatakse ka kanep. Tänaseks on üheselt tõestatud, et kanepi tarvitamine võib tekitada sõltuvust ning lisaks on seotud mitmete psüühika- ja kognitiivhäirete ilmnemisega, samuti kahjudega tarvitaja füüsilisele tervisele. Kas näiteks Eesti inimeste tervis on piisavalt hea, et "elada üle" veel ühe uimasti jõuline turuletulek? Vaadates kohalikku tervisestatistikat, on vastus selgelt eitav.

Meid on liiga vähe taolisteks sotsiaalkatseteks ning pole ka ühtki põhjust loota, et rahvas, kes joob ja suitsetab oluliselt rohkem kui EL riikides keskmiselt, kanepisaaduste tarvitamise suhtes ootamatut mõõdutunnet ilmutaks. Kanepi legaliseerimine tähendab ka suurt lisakoormust näiteks kiirabile, politseile, uimastisõltlaste rehabilitatsioonisüsteemile, psühhiaatritele, haigekassale jne jne. Päris kindlasti ei ole Eesti ühiskond selleks valmis ning seega ei saa kanepi täielikku dekriminaliseerimist siinmail kuidagi toetada.
Marleen: Kanepi vastu
Kuna ei ole vaja , et kõik seda sitta teeksid
Vasta!
Taavi: Kanepi vastu
Marleen, õpi korrektselt kirjutama, enne kui midagi muud sitaks nimetad.
Rene: Kanepi poolt!
Pöörake sellele suurele asjale tähelepanu! Kanep oleks legaalne, saate aru? Inimesed oleks rahulikumad ja naerataksid rohkem, Eesti kuritegevuse statistika teeks kannapöörde ning majandus õitseks. Andke oma hääl ja kutsuge sõpru, sõbrannasi ja tuttavaid seda samuti tegema!
Kevin: Kanepi poolt
jeeee
Ardo: Igatahes poolt
Ravimtaim aastast -100000
Helery: Kanepi vastu
Teeb see kes tahab, pole kellegi teise asi. Oma tervis mitte sinu.
Rando: tarvis !!
tervisele kasulik!!
Sten: POOOLT!
Riigil endal oleks sissetulek mitukorda suurem, ning diileritel poleks mõtet diilida. Ja üleüldse miks mitte?? Igalpool pmt legaliseeritud juba, miks mitte Eestis?
Mark: Venku
Kui teha Eestisse coffeshoppid, siis pole enma teävatel diilereid ega mingeid taolisi asja. Kõik raha mida teenib riik kanepi pealt, võib panustada koolidesse, lastekodudesse jne... Mõelge inimesed, Äkki kanep muuda Eesti riigi paremaks.
Martin: Kanepi vastu
Brainwashed generation, pole midagi muud öelda, see mida valitsus ja muud organisatsioonid on tõde ja muud polegi olemas, jumal issand mida te sõdite kanepi vastu, nii kinnise mõtlemisega inimesed, kes ei suuda kastist välja mõelda.See oligi nõuka generatsiooni viga, usuti kõike mida valitsus rääkis, täielikud käpiknukud.Absurdne kuidas inimesed ei suuda ise mõelda, kui seda ei soovi jumala eest hääletage vastu aga ärge hakake mingeid absurdseid fakte loopima millest te mitte midagi tegelikult ei tea.
Sven: Legaliseerimisest
Legaliseerimine ei ole meie privileeg, vaid meie õigus. Samuti ei tähenda legaliseerimine ainult formaalset seaduslikku õigust midagi tarbida või ise kasvatada, vaid tähendab palju laiemalt turgude korrigeerimist, mingis mõttes ülevõtmist ning vastutuse võtmist ja lahendite leidmist. Kuidas saab vabas riigis teha seaduse, millega keelatakse näiteks täiesti tühja koha pealt kartuli ost-müük ja levitamine/kasvatamine??? Kartulist saab ju puskarit ajada? Varem oli kanepialaste uurimustööde tegemine suisa keelatud või väga raske ning paljud uurimused olid korraldatud tubaka ja alkoholi müüjate poolt ja tegemist oli pettustega. Kuid tänapäeval on meil piisavalt materjali usaldusväärsematelt allikatelt, kui seda on endi kasu omavad alkoholi- ja tubakatootjad. Teades kõike seda on enam kui selge, et kanepi peamine keelustamise põhjus on majanduslikku laadi ja monopoli ihkavate huvigruppide huvides. Me ei saa lihtsalt suvalisi asju keelata selleks, et mingil tootjal oleks hea elu ja monopoli seisund. Me ei saa lubada niivõrd räiget ebakõla seadustes nagu seda on kanepi illegaalsus võrreldes alkoholi legaalsusega.
S.Pedak: Poolt
Kui legaalne tarbida ja omada kas siis kõik jooksevad tormi, et suitsetada ? Ma ei saa aru kust tuleb see väärarusaam, et kui on võimalik, siis KÕIK kohe teevad ka. Siin mingi Tartu Ülikooli tudeng viskaks kohe sussid püsti, kui Eestis kanep maksustada ja muuta legaalseks omamine ning suitsetamine. Cmon, ära tõmba kui ei taha, ausalt, keegi ei sunni sind. Sina ei kaota sellega midagi kui jätad tõmbamata
Germo: Poolt
Loodus legaalseks ja nii on normaalne. Kes tahab las suitsetab, kes ei taha see ei suitseta. Parem ikka kui alkohol mis muudab sind vägivaldseks ja lollusi tegema. Kanepiga oled sa rahulik ja tõmbad tuttu end.
Vasta!
Carl-henry: Poolt:Carl
Võiks see vabadus tulla jah :)
Kristjan: Poolt!
Olen 100%% Poolt legaliseermisele, kuna on teaduslikud andmed olemas, et ei avalda mingit kahju tervisele , pigem ravib. USA's on see juba mitmes osariigis metisiiniliselt kasutusele võetud ja Amsterdamis saab seda nn "coffeshop"'idest osta.
Vasta!
Kristo: kutt
muidugi poolt, kuna alkohol ja muud mõnuained kahjustavad inimese tervist palju rohkem ja paneb inimesi tegusi tegema mida nad hiljem kahetsevad
Kanep Legaalseks!
Vasta!
Rikss: ganjasmoger
kõik poolt!
Vasta!
Martis: Sõber
Ikka võib ju!
Vasta!
Urmo: De-kriminaliseerimine
Legaliseerida otseselt ei peakski. Dekriminaliseerimisest piisaks. Isegi riik saaks selle pealt raha ja mitte väha. + kui see ära teha, siis kaovad tänavadiilerid ja oht, et kraam mida mõni isik tänavalt saab on millegiga segatud mürgituse tekitada või. + sa tead kust see kraam tuleb ja raha läheks riigi arendamiseks, mitte maffia relvastamiseks jne...
Vasta!
Tanel: De-kriminaliseerimine
Eestis on juba kanep dekriminaliseeritud ;)
Hans: KANEPILE- EI!
Kanepisuitsetaja võib tugevasse psühhoosi sattuda ainult siis, kui inimesel on juba enne tarvitamist tugevad skisofreenianähud: http://scienceblogs.com/denialism/2007/07/30/does-smoking-cannabis-cause-sc/
Jan: YES
Puhas loodus, midagi halba selles ei ole, tervist ei kahjusta ,oled rahulik,Kõik elu on hea päike paistab iga ilmaga.
Vasta!
Elina: Elina
Poolt, kuna see on ka ravitaim
Vasta!
Annika: Poolt
Poolt, täiesti looduslik
Vasta!
Kert: Nõus
Looduslik aine mis ei tapa inimesi
Vasta!
Kristjan: mees: poolt!
kuna ma näen siin ainult positiivsust
Vasta!
Kätlin: Kätlin
See on looduslik, ei ole nii kahjulik nagu suits. Miks ei tohiks Kanepit teha?
Vasta!
Kristo: Poolt
Kanep legaalseks.
Vasta!
Taavi: Poolt
Poolt.
Vasta!
Uku:
Ei näe põhjust miks illegaalne, kui need seaduste korraldajad ise prooviks seda korra, siis nad saaks aru kui debiilne see on, et see illegaalne on..
Vasta!
Raivo: kanepi legaalseks
Kanep onohutu
Vasta!
Hele-Riin: Hele-Riin
Poolt!
Vasta!
Kristo:
Ennem suitsetaks kanepit kui tubakat
Vasta!
Kert: Kirjuta siia pealkiri
poolt
Vasta!
Karmo: Karmo
Kanep on igaljuhul tähelepanuväärne taim, mida ei ole õigus mitte kellegil illegaalseks pidada.
Tänu moonutatud meediale, mille ülessandeks on olnud narkosõja vastase tegevuse käigus kanepile panna külge negatiivne maine, suhtuvad inimesed kanepisse suure eelarvamusega.
Nüüdseks on aga hea tõdeda, et piisavalt haritud teadlaste,doktorite eesrindel on tunnistatud kanepi positiivseid omadusi, mitte ainult vähiravis, vaid üldiselt inimeste ühiskondlike - ja sotsiaalsete haiguset parandamisel.
Meie ühiskond on haige, sest kui tunnustatakse meelemürke nagu alkohol, ravimid ja tubakatooted (ligi 6000 mürgilise keemilise ühendiga), mille tõttu sureb miljoneid inimesi! Kanepi seotust üheski surmajuhtumis ei ole registreeritud (kuigi ilmselt on ligi kolmandik eesti rahvast, kes seda regulaarselt suitsetab). Aga siiski kanep on illegaalne!!!
Pluss kanepi positiivsed omadused psühholoogilisel tasandil ego vähenemise suhtes ja hea tuju, empaatia, sõbralikus, kaastunne, sotsiaalsus, mida meie inimestel oma kiires ja depressiivses elutempos just puudu on.
See kõik on väga minimaalne, mida kirjeldasin kanepi pooltargumentidena!
Vasta!
Asko: Muidugi poolt :)
Poolt
Vasta!
Rain: Poolt
Poolt lihtsalt selle pärast et see on looduslik taim ja hea närvide rahustamiseks
Vasta!
Kaspar: Kindlasti
Kindlasti võiks olla legaalne just selle pärast, et ta on ise kasvav mõjuaine
Vasta!
Kaspar: Poolt
Mõnuaine* ja keegi pole selle tarvitamisesse surnud
Johannes: Pole tõestust.
Kuskil pole tõestust, et see on mürgine ja kahjulik, see pigem stimuliseerib närve ja aitab maha rahuneda erinevalt tubakast, mis tekkitab maha rahunemise "tunde".
Vasta!
Kert: Weeeed
http://www.theweedblog.com/cannabis-can-prevent-cancer-caused-by-cigarette-use-according-to-new-study/
Vasta!
Martin: Loodus legaalseks!
See teeks kõigile eestlastele ainult head. Kuid piisaks esialgu ka dekriminaliseerimisest ja siis vaataks edasi
Vasta!
Liis: C.
Poolt !
Vasta!
Henry: S
poolt
Vasta!
Hando: Hando
Kindlasti olen selle poolt !
Vasta!
Kelly: Mille jaoks?
No muidugi, poolt on ju ainult need, kes seda pidevalt tõmbavad. Eesti ühiskond on juba praegu sitt, kui see ka nüüd legaalseks muutub, siis ma ei taha teada, mis Eestis juhtuma hakkab...
Vasta!
Martin: Mille jaoks?
ma pigem jh eelistan viisakaid lõbusaid selle kui purjus agressiivseid lagastavaid nolke
Kristo: Mille jaoks?
mis siis juhtuma hakkab?
Kelly, Pigem tõuseks elatustase tänu turismile, väheneksid liiklusõnnetused ja vägivald ja paljud muud probleemid
marger: tulevik turistid
400 miljonit eurot, maksudena iga aasta, ainult coffeshop´ide marijuana müügi pealt. Holland KRIIS OLEKS KADUNUD mõelge oma eludepeale !!!! kui te räägite ,et eesti niigi sitt siis teem selle paremaks
helen: Mille jaoks?
Mismõttes ainult need, kes koguaeg tõmbavad??? Mulle meeldib aegajalt peale raskemat tööpäeva üks väike rullida. Minu töö on pingeline ja nõuab väga suurt keskendumist ja peale tööd ei suuda tihtipeale enda mõtteid enam välja lülitada. Olen nüüdseks kuskil 6 aastat suitsetanud, selle aja jooksul omandasin kõrghariduse, oman paremat töökohta, kui keskmine eestlane ja arsti juures pole käinud kuue aasta jooksul kordagi. Kanep on samasugune vastutus nagu enda nina täis tõmbamine, ainult vahega, et joomas tropp on palju ohtlikum....
Kaspar: Rumalad argumendid
Lauri kirjutas vastuargumendid:

Kanepi tarvitamisel tuleb arvestada: äge toime" - alkoholi toimest palju palju nõrgem!
"Hirm ja paanika" - paranoiad võivad tekkida ebakindlatel inimestel, kes on muidu ebakindlad ja kanepi mõju all see võimendub. Ehk ongi neile hea variant oma illusoorsete hirmudega silmitsi seista. Enesekindlatele inimestele mõjub nii, et mentaalselt pole mingit vahel, lihtsalt põnevam on olla ja selline omapärane tunne saadab hetke.
"Alusetult kõrgenenud enesehinnang" - kõrge enesehinnang, aga hirm ja paanika? Need asjad ju välistavad teineteist.
"Motiivituse sündroom" - tean inimesi, kes suitsetavad, et eriti effektiivselt oma päevased taskid tehtud saada. Teevad kõike kõrgema teadlikusega ja ühtlasi on põnevam.
"Halb edasijõudmine koolis" - mul on kahju, et ma koolipingis polnud proovinud, oleks kindlasti rohkem õpetaja juttu süvenenud ja huviga kuulanud.
"Risk hakata tarvitama teisi meeleolu mõjutavaid aineid" - nii palju kui mina kanepisuitsetajaid tean, ei tarbi mitte üks midagi muud ja enamik on ka alkoholist loobunud mõistes kui vähem kahjulik alternatiiv kanep on, olles suht sarnase mõjuga, ainult et mõistus on selgem ja valikud-otsused ratsionaalsemad.
Sander: Sander : Poolt
Kui loogiliselt mõelda, siis kanep on kõvasti ohutum kui alkohol ja tubakas. Kanep ei tekita sõltuvust ja ei tekita rohkem probleeme, õnnetusi võrreldes alkoholiga. Võib leida kopmromissi näiteks alkohol ja kanep 21 eluaastani tõsta jne. Rahvas, mõelge, kanep on suhteliselt ohutu.
Vasta!
Gloria: Sander : Poolt
Tõesti arvate, et legaliseerimisega joodikute ja joomise protsent väheneb? Sama ka suitsetajate kohta. Nagunii juuakse ja suitsetatakse edasi ning kanepil ja alkoholil koos ei pruugi sugugi hea mõju organismile olla. Põhiliselt hakatakse kanepit tegema peale alkoholi manustamist ja näiteks esmakasutajale võib see ohtlik olla, kuna ei tunta piire. Ka minu esimene kogemus kanepiga oli kui olin eelnevalt korraliku koguse alkoholi tarvitanud ning ei saaks sugugi öelda et hilisemad õhtutunnid ja järgmine päev oleks toredad olnud. Kuid alkoholi enda kogus ja kangus polnud sugugi nii suur kui oleks arvanud enesetundest ning olen kuulnud juhtumitest kui nende kahe asja koosmõjul on noored ka haiglasse sattunud. Lisaks võetaks asja siis liiga vabalt, tõesti arvate et näiteks kanepilaksu all keegi autorooli ei istu? Reaktsiooni tasand on siis hoopis teine ja õnnetusi tuleks märksa rohkem.
Charl: sest nii on ju tegelikult
kõik on ju looduslik, ravib inimesi, hoiab inimese rõõmsa ja rahulikuna, mitte nagu alko..
Vasta!
Elo: .
poolt
Vasta!
Priit: Priit
alkoholi tehakse ise, aga kanep kasvab ise, alkohol on sama moodi kahjulik, isegi kahjulikum.
Kaneb rahustab, inimene on rahulik, mõtlik, veel igast head, julgutab ilusjooni välja näitamisega jne .
olen poolt kui poolt!
Vasta!
herbalist: muidugi vastu :)
kanepi suitsetamine ei ole mitte midagi nii hullu kui ennast purju joomine.. kanep teeb asja kõik muhedamaks, kui olla purjus on sul ilmselt järgmine päev kohutavalt suur peavalu ja/või paha olla ning oled oksendamise äärepeal.. kanepiga seda ei ole, on ainult võimalus end ületõmmata (no mida loomulikult teeks ainult inimene kes ei oska veel tarvitada seda kuna saab ka lihtsalt ja rahulikult enda olukorda muhedaks ajada) või siis teine juhus et sa tõmbad ennast magama ja kohe kindlasti mitte sa ei sure sellesse ja ei juhtu mitte midagi halba. Üldjuhul on sul mõnus olla. Ma ei mõista inimesi, kes sellevastu on sest ka kõikides muudes ainetes (k.a alkohol ja tubakas) on mõningad koostisosad mis pole just kõige 'tervislikumad' organismile, seda on reaalselt kõiges. Seega polegi erilist vahet. Suitsetad kanepit=lihtsalt oled, muhe ja rõõmus või jood end puru purju=ajad lolli juttu, võid olla labane nii jutupoolest kui ka välimuselt.
Ei tasu halvustada midagi, mis on tegelikult poole parem kui miski muu mida igapäevaselt tarvitatakse! vägagi poolt.
Vasta!
Airon: Poolt
+ Maksutulu
+ Kontroll ringleva kauba üle
+ Rõõmsad inimesed
+ Turistid
+ Elavnev majandus
+ Rõõmsam ühiskond (Hea depresiooni ja muude valude vastu)
Vasta!
herbalist: jah tahtsin kirjutada poolt**** mitte vastu :D
:)
Vasta!
Villu: McLovin
Mõtle kui palju raha riik teenida saaks, siis ei peaks enam soomlaste viina rahaga end üleval pidama.
Vasta!
urmas:
Lihtsalt poolt ja nii on ja jääb
Vasta!
Maie: Maie: Kanepi poolt!
Olge avatud uutele võimalustele, meditsiiniline kanep on tõhusam, kui ükski teine pähemääritud lubadustega tablett ( kui oskad seda õigesti kasutada).

Meditsiiniline kanep kui tõhus ravim on keelatud aga sõltuvust ja inimesele kahju tekitav suhkur on lubatud ?!?

Massi on kerge mõjutada, kanepi illegaalsus on näide sellest.

Vasta!
Markus: Peremees
Looduslik rohi, miks on nii ,et seda olla ei tohi?
Eesti majanduslangus kaoks kohe :D
Vasta!
Ingrid: POOLT!
Kanep pole ainult süütu narkootikum, mida ta muidugi on, ta on ka ravimtaim, mis aitab paljusid. Igatahes kahe käega poolt.
Vasta!
pipapiu: täielikult poolt
parim
Vasta!
Ets: Poolt
Teeme ära 2014
Vasta!
Alli: Alli: POOLT!!
Poolt, sest arvan samuti et see pole mingi mürk või keemia nagu on seda nt heroiin vms seega see on puhas taim, mis kasvab looduses, miks ma ei või siis loodust tarvitada?! mürgiseeni tohib küll süüa ja surra aga kanepit tarvitada ei tohi?! kus on loogika..
Vasta!
Andres: Poolt!
Poolt, sest see pole nii kahjulik kui alkohool või sigaretid ja ei ole kunagi tegelt mõistnud miks see illegaalne on.
Vasta!
Armand: Kanepi vastu
http://www.ut.ee/tervis/opetajatele/marihuaana.html

Lugege natuke enne kui otsuse teete infol, mida levitab allmaailma kuritegelik juhtkond. Võtke näiteks Holland. Vaadake kuidas seal neil läheb selle legaliseeritud olukorraga.
Vasta!
Richard: Richard
Poolt jh
Vasta!
Master: Heix-FFF
muidugi, sis ei ole vähemalt õhtulehel sellekohta midagi halba kirjutada
Vasta!
Elika:
Vastu, sest see mõtetu pask
Vasta!
Hans: Vastuseks
Väga korralikult argumenteeritud seisukoht, suur kiitus...
Henri: Kindlalt poolt
SEE ON VAJALIK!
Vasta!
Angeelika:
Miks on looduses kasvav taim, mis ei tekita sõltuvust ega ole liigtarbimise tõttu surmav, endiselt illegaalne? Mõelda nüüd vaid alkoholile, mis on vastutav miljonite surmade eest aastas, kuid on samas täiesti legaalne.
Vasta!
Shiva: Pealkiri.
Teeb inimesest parema inimese!
Vasta!
René: ...
Täiesti looduslik taim
Vasta!
Mart: Riigi asi poole sekkuda, mida iniemne tarvitab ja mida mitte.
Igal juhul poolt. Kuni riik ei suhtu oma kodanikesse , kui täiskasvanud inimestesse, seni nad ka ei ole täiskavanud.
Vasta!
taunt: lal
sdfsd
Vasta!
Sander: Poolt
Kõik kes on selle vastu.
Palun tooge üks juhtum, ntks kus mees läheb KANEPIuimas koju ja peksab oma naist jne.
kui palju seda aga alkoga juhtub?
minuarust peaks see inimese täiesti vaba valik olema kas ta teeb või ei tee.
Vasta!
Annu:
täielikult poolt
Vasta!
Andry: Väga poolt
parem kui alko või tubakas!
Vasta!
Sam: Sam
http://www.ut.ee/tervis/opetajatele/marihuaana.html

Enne, kui te millegi poolt olete, tehke ka kindlaks, millega täpsemalt tegu on.
Vasta!
Kevin: Poolt
Kuna kanep pole nii kahjulik võrreldes alkoholi või sigaretiga
Vasta!
Matilda:
100% poolt
Vasta!
Cathery: teeme ära!
see ju rohkem kasulk kui kahjulik. teeb rõõmsamaks ja seda eesti inimestel hädast vaja =)
Vasta!
Shiva: Njah:
Teeb inimesest parema inimese!
Vasta!
MaarjaSaul: asdfghjkl
asdfghjjkl
Vasta!
Tanel:
Ma olen poolt!
Vasta!
Helery:
Sureme me kõik kunagi nagunii, võiks siis ise valida, mida enne surma teeme ja mida mitte ( mis meie endi tervist puudutavad)
Vasta!
Aigar: yo
Poold, tahax räikelt deha seta krami.
Vasta!
Janete:
Poolt (:
Vasta!
Nele:
Poolt, kuna see pole mürk ning selle kätte on VÕIMATU surra.
Vasta!
Brusly: Poolt
Majandus paraneks, meditsiinis saaks kasutada. Ei näe küll ühtegi põhjust,miks peaks vastu olema
Vasta!
Lauri: mina
endal suht savi kuna ise ei tõmba, aga vb kunagi tuleb tahtmine proovida siis ei pea peitu pugema kuskile ja tagasi hoidma ennast, saab rahus relaxida :D
Vasta!
evi: :D
Kui inimene kes suitsetab kanepit, siis ei tee see halba. Oleneb palju suitsetada, sest üle ei maksa tõmmata.
Miks peaks inimene minema vangi kanepi suitsetamise eest?
Kanep on hea ja igaljuhul poolt. !!
Vasta!
Andres: Legalise
Poolt, kuna Kanep ei tapa kunagi kedagi ära, nagu alkohol seda teeb
tegemist on ohutu taimega, seega parem kõik teeksid kanepit, kui jooksid alkoholi
Vasta!
Ralf: poolt
?
Vasta!
Kristjan: Kristjan
Kahe käega pooolt!
See oleks parim otsus mida nii majanduslikult perses riik võiks teha. Kanep LEGAALSEKS
Vasta!
Taavi: Taf
Poolt!
Vasta!
Regor:
blaze it
Vasta!
Maarja: Murelik kodanik pöördub teie poole, kes selle vastu on
Kanep ei ole NARKOOTIKUM.Inimesed ei tea,mille vastu nad on.TEGELIKULT on sellel taimel 50 000 kasutusala.Seda kasutatakse loomasöödana(ka Eestis juba aastaid),tehakse riideid ja kangaid,tehakse toitu ja teed,seda kasutatakse meditsiinis õlide,tinktuuride,tablettide ja ka loomulikul kujul(parkinsoni ja vähihaigete puhul+mitmed närvisüsteemiga seotud haigused+depressioon+migreenihood),valmistatakse kütust, tehakse tugevaid köisi,100 % kanepist tehti terve öko auto (http://www.collective-evolution.com/2013/11/01/the-worlds-most-eco-friendly-car-its-made-entirely-from-hemp/ ) Seda taime kasutavad ravitsejad ja hingede maailmaga kursis olevad isikud.Tean eestis poliitikuid,tipp sportlasi,politseinikuid,arste, tippkokkasid, muusikuid, teadlasi, õppejõude, kunsti-inimesi, tavalisi pereisasid/emasid ,kes seda taime tarvitavad kas siis igapäevaselt või harvemini, kuid KÕIK tarvitavad seda ja see ei kao siit kuskile,lihtsam oleks legaliseerida. Kasvõi turismi mõttes oleks see meie riigile kasulik. Kui 20a joond-joodik vb isegi surnud.Kui20 a kanepit suitsetand-ei saagi aru,et midagi viga oleks.KAS iga nv täis juua ja stressis olla või lõõgastuda ja ajutegevust arendada selles on küsimus !
Vasta!
Mario:
Igati poolt.sada korda etem kui mingit rõvedat keemiat täis sigaretti suitsetada või alkoholist debiiliks juua.tööstusele oleks see kõige kasulikum.
Vasta!
Madis: Afa
Poolt
Vasta!
Jaan: poolt
See aitab vähi vastu seista.
Vasta!
Marili: Poolt!!!
Lugege David Icke raamatuid,lugege fakte,ravime kopse.
Vasta!
Markus: Poolt
Õppige asjast!
http://www.youtube.com/watch?v=x2bffpN876Q
Vasta!
Tom:
Poolt muidugi. Kuidas see saab halb olla? Pilves oled lõbus, tuleb söögiisu, vaatad filme ja magama. Muidugi mõni meel ei tööta nii nagu selge peaga aga halba küll ei näe. Alkohol - lärmad, tülitsed, sõidetakse purjuspäi, kakeldakse, kusetakse avalikult ja siis tuumapohmell.
Vasta!
Kermo: Kirjuta siia pealkiri
Olen selle poolt, kuna olen ise ka proovinud ja see ei ole mürk, vaid puhas looduslik värk
Vasta!
Taro: Poolt!
Kanep, savu, Bob on igati tõhus stressileevendaja ja seltskonnavaim!
Olles ise selle "sõber" olnud juba ca 3 aastat, võin julgelt öelda, et alkohol on saatan ja kanep rahumeelne lihtinimene. Kanepimõju ajal ei tule sul mõttesegi minna kuhugi röökima, laamendama, kaklema jms.
Alkohol kutsub aga enamustes inimestes esile nende kõige agressiivsema poole.
Ja mingitest kõrvalmõjudest, sõltuvustest ja muust pasast ei ole mõtet rääkima tulla- neid pole!!!
Vasta!
Mathu: 100% MaryHyena poolt.
Ära avalda vastumeelt, kui ei tea fakte.
Ükskõik, mis muu eluvaldkond tapab rohkem kui kanep. Kanep pole tapnud kedagi.
Siin ei saa isegi ignorant vastu vaielda :D
Manustatavatest ainetest alkohol, tubakas, isegi keemilised ravimid tapavad rohkem kui kanep (kanep 0).
Astu korra kastist välja, oled liiga pikalt seal olnud ;)
Vasta!
Kaivo: poolt
Seda tõmmatakse niikui nii :)
Vasta!
Gerda:
jah
Vasta!
Gerda: woop
jah
Vasta!
Tanel: Tanel: Poolt
Suits ja alkohol on kahjulikumad kui kanep, isegi tervislik, seega kaks kätt püsti
Vasta!
Christopher:
Kanepil on raviomadused: tekitab hea tuju, söögi isu, ravib unetust, aitab hoiduda liigsest ülemõtlemisest, mis tekitab stressi. Loodust ei saa keelata!
Vasta!
Kristjusha: !!!
õppike korrektselt kirjutama, enne kui midagi muud sitaks nimetad.
Vasta!
Kristjusha: Kanepi poolt!
Poolt, kuna see ei ole mürk nagu meile pähe määritakse ja selle tõttu on võimatu surra.
Vasta!
Rom: Legalize this shit!
Peab kindlapeale legaliseerima. Väga paljud mu tuttavad suitsetavad. Narkodiilerid saavad suurt raha aga riik ei saa midagi. Kanepit ei taheta legaliseerida seepärast ,et ravimifirmad läheksid pankrotti kuna kanep ravib nii paljusid haigusi. Kanepi legaliseerimine aitaks vähendada ka narkokuritegevuste arvu. Mõni aeg tagasi tahtis mu hea sõber osta paar grammi kanepit. Talt võeti raha ära ja anti peksa ka. Hollandi statistika näitas ,et kui kanep legaliseeriti siis narkomanide arv tõusis aga poole aasta päerast see langes väga väikese arvuni.
Vasta!
Välek: Muidugi poolt!
Milleks keelustada osa emake loodusest?
Vasta!
Rom: poolt
poolt
Vasta!
Anna: Poolt
Need kes seda tahavad teha ,teevad seda nvn isegi siis, kui see oleks illegaalne, so why not.
Vasta!
Liisu: Liisu
Pigem las inimesed tömbavad looduslikku rohtu ja lasevad end lödvaks, kui joovad end alkoholiga surnuks möttetult. ;)
Vasta!
janar:
poolt
Vasta!
Vadim: V.
poolt, sp et tubakas on kahjulikum kui kanep
Vasta!
Garl: Garl
Etem, kui teised legaalsed mõnuained mis endale sisse juuakse või suitsetatakse. :)
Vasta!
Mari-Liis:
Lihtsalt poolt!
Vasta!
Mari-Liis: Poolt
See nii nimetatud "sitt" ei tapa vähemalt
Vasta!
Raigo:
ravimtaim
Vasta!
Sakari: Bob.
Kivis inimesed on poole rahulikumad ja ei kisu kellegagi tülisi, nii saaks hoida 2ra palju vägivalda.
Vasta!
Joel:
Poolt
Vasta!
Brett:
Poolt!
Vasta!
Argo: Hää , (Y)
Laikige !
Vasta!
marger: Marger : lemonhaze
nii looduslik ,et lausa sellist pole varem näinud ,imetaim,ning muutuks ka palju
Vasta!
Teele: Kanepile ei
Sulle meeldib suitsetada kanepit ning mõtled seda tehes, et tegeled millegi täiest süütu ja ohutuga? Palju õnne, oled võitnud suure kesknärvisüsteemi kahjustuse ja värised neljakümneselt hullemini kui 10 tsentrifuugivat pesumasinat!
Vasta!
Villu: Kanepile ei
Mis sa arvad, et alkohol ja tavalised suitsud on paremad? Võrreldes kanepit ja sigareti on kanep ohutum. Kui tihti sa kuuled, kuidas mingi "narkar" kanepist pilves autoõnnetuses surma saab? Iga kuu mingi purjus idioot sõidab end surnuks või kooma. Ja asi ei ole ainult, et mingid nolgid tahavad olla lahedad ja suitsetada kanepit, riigil oleks sellest võimalik raha teenida, olgu see kas kanepi maksudest või turismist.
Villu: Kanepile ei
http://youtu.be/3fYjfShtv-A
Priit:
http://www.youtube.com/watch?v=M58kGCQLwxU&hd=1
Vasta!
Priit:
http://www.youtube.com/watch?v=M58kGCQLwxU&hd=1
Vasta!
Ragnar: Ragnar
Kes tahab see teeb ja kes ei taha see ei tee aga parem on ta igal juhul kui alkohol või tubakas.
Vasta!
Markus: jup
tuleb maailma trendidega kaasas käia
Vasta!
Gaimo: Gaimo Kanep
Keegi kanepit tahab osta? PARIM ASI MAAILMAS
Vasta!
Marnold: Marnold Sepp
Igatahes!
Vasta!
Silver:
woopwoop 420 häält !!
Vasta!
Raigo: ...
...
Vasta!
Marko: milka
Riigil üks väga hea võimalus jälle lisaraha juurde teenida.
Vasta!
Mardo: Tere!!
Poolt.
Vasta!
Raimond: Legalize
Miks on alkohol legaalne ,kui sellesse sureb Eestis aastas vähemalt 100-300 inimest.
Miks pole kanep legaalne ,kui sellese pole surnud ÜHTEGI inimest terves ajaloos ?!
Müsteerium..
Vasta!
Siim: HärraHiinlane: Poolt!
On olnud stressirohkeid momente mu elus, kus olen lausa üritanud endalt elu võtta. Paari sõbraga tegime siis "peale" ja olin pääsenud oma muredest. Pilves rahvas viib riigi taevasse!
Vasta!
Kristiina: krissu
Ise ei ole mingi hull popsusõber, aga olen vaadanud dokumentaale sellest erinevaid, artikkleid jne ja olen jõudnud järeldusele, et kanep ei ole kahjulikum kui tubakas ja alkohol. Ja palun näidake mulle ette, kes on kanepi tarvitamisest ära surnud? Kanep on minu arust looduse poolt antud ja loodust(ka loodusevilju) tuleb avastada ja tarbida :))
Vasta!
Karl: JAH
See oleks revolutsioon kogu sotsiaalstruktuuris ning samuti ka poliitikas! Asi ei ole ainult kanepi suitsetamise lubavuses vaid riigi kui sellise mentaliteedis ja suutlikkuses olla avatud maailmavaatega.
Vasta!
Rasmus: dequ
Olen igati selle poolt, kuna inimesed tarvitaksid vähem alkoholi , mis tegelikult on ju sadu kordi hullem PS; omad kogemused
Vasta!
Tõnu: KANEP
Poolt, sest see pole tervisele halb, see on ikka parem kui alkohool
Vasta!
Katie: Poolt
(Y)
Vasta!
Mingi: :)
emake loodus on meile andnud ikka imelise taime :) Loodus ei tapa :)
Vasta!
Rasmus: las ta olla
Milleks keelata ära miski , mis me ise oleme - osa loodusest. Mis inimesed siis teeksid, kui neil keelataks õunapuud ära , muidugi nad mõtleksid , et see on ajuvaba . Sama seis on hetkel kanepiga , täiesti süütu asi on lihtsalt ära keelatud ja kuna see on illegaalne on ka sellepärast ta nimetus narkootikum/mõnuaine , kuid siiski olgem ausad see on ravim.
Vasta!
Enrico: Poolt
Pole mõtet rääkida miks legaliseerida, iga ennast asjaga kurssi viiv inimene saab selle legaliseerimise kasulikkusest aru.
Vasta!
Carl: poolt!
Igati õige otsus oleks
Vasta!
Aivo: Pooldan
Enda tarbeks kasvatamine ja omamine legaalseks. Parem muidugi õlina või teena kui suitsetada. Aga igaühe oma valik. Rohkem vabadust ja vastutust enda elu eest. Riik ei pea kõike kontrollima ja piirama.
Vasta!
Merike: Poolt
Loodan, et see teema üldse jõuab arutlemisele...
Vasta!
Karmo:
Megalize Larijuana !
Vasta!
Sten: Sten
Olen poolt.
We all need that one thing.
Vasta!
Pauliine:
Idioodid, kes sellise asja algatasid.. tõsiselt kurb. Millest need elus läbipõlenud narkarid, kes ainult süstaldest toituvad, huvitav küll alguse saavad ? KANEPIST , sest see on ju nii ohutu :) idioodid, legaliseerige muidugi !
Vasta!
Jaan:
ega sina ei pea seda tegema mida sa nutad.
Mattias: Mat
Poolt, sest ei ole loogiline käsitleda inimest kurjategijana kui talle sobib kanep lõõgastusvahendina või ravimina.
Taavi: Taavi T
Pauliine: Kommentaar lisatud: 04. november 2013 kell 21:46

Need narkarid, kellest sa räägid, saavad alguse alkoholist. Näita mulle narkarit, kes poleks esimese uimastina tarbinud alkoholi või tubakat.
Kanep pole ohutu, nagu ka enamus uimasteid, aga see pole põhjus keelustada, nii nagu ka pole põhjus keelustada alkoholi.
Johannes: To pauliine
Kanepi üledoos? Midagi uut... Su sõber oli ilmselt lihtsalt narkomaan , ei tasu tema kanepi harjumust kohe muude ainete kaela ajada.
Karmo: Roheline Eesti - taastuv energia
Megalize Larijuana !
Vasta!
Angelina: DADADADADDDADAADADASDADDA
kanep ei riku sinu tervis ;)
Vasta!
Reimo: Poolt
Poolt
Vasta!
Sergei: Poolt: Sergei
Muidugi poolt kurat kanepi statistika on rohtudest,suitsudest,alkoholist allapoole kanda niiet mida te ajate sitta.
See et inimesed tarvitaksid alkoholi ja märatseksid,möllaks ringi , peksaks üksteist on teie arvates parem kui inimene on toas sööb on jumala chillout naeratab ja ei viitsi midagi teha ?
Vasta!
Erik: Ravim
Nr.1 pohmelli ravim ja kõigi muu ravim! ;)
Vasta!
Angelina: kanep ei tapapnud kedagi vaid isegi aitaks ;)
:) :):)
Vasta!
Karmo: kindlasti poolt
Vasta!
Karmo: poolt
:)
Vasta!
Kaupo: Poolt
Ravib
Vasta!
Rando: Poolt
Teeb rohkem head, kui halba.
Vasta!
Mario:
Olen poolt, kuna olen uurinud selle mineviku kohta piisavalt ja 3000 aasta jooksul ravimina kasutatud ja tõestatud ravimitoimetega taime ei ole kedagi tapnud, siis hakkan kahtlaselt alkoholi poole vaatama mis põhjustab haigusi ja depressiooni samal ajal kui kanep on anti-depressant.

Ja tsiteeriks ka "Rened"

" Pöörake sellele suurele asjale tähelepanu! Kanep oleks legaalne, saate aru? Inimesed oleks rahulikumad ja naerataksid rohkem, Eesti kuritegevuse statistika teeks kannapöörde ning majandus õitseks. Andke oma hääl ja kutsuge sõpru, sõbrannasi ja tuttavaid seda samuti tegema! "
Vasta!
Almer: hallo: poolt
nojah
Vasta!
Armani:
majandusele oleks parem
Vasta!
Joots: poolt
sobib
Vasta!
Ly: jaa
Poolt kindlasti, parem kui alkohol ja suits.
Vasta!
Magnus: Magnus: KANEPI LEGALISEERIMISE POOLT!
Maailmas ei ole mitte ühtegi regristeeritud kanepi tarvitamise tagajärjel surmasid, minu arvates peaksid olema alkohol/sigaretid hoopis illegaalsed , kuna tänu nendele mürkidele sureb inimesi koguaeg ning igalpool! Ühesõnaga , LOODUS LEGAALSEKS JA NII ON NORMAALNE!
Vasta!
Kristjan:
poolt
Vasta!
Kristjan:
poolt
Vasta!
Hermo:
poolt
Vasta!
Kerto: Kanepi poolt
Kanepi poolt, kuna ei ole ühtegi halba sõna selle taime kohta, seega miks mitte, kõik positiivne! Gateway drug? - F* no.

Peace
Vasta!
Rainer: Rainer
Kindlasti poolt - taim, mida ma julgen kasutada ning mis annab mulle hea meeleolu ja une.

Vaatasin, et räägitakse alla käinud inimestest (sest nad kasutavad marihuaanat) - olen tarbinud umbes 4 aastat, lõpetan varsti gümnaasiumi, teisi "druge" pole elu sees proovinud ning kindlasti ei soovi ka, samad lood mu tutvusringkonnas.
Olen väga uhke enda üle, sest mu mõttemaailm on tohutult arenenud ja ma mõistan ning oskan elu elada nii nagu vaja ning võite ainult ühe korra arvata, mis seda põhjustanud on. :)

PS: Inimesed, kes te panete vastuhääle, palun põhjendage ning põhjenduseks pole nt. selline lause: "Halb asi/mõttetu s**t jne, sooviks tõesti häid ja mõtlema panevaid fakte ning palun mitte ka enda väljamõeldisi põhjenduseks panna :)
Ning mainin ka selle ära, et aja pikku muutuks rahaline seis riigis, hetkel pikalt kirjutama sellest ei hakka, sest ega ei tea, kes siin pikke tekste lugeda viitsib. :)
Vasta!
Ranet: poolt, FALO
Milleks keelustada osa emake loodusest?
Vasta!
Merylin: Poolt
Siiani pole keegi suutnud mulle tõestada, et kanepis oleks midagi ebatervislikku.
Vasta!
Ivo: Iff
Poolt ilmselgelt. Milleks looduslik taim keelata?!
Vasta!
Cevin: CEVIN :SIku
poolt :D
Vasta!
Diego:
Kanep on ka umbrohi, las kasvab ja las tõmbavad.
Vasta!
Kaspar: K
Poolt :D
Vasta!
dunno:
aga miks mitte, alkohol on ju legaalne ja palju ohtlikum
Vasta!
aleksei: ljoha
poolt
Vasta!
Rlf: Poolt
Mina olen poolt,kuna siis laekuks lisaks maksutulu mis seni on kurjategijatele tuluallikaks ja motivatsiooniks
Vasta!
Roman:
poolt
Vasta!
Keith: keith:SIku
poolt muidugi mis selles halba?
Vasta!
Randowits: Poolt!
Halvemaks ei tee ta kindlalt midagi, pigem on plusse. Väheneks kuritegevus, inimesed oleksid rõõmsamad jne. Mona olen legaliseerimose poolt.
Vasta!
Hans: Weed 4 you
Sest Bob Slime on limane... Nebulos.. maas fm..
Vasta!
Kevin: .
2he käega poolt, see oleks hea nii eesti riigile kui ka inimeste tervisele.
Vasta!
Essast: Sten
Loomulikult poolt , siis oleksid inimesed ka sõbralikumad :) .
Vasta!
Kermo: Kanepi poolt
Poolt kuna see teeb pigem tervisele head kui halba
Vasta!
raul: Poolt
Tervislikum kui apteegist saadavad antidepressandid. Ravib rohkem haigusi kui inimesed arvatagi oskavad.
Vasta!
Sten: tore
maitsev kraam
Vasta!
Aleksandr: Legal
ravim peab ju inimestele kättesaadav olema
Vasta!
fred: Jah!
suitsed, chillid, sööd, jood midagi paremat kui alko ja magad ennast ilusti valja! +naeratus on näol ja öeldakse et sydamest naermine annab 3s elule juurde. Kuigi ma arvan, 21+ minimum 18+, mitte vahem!
Vasta!
Erik: Varjatud
Ma olen kindlasti selle poolt, et kanep legaliseeritakse, sest Eestis oleks poole vähem pätte kes varastaksid asju jne..
Mõelge, kui Eestis oleks legaliseeritud, terve Eesti oleks poole rahulikum!!
See tõmbab kes tahab!
Vasta!
Arlis: Arlis
Poolt :)
Vasta!
Kristiina: Neiuu
Kindlasti poolt! Kasulikum, parem kui suits ja alkohol! Kindlasti poolt!
Vasta!
Kermo: kazzipea
poolt, sest kanep ravib rohkem kui kahjustab
Vasta!
bemmivend: bemmivend
Sitaks poolt!
Vasta!
Raivo: sõber
looduslik..
tervislikum kui tubakas..
Vasta!
Alo: Alo Puusepp - Loomulikult Poolt!!
Riik oleks ka paremal järjel, kui Kanep oleks legaliseeritud ja maksustatud, nagu tehakse alkoholiga! Õigel momendil vaja minnes võiks Kanep "coffeeshop"-ist või mõnest muust kauplusest kätte saadav olla...raisk! :)
Vasta!
Anu: Poolt
Kanepi tarbimise keelamine pole selle piiramisega hakkama saanud ning koormab ühiskonda.
Vasta!
Aleks: Aleks
ooo, paradiis.
Vasta!
Aleks: Aleks
Woah! Midagi asjalikku kah!
Igati poolt! Loodame ainult parimat ja äkki ükspäev naudime koos !
Vasta!
Marek: ..
Ei näe mingit ohtu !
Vasta!
Denis: Poolt!!!!!
Poolt!!!!
Vasta!
Unn: Poolt nagu nalja!!
See tooks riigile väga palju kasu. Esiteks kasvab ühiskonna rahulolu. Teiseks leian ma, et see tooks sisse hulgaliselt turiste üle kogu maa. Kolmandaks väheneks tunduvalt alkoholi ja tubaka kasutus. Neljandaks ma leian, et see pole ebatervislik, vaid pigem tervislik (fakt on et cannabinoidid, mida kanep paksult täis on tapab vähirakke) Viiendaks saaks riik sellest kasu pannes kanepit müües sellele mingi aktsiisi või maksu, mida maksavad kanepit müüvad inimesed. Kuuendaks vähendaks see ebainimlike kasumit jahtivate diilerite arvu, kes müüvad kanepit koos ebatervislike ainetega. Neid punkte on veel, aga mul pole aega ja viitsimist neid siia üles kirjutada.
Vasta!
herbalist: poolt muidugi kuulge rahvas..
kui te mittesuitsetajad olete sellevastu nii palju, siis palun väga, keegi pole käskinud teil seda tarvitada. kui tõesti osadele inimestele meeldib kanep ja selle mõjud siis las nad tõmbavad ja teevad seda ise, mida tahavad. kui see peaks tõesti mingi päev legaalne olema, siis ilmselt oleks sellel ka kindlad ja ilmselt tugevad piirangud ja see oleks suure jälgimiseall ning tõesti tooks see riigile kasu veidike juurde, ja see poleks ju sugugi halb!
vaatamata kõikidele halvustustele võiks olla inimestel õigus vähemalt kanepit tarvitada. kindlasti poolt!!

now blaze it ! :P
Vasta!
Karolin: Karolin
Poolt. See looduse pakutud, ega inimesed seda ise ei loonud.
Vasta!
Jacob: jaks
ei ole mürk ja on tervislikum kui tubakas ja alkohol niiet poolt
Vasta!
Ain:
Poolt iga kell,puhas loodus. Iga inimese asi kas soovib seda või ei,ega kellelegi seda vägisi ei topita
Vasta!
Allan: Loog et poolt
Muidugi et poolt. Parem on linna vahel näha pilves inimest kui mingit purjust.
Vasta!
herbalist: NING
nõustun eelpool öelduga ning arvan, et vastutulev pilves inimene on poole muhedam vaatepilt kui vastutulev purjus inimene. Enamasti juuakse end peaaegu surnuks, kanepit tõmmates ei tõmba end reaalselt surnuks.

kanepi juures on üks parimaid asju see, et sa lihtsalt 'oled' (kes teab see saab aru) ;)
Vasta!
Argo: (Y)
Raudselt tuleks legaliseerida . ( :
Vasta!
Priit: jah
kui nõuda, siis suurelt. on viimane aeg teha ise, mitte lasta dikteerida end suurriikide arvamuste järgi.
Vasta!
Mihkel:
Kanep on tervist säästvam kui sigaretid seega, miks mitte. Lisaks sellele ei muuda inimesi vihaseks nagu alkohol võib mõjuda.
Vasta!
Silver: asdfman
Oleksin pigem poolt kuna tahaksin ise legaalselt proovida ning ei näe põhjust miks selline asi peaks olema illegaalne.(PALUN ÄRGE VÕTKE MINU ARVAMUST ESIMESE LAUSE JÄRGI, et kanep on nii kahjutu kui võimalik, et ma olen sellel teemal ebakompetente, etc.)
Statistiliselt sureb inimesi rohkem alkoholi tarbimise tagajärjel kui kanepi tõmbamise. Kuna kanep(marihuaana, THC, etc.) on pigem rahustava toimega siis miks ei võiks see olla sama lubatud kui alkohol mis pigem toob välja inimese agressiivse pole(kohe kindlasti mitte kõikidel juhtudel).
Muidugi ei saa võtta seda teemat nii, et kõigile mõjuvad kõik ained ühte moodi. Iga inimene on erinev ja laksu saamisel või purjakile joomisel on erinevad mõjud nii füüsiliselt kui psüholoogiliselt.
Tooksin veel mängu väitluse kõige lihtsama ning kõige parema punkti, VABATAHE, keegi ei topi teile jointi/tobi suhu ja ei sunni tõmbama seda. Igal ühel on endiselt võimalus valida kas seda teha või mitte, vahet ei ole kuidas teda ümbritsev keskkond(sõbrad vms.) indiviidi mõjutab. Kui sa oled piisavalt mees/naine ja sa tõesti ei taha midagi sellis teha ning kui su sõbrad peale suruvad, siis sul endiselt jääb vabatahe ja võimalus ei öelda.
Shalom
Vasta!
Andreas: Kallis Armand
Tere tere,
Armand, see link mis sa siia postitasid oli paeluv. Nimelt oli seal huvitavaid fakte, mille tõesust ma ei oska kontrollida, aga kohe kindlasti oli ka väiteid, mis on huupi pakutud, tehes selle artikli minu silmis mitte usaldusväärseks. Sorry poja, aga uuri natukene ennekätt, kui hakkad siia mingisuguseid linke postitama :)
Vasta!
Magnus: Magnus: SIku
Olen poolt, aitab küll..
Vasta!
Gunnar: Kindlasti poolt!
Kanep on hetkel illegaalne ainult teadmatusest et see on ravitaim ja vale propaganda pärast.
Vasta!
Ivo: TOOGE MULLE ÜKS NÄIDE KUS MAAILMAS ON SURNUD KEEGI KANEPI ÜLEDOOSI
TOOGE MULLE ÜKS NÄIDE KUS MAAILMAS ON SURNUD KEEGI KANEPI ÜLEDOOSI
POLE ÜHTEGI INIMEST!

AGA TOOGE MULLE NÄITEID INIMESTEST KES ON SURNUD "PARIMATE" RAVIMITE TAGAJÄRJEL.. OI KUI PALJU NEID ON

LISAKS KUI PALJU INIMESI ON ENNAST ALKOHOLIST ÜLE JOONUD JA SELLE TAGAJÄRJEL SURNUD.
LISAKS PANEB ALKOHOL INIMESE LOLLUSI TEGEMA JA MUUDAB AGRESSIIVSEKS.. KÜSIMUS KAS KANEPI TARVITAMINE TEEB SAMA? EGA IKKA EI TEE
KANEPI TARVITAJA ON OMAS MULLIS JA ELU TUNDUB NAGU LILL
Vasta!
Caimar: Vaher
Poolt, kuna üledoosi on minu arust võimatu tõmmata ( 40 kg 30 minutiga ), ning olen lugenud fakte, et s ee on isegi kasulik.
Vasta!
Karl: Poolt
Minul endal on suva. Las teevad.
Vasta!
Rasmus:
Kindlasti poolt
Vasta!
Smoky: On aeg,
muud nagu polegi öelda.
Vasta!
Olesja: .
Poolt
Vasta!
Rommy: Kindlasti poolt
Kanep on iidne ravim juba valuvaigistile ja on väga tõhus, miks keelata inimese vabadust ja loodust?
Vasta!
Kiku: JAH!!
JAH!!
Vasta!
Kiku: olen poolt
JAH
Vasta!
Kuido: Poolt
Põhjuseid, miks poolt olla leidub tänapäeval juba uuringutes piisavalt.
Vasta!
Siim:
Inimesed kes te olete vastu. Teil on kas olnud väga halb tripp või siis te olete lihtsalt lollid targutajad kelle kõige ekstreemsem meelemürk on olnud lapsepõlves vanaisalt prima varastamine. Igal inimesel peaks olema vabadus suitsetada seda mida ta tahab kuni tegemist ei ole keemiaga.
Vasta!
Liina: Liina
Täiesti poolt, kuna ei näe erilist mõtet looduse mittelegaliseerimiseks. Pigem ravib kui kahjustab ;)
Vasta!
Mikk: Legaalseks!
Olen poolt! Antud taim on loodusele ja inimesele palju ohutum ja sõbralikum kui näiteks tubakas ja alkohol(mida ma kumbagi ei tarbi).Viimastel aastatel on ka teadlaste poolt palju uusi avastusi tulnud taime kasuks. Kannabinoidid(CBD) on tõestanud raviomadusi paljudel juhtudel. Ka meie enda organid sisaldavad neid sammuseid kannabinoide. Ka ema piim sisaldab kannabinoide(tänu millele lapsel tõuseb söögiisu). Antud juhul on meil selle taime kõik komponendid ära keelatud. Ka need, millest "pilve " ei jää ja mida saaks raviotstarbel kasutada kas siis õli või toorelt manustamisega. USA oli see koht kust sai alguse kanepikeelustamine ja tubaka propakeerimine samal ajal. Nüüd me teame et tubakas ei ole ikkagi sellest parem ega ohutum. Ka seal riigis on hakatud omi vigu parandama, oleks ka siin aeg hakata ajaga kaasas käima ja mitte elama vanades ja valedes mõttemallides.
Vasta!
Hr:
kanep on rahustava toimega ja mõistlikum kui tubakas
Vasta!
MariV: Idiootsus
Püha sigadik kui rumalad inimesed on. Kirves pähe neile kes seda kasulikuks nimetavd. Jah, seda kasutatakse teatud kohtades ravimina aga hoopis teisel kujul. Ega siis sisse suitsetamine ja söömine kasulik pole. Sama hästi võib öelda, et juurviljad on seedimisele head ja tervisele kasulikud ning seejärel endale porgandit pähe hõõruda seda väga tervislikuks nimetada. Olen seda sitta lollusest proovind ja minumeelest on see lihtsalt nagu solaris-ühele meeldib,siis meeldib teisele ka.
Vasta!
Karel: Idiootsus tõesti.
Kuule Mari sa oled vist alkohoolist ennast päris lolliks lõmpinud !!!
reigo: Idiootsus midaiganes
keegi ei käse ju sul suitsetada kui sa seda ei soovi! samamoodi ei käse keegi sul alkoholi tarbida a ikka sa teed seda, miks mina siis kanepit ei või teha?
Taavi: MariV-le
MariV: Idiootsus Kommentaar lisatud: 05. november 2013 kell 01:23

Kirves pähe? Päris jõhker lähenemine, et ähvardada surmaga teisi inimesi, kui nendel teistel inimestel on faktid. Natuke lugemist sulle ainuüksi eesti keeles:
http://www.hot.ee/hempster/Kanep_kui_ravimtaim.htm

Loodan, et sa oma ähvardusi ei teosta, kui kohta oma elus kedagi, kes julgeb sulle vastu rääkida.
Tauri: Legaalseks!
Muidugi legaalseks!.
Vasta!
Taiki-viia: Aineid võiks Eestis legaliseerida teaduslike uuringute alusel
Kaasaegsemad uurimused on tõestanud, et kanepil on raviomadused ning samas kõrvalmõjud on minimaalsed. Samas kui kõrvutada täiesti legaalseid tubakatooteid ja alkoholi, siis need on tunduvalt kahjulikumad inimese enda tervisele, lisaks muudab alkohol inimese ka agressiivseks, kanepil on täpselt vastupidine toime. Ometi on alkohol ja tubakatooted meil legaalsed. Puudub loogika.

Natuke teemakohast lugemismaterjali.

Kui nikotiin soosib vähirakkude levikut, siis kanepi toimeained tapavad neid: http://www.trueactivist.com/there-is-no-mistaking-the-evidence-cannabis-cures-cancer/

Samuti võib kanepiga ravida psühhoosi, mitte seda põhjustada: http://www.scribd.com/doc/26291003/Cannabis-compound-CBD-as-antipsychotic-medication

USA-s tehtud uurimuse kohaselt (mis lõppes selle eestvedaja vallandamisega, kuna tõde oli nähtavasti valus) on alkohol sõltuvusttekitavatest ainetest ohtlikuse poolest 5. kohal ning tubakas 9. kohal, kanep platseerub aga alles 11. kohal ning pole erinevalt eelmainitutest kunagi kellegi surma põhjustanud: http://www.theguardian.com/science/2009/nov/02/david-nutt-dangerous-drug-list
http://www.economist.com/blogs/dailychart/2010/11/drugs_cause_most_harm
Vasta!
Siim: kanep
nõus
Vasta!
Kirsike:
Poolt. Polegi just veenvat põhjust, kuid tean paljusid, kes seda teevad, ja nendega pole midagi otsest halba juhtunud. Nad ainult naeravad ja on omas mullis suht, kuigi samas alkohol, mis on lubatud, sellega, muutuvad inimesed agressiivseks jne..
Vasta!
Jeisn.: Jeisn
Poolt.
Elage tervislikult, ärge kimuge konisid, SMOKE WEEED PEOPLE!!!
Vasta!
Sten: mheh
oleks hea küll , see maandab hästi närve lisaks see pole narkootikum.
Vasta!
Dännu: poolt
Kuna olen tähele pannud et see meeldib päris paljudele ja kuulnud et pole surma ohtlik :)
Vasta!
Sander: Igatahes
Poolt
Vasta!
Ranel: kanep
Olen isiklikult pealt näinud, mida tegi 16 aastasest aasta aega järjest iga päev kanepi tegemine. Kindel EI!

Inimene muutus elavaks lolliks aeglaseks zombiks.
Vasta!
Jarmo: Jarmo
Ma pole sellist anekdooti elusees varem näinud, nii naljakas(See artikkel mis Siku andis).

"Tavaliselt sisaldab üks marihuaana sigaret 0,5 kuni 1,0 g kanepit, juhutarvitajale piisab kõrgenenud meeleoluks 2-3 mg, regulaarne suitsetaja vajab 5 ja rohkem suitsu päevas." - Sellise nonsensi kirjutaja artiklid ei tasu edasi lugedagi...

Olen ülesse kasvanud lasnamäel ja kõik ümbruskonnas tegid noortena ikka kõvasti sahmakat. 5 grammi päevas? puhas idiootsus. Standard taks on 0.5g neljapeale. Isegi inimesed kellel staaži 10+ a üle 1g päevas ei tarbi enamasti. Tehke natuke arvutusi , 5g kanepit maksab 100€ eestis , see teeb kuus 3000€.
Selle artikli kirjutaja kas on puhta loll või täidab lihtsalt anti-propaganda direktiive,et saaks ikka illegaalselt müüa ja kuritegevust üleval hoida(Eravanglaid kah vaja täita ju). Sest olgem ausad, kui narko läheks legaalseks maailmas, oleks see USAle ca 6biljonit $ revenüüd kahjumit aastas.Vasta!
reigo: Kindlasti olen poolt!
Mulle ei meeldi alkhol ja sellepärast tarbingi kanepit! Ma käin tööl, olen normaalne inimene. Elan inglismaal ja siin on see nii tavaline et kõik suitsetavad. Koliks eesti tagasi kui seal asjad muutuks. Olen seadusesilmalt korduvalt kanepi tarbimise!! eest karistada saanud, mille peale ütlesin ma kohe et mai maksa neid trahve.. ja nüüdseks ongi aegund vast. Kas ma olen nüüd kriminaal et kanepit suitsetan? Püüdke parem neid joodikuid kes nädalavahetusiti kulbide ees kaklemas käivad. Ma süütan niikaua joindi ja olen chill. Peace!!!
Vasta!
Kaidi: Kaidi
Looduslik, ravib erinevaid raskeid haigusi,maksutulu, turistid, kuritegevuse ja muude narkootiliste ainete tarbimise vähenemine (tubakas ja alkohol), lisaks on eelmainitud ained põhjustanud palju surmaga lõppenud haiguseid ja õnnetusi, kanepi kasutamisel pole aga registreeritud ühtegi surmajuhtumit. Hollandi näide: vanglaid pannakse järjest kinni, kuna ei ole kurjategijaid, aga Eestis kuritegevus aina tõuseb, rääkimata alkoholi tõttu põhjustatud liiklus- ja muudest õnnetustest. Mõelgem sellele!
Vasta!
Kaidi: to Ranel
Ehk oli ikka inimene enne ka zombi ja ega siis kanep rolli ei mängi. Lisaks teadmiseks, et alkoholiga koos tarvitamine võib tõesti selliseid tulemusi anda, aga see on tänu alkoholile, mitte kanepile. Keeldun uskumast, et ta tegi ainult kanepit ja ei kuritarvitanud alkoholi. Teiseks muidugi - milles see zombistumine seisnes? Kui tegu oli sellega, et inimene keeldus edaspidi uskumast a´la massimeediat, ei olnud huvitatud enam mingist suure raha teenimisest kuskil ülikonnastunud corporate firmas ja pigem oli omaette? Sorry, aga uuri mis on inimese ja inimkonna mõte siin planeedil, enne kui hakkad selle mõtte elluviijaid zombideks nimetama!
Vasta!
olavi: kanep
poolt!
Vasta!
Hammermich: Toode
100% poolt :) Tugev tervis ja külmetushaigused olid viimati 10a tagasi :) IGATI POOLT
Vasta!
Triin: Poolt!
Kõik, kes kardavad, et kanepi legaliseerimisega kaasneb massiliselt inimeste muutumine 'narkomaanideks', eksivad rängalt. Hollandis on kanep legaliseeritud, kas sellepärast on seal kõik nn narkomaanid? Ei ole. Tean isiklikult inimesi Hollandist, kes on kanepile täielikult EI öelnud, ja ma arvan, et neid neid inimesi ei ole Hollandis vaid üks-kaks. Kes ei taha kanepit tarbida, ei tee seda ka siis, kui see on legaliseeritud. Paralleeli võiks tõmmata tavalise suitsetamise või alkoholi tarbimisega. Kas kõik on suitsetajad, sest tubakas on Eestis legaalne? Ei. Kas kõik joovad alkoholi, sest see on Eestis legaalne? Ei ole nii ju. Kanep on looduslik ravimtaim. Loodus legaalseks ja nii on normaalne! :)
Kahe käega poolt!
Vasta!
Ergo:
Te kõik kes te olete negatiivselt meelestatud selles olukorras siis aplodeerin teile ja nyyd võite koju minna oma naist peksma ja viina jooma :-D
Vasta!
Rene: Hey: SIku
Poolt, sest see on palju kasulikum kui alkohol, suitsud. seda ei pea ju päevad läbi suitsetama, koguaeg natukene + hoiaksid inimesed eemale rasketest narkootikumitest, tuleb vaid õigele rajale rajada rahvas. tehke õige valik.
Vasta!
Tanel: Ikka poolt
jkbkj
Vasta!
Maidu: Väga Õige!
Kanepist on peaaegu, et võimatu saada üledoosi, kui just ei tõmba ligi tuhandekordse vajaliku doosi.
Vasta!
Erik: Poolt
Poolt! Ei ole midagi illegaalset selles taimes.
Vasta!
Denni: Ganja
FTW
Vasta!
Rainis: Rannu
pooooolt
Vasta!
Henry: l
http://www.youtube.com/watch?v=oeC8y19UBt4&feature=youtu.be
Vasta!
Tanel: Tanel
Kes tegi seadused, oli päris pime
Olen oht ühiskonnale sest mulle meeldivad lilled
Vasta!
Elvis: Jap
Poolt ! , Pole kuskil lugenud et keegi oleks selle tõttu surnud .
Vasta!
Kevin: olen nõus
mulle mieeeeeldib ganjaaa
Vasta!
Risto: Poolt!!
Sest ma ei näe mingisugust põhjust,miks see peaks keelatud olema.
Vasta!
Kevin: kanepi poolt
sadasda
Vasta!
Kevin: kanepi poolt
mmmm
Vasta!
Kaape: pooolt...
oleks ka juba aeg....
Vasta!
An:
Miks selle kallal üldse niikaua juurutletakse ? Ammu oleks aeg legaliseerida ! :)
Vasta!
Ivan: Kanep tuleb legaliseerida see pole narkootikum vaid ravim
Poolt:)
Vasta!
Mihkel: Poolt!
minu 14 aastane kanepi suitsetamis kogemus on näidanud et kanep teeb rohkem head kui kahju.
Tõsiselt kahju on näha inimesi kes ei tea ise millest räägivad maha tegemas kanepit. Kanep on üks vanimaid teada olevaid ravimeid planeedil maa. Mina ei usu kumbagi poolt ega vastu olevat materjali internetis, ma usun seda mida kanep teeb minuga ja see teeb minuga imesid. Peale selle ma ei tunne ennast narkomaanina ,kuna mina ei suitseta ennast kusagil koridoris pilve ja ei jää sinna üledoosis vedelema nõel perses.Ei tuleks mõttesse ka kellegi röövimine et saada uut doosi ...Igatahes jõudu ja jaksu legaliseerimisel ! "Inimene lõi alkohooli , loodus lõi kanepi, kumba sina usaldad , loodust või inimest?"
Vasta!
David: fdavtrwgfrgte
Kanep ruulib
Vasta!
Mihkel: poolt!
Poolt
Vasta!
Mari-Liis: poolt!
Leian samuti et see pole narkootikum :)
Vasta!
Martin: Teeme ära
Milleks keelata/kriminaliseerida seda mida lodus meile pakub? Kanepi "kahjulikkus" on Big Pharma ja massimeedia "toodang".
Ohutum kui alkohol ja tubakas, ravimtaimena kasutataud üle 5000 aasta!
Vasta!
Siim: Siim
Poolt !
Vasta!
Sander: Sander. , poolt!
Poolt!!
Vasta!
Vadim: Võiks ju ?
Poolt. Sest See Ei Kahjusta inimtervist..
Vasta!
Toivo: Kindlasti.
Jah.
Vasta!
Romy: Romy
Kindlasti poolt!
Vasta!
Paul: Woprock
Olen n6us sest kanep on hea taim
Vasta!
Marek: Marek
Viimane aeg muutusteks.
Vasta!
Marek: : Alice
Sinu 4. lause, mõtle ennem, kui midagi kirjutad.

The ratio of cannabis material required to produce a fatal overdose to the amount required to saturate cannabinoid receptors and cause intoxication is approximately 40,000:1.[20][21] A typical marijuana "joint" contains less than 10 mg of THC, and one would have to smoke thousands of those in a short period of time to approach toxic levels.

Lõpus: Tüüpiline kanepi "joint" sisaldab vähem kui 10 mg THC'd ja "üks" peaks neid suitsetama tuhandeid lühikese aja jooksul, et jõuda toksiliste mõõtmeteni.

Ivari: ivari parm
legaliseerige
Vasta!
Janar: Janar:Kanepi poolt
Ma olen alati poolt et kanepit võiks eestis kasvatada ja suitsetada
Vasta!
Dan-Kristian: miks mitte :D
see oleks päris äge m6te :D
Vasta!
Gert: gert
See oleks hää.
Vasta!
Reimo:
olen poolt
Vasta!
Katrin: (Y)
Muidugi poolt!
Vasta!
Alice: KANEPILE- EI!
Ilmselt on siin enamus kanepisuitsetajaid koos,kellel on ajud juba ära suitsetatud. Võin rääkida natuke selleset kuidas mu sõbrad kanepiga hukka läksid:
1 sõber proovis mõned korrad,siis tegi veel ja veel kuni avastati ta kodust voodist lakke vahtimas,tema teekond oli psühhiaatria haigla,diagnoos-kanep.(NB! Siiamaani on seal)
2 sõber tõmmas kanepit 10 aastat,siis keeras ta nii ära,et ei tundnud oma tuttavaid ära ja sõitis ühe noormehe surnuks.
3 sõber on muutunud nii kiviks,et teda huvita tema sõbrad,tal on oma naisest savi,ta ei hooli üldse millegist,täielik pohhuist.
4 sõber sai üledoosi ja nüüdseks on ta kalmistul... (W)


Ja öelge veel rsk,et kanep on hea ja ei tee midagi. Kanep tapab aeglaselt,su mõistust. Kõige hullem sa ei saa ise arugi ja sealt enam tagasi teed ei ole. Nii,et kui me kõik eestlased tahame olla mingid pehmod kes, hullaris lõpetavad siis andke tuld. Mina igatahes nägin kuidas mu sõbrad "läksid" nagu katk oleks üle käinud !

Vasta!
Ivar: Legaliseerime, kuid teeme seda targalt.
Keelustamise probleemid on uimastivastase sõja 30-aastase ajaloo jooksul olnud samasugused: keelustamine on kulukas, vaatamata kasutusele võetud meetmetele pole uimastiprobleemist jagu saadud, vaid see pigem kasvab. Mina ei taha juba ammu seda mõttetust kinni maksta. Aga paraku maksan ikkagi koos kõigi teiste maksumaksjatega.
Vasta!
Anton: Legaliseerime, kuid teeme seda targalt.
Kindlasti vajaksid läbimõtlemist erinevad küsimused, kuidas ühte või teist ühiskonna rühma selle eest kaitsta, aga kallid vastuarvamust avaldajad... leidke omale parem sedelid ja algatage patitsioon alkoholi illegaliseerimiseks, kui te nii mures olete.
Raimo: Juba ammu oleks aeg.
Ehk saab tehtud ka seekord.
Vasta!
Kristjusha: Mariuanna
Poolt!!!!! :))
Vasta!
Timmu-Sander: Mahlakas
Kes ei ole poolt, on vastu! Aga tegelikult on lugu selles, et see mis mängib mõistusega, pole just parim asi inhaleerimiseks.
Vasta!
Kristjusha: poolt
muidugi poolt!
Vasta!
Ricardo: rixs
poold ikka !!!!
Vasta!
MC: C2rrro OLEN kanepi poolt !
ikka on vaja seda eeestis legariseerida! kui peaeegu k6ik inimesed eestis seda tahavad siis peab ikka niimoodi teha , ja see ka on kasulik terveks ;)
Vasta!
Stenel: Väike info vihkajatele
Pmts on nii,et väidetakse, ilge pask jne jne...
Kui see isegi legaliseeritakse ei sunnita ju kedagi suitsetama seda. Kellel on see soov, see teeb, kellel ei , see ei tee, lihtne!! Milleks targutada kui inimesed lihtsalt ei jaga sellest asjast midagi, kkegi seletas siin 5 g kanepit päevas ?! mõelgu loogiliselt, kas kellegil on tõesti on igapäev 100 euri kanepi alla panna ? , see teen ühes kuus ca 3000 eurot ? Harimatud inimesed, kes te siin halvustate, palun minge harige end ja siis kommenteerige edasi, mis on sitt ja mis mitte !!!! Kui ma ei eksi siis üledoosi saavutamiseks peaks inimene mingi 4 kilo korraga tõmbama.. Lihtsalt julm kui harimatud on inimesed !
Vasta!
MC: kary
IKKA on vaja seda legariseerida! kui peaaegu k6ik inimesed eestis seda tahavad siis mmuidugi peab niimoodi teha! ja see on terviseks ka kasulik ;) nii et mina olen kanepi poolt!!
Vasta!
MC:
IKKA on vaja seda legariseerida! kui peaegu k6ik inimesed eestis seda tahavad siis mmuidugi peab niimoodi teha! ja see on terviseks ka kasulik ;) nii et mina olen kanepipool!!
Vasta!
Christel: Chrissu
Minu arust oleks see suht normaalne :D, sa ei sure selle kätte, vaid see tekitab sinus hea ja rahuliku tunde
Vasta!
Indrek: POOLT
sest see PEAB olema legaalne, nagu see on Washingtonis ja paljudes teistes kohtades! Miks ei võiks olla kanep legaalne Eesti Vabariigis, kui see on juba niipaljudes riikides, järelikult see pole kahjulik ju?!
Vasta!
Mar: Poolt...
kanep on kõige ohutum asi maailmas,juba vanast ajast kasutatkse seda kui ravimina jne kõike mida tänapäeval tehakse,perse tee keelustate asju mis on kasulikud ja lubate asju mis on kahjulikud.muidugi kanep eeestis legaliseerida
Vasta!
Katrin: Katrin
Poolt!
Vasta!
Martin: poolt
Muidugi peab olema seaduslik...sellel on. Ravi omadused
Vasta!
Magnar: ligaliseerime kanepi
see on tore süütu mõnu aine
Vasta!
Joonas: Legaliseerige.
Ma ei saa aru mis pärast on selline taim illegaalne. Mitte ükski inimene pole selle kätte kunagi ära surnud...
Kanepist on võimatu üledoosi saada, kui sa oled juba piisavalt tõmmanud siis su lihased on nii lõdvestunud et sul ei tule mõtessegi veel peale teha.. Need kes tõmbavad igasugust puru ja tablette sisse on enamjaolt lõpetanud surmaga kuna on endaga nii pahuksisse jooksud. Kui oled kanepit tarvitanud siis sa saad ju kõigest aru mis sinu ümber toimub, mitte nagu alkoholi või mõne muu ainega. Kanepit kasutatakse ka meditsiinis, soodustab ka väga palju parema une, eriti neile kellel on unehäires. Mina ei näe mitte mingit põhjust miks see on nii maha tehtud asi..
Vasta!
Triin:
Poolt
Vasta!
Christiina:
kõik poolt! ;)
Vasta!
Marek:
No oleks aeg juba :)
Vasta!
Triin: Triin
Poolt
Vasta!
riivo:
miks ka mitte
Vasta!
Oleg: Kanep
Ammu juba aeg teha legaalseks. Kaua võib.
Vasta!
Rene: Mina
Igaljuhul poolt!
See ju sammamoodi tavalin taim nagu on ka tubaka taim. Aga miks tubakas siis legaalne olla saab?
Vasta!
Artur: Artur: poolt
Dont drink and drive, smoke weed and fly!!! :)
Vasta!
kris: Artur: poolt
Õigesti öeldud
Ott: :)
Kindlalt poolt, olen olnud tugev alkoholi tarbija kui ka suitsetaja. Suitsetamisega ehk on mõned korrad kus on natuke nihu läinud vms, aga joomisega on ikka seinast seina jamasid olnud. Kui alkohol on legaalne peaks Kanep kohe kindlasti legaalne olema, loomulikult omade seadustega, aga nendega ka liiga hulluks ei tohiks minna.
Vasta!
kris: Weed
Loomulikult jah sest see on lootuslik taim!
Vasta!
Hans: sw3d
See Mary Jane on igal juhul iga potheadi pea sees.
Vasta!
Kevin: Kevin: Poolt
ennem suitsetaks kanepit kui tubakat.
Vasta!
Kertu:
Siin pole midagi mõeldagi POOLT !
Vasta!
Mario: Mario: SIku
Poolt, väga palju tõestust, et ravinud paljusid inimesi aidanud tervise korda jne.Pigem keelake tubakas ja alkohool rohkem surmasid kindlasti, kui kanepi kasutamisel.
Vasta!
Taavi: Poolt
Tarbin kanepit harva kuid siiski sooviksin teha seda legaalselt. Tänu sellele, et see on illegaalne tegin aegade alguses mustlaste kraami mis oli ohtlike ainetega üle pritsitud ja leian, et see oleks olemata kanepi legaalse staatuse puhul. Otseloomulikult poolt.
Vasta!
Maris: Kirjuta siia pealkiri
Vastu, kuna ei pea narkootikume õigeks ja kanep on minujaoks ka narkootikum.
Vasta!
suits420: Ol3N BOBI POOLT
jah olen poolt!
Vasta!
Sten: goo
LEGALIZE IT SERIOUSLY!!!!!
Vasta!
Kaspar: poolt!
Tooks Eesti majandusele kasu
Vasta!
Jaana: poolt!
Parandaks Eesti majandust.
Vasta!
Marko: Poolt!
Looduse vastu lihtsalt ei saa! One Love
Vasta!
Sten: Poolt!
+1 !!!
Taaniel: Poolt
See ei ole midagi halba ju.
Vasta!
Sednar: (:
:)
Vasta!
Gerle: Arvamus
Mina isiklikult arvan seda, et riik saaks sellest väga suurt kasu... selle pealt makse kogudes... oioioi kui palju nad lisa raha saaks riiki. Samamoodi maksustatakse see ära nagu tubakas ja alkoholgi. Enam paremat varianti ei saa olla. Pluss jääks kohtutel vähem tööd nende isikutega kes seda tarvitavad ja vahele jäävad. Ning ka muidugi, see pole ju nii öelda hull narkootikum. Kuidas Hollandis siis elu toimib ? Mina olen igaljuhul kahe käega selle poolt.
Vasta!
Silver: 10 aastat suitsetamist
endiselt poolt
Vasta!
Enn: Poolt
Vähendame kuritegevust ja tänu kontrollile vähendame alaealiste kanepitarvitamist
Vasta!
Janari: Poolt
kindlasti, kuna see ei ole mingi raske asi
Vasta!
Raiki: Raiki
poolt,sest see ei ole kahjulik ja inimesed on rahulikumad
Vasta!
Deily: .
poolt
Vasta!
Birgit: Nojah
Milleks olla vastu asjale, mis on väga hea ravimtaim soolehaiguste (koliit, Crohni tõbi, soole ärritussündroom), immunoloogiliste haiguste (aids, vähk, sh kopsuvähk) ja isegi psüühikahäirete puhul (depressioon, skisofreenia)? Sama hästi võiks siis keelata ju ka piparmündi, kummeli ja kibuvitsa või vitamiinid-mineraalid toidulisanditena.
Milleks keelata sellist asja, kui lubatud on alkohol, mille sõltuvuspotentsiaal on tunduvalt suurem kui kanepil ning mis tekitab kõikidest mõnuainetest kõige suuremaid sotsiaalseid probleeme, sh kuritegevust ja vaesust?
Kõike tuleb tarvitada mõistusega, isegi selliseid asju, mis on me jaoks igapäevased nagu suhkur, sool, isegi vesi. Selle poolest pole ka kanep teistest erinev. Ka käsimüügiravimeid on võimalik kuritarvitada, kas see tähendab, et need peaks keelustama?
Lisaks eelistan ma iga kell asja, mis pigem vähendab kuritegevust ning leevendab stressi, mitte ei tekita seda juurde - nagu jälle alkohol (lisaks otsesele seosele kuritegevuse ja vägivallaga on alkohol depressant, mis mõjutab selle tarvitaja meeleolu ja jõudlust negatiivselt).
Minu infoallikaks on teadusuuringud ja faktid, mitte eelarvamused ja kuulujutud.
Vasta!
Sten: poolt
.
Vasta!
Christopher: Kanep rokib
Kanep on igati hea - see tekitab söögiisu, aitab magamatusest üle saada, teeb hea tuju. Ning mis kõige parem, sellest ei saa üledoosi!
Vasta!
Robert: Vastu
Mida te ajate?! See on ikkagi narkootikum, vaatamata sellele, et ta on looduses leiduv taim. Ning tervist ta kohe kindlasti juurde ei anna teile. Kanep on algeline naarkootikum, pärast satub inimene juba sõltuvusse ning hakkab tahtma üha rohkem ja tugevamaid narkootikume. Ning kui see legaliseeritakse Eesti Vabariigis, siis mõelge ka noorema ea peale, mis nendest saab, kui tänavatel on võimalik osta seda kraami. Niigi noorus hukas. Ja ärge nüüd arvake, et kui kanep legaliseeritakse, siis inimesed ei hakka jooma, suitsetama, terve Eesti muutub positiivsemaks... Bullshit...
Vasta!
Hans: Vastu
Bullshit on sinu jutt. See on narkootikum? Jah. Samuti on alkohol, tubakas ning kohvi. Miks on osad neist ühiskonna silmes normaalne ning lausa kultuuri osa, teised tabu? Kahtlemata on kanep narkootikum, kuid ta pole pooltki nii ohtlik, kui seda on alkohol ning tubakas. Üledoosi on kanepist füüsiliselt võimatu saada - et saada eluohtlik kogus THCd, peaks suitsetama 20000 jointi 15 minutiga. Kanepit hakataks müüdama tänavatel? Ei hakataks ju. Poodides küll, kuid seal müüdaks seda dokumendi alusel ning reguleeritult. Praegusel hetkel on diileril absoluutselt savi, kui tema kraami ostab 12-aastane laps, sest temal on vaja ainult raha.

Terve eesti juba joob ja suitsetab, aga see ei paista sulle kuigi suur probleem olema. Purjus inimesed laamendavad, lärmavad ja sõidavad autoga, ohustades seejuures teiste elusid. Kanepisuitsetaja istub kodus diivanil ja vaatab telekat. Oled sa kunagi kuulnud mõnda seika, kus kanepi mõju all olev inimene rikuks avalikku korda või häiriks kaaskodanikke? Mina ei ole. Samas näen igapäevaselt, mida teeb alkohol inimestega.
Rasmus: Sinu argument on vale
Praegu, illegaalses olekus on see noortele lihtsamini kättesaadav alaealistele, kuna narkootikumide müügiga tegelevad diilerid ei huvita su vanus vaid tahavad raha + nad kimbutavad sind proovima kangemaid drooge. kui see oleks legaalne siis ei ole kanep nende käes vaid riigi käes, alaealised poest seda osta ei saa kuna see on ju 18+ toode, riik teeniks sealt käibemaksu ja see raha saab minna koolide korrastamise, haridus ja kõige muu vajaliku peale. Kanep on hea oma meditsiiniliste omaduste poolest ka ju! http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/kas-meditsiiniline-marihuaana-on-ohutu-laste-vahiravis#.Uno4xtJkMYF
selles artiklis räägib sellest!
Aja oma faktid joonde!
See:
Legalize !
Vasta!
See: Legalize
Legalize
Vasta!
Martin: Pets
Oleks normaalne küll ja see ravib :)
Vasta!
Martin: Pets
Oleks norm + see ravib :)
Vasta!
Verner: poolt
kanep tuleks legaliseerida!
Vasta!
Fred: Poolt.
Minu arvates on kanep palju normaalsem kui alkohol, ehkgi alkohol on legaalne tuleks see hoopis ära keelustada ja legaliseerida kanep.
Vasta!
Anton: Anton
Miks ka mitte :)
Vasta!
kristjan: Asjalik
Kanep ehk marihuaana.
Keskmine korralik inimene ei pruugi kursis olla erinevate mõnuainete nimetuste ega toimega. Milles siis on küsimus? Kanepist rääkides ei räägi me süstaldest ega sünteetilistest segudest. Räägime looduslikust taimest, mille õie osa suitsetatakse (tehakse ka teed, kooke, komme jne).
Kanepi tarvitamine on aastatuhandete vanune traditsioon. On ajaloolasi, kes on veendunud, et kanep oli esimene kultuur, mida inimesed kasvatama hakkasid!
Viiteid kanepi tarvitamisele leidub pea kõigi tuntud tsivilisatsioonide tekstidest.
Tervislik aspekt.
Uuringud kanepi kahjulikkusest või kasulikkusest sõltuvad osadel juhtudel uuringu tellija soovist. Seetõttu leidub erinevate tulemustega uuringuid.
Kanepi kasulike omaduste nimekiri on ilmselt üks pikimaid taimede hulgas. Seetõttu on läbi ajaloo ikka ja jälle nimetatud kanepit kõige kasulikumaks ravimiks, mis aitab paljude hädade vastu, veelgi enam - ennetab haiguste teket.
Kanepiga saab ravida: migreeni, reumaatilisi haigusi, beribeeri, malaariat, kõhukinnisust, podagrat, düsenteeriat, veremürgistust, antraksi, koolerat ja glaukoomi ehk silmasisese rõhu tõusu, mis lõpeb pimedaks jäämisega.
Kanep aitab foobiate, hajameelsuse, krampide, halvatuse, kõrvavalu, peavalu, hambavalu jne, palaviku, unetuse, emaka verejooksu ja “naistehädade” puhul.
Aitab liikumishäiretega haiguste nagu parkinsoni tõve sümptomite leevendamisel. samuti huntingtoni ja alzheimeri tõvede vastu. Kanep parandab vereringet, tõstab söögiisu, kanep ennetab lümfivedelike seiskumist, suurendab rinnapiimateket imetavatel naistel.
Kanep leevendab närvipinget ja aitab depressiooni vastu.
Vähi- ja aidsihaigete ravis on kanepis sisalduvat thcd kasutatud nii söögiisu suurendajana kui iiveldus- ja oksendamisvastase vahendina. Tulemuseks on see, et vaevuste käes kannatavast voodihaigest saab juba pärast mõnda kanepisuitsu (või ükskõik, millisel muul moel tarvitamise järel) kiiresti elujõuline ja elutahteline inimene.
Erinevalt alkoholist ei kahjusta kannabinoidid ajurakke või närvikude. Kuigi on uuringuid, mis väidavad, et kanep hävitab ajurakke, ilmub eriti viimasel ajal aina enam uuringuid, mis kinnitavad vastupidist. kuni selleni välja, et väikestes kogustes isegi parandab mälu töövõimet.
Kanep on tõhus vahend ka raskete sõltuvushaiguste ravis. Kanep leevendab oluliselt nii alkoholi kui heroiini võõrutamisel ilmnevaid vaevusi. Samuti aitab loobuda tubakast.
Valuvaigistina on kanep tõhusam ja tervislikum kui aspiriin!
Vasta!
Raigo: poolt
Vasta!
Andre: Kanepi Poolt
Niipalju, kui olen kuulnud noortelt inimestelt, pidi olema kanepi tõmbamine erinevates seltskondades justkui tavaline tegevus ja miks mitte seda legaliseerida, kui see on niigi kättesaadav?
Vasta!
Ave: Ave
Poolt,kuna see pole kahjulik ! :)
Vasta!
Rain: to Armand
Mõned allikad ka siis minu poolt veel:
Bakalaureusetöö:
http://www.hot.ee/hempster/Kanep_kui_ravimtaim.htm
Kindlasti tasuks uurida Rick Simpsoni lugu- kanepi õliga vähi vastu.
Minu eesmärk pole mõjutada kedagi tarbima, lihtsalt palun, mõelgem natuke oma peaga!
Olen väsinud vaidlemast, kes tahab see usub ja kes ei taha ei usu, igaühe enda otsustada. Lihtsalt kahju on vaadata kuidas inimesi mürgitatakse keemiliste rohtudega, kurb on kuidas inimesed surevad vähki lihtsalt seetõttu, et mingi grupp teadlasi väidab et kanep on kahjulik, ega kasuta seda raviks. Kas te tõesti arvate et teadustööd pole valitsuse kontrolli all? Täpselt statistikat ei mäleta, aga kuskil 10-15 % teadlasi on ise tunnistanud, et nad on muutnud teadustöö tulemusi küll rahalise motivatsiooni näol, aga ka kindla põhjusega, ravimitööstus on üks suur äri! Ja inimeste suremust on ju ideaalne keemiaga suurendada, samal ajal hoides looduslikud ravimid rangelt keelu all. Õnneks võtab järjest rohkem inimesi mõistuse pähe ja vaikselt jõuame õigluse poole. Ega Hollandis ei suletud ilmaasjata 19 vanglat, mõelgem natuke....
Vasta!
Rain: Rain
Mõned allikad ka siis minu poolt:
Bakalaureusetöö:
http://www.hot.ee/hempster/Kanep_kui_ravimtaim.htm
Kindlasti tasuks uurida Rick Simpsoni lugu- kanepi õliga vähi vastu.
Minu eesmärk pole mõjutada kedagi tarbima, lihtsalt palun, mõelgem natuke oma peaga!
Olen väsinud vaidlemast, kes tahab see usub ja kes ei taha ei usu, igaühe enda otsustada. Lihtsalt kahju on vaadata kuidas inimesi mürgitatakse keemiliste rohtudega, kurb on kuidas inimesed surevad vähki lihtsalt seetõttu, et mingi grupp teadlasi väidab et kanep on kahjulik, ega kasuta seda raviks. Kas te tõesti arvate et teadustööd pole valitsuse kontrolli all? Täpselt statistikat ei mäleta, aga kuskil 10-15 % teadlasi on ise tunnistanud, et nad on muutnud teadustöö tulemusi küll rahalise motivatsiooni näol, aga ka kindla põhjusega, ravimitööstus on üks suur äri! Ja inimeste suremust on ju ideaalne keemiaga suurendada, samal ajal hoides looduslikud ravimid rangelt keelu all. Õnneks võtab järjest rohkem inimesi mõistuse pähe ja vaikselt jõuame õigluse poole. Ega Hollandis ei suletud ilmaasjata 19 vanglat, mõelgem natuke....
Vasta!
Robin: !!
Jaa
Vasta!
Raigo: poolt
hoiab ära paranoia
Vasta!
'Thomas: thomas
ise ei kasutaks aga poolt ikka
Vasta!
Merily:
Olen poolt, sest arvan, et kanepi legaliseerimine tõstaks Eesti majandust. Amsterdamis, kus on kanep legaalne, on näha kuidas rahvas on nii rahulik, rõõmsameelne ja kuritegevust on Hollandis väga minimaalselt. Arvan, et suitsetamine ja alkohol rikuvad palju enam tervist kui teeb seda kanep.
Vasta!
Viktoria: Vikat
SMOKE WEED EVERY DAY !!!
Vasta!
Aix: Dvj Poolt
Poolt !!!
Vasta!
Mark: kindlasti poolt
taim on paljudes korrdades ohutum kui tubakas ja alkohol kokku ,ausalt öeldes ma jääkski siia nimetama neid põhjuseid miks se tasuks ära legaliseerida , miks ja kuidas on se ohutum praegustest legaalsetest uimastitest etc. alko, tubakas, (koffeiin). + lisaks sellele et taim legaliseeritakse ei pea tavalised linnakodanikud kes k2ivad ilusti tööl ja maksavad oma makse ennast segama kriminaalse maailmaga lihtssalt selep2rast et saada kanepit, selleasemel l2heb ta oma majast n2itks paarsada meetrit eemal asuvasse putkasse ja ostab endale kindla hinna eest, ilma panematta oma politsei registrit ohtu...
Vasta!
Gabriel:
olen poolt
Vasta!
Gabriel: Gabriel
Arvatavasti olen poolt !!!
Vasta!
Reimo: Poolt
Wat
Vasta!
Anton: smoger
Et teadmatuses ja ajuloputust saanud inimesed natuke targemaks saaks
http://www.youtube.com/watch?v=71Bc7LbjmWM
http://www.youtube.com/watch?v=GhTYI3DeNgA
Vasta!
Liis-Marii: Poolt kindlalt!
Poolt, sest sigaretid ja alkohol on puhas mürk, sureme varem maha eks, on seda siis vaja kui eestlasi niigi vähe on? Tõmbaks kanepit, siis vähemalt ei riku oma tervist ja oleks alkoholi-ja tubakatoodete põhjustatud surmajuhtumeid vähem.
Vasta!
Maxim: legaliseerime eesti vabariigis kanepi
ma arvan jah või6 legaliseerida !
Vasta!
herbalist: kindlasti mingid piirangud oleks..
..kui loogiliselt võtta siis see oleks suure jälgimise all eestis ning väga konkreetsed piirangud.
Aga inimestel on sel juhul valik:
1) kas nad tahavad seda teha
2)nad ei taha seda teha (inimesed kes ilmselgelt vastu, ei olegi kohustatud seda tõmbama, las teevad seda inimesed, kes sellest rõõmu tunnevad :P)

https://www.youtube.com/watch?v=nOHv73IXeYg blaze it
Vasta!
herbalist: ja..
ja mõistlik oleks juba legaliseerida, sest nagunii Eestis tehakse seda-on see siis legaalne või mitte. ;)
Vasta!
Hans: Hans: Pole põhjust antud ainet illegaalsena hoida
Kriminaliseerimine on läbi kukkunud. Kanep tuleks reguleerida sarnaselt alkoholiga, panna peale korralikud aktsiisid. Aktsiisidelt teeniks riik väga korralikku raha, selle võib paigutada tervishoidu või kuhuiganes, sest igatepidi on mõistlikum, kui praegune olukord, kus riik kulutab väga suuri summasid kanepi vastu, kuigi tegelikku kasu sellest pole (tarvitaja tarvitab ikka). Läheksin väga hea meelega poodi ning ostaksin seaduslikult kanepit ning maksaks selle pealt makse. Praegusel hetkel on inimene, kes huvitub kanepi ostust, sunnitud piltlikult öeldes minema nurga taha kapuutsiga pätiga äri ajama.

Räägitakse, et kanep on nö 'gateway drug'. Olen nõus, kuid seda ennekõike seepärast, et kanepitarvitaja on juba paratamatult seotud nende kontaktidega, kes võivad teda lähemale viia ka kõvemate aineteni. Täiesti tavaline on olukord, kus diiler pakub ostjale midagi kangemat. Poest ostes ei saaks tekkida olukorda, kus letitagune müüja küsib ostjalt, et ega see midagi kangemat ei soovi. Seega jah, praegu võib kanep tõesti olla 'gateway drug', kuid seda eelkõige taime illegaalsuse tõttu.
Vasta!
Rivo: Poolt.
Poolt.
Vasta!
Bong4life: Stoner
Peab meeldima
Vasta!
Andu: Noored pedandid
Huvi tekkis siis selle vastu, kui vana on selle petitsiooni korraldaja ja kõik kes on selle reformi poolt on vanusegrupis 14-17. Kui avaldate arvamust siis miks mitte teha väike feedback, kirjutades 'legalize it' jääb mulje, et tegu on 14 aastasega, kellel on ainult huvi kellegi käest kanep välja peksta ja seda suitsetada.

Kui teile anda dokfilm või faktid ja detailid, see on must valge, mis on kandikul teile toodud ja te arvate,et see on see üksainus tõde.
Kanep mõjub erinevalt kõigile kasutajatele. Kellele mõjub see naudinguna, kellele tekib psühhoos.

Alaealised inimesed teadke, et kanepiga voolab niipalju raha taskust, kui see oleks legaalne siis riik topib kõik oma tasku ja mis teil sellest kasu on, teie olete sõltlased, kui mitte praegu siis varsti.
Vasta!
Andu: Andres
Kui julged poolt hääletada siis kahju,et see on anonüümne hääletus.
Vasta!
Erki: Rain
poolt , kuna kanep rikub vähem tervist kui sigarett ja kanepit kasutatakse ka ravimine :)
Vasta!
Taaniel: Poolt
Palju ohutum kui alkohol ja legaliseerimine võiks olla kasvõi mingis väikeses koguses
Vasta!
Karl: Karl
Sa pead ikka väga raskes deliiriumis olema, kui usud siiani, et kanepil oleks mingit ohtu ühiskonnale.
Vasta!
Joonas: Poolt kuna miks mitte
Miks mitte? vahet pole ju, alkohol ja tubakas on legaalsed, miks mitte ka siis juba kanep, ma ise ei hakka niiguinii kunagi ühtegi neist tegema ja mulle tooks see praegu minu vaates ainult kasu. On vastu ütlemisi? laske tulla
Vasta!
herbalist: pole mõtet vihastada
kallis rahvas, seda tehakse NAGUNIII ükskõik kas see on legaalne või illegaalne siin riigis. see on üks kindel ja ammu teada fakt for sure!
ning kui tõesti peaks juhtuma see, et see legaliseeritakse siin riigis siis ilmselt algul prooviks, ka mujal riikides on seda algselt prooviks tehtud(nii et seda kuskil meedias kajastatud pole, mul on endal kogemused teatud osariikidega)
ei ole see nii halb midagi, järjekordselt toon elementaarse näite: alkohol on peaaegu täpselt sama kahjulik. tegelikult on üldse paljudes ainetes väga palju kahjulikku.
Ei, ma pole sõltlane, aga see oleks vähe normaalsem kui tehakse kasvõi proovi, nagunii suitsetatakse seda siin Eestis peaaegu kõikjal
Vasta!
Margus: poolt
Luba lapsel tunda vabalt, las ta teeb mis ta tahab. Tõmbab oma isu täis, kui on tark jätab maha :D
Ei tegelt see pole ainult mingi narkootikumi legaliseerimises kinni! Kanepil on ka muid häid omadusi.
http://www.zengardner.com/files/hemp01.gif
Ise pole kordagi tõmmanud.
Vasta!
Kirke: kirks
Poolt
Vasta!
kevin: Jees
poolt
Vasta!
Reelika-Desiréé: Poolt
Poolt
Vasta!
Karel: kaku
kuritegevus langeks
Vasta!
Karel: kaku
kuritegevuse langus
Vasta!
Gerrit:
Mina isiklikult olen täiesti selle poolt kuna kui alkoholi tohib tarvitada , mis muidugi on kahjulikum kui kanep , siis võib ka kanepit kasutada ja tarvitada .
Vasta!
René: Absoluutselt poolt.
Olen mõistnud, et Kanep on universaalne taim, millel oleks inimkonnale uskumatult palju pakkuda. Ei ole ju siiamaani leitud ühtegi teist kasutusotstarvete poolest nii mitmekesist ja lihtsasti kasvatatavat taime.
Vasta!
Krista: Krista
Minu arvates poleks see üldse paha mõte, kuna see pole mingi mürk :)
Vasta!
Annika:
Herbal only :)
Vasta!
Annika: Annika
Herbal only :)
Vasta!
René: Absoluutselt poolt.
See on ju uskumatu potentsiaaliga taim, millest saab inimkond ainult head. Ja Looduse illegaalseks tunnistamise idee on minujaoks solvav ning lausa absurdne.
Vasta!
Geiro: Geiro: 631r0
POOLT!!!
Vasta!
Rico: Skyre
Ilmselt muudaks see ka kanepi müük avalikult vähendaks kanepi müüki ilegaalselt. Poolt.
Vasta!
Verner: poolt
.
Vasta!
Erki: Poolt
Olen poolt, sest marihuaanast saab teha ravimeid (kanepi õli mis on vähi vastu kasulik), paberit, riideid jt.
Vasta!
Arwy: karu poolt
potheadnation :D teeme 2ra :D
Vasta!
Heinrich: Poolt
Igati poolt. Väheneks kuritegevuse hulk mis on tingitud illegaalsusest. Oleks rohkem aega ning ressursse, et võidelda keemiliste narkootikumide vastu. Samuti suureneks ka turistide arv, see aitaks eesti firmasid ning Eesti populaarsus tõuseks samuti.
Vasta!
Mario: Mario:
Alkohool tuleks poe lettidelt maha võtta ja selle asemel kanep sinna asetada...siis oleks meie iive suurem ja vägivald väheneks kohe väga palju, sest alkohool tekitab inimeses vägivalla...mitte kanep, eesti seadused on väga vanad ja kanep tuleks legaliseerida, see ei muudaks mitte midagi, need kes teevad seda need teevad, need kes ei tee, need ei tee...niikuinii need kes tarbivad seda peavad seda kusagilt saama ja kui kanep oleks legariseeritud, siis see raha läheks ka riigile ja diilerid kaoksid ka kanepi müügiga ja see vähendaks teise droogide müüki ka, sest diilerid äritsevad mitmete asjadega niikuinii... igatahes... kanep=hea...
Vasta!
Günther: Poolt
Las rahvas ollab rõõmsameelne :)
Vasta!
Kristo: Poolt kanepi legaliseerimisele!
Poolt!
Lugesin siin pikalt inimeste kommentaare ja leidsin ka inimesi kes olid ka vastu kanepi legaliseerimisele ja peaks mainima, et inimesed kes on vastu sellele ei tea ikka päris hästi mis asi täpselt kanep on
Räägin oma kogemuste pealt. Olen suitsetanud kanepit oma 5 aastat juba ja siiamaani pole ühtegi probleemi tekkinud. Olen ma sõltuvuses? Ei, kanep ei sisalda aineid mis tekitavad sõltuvust. Ma võin vabalt olla nädal, kuu või rohkem ilma kanepi tegemiseta ilma, et läheksin peast hulluks
Räägitakse, et kanep viib sind kangemate narkootikumitele, Vale!
Ise pole ma oma elus mitte midagi muud proovinud ega tahagi, ei suitseta ka tubakat kuid vahel napsutan.
Inimesi keda ma tunnen ja kes on kangemaid narkootikume tarvitanud on kõik väitnud, et tubakas ja alkohol on neid selleni viinud
Kui ma peaks rääkima tubakast ja alkoholist, siis palju on nendega probleeme tekkinud läbi aastate?
Palju inimesi on saanud surma? Palju on juhtunud õnnetusi? Vägivald, keskonna probleemid jne
Kõik nad kuuluvad narkootikumite alla, isegi kofeiin kuulub
Ennem kui tulete siia millegi üle pretensioone tegema uurige rohkem kanepi üle ja ehk saate targemaks
Räägiksin pikemalt kuid rohkem ruumi pole.


Vasta!
Martin: Täielikult poolt!
Ei ole normaalne kriminaliseerida asja mis on osa loodusest!
Vasta!
Cardo: ...
Ravim ikkagi ju
Vasta!
Cardo: sau
ravim ju ikkagi
Vasta!
madis: Madis
Miks see üldse kunagi ära keelati???!!
Vasta!
Ingmar: inx
logpool
Vasta!
Martin: Poolt
alati poolt
Vasta!
Mario:
...
Vasta!
Kevin: Kevin
100% Poolt
Vasta!
Lauri: Vastu!
Seega kanepi tarvitamisel tuleb arvestada:

äge toime

hirm ja paanika
alusetult kõrgenenud enesehinnang, olukorra väär hindamine
tähelepanu, mälu ja psühhomotoorika häire, õpi- ja keskendumisraskused
unehäired
suurem risk liiklusõnnetuseks, eriti koostoimes alkoholiga tingituna aja, ruumi ja vahemaade väärast hindamisest
psühhoosi tekke risk, eriti neil, kel on pärilikke eeldusi selleks

pikaajaline toime

krooniline bronhiit ja histopatoloogilised muutused, mis eelnevad pahaloomulistele kasvajatele
sõltuvussündroom
motiivituse sündroom
tähelepanu ja mälu püsihäired, mis ei pruugi olla pöörduvad ka pika ajaperioodi jooksul

võimalikud kõrvalmõjud

kõrgenenud vähirisk ka suuõõne, kurgu ja söögitoru vähile, eesnäärmevähile
leukeemia lastel
edasijõudmatus teismelistel haridusteel ja täiskasvanutel tööga mittetoimetulek

riskirühmad

teismelised - halb edasijõudmine koolis, risk hakata tarvitama teisi meeleolu mõjutavaid aineid
rasedad - alakaaluliste laste sünd
selliste haiguste nagu astma, bronhiidi, kopsuemfüseemi, skisofreenia ägenemine
Vasta!
Karoliine: Yo.
Kahe käega poolt... Minu arvates pole selles kanepis midagi nii halba... No loomulikult need kes vastu on, need on need näffi ja muu töödeldud pasa pooldajad ja osad on need kes üldse vihkavad narkot... Aga ma ei saa aru miks KANEP sinna alla läheb? Ta on taim, kasvab meie seas... Samas peaks siis piparmündi ka ära keelustama... -.- Aga LEGALIZE ALL THE WAY! :)
Vasta!
Inzu: Sööge seeni ja seemneid.
Kulla inimesed, kahjuks ma tean väga hästi, et on väga palju mõistlike inimesi, kes kanepit kasutavad legitiimselt, kuid on kordades rohkem debiilike, kes seda valesti kasutavad ning neile ma seda rõõmu ei tee, et see legaliseeritaks. Tänan.
Vasta!
Kristo: Poolt
:D
Vasta!
Jaan:
Te kõik olete peast pilpad kui arvate, et kanepiga saab üledoosi. Kanepiga on suhteliselt võimatu saada üledoosi. Ja mõelge sellele kuidas Eesti riigi majandus tõuseb kui see legaliseeritaks.
Vasta!
Eduard: Legalize WEED täitsa POOLT :D
Kanep peab olema üle maailma legaalne
Vasta!
Jaan:
poolt
Vasta!
Karl: Ikka poolt !
KANEP EI TAPA !!!
Vasta!
Paavo: Poolt.
Kuigi, minu meelest võiks esialgu dekriminaliseerida, et tarbimine ja omamine poleks karistatav.
Vasta!
Martin: Poolt
Tuleb kasuks rasketel päevadel
Vasta!
Laura:
Olen poolt, kes soovivad tarvitada tarvitavad nagunii, see vähendaks probleeme nendega. Samuti ei näe ma erilist mõtet sellel mõnes kohas legaalne ja teises kohas illegaalne olemisel.
Samuti on seda väga-väga palju kinnitatud, et sellel ei ole halbu, vaid pigem häid mõjusid inimestele.
Vasta!
Siim: Küsimus ei ole selles kas on see narks või ei.
Petitsiooni poolt hääletades näitame et me oleme aru saanud et meile on lapsest saadik valetatud ja me ei lase enam endale solki ajju pumbata.
Vasta!
Siim: Küsimus ei ole selles kas on see narks või ei.
Petitsiooni poolt hääletades näitame et me oleme aru saanud et meile on lapsest saadik valetatud ja me ei lase enam endale solki ajju pumbata.
Vasta!
Hardi: Hinn
Aitab hästi stressi vastu ja tekidab väga hea enesetunde!
Vasta!
Raido: JA
JAJA
Vasta!
Andero: muidugi tehke ära!
see on õige asi minu meelest, ja kui sellest tõesti midagi halba sünnib mida tõenäoliselt ei juhtu siis saab ju alati selle uuesti ebalegaalseks teha kui vaja.
Vasta!
Egert:
poolt
Vasta!
Karl-Robert: -
...
Vasta!
Egert:
poolt
Vasta!
Kaspar: POOLT
Ennem teeme kanepit kui joome alkohol! Alkohol on oluliselt kahjulikum kui kanep
Vasta!
Ira: asd
Mis seal ikka, muidugi poolt.
Vasta!
Thomas: Teeme ära
Kanep on tervislikum kui alkohol. Tal on palju positiivseid efekte. Ta ei ole sõltuvust tekitav (füüsilist) ja kanepi üledoosist ei ole ühtegi surmajuhtumit.
Vasta!
Martin: Eesti majandus
Loomulikult olen poolt. Amsterdami kanepikohvikuid külastab aastas umbes 1,5 miljonit turisti ja loomulikult käiakse siis ka mujal, erinevad vaatamisväärsused jne. Tekiks juurde ka töökohti ja sellelt kõigelt saaks riik raha, millega oleks võimalik väga palju head korda saata.
Hollandis on alates 1970. aastatest kanepitooteid müüdud spetsiaalsetes niinimetatud coffeeshop`ides. Nende rajamise eesmärgiks oli kahandada narkoäriga seonduvat kuritegevust ning eraldada nõrkade ja tugevate narkootikumide tarbijad. Just selline probleem vajab lahendamist ka Eestis.
Vasta!
Maku: Tere!
Kahtlemata poolt. Legaliseerimine tuleb päris paljudele asjadele kasuks siin Eestimaal. (:
Vasta!
Marleen: Karmen
poolt
Vasta!
Robert: Makus
Mina olen kanepi poolt igatahes! :)
Vasta!
Sten: lol
lol
Vasta!
Roland: Jajah...
Korjake kõik kokku ja pange tuli otsa. Mõttetu solk :D
Vasta!
Felix: :D
KANEP TÄHENDAB LADINA KEELES KASULIK miks sedasiis raisku lasta???
Vasta!
Stenver:
Kasulik.
Vasta!
Ilona:
Olen poolt. Enne olen nõus kange alkoholi keelustamisega kui sellega, et kerged looduslikud mõnuained keelatud on.
Vasta!
Kalle: mihkel
Olen poolt kuna ei nae selles mitte midagi halba
Vasta!
Sven:
Täiesti nõus.
Vasta!
Rauno: Olen poolt
Las inimesed ise otsustavad, kas tahavad või ei.
Vasta!
Tõnis: POOLT!
Ojaa, seda võiks tõesti legaalseks muutuda. Vähemalt muutuks hind sellel vast tsipa odavamaks, hetkel mul tõesti liiga suured kulutused kanepi peale. :(
Vasta!
Riho: Rix
Olen poolt ;)
Vasta!
Kären: Poolt
poolt :D:D
Vasta!
Renee: YOLO
Kasulik värk
Vasta!
Tanel: Kannapistjets
kuna see on täitsa Ok asi ja vähendaks kindlasti eestis kuritegevust, no muidugi peaks politsei silma peal hoidma autojuhtidel aga minuarust on see küll jumala Chill asi.
Vasta!
Gab: looduslik ravimeetod
Kopsupõletiku vastu ei aidanud mind mitte ükski muu ravim peale tolle lillekese.
Vasta!
Sass: :D
poolt
Vasta!
Mirette: Myrru
Loomulikult poolt !!
Vasta!
Mirette: miksa
Olen loomulikult poolt! siin pole muud küsimust
Vasta!
Fredi: poolt
Weed power!!!!
Vasta!
Taago: hehe
statistika ütleb . otseselt kanepisse pole mitte keegi ära koolanud , vaid tubakas millega nad seda segavad on tappev . kanepi mõju ajule on erinev tõmmates sativa või indica sorti . ja olen poolt võib tõesti ajule hakata kui seda 24/7 tõmmata . kui oskad piiri pidada ja olukorda kontrollida , tuleb välja , et see siiski on tavaline taim.
Vasta!
Raivo: raivo
ikka poolt,parem kui teada kust tulnud ja kvaliteet oleks vb ka parem
Vasta!
Risto: Rizz
tehke see käbe legaalseks
Vasta!
Antti: Antti
Mis siin ikka, poolt peab olema siis ju fun
Vasta!
Emil: Poolt
Ilmselge ..
Vasta!
Kévin: Kevin
Kui sa õpid tundma tüüpilist kanepisuitsetajat tema loomulikus keskkonnas, saad üsna pea aru, et tegemist on passiivse ja õnneliku inimesega, kes üldjuhul ei soovi teistele absoluutselt kurja.
Vasta!
Tamor: muidugi!
oleks rohkem tegevust ja vähem igavust ,eriti veel pluss et see ei kahjusta vaid pigem teem kopsumahtu jne edasi paremaks , agresiivsus väheneks jne.......
Vasta!
Hendo: gbdfgvdf
gdvdfg
Vasta!
Hr.markus: just.one.blunt
Kuna seda nagunii suitsetatakse ja see pole tervisele kahjulik siis igatahes poolt
Vasta!
Smartson: väike samm kodaniku jaoks, 420 sammu ühiskonna jaoks!
Jumala loodu peaks kõigile kättesaadav olema.
Vasta!
Aires: ootame siis veel
millal need harimatud seal riigikogus oma eelarvamusi kohendavad, sadu uuringuid juba tehtud igalpool..
seda kasutatakse ravimina ning kah lihtsalt lõõgastuseks, kõige positiivsem on selle juures see, et see ei tekita sõltuvust, võib tekitada kerge vaimse kiindumuse, sest see lihtsalt on mõeldud inimesega kokku (šokolaad tekitab kah vaimset sõltuvust). tugevdab mitte ainult tervist vaid kah aju, mis ühtlasi on 1 suur põhjus, miks seda legaliseerida ei taheta. Kontroll rahva üle nõrgeneks, aga Ansip peab ju uhke olema eesti üle.
Vasta!
Henri: Henri: Armand
Kallis armand

2011. aasta veebruaris ilmus maailma tervishoiuorganisatsiooni WHO aruanne, et alkoholi joomine põhjustab tervenisti neli protsenti kõigist maailma surmadest — rohkem kui AIDS, tuberkuloos või vägivallateod.

Kanepist surmi seni teada 0.

Allikad:
http://www.reuters.com/article/2011/02/11/us-alcohol-idUSTRE71A2FM20110211 - ENG
http://kanepitemp.wordpress.com/2011/11/04/uurimus-naitab-alkoholi-ohtlikkust-vorreldes-kanepiga/ - EST


Mis kostad ?
Ma lihtsalt soovin sulle öelda, et oled kohati harimatta ja kinnisideeline inimene. Roni oma mõtetega ükskord kollasest kastist välja!

Ma ei hakka pikka juttu kirjutama aga see link mis sina jagasid http://www.ut.ee/tervis/opetajatele/marihuaana.html Viimased uuringud näitavad, et sinu jagatud lingis on palju väära juttu.
Pealegi see räägib kanepi suitsetamisest aga on ka alternatiivsed manustamisviisid nagu söömine, aurustamine.....


Vasta!
Carl: Carl
Tervisile kasulik + eestlaste kuritegevus väheneks.
Vasta!
Henri: harivad lingid
Lugupeetud inimesed, kes olete kanepi vastu, siin on hunnik linke, tehke lahti, lugege. Tehke veel ise pisikene uurimustöö ja mõistate.

http://kanepitemp.wordpress.com/2012/01/11/kanepi-suitsetamine-ei-seondu-kopsukahjustustega/
http://kanepitemp.wordpress.com/2010/06/22/alkoholi-ja-kanepi-vordlus/ http://kanepitemp.wordpress.com/2010/02/18/teadlased-kanepi-ja-skisofreenia-vaidetav-seos-on-liialdus/
http://kanepitemp.wordpress.com/2011/09/08/kannabinoidid-kaitsevad-ajukahjustuste-eest/ Midagi ka Delfist:
http://forte.delfi.ee/news/teadus/kanepi-mojuaine-ravib-opiaadisoltuvust.d?id=24552131

http://kanepitemp.wordpress.com/2010/06/23/mitte-ainult-uimasti-kanep-leiab-uha-enam-rakendust-meditsiinis/
http://kanepitemp.wordpress.com/2012/02/03/iisraeli-teadlased-kanep-on-tohus-ravim-vahihaigetele/
http://kanepitemp.wordpress.com/2012/01/05/kanep-v6ib-kahandada-suremust-retseptvaluvaigistitesse/
http://kanepitemp.wordpress.com/2010/02/20/tipptaseme-teadusuuringud-toestavad-kanepi-meditsiinilist-ohutust-ja-tohusat-toimet/ http://kanepitemp.wordpress.com/2011/06/15/kas-kanep-teeb-hulluks/
Vasta!
Tauno: (Y)
http://www.youtube.com/watch?v=oeC8y19UBt4
Poolt, sest kõik faktid eelmainitud videos räägivad enda eest.
Vasta!
Ats: Olge mõistlikud!
Siin ei olegi vaja välja tuua detailselt miks ma selle poolt olen ,kuna see on iseenesest mõistetav ,et kui lõpuks kanep legaliseeritakse siis rahvas te näete muutusi ,Häid muutusi!
Vasta!
Sander: Poolt!
see ei tee ju midagi halba? miks see peaks üldse keelatud olema
Vasta!
Aare-Johannes: to Armand
Härra kesiganes, lugesin et usaldate wikipediat. Wikipeedias saab igaüks muuta teema sisu.
Vasta!
Sander: sander
Olen poolt
Vasta!
Joosep: legalize
legalize
Vasta!
Edith: Edith.
:)
Vasta!
Kristjan: Toetan
see on absoluutselt individuaalne teema , pole olemas hipit, kes 80-ne aastasena ütleb, et ta kahetseb oma suitsetamisharjumusi. kanepit saab kasutada väga laialdaselt meditsiinis, coffeeshopid toovad riigile väga suure kasumi tuues riiki rohkem turiste, ka majandus kasvab koos inimeste tarbimisega, tean palju välismaalasi , kes on 3/4 oma elust suitsetanud kasutanud toitudes ja ravimites kanepit ja pean tõdema , et intellektuaalselt ei ole inimesed üldse taandarenenud ega haige mõtlemisega. haige mõtlemise ehk "paralüüsi" tekitab pigem hirm vahele jääda ja ka tänu sellele võivad sattuda inimesed vastavatesse institutsioonidesse. täiskasvanuid see teema ei huvita , pigem on noored selle huvilised . ja ega oluline polegi, on see legaalne või mitte , seda tarvitatakse nii või naa. pigem väheneb noorte narkootikumide tarbimise tase , kui selline lihtne ja kiire kasvuga taim on vaba ja legaalne . kuidas seda kasutatakse on absoluutselt iga inimese enda asi.
Vasta!
kaisa: Viska viis.
Istuge ja mõtelge. Viin, suits, kanep. Kuidas mõjub, mida sisaldab ja tagajärjed. Lihtsalt mõtelge. Legaliseerimine ei sunni Teid, kes te selle vastu olete, tegema kanepit. Nagu on meie seas inimesi, kes ei suitseta, kes ei joo. See, et on antud otsustamise võimalus, teeb inimesed kuidagi kurjaks ja liiga pinnapealseks. Chill noh.
Vasta!
Kristjan: kanep on süütu.
kuna kanep ehk meditsiiniliselt "Marihuaana" on ebalegaalne siis on leiutatud teisi sarnaste toimetega drooge " AK47- Spize- oopium" mis kõik tekitavad joovastust . Eestis enamlevinud AK ja Spize on droogid mis tekitavad hallutsinatsioone , kõrgenenud meeleolusid, oksendamisreflekse, langetõve hoogusid ja muid asju. Kui kanep oleks vabakäigus , jääksid teised ained selle varju, sest milleks kasutada jama mis on ebalegaalne , kui see soovitud mõnuaine on saadaval ? Muide enamus uurimuste korral on leitud, et inimeste mõistvus , rahulolutunne ja närvid on paremas korras kui tavainimesel. Ei soovita kellelgi tarbida kanepit, kuid ei ole vastu kui keegi seda teeb, olen pigem õnnelik, et nad on leidnud parema tee, sest inimest ei saa keelatud viljadest eemal hoida . esialgu saaks see väga suure populaarsuse , kuid vaikiks suht kiiresti maha . Muide inimesed , kes on reaalselt huvitatud kanepi tarbimisest on 90% teiste ainete " Amfetamiini, cracki , heroiini , GHB " ja muude ainete vastu . neile piisab sellest, et nad munchivad oma koogikesi , jalutavad ringi või vaatavad rahulikult oma filme/kuulavad muusikat . Mitte ükski inimene ei suuda tarbijale selgeks teha, et kanep on halb.
Vasta!
Kristjan: Vaadates riigi perspektiivis
Legaliseerimine ja käibele panek tähendaks seda, et riik maksustab seda. Riik teenib raha, tänavatel väheneb narkokaubitsejate arv, mistõttu väheneb kuritegevus ja ka kättesaadavus alaealistele. See küll ei ole raudne asi, kuid usun, et nii mõnigi väikekaubitseja paneb oma illegaalse äri maha, kuna kliente lihtsalt ei ole. Iga normaalne suitsetaja, ostaks kraami kuskilt legaalselt tarnijalt, kes ei näpista endale vahelt, vaid müüb seadusega reguleeritud koguse, samuti, kus kanepi kvaliteet on oluliselt parem ning kontrollitud, mitte mingi pool nõges. Eks see legaliseerimine nõuab päris räiget organiseerimist ning me ei näe seda veel nii pea, kuid lootust on seda kunagi tulevikus näha. Kõik need, kes siin järgepanu vastu on ning üritavad oma arvamus peale suruda, edu teile. Riike maailmas kes legaliseerib kanepi aina kasvab ning see jõuab Eestisse nii või teisiti. Ainult aja küsimus.
Vasta!
Urmet: Poolt
Uuringud räägivad enda eest !
Vasta!
Kristjan: Hollandis on probleemid
Armand, mine vaata kõigepealt , miks hollandis need probleemid tekkisid ? pool riigist keelustas coffee-shopides kanepiproduktide müümise välismaalastele . nüüd on tänavad täis mässulisi diilereid , kellel lihtsalt puudub Stash , mida enam müüa . tuttavad käisid 20-nekesi hollandis trippimas . jutt, et diilerid käivad ostjatele noaga kanepit peale surumas on täiesti vale . turistid ise on esitanud diileritele suuremad nõudmised , kuna kanep on lubatud ainult underground kohtades , ja sa pead olema valdavalt hollandi kodanik . mine vaata dok filmi kogu selle kammajaa kohta . ära targuta kohtadepealt mida sa ei tea . kui sulle kanep ei meeldi , kirjuta lihtsalt , et ei poolda ja kogulugu . me leiame 1000000 inimest kogu maailmast , kes võivad sulle tuua igasuguseid fakte konkreetselt kanepi kohta . tänapäeval on Spize ja muud ained lihtsalt kanepi hinnangu 0 lähedale tõmmanud . kui Spize oleks nii hea , siis miks seda müüakse odavamalt kui kanepit ?
Vasta!
Henri: poolt!
alkohol ja tubakas < kanep
Vasta!
Kristo: POOLT !!!
Kahe käega poolt ! ! !
+ Maksutulu
+ Kontroll ringleva kauba üle
+ Rõõmsad inimesed
+ Turistid
+ Elavnev majandus
+ Rõõmsam ühiskond (Hea depresiooni ja muude valude vastu)
+ Puhas õhk
+ Kuritöö % langevus

Seda me praegu vajame ...
Vasta!
Marleen: Marleen
Poolt kuna kanep on kindlasti palju ohutum kui alkohol,mis on legaalne.
Vasta!
Andres: Andres L
ammu oleks aeg aru saada,et see on ravimtaim.ja milleks sellised karistused ravimi suitsetamise eest iga inimese oma asi mida ta suitsetab kui ta sellega teisi ei sega
Vasta!
Marko: Legaliseerime kanepi.
pole mürk
Vasta!
Marko: on küll
jah
Vasta!
Gerli: Gerli
Ikka, ikka poolt ;)
Vasta!
Veronica: Vir4a
poolt
Vasta!
Daniel: Daniel
noo las olla kuna ega ta tervisele pole nii kahjulik kui suitsetamine :D nagu kui seda tõmmata mõistlikus koguses ;D
Vasta!
August:
Poolt kuna see pole kahjulik nagu tubakas ja alkohol.See vähendaks kindlasti ka kuritegevust,kuna kanepit tehes on inimene rahulik ja sõbralik.
Vasta!
Rasmus: Humorosoon
Naer ja mõttelend on imeline ja kasulik!
Vasta!
Hans-olavi: HANS
http://www.youtube.com/watch?v=yJJRVleE3_Q
Vasta!
Leili: Ravimataim kanepi poolt
Kanep on oma olemuselt väga kasulik ja tõhus ravimtaim, mille on tõestanud ka teaduslikud uuringud.
Vasta!
Veronica: 110% vastu
ebavajalik. mida kuradit kõik kiidavad sellest, mina ei ole proovinud-ei proovi ka! pole sõnu-uskumatu
Vasta!
Mart: 110% vastu
Kui ise ei taha & milleks seda teistele siis keelata? Valiku teed ju ikka ise? Kui nii kumm oled ja endale aru ei anna mida teed, siis võib ju elu üldse väga ohtlikuks kujuneda nii? 200% poolt:)
Michael: Pealkiri
Vastu, kuna opakaid on siin maamuna peal liiga palju!
Vasta!
Agnes: Loomulikult poolt
Miks keelata midagi mis ei tapa ja samas on niii kasulik ja rahustava toimega , 'hõissaa
Vasta!
Genrih: Kanep ehk meditsiiniline taim .
Tõstame Eesti meditsiini kõrgemale koos kanepiga .
Vasta!
Aret: kanep
ma olen poolt
Vasta!
Kristo: Ajuvaba
Loodus ei tohiks olla illegaalne!
Vasta!
Ketlin: poolt
poolt
Vasta!
Leili: Ravimtaim kanepi poolt
Kanep on iidsetest aegadest olnud ravimtaimena kasutusel. Kanepi kasulikkuse ravimtaimena on tõestanud teaduslikud uuringud, väitekirjad, ravipraktika. Hollandis on kanep legaliseeritud. Ei täheldatud ju seal, et kuritegevus oleks suurenenud ja narkomaane eriliselt rohkem. Kes uimasteid tahab tarbida, see tarbib hoopis kangemaid. Mina olen ravimataim kanepi legaliseerimise poolt, et mul oleks see looduslik ravim võtta, kui ma teda miski haiguse puhul vajan, sest ei soovi tarvitada keemilisi tablette.
Vasta!
Rasmus: Rasmus: Poolt
Olen poolt kuna kanep aitab mind minu migreeni puhul!
Vasta!
Gaspar: Ohutus ennekõike
Olen ise poolt aga arvan , et müük peaks olema rangelt reguleeritud.
Vasta!
Erik: Kanepid saab kasutada ka mujal, mitte ainult kui mõnuainena.
Tänapäeval inimesed kes pooldavat kanepi seaduse vastuvõtmist näevad ikka kaugemale kui ainult kanepi mõnuaine omadusi. Kanep toodab samapalju hapniku kui samavõrdsel maal kasvavad täis kasvu puud. Kuid kanepi täiskasvuks kulub ligi pool aastat , pude jaoks aga 10-15 aastat. Kaepist saab samad moodi teha ka paberit ja linas toodetes mis on palju vastupidavamad kui mõned muud naturaalsed kangat.
Kanep on sadu kui mitte tuhandeid aastaid inimeste poolt kasutatud, hea ja targa otstarbega.
Ärge näege kanepis ainult mõnuainet vaid vaadake ja tutvuge muude omdustega.
Vasta!
Kadi: Katy
olen poolt
Vasta!
Kevin:
Igati poolt.
Vasta!
Martten: Nõus
Nõus, nagu kasutaja Sigvard ennem ütles, siis see pole ingi mürk !
Vasta!
Kevin: okei
(Y)
Vasta!
Miko:
Miks ka mitte !
Vasta!
Siim: Muutus maailma
Farmaatsia firmad on kellegile palju raha maksnud, et selline multifunktsionaalne ravim oleks illegaalne, sest see aitab inimestel leevendada depressiooni ja seda ilma suuremate kõrvalnähtudeta (mitte nagu Xanax, mis depressiooni vastase ja ärevuhäire ravimina inimese ajukeemiat rikub), see aitab inimestel olla õnnelik (vähihaige, kes on suremas tunneb oma viimastest elupäevadest õnne), vähendab vähirakkude teket, muudab inimese mõttemaailma, arusaamu ja perspektiive elus (tõestamatu, kui spirituaalne versioon selle kasulikkusest), perfektne asendus alkohoolile (alkohol tapab inimesi rohkem, kui kanep, sest alkoholi tõttu sureb inimesi rohkem aastas kui, kanepi tõttu, sest kanepi "üledoosi" on VÕIMATU SURRA, halval juhul on peapööritus ja hakkad oksele ehk tekib nausea.)

Isegi šokolaadi liigsest tarvitamisest võivad tekkida vastureaktsioonid.
Tuleb regulatsioonidega paika panna, kui palju inimene võiks reaalselt seda tarvitada ja mis tingimustel.

Dekriminaliseerida, mitte võtte kui narkokuridegu.

Ehk muuta ka medikaalseks.
Retseptiravimiks.

Miks lasta kontrollida kanepi üle narkoparunitel, kui saaks riik ise kontrollida oma riigikodanike tervist.
Vasta!
Liis: kahe käega poolt
Uurisin hiljuti, mis võimalused on Cannabis sativa imeliste omadustega ja mujal maailmas laialt kasutatavat raviõli Eestisse saada või seda siin ise teha. Võimalused on null, kui sa just ohtlike kurjategijatega samasse nimekirja ei taha sattuda... Seega poolt ja veel kord poolt!
Vasta!
Daniil: Raha riigile, mitte narkodiileritele !
Olen poolt eelkõige sellepärast, et praegu nuumavad kanepisuitsetajad oma rahaga kurjategijaid.
Mõjuv doos kanepit maksab rohkem kui alkohol ja toota on seda oluliselt lihtsam - seega oleks kanepi müük riigile vägagi arvestatav tulubaas. Kahjulikkuse koha pealt ei oska muud kosta, kui seda, et olen näinud väga palju inimesi, keda legaalsed mõnuained (alkohol, tubakas) on viinud hauda või ühiskonna settekihtidesse, aga ei ole näinud kedagi, kelle surmas või totaalses allakäigus oleks süüdi kanep.
Vasta!
Paul: see on hea
ei leia selle negatiivset pool
Vasta!
Anne-Mari:
Olen legaliseerimise poolt, kuid võiks olla siiski vanusepiiranguga. Kanep ei ole mürk!
Vasta!
Timm: Kanep
Muidugi, ma olen poolt! See on Eesti VABARIIK!!! Igal inimesel peaks olema vabadus seda teha. kuid seda kõike mõistuse piires. (Ei tule laksu all kooli,tööle jne)
Vasta!
Robert: Muidugi!
Keegi pole sellest kunagi surnud. Tegemist on ravimiga.
Vasta!
Sten: Idioodid
Eestlased ei oska seda tarbida...idioote on liiga palju....
Vasta!
Aires: Idioodid
sinu suguseid hakkab nüüd õnneks vähemaks jääma :)
Allan: Poolt, sest ei ole teada ühtegi ratsionaalset argumenti keeluseaduse õigustamiseks!
Karistajad ütlevad, et kanepiga seotud kohtuasjades on meil tegemist nn "rahvatervise vastase kuriteoga", mis tundub alguses ehk pisut kummaline, eriti kui arvestada asjaoluga, et tegemist on tuhandeid aastaid kasutusel olnud ravimtaimega, mille mitmekülgsete raviomaduste kohta on kogunenud aukartust äratav kogus teaduslikku uurimistööd. Kuid asi saab palju selgemaks, kui lugeda hoolikalt Ravimiameti aruandeid, kust tähelepanelik lugeja leiab, et rahvatervise tase on proportsionaalne apteekides müüdud toimeainete kogustega per capita!

Sellise rahvatervise kontseptsiooni puhul on asi selge - mistahes tegevus või aine, mis kahandab ravimite müüki, ongi rahvatervise vastane, hüpoteetilisel piirjuhul - kui kogu rahvas on terve ja ei vaja üldse ravimeid - oleks meil siis tegemist suurima võimaliku rahvatervise alase kriisiga...
Vasta!
Simo: blaze it
Kindlasti poolt, sest see kraam on palju etem kui alkohol
Vasta!
Dreisy: DS.
Kuna kanep ei ole kahjulik tervisele ja kuna seda kasutatakse ka ravimtaimena.
Vasta!
Marko: marks
Olen poolt.
Vasta!
Markus: Poolt
olen poolt
Vasta!
Markus: poolt
Olen poolt
Vasta!
Enn: kanep 26
see ei tappa see ravib
Vasta!
Liis: Poolt
Poolt
Vasta!
Birgit: B
Kui nüüd võrrelda mida teeb alkohol inimesega ja mida teeb kanep , siis hallooo , ilmselge on ju , et alkohol on kahjulikum kui kanep. Ei ütle , et kanep nüüd kasulik vms on aga pole ju ka nii ohtilk kui alko. Ma usun , et poleks paha kui tänavatel liiguks lõbusad inimesed mitte purjus ja vägivaldsed kodanikud :) .
Vasta!
Ants: Legalize !
Ammu juba oleks pidanud legaliseerima !
Vasta!
Henri: kaneeeep
kanep on hea asi, ravimina saab seda kasutada ja mōnu kasutamiseks ka :) mina olen poolt
Vasta!
Siim: Avameelsed
Enne kui inimesed maha teevad selliseid otsuseid, siis tutvuge reaalselt teemaga. Kanepil on rohkem ravi omadusi kui sellel keemial mis teile perearsti poolt välja kirjutatakse. Tutvuge kanepiga ja ma arvan, et teie hetke seisukoht muutuks täielikult.
Vasta!
Kert: Hea
Poolt
Vasta!
Kaspar: Anonüümne
Igal täisealisel kodanikul peaks olema õigus ise vastutada oma tervise eest.
Vasta!
Kristjan:
vastu kuna kanep on narkootikum sellest on võimalik sama moodi jääda sõltuvuse enamus narkomaane ongi ju sellest alustanud ja lõpetanud süstimisega
Vasta!
Mart:
Samahästi võiks selle peale öelda, et iga narkomaan on alustanud hapnikku sissehingamisest meie õhust :D Süstivate narkomaanide tekkepõhjus ei ole kohe kindlasti kanep!
Dreisy: M.E
lihtsalt poolt
Vasta!
Margus:
Poolt !
Vasta!
Illimar: Illimar
Olen poolt, kuna see ei tee kellegile halba.
Vasta!
Mihkel:
Poolt - tööstusliku kanepi tootmine edendaks meie majandust märkimisväärselt, looks tohutult palju uusi töökohti. + naistele väga kasulik ravim ning vähihaigetele samuti.
Vasta!
Sultan: olen
poolt
Vasta!
Kevin: Noor
Kanep aitab kaasa õppimisel, ning aitab lõõgastuda peale tööd, toidud maitsmavamad ja siis ma söön ka rohkem asju mida ma tavaliselt ei söö
Vasta!
Ahti: jj
olen poolt
Vasta!
Viljar: poolt
poolt
Vasta!
Ahti: re
er
Vasta!
Kennet: Poolt
Poolt
Vasta!
Kevin: kevin
poolt!
Vasta!
Kevin: diana
alati kasulik
Vasta!
Johannes: Weed
Kallid inimesed, kas tõesti on kedagi kanepi üledoos tapnud? Või et kõik kanepi tegijad on kohe igasugu muudele narkootikumidele hästi vastuvõtlikud. See kes tarbida oma ainet , see ka selle hangib ja ära teebki! Kanep ei pea olema mõnuaine. On ka teisi sorte mida kasutatakse raviks kuid peaaegu et ei laksagi ning on ka "hemp"i mida kasvatatakse kütte, kanga ja muude otstarvete jaoks. Miks on alkohol nii kätte saadav kõigile? "Noortest sõltub tulevik!" - miks on alkohol neile nii kätte saadav ning terve ühiskond muutub depressiooni rohkeks samas kui neil võiks olla kanepi pabeross hamba vahel , nägu õiteks peas , kõigil rõõmsad tujud ja huvitavad mõtted. Igatahes, õnnetusi juhtub kõigil, alati ei pea lugema just pilves olekut surma põhjustajaks. See petitsioon on väga tähtis ja samas ka väga hea. Ei lööks risti ette ka avalikul hääletamisel :) Peace greenbuddy's!
Vasta!
Johannes: Weed
Ahjaa.. Ning inimesed kes räägivad sõltuvusest siis hoidke mokk madalal, igaüks võib ükskõik millest saada sõltuvuse. Kasvõi saia söömisest võid olla sõltuv. Inimesed kes joovad nädalas mõne õlle näiteks ei ole kohe joodikud või alkohoolikud ju.
Vasta!
Tøømas: Kanep
kanep on hea
Vasta!
Tøømas: BooB
nii hea on kanep
Vasta!
Tøømas: 420 kanep
ma armastan kanepit
Vasta!
Tøømas: BooB Boob boob
kanep 420
Vasta!
Johannes: legalise
How many people have died? Begous of marijuana? 0. just do it!
Vasta!
Martin: Poolt
Poolt
Vasta!
Mart:
Poolt.
Vasta!
Taimar:
Poolt ,sest http://m.vabameedia.ee/vm/227/ see räägib enda eest
Vasta!
Johannes: Weed
Väga hea lehekülg!
Kairi: Poolt
Alkoholi kuritarvitamine on ohtlikum.
Vasta!
Ganj: tere
Kanep on taim mis on inimesi aidanud aastasadu, pärast ravimikorporatsioonide võitlust imeravimi vastu on asi keelusatatud. kuidas on võimalik et keegi keelustab vabalt kasvavat taime ?
Vasta!
Henri: :D
ikka poolt pole ju mürk
mõnes riigis isegi ravim :D
Vasta!
Tarvi: Ikka poolt
Mongoloidne mõtteviis võiks juba välja surra. Jõuame uude sajandisse. Sest sõda narkootikumidega on ammu kaotatud ja narkootikumid võitsid! Võiks leppida sellega, mitte kibestunult oma maailmapilti teistele peale suruda.
Vasta!
Patrik: miks mitte
poolt
Vasta!
aaron: Kanep
kanep on hea nii meditsiiniliselt kui ka vaimselt.
Vasta!
Reelika:
Ma ei ole isiklikult mitte kunagi kanepit teinud ja ei soovi kka. Kuid olen arvamusel, et kanep on ohutum, kui sigarid ja alkohol.
Vasta!
viljar: viljar
Olen poolt, see on ravimtaim
Vasta!
Murat: ta on kasulik
[hes m]ttes rikub tervist teises jällegi ravib
Vasta!
Johannes: Weed
Inimestele lugemiseks erinevaid linke:
http://www.telegram.ee/eesti/eestis-algatati-petitsioon-kanepi-seadustamiseks

http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/kanepi-ajalugu-iidsest-ravimtaimest-keelatud-narkootikumini

http://www.telegram.ee/maailm/iirimaa-kaalub-kanepi-seadustamist
Iirimaa teemal on hea eelnõud punktide süsteem millest võikski reaalselt tegelikult lähtuda :)
Vasta!
Martin: Poolt
Kes tahab, see teeb
Vasta!
Oliver: Poolt
Alkohol on poolehullem narkootikum
Vasta!
Anton: Legalise
Everybody must get stoned
Vasta!
tony:
Vasta!
Jaanus: Poolt
Tegemist on, tegelikkuses, väga kasuliku taimega, mis võib aidata lugematul hulgal inimesi ning seda nii mõnelgi viisil.

Viisid oleks: meditsiiniliselt, tööstuslikult, materiaalselt, spirituaalselt ja kuidas iganes veel, kuidas inimene seda kasutada oskab. Mõistagi on Eestis ka korralik kontingent veidi... rumalamaid inimesi, kes näevad seda ainult kui mõnuainet, kuid küll neilgi esialgne isu ära kaob, mõne aja pärast.

Tulevikule mõeldes, on hetke seis igatahes mõttetu. Raha liigub valedesse kättesse, toimub ilmatu suur varimajandus ja puudub kvaliteedikontroll. Kõik see kaoks, kui riik ometi asja enda kätte võtaks, piltlikult rääkides.

Kirjutaksin rohkemgi, kuid hetkel kiire. Igatahes, olen poolt, sest näen, et positiivsed küljed kaaluvad negatiivsed üles. Olen negatiivsetest samuti teadlik, kuid need inimesed, kellele see negatiivselt mõjub, peaksidki teadlikult sellest eemal hoidma.

Samuti, ma ei näe hetkel vahet, kas see 'legaliseerimine' on täismahus või mitte. Vähemalt meditsiiniline legaliseerimine on igal juhul vägagi põhjendatud, minu meelest.

Kui kellelgi on huvi, soovitan Aune Altmetsa bakalaureusetööd "Harilik kanep kui ravimtaim". Googlist leiab suht hästi. Jõudu!
Vasta!
Brenden: Teemo
On ravinud uskumatuid haiguseid, mida teised ravimid ei ole suutnud. Tuleks legaliseerida !
Vasta!
Ethel: poolt
100% poolt
Vasta!
Cristian: cristian
poolt
Vasta!
Aivar: Reaalseid uurimusi tahaks

Tahaks teada mis kanepi legaliseerimise mõjud Eesti kontekstis oleksid. Venemaa turu lähedus, võimalused turismi arendamiseks, maksutulu ja sotsiaalkulud...
Kui legaliseerimine kunagi juhtub siis loodan et nii pooldajad kui ka vastased taanduvad veidi oma äärmuslikest seisukohtadest ja panustavad mõtetesse kuidas legaliseerimine hästi korraldada.
Kuni dialoogi osapooled karjuvad absoluutseid seisukohti on reaalne arutelu võimatu. Pooldan hetkel legaliseerimist aga mitte neid tüüpe, kes capsidega karjuvad kui kasulik, hea või ravivate toimetega kanep on. Mis kõige hullem, sellel on soovitule täpselt vastupidine efekt inimestele, kes pole otsustanud.
Lõppude lõpuks on need, kes tahavad teha, poolt; ja need kes arvavad et see on kurja juur, vastu. Vaatamata teadlaste uuringutele.
Samas on raske leida teadlast, kes oleks kahevahel alkoholi tarbimise positiivsuses või negatiivsuses. Ilmekas, et pärast siin kanepi kirumist avab nii mõnigi õlle ja istub teleka ette oma suure kõhuga.
Tervislik. Tervislik ja oi-oi kui silmakirjalik.
Vasta!
Ramo: kommooon
legaliseerida ja KOHE! tänavakaubandusele lõpp, kvaliteet selge, maksud riigile, töökohad inimestele, raha jääb oma riiki! lisaks kallid inimesed, lugege natukene RSO kohta, googeldage vms, imeline kui paljusid inimesi see on aidanud, kui raskete rakumutatsioonidega haigustega lootusetuid inimesi see on aidanud, kui palju imikuid on vähist terveks saanud!?!
Millest me siin üldse räägime... illegaalne võrdub naeruväärne... seda müüakse, kasvatatakse ja see ei lõpe. Ma usun, et kes on seda proovinud ja võrdleb alkoholiga võib oma sõna anda. Eelnenud võrdlus on ilmselgelt kanepi kasuks.
Kes soovib seda, see ka saab ja see ka teeb.
käigem ajaga kaasas, ülemaailma aina rohkem petitsioone on kanepi legaliseerimiseks ja aina rohkemates riikides see legaliseeritakse/dekriminaliseeritakse.
SEE ON PROGRESS, pole mõtet kaikaid kodaratesse loopida, avalikkus aina vähem taunib seda, aina rohkem inimesi on endale kindlaks jäänud, et legaliseerimist propageerida.
Nii on loodus ette näinud ja miks mitte nautida sellesamuse looduse hüvesid?!
Näen ainult positiivsust siin, õlu asemel valin igakell ühe kanepipläru ja vähiraviks sooviksin igatahes kanepit enne keemia- ja kiiritusravi!
Vasta!
Jakob:
Pigem olen poolt kui vastu,sest igaljuhul kanep pole niikahjulik kui tavaline suits.
Vasta!
Jüri: Õige
vastuolijad mingu vaadaku dokumentaali !
Vasta!
Siim: Arusaamatu
Ei saa aru, kuidas inimesed saavad kõige tõhusama ravimtaime vastu hääletada? Kahe käega poolt!
Vasta!
kerda: Poolt ikka poolt!
Kanep on kahjutu, võtke kokku ennast ja andke inimesele vabadust suitsetada!
Vasta!
Martis: Poolt
Olen poolt, sest seda kasutatakse kui ravimina.
Vasta!
Kristjan: kanep
jah see on ravim ja parandab inimest :D
Vasta!
Anu:
Ei näe mingit põhjust, miks see on keelatud, kui alkohol ja tubakas on legaliseeritud. Tõesti ei näe põhjust. Kanep põhjustab haruharva surma ja muudab inimesed rahulolevaks, mitte agressiivseks.
Vasta!
Kaspar: Poolt
Kõik kes on asja uurinud teavad selle kasulikkusest, pealegi mida muud teha kui peale, kui riik on nii depressiivne.
Vasta!
Werner: Kanep
Mitte ükski inimene pole kunagi kanepi üledoosi tõttu surnud ja see on fakt. Ühe sagedasti tsiteeritud uurimuse kohaselt peaks kanepisuitsetaja tarbima 20–40 tuhande kordse THC doosi, et surma saada. See on TAIM, mida saab suitsetada, mis ei sisalda mitte ühtegi tapvat ega sõltuvust tekitavat ainet. See on RAVIM, see aitab vähiga võidelda. No kurat, isegi apteegis müüdavad käsimüügiravimid on kahjulikumad kui kanep. POOLT!
Vasta!
Tanel: Kanepi legaliseerimine
Kanep pole selline narkootikum mis tapaks. Siiani teadaolevalt pole kanep mitte kedagi tapnud ja ei näe selle vastu midagi halba. Kus juures see peab kindlasti olema alaealistele keelatud nagu suits.
Vasta!
Jaano:
Armand on mingi troll, selle isiku juttu ei viitsi isegi kommenteerida. Aga isiklikest kogemustest rääkides, pigem tõmban vahel mahvi rohelist, kui hävitan ajurakke alkoga. Nagu suur osa eestlastest teeb iga nädalavahetus. Tean kahte inimest, kellel migreeni- ja epilepsiahoogude vastu aitab edukalt ainult kanep.
http://www.collective-evolution.com/2013/08/23/20-medical-studies-that-prove-cannabis-can-cure-cancer/
Vasta!
Anzelika: (Y)
(Y)
Vasta!
Martti: marko
see on looduslik ja väga kasulik
Vasta!
Rem: Sest
Kes saaks olla üldse sellise asja vastu???
Kurat, praegu selline raharöövel, et paha hakkab :(
Vasta!
Johanna:
Poolt
Vasta!
Martti: mirko
hea ja normaalne ,
Vasta!
Anzelika: Give it a shot
A miks mitte?
Vasta!
Oskar: POOLT!
Minu arvates pole se küll kõigile kuid kui seda õigesti ära kasutada siis on ikka tulemused positiivsed.
"suitsetamisel kasutame ainult 4% tema raviomadustest"
Kanepit ei tohi kuritarvitada!
Vasta!
Jimmy: Nalja Nabani :D
Tore asi :)
Vasta!
Sõdur: ikka
muidugi teeme ära.
Vasta!
Sõdur: k
ikka
Vasta!
Diego: Jumalik Taim
Kanepi mingist 6list s6itis maailma esimene auto, seemned sisaldavad rohkelt proteiini, sobib paberiks ja ehitusmaterjaliks, 6li v2hi vastu ja loomulikult leevendab stressi jne...loomulikult on ka neg omadusi aga no olgem ausad palju v2hem kui kulla kallil alkoholil !!!
Vasta!
Sõdur: pooldan
poolt!!!!
Vasta!
Heikki: Heikki
Arvan et see peaks olema iga inimese enda otsustada kas ta soovib kanepit tarvitada või mitte. Kanepi toime kohta on antud välja väga vastakat infot aga millegipärast teadusartiklid tõestavad aina enam selle taime tervendavaid omadusi, seega järeldan et põhjus on sotsiaalne. Apteekides on müügil opiaatide ja amfetamiinipõhised ravimid ja igasugust muud soga siis miks tehakse kanepist erand.
Vasta!
Sõdur: s
poolt
Vasta!
a.k.:
ilmselgelt poolt
Vasta!
Laur: Martin
It shouldn't be illegal in the first place.
Vasta!
Merlin: poolt
poolt
Vasta!
Merlin: Poolt!
Pooolt!
Vasta!
Merlin: poolt
pooolt
Vasta!
Marta: Marta
Poolt, seepärast, et kõik uuringud on tõestanud, et kanep on vähem tervist kahjustav, kui üldse mingisugused alkohoolsed joogid.
Vasta!
Toomas: ennem poolt kui vastu
kui keelustada siis juba koos alkohooli ja tubakaga , sest nende kahjustused on teatavalt suurema ulatusega kui kanepil!
Vasta!
Arlis: Jah
Vägahea
Vasta!
Kenert: Arvamus
Inimesed vaidlevad selle üle, et kas see on tervisele kasulik või mitte. Ma arvan, et mind see ei huvita üldse kas on kasulik või mitte. Ma elan pigem paar kümmend aastat lühemat elu ja õnnelikult, kui pikka ja igavat/kurba elu kümmekond aastat rohkem.
Ma ei näe kanepi tõmbamises mingit probleemi, kui ma olen suurem osa ajast kahe jalaga maapeal, siis miks mitte vahel lasta neil jalgadel ka puhata.

Ma arvan, et praegu on see kanep isegi magusam, kui peale legaliseerimist. Nagu ikka keelatud vili on magus. Pealegi peale legaliseerimist, ega seda ei saa tõmmata bussis, koolimajas, kohvikus, baaris. Kui just pole kanepibaarid ja kohvikud, seega mida me võidame? Kes oskab, seda seadus ei takista kanepit tõmbamast enne pidu, väljaminekut, üritust jne. Muidugi pole ma selle tarvitaja ka nii agar, et ma seda suudaks mõista. Lihtsalt minu arvamus.

Rohkem pakub mulle huvi kuidas see petitsioon töötab- Me kogume umbes 3000-4000 allkirja mis edasi?...
Tahate legaliseerida, pürgige riigikokku ja kui olete sinna jõudnud ja on piisavalt pooldajaid seal, et see legaliseerida, siis palun väga, aga hetkel see küll sedasi läbi ei lähe.

Vasta!
Marek: Mõttetu
Väga lambine on legaliseerida sellist asja, see on lihtsalt mõttetu. Kui see legaalne oleks, hakkaks inimesed seda nii palju tarvitama ja ma olen näinud inimesi kes seda väga palju teevad... See muudab sind täiesti lolliks.
Vasta!
Kristo: Mõttetu
Sa ise oled mõttetu.
Siim: Poolt.
Poolt, sest leian, et see on aja küsimus, millal see juhtub. Mida varem, seda parem.
Vasta!
Anita: Poolt
Rohkem head tuju, loovust ja söögiisu, seda tervist kahjustamata :p
Vasta!
Kristo: Bob Marley
mitte ükski inimene pole kunagi kanepi üledoosi tõttu surnud. Ühe sagedasti tsiteeritud uurimuse kohaselt peaks kanepisuitsetaja tarbima 20–40 tuhande kordse THC doosi, et surma saada.
Vasta!
Alexey: Hea!
olen poolt!
Vasta!
Annika: janis
poolt kuna see on hea mitt nagu räägitakse
Vasta!
Moona-Anna: Poolt
Kanep on ilma põhjuseta maailmas ära keelustatud.
Vasta!
Vares: Poolt :)
Inimese oma valik.
Vasta!
Annika: reits
see ei ole tervisele halb see on ravim
Vasta!
Oliver: SIku
Poolt
Vasta!
Karl-Randel: ...
...
Vasta!
Brain: Jah
We all need that one thing.
Vasta!
Pauliine: Poolt
Rahustav ja lõõgastav, suurepärane tervisehädade korral.
Vasta!
Denis: Dinka
Ärage uskuge kõike mida jutustatakse. kui see läheb läbi siis on see iga inimese vaba valik kas ta teeb seda või mitte. Kurat see aitab isegi ju vähi vastu ! Nii et kindlasti poolt!
Vasta!
Pauliine: Poolt
Ei leia ühtki halba asja selle juures.
Vasta!
Aron: Kui mujal on legaalne, miks mitte ka siin?
Kellele ei meeldi ärgu tarvitagu, easy as that :)
Vasta!
Raido: Tähelepanek!
On tõsiasi,et ükskõik kuhu eesti väike kohta minna,alati on kel "tuttav" kust on võimalik kanepit osta.Teadagi juhivad sellised gruppe kuritegeliku taustaga inimesed ja riik ei näe seal ju oma osa . Legaliseerimine leevendaks seda ja riik saaks oma maksud ning mis kõige tähtsam rahvas saaks oma tervise tagasi.Arvan,et pole arsti kes ütleks,et kanep pole vähiravim!Kahe käega poolt!
Vasta!
Kaspar: Kassu
Kanep ei ole mürk
Vasta!
Annika: Loodus legaalseks ja nii on normaalne !
mina ma arvan et see on normalna , marilize legajuana
Vasta!
Ivo: Ivo
Poolt, täiesti looduslik
Vasta!
Martin: KANEEP
Poolt, 100% ohutum kui alkohol ja muu mürk :)
Vasta!
Karli: Hydra
Kanep on minu kopsudele hea kuna mul olid kopsu operatsioonid ja saadi teada et mul kopsu vähk ja kanepi suitsetamine vähendab selle edasi liikumist.
Nii, et tehke omad järeldused ma alles noor 20.a poiss
Vasta!
Tooomas: jah
Tuleb lõpp teha poliitikute jurale, kanep ei ole kahjulik!
Vasta!
Siljar: Ikka poolt
Selle efektiivsus on vähi vastu juba ära tõestatud
Vasta!
Iiris: Poolt
Pole eluohtlik, isegi päästab neid.
Vasta!
Mairo: poolt.
Proovime ära!
Vasta!
Steven: peace & unity!!!!
Mida siin enam mõelda rahvas, ma suudaks ennem tuhat positiivset asja kanepi kohta leida, kui mõni ajupestud maunik üheainsa negatiivse leiaks..Kanep on tõhusam kui "apteegiravim" mistahes tervisehäda korral. Seda, miks see täpselt illegaalne on, seda ma parema meelega lahti seletama ei hakkaks, sest mõne venna põe lihtsalt lõhkeks(lühidalt õeldas ravimi suurfirmade pankrotti minek ja üldine ravimitesüsteemi kokku kukkumine). Kanepi kasulikke omadusi on niipalju, et seda ei jõuaks ükski inimene ära kirjutada. Lühidelt õeldes on kanep kasulik nii kehale kui vaimule.
Vasta!
Kaarel: Kanep kui ravimtaim ja eesti kultuuri tõstja.
Kanep peaks olema legaliseeritud kuna sellega saab ravida inimesi, ent kui kanep legaliseeritakse siis Eestisse sisseränne hakkab kasvama ja eesti niidab tulu selle pealt. Tappev see ei ole ja see süütu looduslik taim ei tee määratul kogusel kahju.
Vasta!
Madis:
THC-d on kasutatud vähi ja AIDSihaigete ravis nii söögiisu suurendajana kui iiveldus- ja oksendamisvastase vahendina. On olnud kõhklusi seoses just pikaajalise THC-kasutamisega AIDSihaigete söögiisu parandamiseks. Kuidas selline ravi mõjub juba kahjustatud immuunsüsteemile? Alabama ülikooli epidemioloogiaprofessori dr. Richard A. Kaslow’i juhtimisel viidi läbi AIDSi arengut selgitav uurimus. Kokku oli vaatluse all 4954 meest. Töö tulemusel selgus, et kanepi või teiste psühhoaktiivsete ainete tarvitamine ei võimenda HIV-positiivsete meeste AIDSi haigestumise riski. Ilmnes veel, et ka madalama T-lümfotsüütide tasemega seropositiivsete patsientide puhul ei ilmnenud uimastitarvitamisest tingitud olulist AIDSi haigestumise kasvu (Grotenhermen). Harvardi meditsiinikooli epidemioloogiateaduskonnas läbi viidud kuus aastat väldanud HIV patsientide uuring ei tuvastanud kanepitarvitajatel suuremat AIDSi haigestumise riski võrreldes mittetarvitajatega.
Vasta!
Allan: Bob
Väga lühidalt siis !Tegu on ravim taimega :)
Vasta!
Allan: Bobb
Ravim taim !Mida kõige selle imelise taimega saab teha
Vasta!
Siim: Siim
no kui seda asja nüüd kriitilisepilguga vaadata, siis asjalood on nii et tegelikult ma olen nõus :D
Vasta!
Kaarel: ;)
Olen poolt ja tuleb kasuks eestile
Vasta!
Lauri: Poolt
sigareti suits on mürgisem ja legaalne
Vasta!
Lesya:
kanep on turvaline
Vasta!
Agris: Poolt ikka
Väljuge igapäeva rutiinsest reaalsusest.
Vasta!
Mario:
Poolt, kuna see on tunduvalt kahjutum kui alkohol ning kanepit kasutati enne tema keelustamist ka meditsiinis....
Vasta!
Alex: Axel
Muidugi tuleks see legaliseerida, see ju terviselegi kasulik ja nii kuda juba kuulda on ravib ka vähki!
Nii ,et tuleks hakkata hääli koguma ,tänu sellele saaks vähi vastast rohtu ka eestis kasutada!
Vasta!
Henry:
Poolt , kuna see tooks eesti palju turiste hetke seisuga.
Vasta!
Jaan: Vastik on lugeda kohe
Vastik, väga vastik on lugeda seda, mis siin toimub ja vastikus tekib nii nende vastu, kes on poolt ja nende vastu, kes on vastu kanepi legaliseerimisele.

Esiteks: mitmed inimesed, kes on legaliseerimise poolt.
Ma loen väga palju siit, kuidas mingid vastikud rumalad pilvikud on rämedalt pöördes, et kui kanep legaliseeritakse, siis saab end täiega pilve tõmmata ja poolearulised idioodid edasi olla..

Teiseks: enamik, kes on vastu ilma objektiivse põhjuseta.
Enamik neist, kes on hääletanud vastu ei tea kanepist, ega selle toimest/mõjust mitte midagi. Kallid inimesed, palun tehke oma uurimistööd, küll te mõistate, et kanep on üks parimaid asju siin maailmas, mis parandab sadu haiguseid ja muid probleeme.

---

Inimesed.. nii need, kes on vastu ja need, kes on poolt.. palun uurige.. mis asi see kanep tegelikult on. Palun ärge olge rumalad ja arvake, et kanep ajab pilve ainult ja ongi tore. Ma ise ei suitseta, aga ma tean enamikust siin rohkem, kui hea kanep ja tema toimeained tegelikult on. Materjali on nii palju internetis, kus on faktid tõestatud reaalsete testidega jpm. Wikipedia on saast, seda ei saa uskuda!! Arendage ennast ja õppige. Ainult teie saate maailma muuta!
Vasta!
Mart: Ärge ajage jama!
Kõik kommenteerinud vastuhääled, mida siit praegu välja lugeda viitsisin on ju täiesti põhjendamatud ning sisaldavad faktivabu seisukohti ning levitavad väga valet informatsiooni inimeste eksitamiseks :O Mis puutub võrdlusesse alkoholi & tubaka ja muude taoliste mürgiste mõnuainete kohta, siis kanepil on tihtipeale vastupidised omadused - kui suitsetada seda puhtalt, ilma tubakata või siis sellest koogikesi sisse süüa, ta võtab meilt ära alkoholist tingitud pohmelli minutitega & ta hävitab kopsudest vanad rakud, millest võivad areneda vähid. Ning lisaks veel ravib meid tõsistest haigustest & tõstab üleüldist immuunsust ja mis kõige tähtsam - meie teadvust. Inimesed on pilves peaga pigem sõbralikumad, rahulikud ja kiirgavad positiivsusest. Harimatutele: http://www.telegram.ee/eesti/eestis-algatati-petitsioon-kanepi-seadustamiseks#.Unp6leLm6Uk
Vasta!
jouzaf: !!
Looduslik taim
Vasta!
Erkko: IGATAHES :D
Väga hea :D
Vasta!
Kristoffer: Blaze
Ofc et poolt suitsetan ise ka enamusajast üli mõnus stuff ! kindlalt legariseerida !
Vasta!
magnus: ravim
Ravim
Vasta!
Smocker: Hea Teema
Hea alternatiiv alkohoolist
Vasta!
Sander: gurmee
loodust ei saa keelata
Vasta!
karl: karla
Kindlalt legaalseks ! Miks peaks loodus olema illegaalne ?!
Vasta!
Miret: Vastu!
Kahju on, et paljud ei tea, kui kahjulik reaalselt kanep on.
Palju on räägitud viimasel ajal kanepi mõjust skisofreenia kujunemisele - ainult üks suits ja elu muutub; või et statistika näitab, et reaalselt see on stardipunkt narkomaaniks saamisele; või et siiani on naiivseid, kes arvavad, et see ei tee midagi..
Tundub, et räägitud, infot jagatud ei ole piisavalt, kui sellised petitsioonid luuakse.
Vasta!
Johhaidi: Johhaidi
Poolt, puhas loodus :)
Vasta!
Sander: Dvj
Ega ta nii palju kahju ei saaks teha, pluss tooks Eesti riigile kasu kui maksud peale panna
Vasta!
Carina: Poolt!
Kanep pole veel mitte üht inimest tapnud, erinevalt alkoholist. Alkohol muudab ka kõige tasasema inimese vaenulikuks ja võimalikuks ohuks inimestele tarvitaja ümber. Kanep maandab pingeid, rahustab närve ja vastupidiselt alkoholile muudab rahulikuks. Kanep on loodus. KUI LOODUS ON MEIE JAOKS KEELATUD, SIIS POLE MISKI VABA.
Vasta!
Oliver: õige kah!
100 aastat tagasi mingi inimene suutis mahamüüa idee, et see on narkootikum. Miks meie teda kuulama peame ja arvama, et ta on õigus?
Vasta!
Mart: õige kah!
Täpselt!
Tanel: T: siku
Poolt !
Vasta!
Prl:
Pole nagu mõttet vastu olla , ohutum kui alkohol .
Vasta!
Prl: poolt ikka ju
Ohutu asi , ja pole kahjulik nagu alkohol või muud meelemürgid .
Vasta!
Raido: Poolt
Loodust tuleb hoida, see on ju imerohi !
Vasta!
Kristiina: Kiku
Poolt , sest see on ka ravim
Vasta!
Mario: Täiesti Nõus !!!
Olen poolt , sest see pole mürk ja see on isegi tervislikum kui suits .. niiet kui seda näiteks hakkatakse kuskil kohvi poes müüma nagu on amsterdamis siis Politseid ei pea enam kanepi pärast muretsema sest see on legaalne :)
Vasta!
Mart: M
Minult see 'POOLT' hääl ei tule kindlasti nii kergelt kui siin paljutel.
Olen suitsetanud mõned aastad tagasi väga rohkelt ja igapäevaselt.

Alustaks kohe sellest, et KOHE KINDLASTI EI OLE OHUTU SEE PURU.
Kõik samas oleneb inimese vaimsest tugevusest.. Ütleme nii mul on mingi 40 kõvemat wiidisõpra, nendest 10 on olnud hädas erinevate haigustega, skriso, psühooos, depressioon, paanikahood ja ühel tekkisid isegi südamerütmi häired.. ütleme nii, et pooled neist ei tee kanepit enam absoluutselt, veerand väga harva, ja ülejäänud on üle saanud ja suitsetavad edasi.
Selles suhtes, et ise ka ei uskunud nende mõla kunagi, kuni endal hakkasid tekkima osad sümptomid. Alles siis sain aru. Nii et olge ettevaatlikud.. Kui sõbrad enda probleemidega arste külastasid, siis tuli välja ka see, et arstid on kõigest teadlikud, neid on Eestis ülipalju kes sellise probleemiga vaimuhaiglasse põõrduvad
Poolt hääle sai minult see aksioon minult kuna tean, et kui mõistlikult suitsetada vahel, siis on see suht harmless, aga nagu igaasjaga, siis liialdamine on alati halb.
Vasta!
Jürgen: J J
Eesti viie jõukama riigi sekka!
Vasta!
Siim: lesta
People with schizophrenia are likely to have additional (comorbid) conditions, including major depression and anxiety disorders; the lifetime occurrence of substance use disorder is almost 50%. Social problems, such as long-term unemployment, poverty, and homelessness are common.

yhesõnaga võib ysna julgelt väita, et kanep ei põhjusta skisoidsust, pigem skisodsus põhjustab kanepi tarvitamise.

MIDAGI, mida psühhiaatrd mainida selle väite puhul ei taha.
Vasta!
Jaanus: Kahe käega!!
POOLT!
Vasta!
Johann: Juhhei!
Poolt kuna see on tervisele kasulik ja aitab lõõgastuda
Vasta!
Erik: Mida sa ajad ?
Miret: Kahju on, et paljud ei tea, kui kahjulik reaalselt kanep on.
Palju on räägitud viimasel ajal kanepi mõjust skisofreenia kujunemisele - ainult üks suits ja elu muutub; või et statistika näitab, et reaalselt see on stardipunkt narkomaaniks saamisele; või et siiani on naiivseid, kes arvavad, et see ei tee midagi..
Tundub, et räägitud, infot jagatud ei ole piisavalt, kui sellised petitsioonid luuakse.

Vastus: See on kõige jaburam jutt mida ma olen üldse kuulnud, ma olen tarbind ligikaudu 3-4a, mul on olemas Töö millega ma saan väga hästi hakkama ma pole mitte kunagi muud tarbind väljaarvatud kanep ja paljud räägivad et sellest algab asi pihta, ei see ei alga see täiesti oleneb inimese iseloomust ka tegelt. Pigem tarbida mõistlikus koguses kanepit kui alkoholi kuna inimesed ei oska käituda täis peaga!

Kõike ilusat kaasmaalastele ;)
Vasta!
Robert:
Kindlasti võib paljudele olla sõltuvust tekitav, kuid tark kodanik oskab ravimi otstarveid hinnata
Vasta!
Heiko: Vaadake seda filmi mis pilguga tahes, huvitav on ta ikkagi, eks igaüks teeb järeldused ise.
http://www.youtube.com/watch?v=GhTYI3DeNgA
Vasta!
Robert:
Tark kodanik oskab ravimi omadusi hinnata
Vasta!
Rait: Poolt
Miks peaks valitsus illegaliseerima taime? Eks ikka selleks, et suured ravimiorganisatsioonid saaks oma keemia pealt rohkem kasumit teenida kuna kanep asendab tuhandeid retseptiravimeid ja seda on väga lihtne ja odav toota kuid ravimitööstustel raske kontrollida. Kanepit on kasutatud sadu aastaid ravimtaimena ja selle positiivseid mõjusid on teaduslikult uuritud üle maailma.

Need inimesed kes räägivad, et kanep on kahjulik, teeb rumalaks, kahjustab närvisüsteemi ja sada häda veel siis võtke teadmiseks, et ka veest on võimalik ennast surnuks juua ja suhkur mida te igapäev tohutustes kogustes tarbite tapab maailmas rohkem inimesi kui alkohol ja tubakas kokku. See, et inimene ei oska mõistuse piires tarbida on tema enda probleem milles omakorda on süüdi kasvatus. Kanepi positiivsed omadused ületavad negatiivseid kümneid kordi seega olen kümne sõrmega POOLT. Loodus võidab alati!
Vasta!
Markus: agree
see on varsti nii kui nii sama kättesaadavam kui kõik teised tubakatooted. Küsimus on lihtsalt selles kas legaliseeritakse see praegu või 1-2 aastat hiljem.
Vasta!
Peedu: Poolt!
Igati poolt!
Vasta!
Silvert: Õigus
Igal inimesel peaks olema õigus teha mida tahab nii kaua kuni ei tee liiga teisele inimesele või teise inimese varale, see mida inimene endaga teeb on tema enda otsus. Kes on valitsus, et võib piirata inimese õigusi, lihtkodanik on sama palju inimene kui poliitik.
Vasta!
Allan: Tehke ära siis
Poolt kuna ei soovi suitsetada ja juua, sooviks mitte hirmu all kanepit teha. And some of the bullshit you vastuhääletajad räägite on nii nonsense et naerma ajab. Poolt all day, everyday.
Vasta!
Merilin:
Poolt
Vasta!
Ailar: Poolt
Hea idee!
Vasta!
Kristo: blabla
Mina olen poolt kuna ei arva et alkohol parem oleks
Vasta!
Aare: Maailmakodanik
Answers - Expert on the Spot: Medical Marijuana - http://www.youtube.com/watch?v=-N_S1EYhMCs
Vasta!
Dmitri: Miks mitte
Seda tarvitati, tarvetakse ja midagi teha ei saa. Negatiivsed effektid on madalamad, kui alkoholil.
Vasta!
Toomas: Poolt, aga ise ei vaja seda !!
Poolt, aga ise ei vaja seda !!
Vasta!
Toomas: Poolt
Poolt , ise ei vaja seda !!!
Vasta!
Reelika:
:)
Vasta!
Tarmo: weed
muidugi poolt
Vasta!
Sten: Ikka
Poolt!
Vasta!
Rego: Kindlasti poolt
Meie politsei kulutab liiga palju aega ja resurssi tegeledes väikeste diileritega ja kanepisuitsetajatega. Seda raha ja aega saaks kasutada võitlemiseks palju ohtlikema ainetega. Lisaks kanepi reguleerimine ja selle maksustamine tooks iga aastaselt meie riigikassasse suuri summasid mida USA eeskujul saaks kasutada koolide/lasteaedade renoveerimiseks ja teede ehituseks (oleks aeg teed Eestis korda teha). Kindlasti paljud inimesed kasutaks kanepit alternatvselt alkoholile, mis vähendaks Eestis alkooli tarbimist. Me kõik teame, et oleme maailmas esimesel kohal alkoholi tarbimises ja minul on ausalt õeldes olla häbi maaila suurima joodikuteriigi kodanik! Pole piisavalt aega ega tähemärke, et kõike boonuseid üles loetleda, mis kanepi legaliseerimine kaasa tooks!
Vasta!
Kadri: Poolt
Miks mitte?
Vasta!
Johannes: juhan
poolt
Vasta!
Siim: Poolt!
Kõik asjad, mida tarvitatakse üle on inimesele ohtlikud! Sama hästi peaks olema tubakas ja alkohol keelustatud. Ka need on ju inimesele ohtlikud. Ja miljonid inimese surevad neid tooteid kasutades iga päev. Toit on inimestele sama moodi kahjulik. USAs inimesed surevad sest nad söövad liiga palju. Seda muidugi mitte ainult USAs. Keelustaks kõik ained, mis on inimsele kahjulikud. Aga siis oleks elu ju võimatu. Kõike tuleb lihtsalt tarvitada mõõdukalt ja kõik on hästi. Kes ei oska seda teha se lõpetab ilmselgelt teises ilmas. Kanep on meditsiiniliselt kasulik. Huvitav kui kasulik on omale päevas kaks pakki punast Marlborot sisse imeda. Vist mitte väga?
Vasta!
Elinor: Legaliseerime
Kindlasti poolt !
Vasta!
Tanel: Legaalne
Poolt. Kui see on legaalne paljudes teistes riikides kuidas saab see keelatud olla ? Kasutatakse seda ju meditsiinilistel põhjustel paljudel juhtudel. Kuidas saab ravim olla keelatud ?
Vasta!
Tanel: jah
poolt
Vasta!
Tarmo: hello
loomulikult kahjulik, halb, sõltuvusse jääv asi, aga hea, ajab munchi peale naerma ja l6busalt ennast tundma
Vasta!
Eelika: Miks mitte
Poolt!
Vasta!
Daniel:
Poolt kuna see ei tapa ja ei tekita sõltuvust nagu suits ja alkohol !!!
LIsaks sellele oled palju tervem inimene kui seda tarbid alkoholi ja suitsu ja kõige muu meelemürgi asemel !!!
Pea hakkab paremini tööle !!!
Vasta!
Silver: silver
miks mitte legaliseerida,see pole tervisele kahjulik,ainult nii plaju on et tõmbad endale vingugaasi sisse
Vasta!
Martin:
inimesed... mõelge nüüd ise ka peaga mis siis toimuma hakkab kui see kurjajuur ka veel seaduslikuks tehakse... see riik on niigi juba ...... omadga!!!
Vasta!
Mart:
Kurjajuureks on pigem tubakas ja alkohol. Ma jätsin tubaka suitsetamist maha pea kolm aastat. Kanepit olen viimase 9 aasta jooksul suitsetanud täpselt niipalju, kui ise soovin:) Olen teadlik kanepi headest ning halbadest külgedest. Loodust ei saa keelata, see pole õige. Pigem lõpetage rahva mürgitamine tubakatoodetega. POOLT!
Aile: Kanepil on lõpmata hulk erinevaid kasutusvõimalusi
Kanep... see on nii ehitusmaterjal, rõivatööstuse tooraine, looduse puhastaja ja mis kõige tähtsam... Kanep on asedamatu ravimtaim. Selle keelustamine ei ole midagi muud kui kuritegelik.
Küsida tuleb alati, kelle huve selle keelustamine teenib?
Vasta!
anon?: Poolt, mittetarbijana
Ainult inimesed arvavad, et neil on õigus omada loodus ja seda teistele keelata. Danone'i juht väidab ka, et inimestel ei tohiks olla õigust joogiveele, selle õiguse annab tema...
Who the f**k do you think you are?
Pole mõtet siin rääkida kasust ja kahjulikkusest, teadus ei ole enam ammu inimeste arenguga tegelev, pigem aetakse raha teenimiseks lihtsalt mingit asja... Iga uuring on täiesti usaldamatu, kui sa seda ise läbi ei vii.
Selle skiso teema kohta võiks öelda nii: probleemid tekivad, kuna tegu on seadusevastane ja iga hetk võib mingi jura pähe sadada, kuna pilves olles on ego tagaplaanil, siis toimib alateadvus, mis on omandanud hirmu iga kahtlase isiku nägemisel/kuulmisel. Kui inimesi ei õpetataks elama hirmus, siis ei oleks ka kanepil midagi negatiivset välja tuua.
Fakt, et seda suitsetatakse on kahjutu, on muidugi vale - iga asja kõrvetamine tekitab mürke, kindlasti on parem mõte seda sisse süüa, kui üldse. Kas see aga viib sind heroiini süstimiseni... NO KUULGE!
Põldudele võiks seda lihtsalt istutada toidu vahele, kuna peletab eemale kahjurid ja toidab pinnast kasulike ainetega.
Vasta!
Rando: Kanepi poolt!
Marihuaanal ei ole meditsiinilisi ega terapeutilisi efekte. Vale!
marihuaana aitab vähendada iiveldust, lõõgastab lihaseid, leevendab glaukoomi (silmahaigus, mille korral kõrgenenud silma siserõhk kahjustab silmanärvi) vabastab kroonilisest valust jne.

Kanep on eriti tõhus iivelduse ja oksendamise puhul, samuti isupuuduse ja teatud tüüpi valude korral. Ja see on erakordselt ohutu; palju ohutum kui enamik meile igapäevaselt väljakirjutatud ravimitest.

http://www.vabameedia.ee/vm/227/miks-marihuaana-peaks-n%C3%BC%C3%BCd-juba-legaalne-olema-m%C3%BC%C3%BCdid-ja-faktid.html
Vasta!
Kairi: poolt
Sest tervisele vähem kahjulik kui sigaret või alkohol.
Vasta!
Steven: kanep
See pole myrk
Vasta!
Ten: pooolt
:P
Vasta!
Hannes: 1
tuleks legaliseerida, hollandis on sünteetiliste narkootikumide tarbmist tunduvalt vähendatud tänu kanepile ja olen enda faktide kohaselt üpris kindel et kanep on ohutun kui alkohol ja tubakas !
Vasta!
Marek: tere
tere
Vasta!
Marge: XD
poolt, ükskõik kas see on legaliseeritud v mitte, kõik nkn teevad seda. ( Ei üldista, Enamus Noored )
Vasta!
Marge: :D
...
Vasta!
Marko: Poolt .
See pole narko .
Vasta!
kurm: Poolt
Igal juhul poolt, tooks maksustamise teel tulu Eesti riigile. Oleks mõnus vaheldus rohkele alkoholi tarbimisele.
Vasta!
Margus: jumala normal ju
ega enne ei tea , kui pole järgi proovinud :D
Vasta!
Heilo: Heilo: poolt
Igal ajastul on olemas olnud inkvisitsioon. Keskajal põletati nn nõidu. Mingi poliitiline klann loob vaenlase kuju ja siis pööbli kaasabil hävitatakse neid kes on teistsugused, omamoodi otsijaid.
Tänapäeval toimub inkvisitsioon nende suhtes, kes oma meeli avardavad.
Psühhotroopsed ained on olnud inimkultuuri lahutamatu osa aegade hämarusest alates.
Igal täiskasvanul inimesel olgu õigus läbi käia oma kõrgused ja sügavused.
Kuid, nagu ütles don Juan: "Iga vägi püüab sind endale allutada."
Pead teadma, et tõeline väeseisund saabub su juurde siis, kui oled sõltumatu kõigist psühhotroopsetest mõjutajatest.
Vasta!
Argo: Silmakirjalikkus ahju!
"Meie riigi kodanikud ei ole veel piisavalt küpse eneseteadlikkusega et recreational weed legaliseerida. "

Ja sa tead väga hästi, et see väide on demagoogiline bullsh*t. Kes tahab, teeb ka praegu - vahe on selles, et see on idiootidest diilerite solgitud (mitte puhas tervis, nagu Hollandis coffeshopides) ja selle süütu taimekese omamise eest topitakse inimesi vangi.
Vasta!
you: vastu
Vastu, kuna kuulub topise alla ja väga idiootlik on elada oma vanemate rahast et osta omale kanepi, ei no tule taevas appi. Mõtetu raha raiskamine, pigem hoidke see raha endale ja saate tulevikus midagi väga jõhkrat otsa, eriti TEIE u14 aastased lapsed
Vasta!
Karel: heh.
kuule mees sa üldse tead ka, mis asi topis on ?
you: vastu
jah, raviks võib lubada seda, aga ei no kui mõni enda lõbuks kasutab seda topisena või solgitud ärina siis jääb ära, kunagi oli veel see igal pool lubatud! seal on omad põhjused miks seda nüüd ei lubata enam
Vasta!
Edgar: Doktor M. B.
Poolt. Kuna kanepi legaliseerimine ja maksustamine tõstaks riigi käivet, vähendaks ebavajalike ravimite tarvitamist (antidepresandid, rahustid) ning kaoksid riigi poolsed kulud (maksumaksja raha) võitluseks antud taime vastu.
Vasta!
Reijo: Anonymous
nobe
Vasta!
Urmo: Halvim asi?
Mis on halvis asi mida saab kanepit tarvitanud inimene teha? Rohelise tulega seisma jääda??
Aga mõelge nüüd tõsiseslt. See on imeravim. Ravib enamuseid hädasid mis tänapäeval juba igapäevased on. Ja ega kanepit ainult sisse ei siutsetata. On olemas ka õli, edibelsid (küpsetised, kus on kanep sees), suckersid (kanepiga pulgakomm pmst), ja palju muud. Ja nendele kes arvavad, et kui see nüüd ära tehakse, siis kõik noored seda kohe ostma jooksevad, mõelge uuesti. Võiks tulla see samune süsteem nagu näiteks USAs. Inimene läheb arstile, kes kirjutab talle kaardi. Puhast kanepit saavad osta ainult +18 isikud ja noorematele saaksid vanemad osta edibelse ja suckereid jne... Peale selle saaks hakata kasvatama köiekanepit, ehk hempi, millest saab teha kõige kvaliteetsemat paberit, riiet ja palju palju muud. Kui aga oleks sama süsteem nagu Hollandis siis hakkaks Eesti turism vägagi rõkkama ja Eesti ei oleks enam euroopa liidu üks vaesemaid riike.
Niiet kõik heiterid, ennem tehke natuke researchi kui oma viha siis laiali tatistama hakkate.
Vasta!
Sven: Legaliseerimine on ainuke mõeldav käik vabas ühiskonnas
Annan poolthääle, sest antud taime kasulikud küljed kaaluvad mäekõrguselt üle potensiaalsed negatiivsed küljed ning on võrreldamatult ohutum olemasolevatest legaliseeritud ainetest. Seadus peab olema võrdne ja aus kõigi ja kõige suhtes ja lähtuma ausatest ning läbipaistvatest ja kõigele kehtivatest reeglitest, antud juhul siis tuleb arvesse võtta taime vähest toksilisust võrreldes alkoholiga ning legaliseerimisest tuleneva ohutuma keskkonna loomise vajadusest. On loogiline mõelda ja tahta, et inimese heaolu positiivses suunas mõjutav taim (raviomadused, ka hingelise elamuse ja otsingute ja eneseleidmise abivahend) peaks olema looduse poolt antud õigus KÕIGILE, mitte ainult üksikutele väljavalitutele, kes julgevad seadust rikkuda nagu praegu see käib, ega ka mitte ainult neile, kes on nii raskelt haiged, et surm paistab. Kasvatada ja tarbida kanepit on kõigi õigus ja inimesed tahavad seda õigust kasutada. Vabas riigis, eriti Eestis, kus rahval on põhiseaduse järgi kõrgeim võim, peab rahvas saama otsustada. Kui mina kui kodanik ei riku kellegi õigusi kanepit kasvatades ja seda tarbides, siis demokraatlike põhimõtete ja õiguse järgi peab see vabadus mul olema.
Vasta!
Kertu: See pealt näha tavaline taim..
On üks paremaid asju, mis võiks juhtuda eesti majandusega, meditsiini ja tööstustega. See looks uusi töökohti ning tooks riigikassasse rohkem raha. Pealegi oleks ka inimesed õnnelikumad ja loodus tänaks meid selle eest.
Vasta!
Taavi: legaliseerime
alkoholismiga võitlemine on tuuleveskitega võitlemine võrreldes kanepiga ! kanepi suitsetamine võtab tavaliselt mõne tunni ! alkohol peale mõnda tundi mõni päev veel ! plus pohmell !
Vasta!
Эрик: Urmas
Ma olen juba 48 aastat vana , aga ma ei saa aru kuidas Marijuanna vqib kahjustada rohkem kui alkohool vqi tubakas . Legaleseerime ! Vaadake kuidas inimesed elavad Hollandis
Vasta!
Эрик: Anton
Legaleseerime !
Vasta!
Romeo: ....
жизнирадует
Vasta!
Rivo:
Paljud inimesed arvavad, et kui inimiene on kanepist pilves siis ta on kurjategija ja teistele kaaskodanikele ohuks. Pigem kanep rahustab ja lõõgastab inimest. Kui Eesti kanep legaliseeritaks oleks see Eestile ikka vägagi kasulik, turistide kasv pluss kanepi müügi pealt maksud.
Vasta!
jan: roheline eesti
+ turistid,kes jätaks raha eestisse,ja neid tuleks päris palju sisse
+ ei pea kartma millegi eest(karistused)
+ inimesed oleks veidikene rohkem lõõgastunud ja rahulikumad
+ riik saaks kanepi pealt makse
+ KÕIK OLEKSID ÕNNELIKUD

- ET KEEGI EI LEGALISEERI. kõik idikad kes arvavad et see on mingi kuradi kiirendaja teiste narkootikumide juurde või ma ei tea mida võivad pikalt pu**i minna,minge jooge oma mürki edasi ja ärge virisege.praktiliselt ei olegi miinuseid :D
Vasta!
Nikita: poolt
Kindlasti poolt. Kui näed Hollandis elavaid inimesi ja kui toetavad ja naerusuised nad on, on kuidagi kurb mõelda meie Tallinna tusastest nägudest ja külmast suhtumisest.
Vasta!
Siiri: Poolt
Iseasi kuidas seda tarbida ja kui mõõdukalt - kindaslti peaks mingisugused reeglid olema paika pandud.
Vasta!
Rasul: jah
jah
Vasta!
Karl:
ma arvan et ei taha et mingi kanepiuimas vend mulle vastu tuleks ma arva et pool eestid oleks pilves
Vasta!
Mati:
Esialgu, ole hea ja õpi korrektselt eesti keeles kirjutama. Arvan, et su kirjastiili vaadates pole sa kõige pädevam antud teemat kommenteerima!
Aleksander: Poolt
Väga hea mõtlemis aine :)
Ma ei mõista neid inimesi kes hääletavad vastu, kuna olen 99% veendunud, et neil lihtsalt põhinebki mingi fakt sellele, et see on halb?
Kas ise on keegi seda kogenud kes vastu hääletab?
Vasta!
Maarjo: Grim Reaper
Vastu
Vasta!
Alex: Grim Reaper rte
trtr
Kaarel: Kaarel
poolt
Vasta!
Alex: Kanep tuleks legaliseerida!!!
kaanep
Vasta!
Rene: mitte kellelgil pole õigust keelata inimesel ennast ise looduses leiduvate taimedega ravimast.
lugematud kompetentsed meditsiiniuuringud ja teadlased on korduvalt kinnitanud ja tõestanud, et kanep ja temast valmistatud tooted aitavad väga raskete haiguste puhul.
ajalugu ei tea ühtegi kanepist tingitud surmajuhtumit, küll aga on teada moodsa ravimitööstuse miljonitesse ulatuvaid ohvreid.
keelata ja takistada inimestel enda ravimine ja tervendamine looduslike ravimtaimedega, on INIMSUSEVASTANE KURITEGU!
Vasta!
Rainar: Poolt kuna tegemist ei ole tõesti hullema asjaga kui tubakas ja alkohol.
Tubakas ja alkohol on läbiaegade olnud legaalne kuid miks mitte kanep?kunagi oli ka alkohol keelatud ja kanep oli legaalne. Vastus on selge kui kivi saab legaalseks siis alkoholi ost väheneb ja firmad võivad minna pankrotti. Isiklikult arvan/tean , et kanep on ohutum kui tubakas ja alkohol ja sellesse pole keegi surnud ega haigestunud. jamuidugi pole ka see gateaway drug nagu paljud räägivad, et alguses teed kanepit siis varsti paned hero jne , kanep laiendab ka silmaringi ja rahustab inimesed maha kui kanep oleks legaalne poleks ka meil niipalju inimesi kes teeks narkootilisi aineid. kõik oleksid sõbralikud ja mõistvad. niiet pooldan seda täiesvaimus
Vasta!
Joel:
420blazeit
Vasta!
Enely: E4
Ega ta vist halba pole kellegile teinud.. kogemused puuduvad, ise ei tarvita.. olen kuulnud vähihaigetelt, et pidi aitama.
Vasta!
Raivo: Helllloooo
See on Loodus... See pole mingi keemia ega aidsi epideemia! ;)
Vasta!
Vahest: ya man
Kanep on looduslik taim, ning seega on selle keelustamine lähedane idiokraatiaga, kui sellel spetsiifilisel taimel on tervistmõjutatavad probleemid, siis las olgu kuid see peaks inimese enda teha olema , mida ta soovib selle taimega teha. See ei valda ainult suitsetamist, kanepi taimel on üle 1000-e kasutusalasi, see on väga tervislik inimkehale ( seemned kus peitub hämmastavas koguses omega-3 rasvhappeid) sammuti on taimel ka fabrikaatseid kasutusalasi väga palju, ning ise arvan, et kanep on parim põgenemisplaan inimkonnale, praeguses maailmas.
Aitäh.
Vasta!
Kristjan: Kristjanp
söömine ravib ju
Vasta!
Mati: Kõige enam demoniseeritud taim maailmas
Loeme ja saame teada:
The Marijuana Trick, Doug Yurchey – 2005
https://docs.google.com/document/d/1_RNDOzDzwOdrrS5Rsd5slu_Zzsk-XbtUhaj4fR4SRUg
Vasta!
maerold: legaliseerime!!!
poolt !
Vasta!
Mati: Lisa lugemist
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4135
Loeme ja mõtleme.
Vasta!
Kert: Mc Jarva
Poolt ikka.
Vasta!
Tauno: Poolt
Pigem poolt kui vastu...
Vasta!
kristjan: kristjan: vastuolijatele
teadmiseks: selleks et kanepist ära surra oleks vaja suitsetada yhel inimesel 800 jointi(kanepisuitsu) yhel inimesel 15 min jooksul ja surma p6hjuseks oleks vingugaasi (e. co2) myrgitus, tehke oma uurimistöö ennem kui seda sitta siin ajate
Vasta!
Tanel: Tanel
Poolt ikka.Pole seal midagi halba.
Vasta!
Kim: K M
Kui kanep legaliseeritakse , siis ega keegi teid , mittepooldajaid , seda tarvitama ei sunni . Pealegi arvan , et paljud noored kes seda 'laheduse' pärast teevad lõpetaksid või vähemalt vähendaksid selle tegemist . Oleks ju näiteks porgand keelatud , käiksid noored ka seda salaja nurgataga närimas. Ja inimesed kes jätkaks kanepi tegemist teeksid seda omal vastutusel , tervis on ju enda kätes . +kindlasti väheneks konfliktid seadusesilmade ja tarbijate vahel . Ohutum kui alkohol ja ained on kanep kindlasti , just tagajärgede poolest .
Vasta!
Kertu: ketu
100% poolt. Ja riigile ka hea võimalus lisaraha teenida.
Vasta!
Martin: martin
poolt, kuna see on meditsiiniline taim
Vasta!
Karl: Poolt
http://www.youtube.com/watch?v=1Tqg2y3yYR0

http://www.youtube.com/watch?v=8UmPnhdpBLU
Lõpetame need topeltstandardid, kui see on illegaalne, peaks olema illegaalsed ka alkohol, kohvi ja sigaretid.
Uurige kõigepealt mille pärast algselt üldse see illegaalseks tehti (väideti et neegrid vägistavad noori kui teevad seda). Muidugi teenivad suured firmad massiivset raha sellega, Anti-weed kampaaniad kõik alkoholifirmade poolt rahastatud jne. Uurige ise, ärge uskuge mida mainstream meedia räägib.
Vasta!
Kerttu: Kalle
Igati poolt!
Vasta!
Boriss: Decriminalisation
Bob
Vasta!
Yndrek: 1ndrek
Ravimtaived legaliseerida!
Vasta!
Ramon: Ramsu
Olen poolt kuna seda kasutatakse ravitaimena paljudes teistes riigides, ning miks ka meil mitte?
Vasta!
Roland: Poolt
Loob väga palju uusi töökohti
Vasta!
Viktoria: kanepi seadustamiseks
poolt
Vasta!
Kristo: Ei soovi kuritegevust toetada
Lugege ja mõelge.

https://www.google.ee/search?q=top+harmful+drugs+for+human&oq=top+harmful+drugs+for+human&aqs=chrome..69i57.9297j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8#es_sm=93&espv=210&q=20+harmful+drugs
Vasta!
Sven: Sven
Kindlalt annan oma JAH,kuna usun,tean ja loodan,et paljud inimesed saavad päästetud suurfarmaatsiafirmade võltsravimite surma küüsist !!!
Vasta!
Erki: Naturaalne
Tegemist siiski mitte keemikute ja laborikunnide poolt kokku vändatud meelemürgiga, vaid raviva loodusliku taimega mis aitab rahustada/lõõgastuda, garanteerib hea une ning ei iial ei survesta sind olema vägivaldne!
Vasta!
Ervi: Poolt
Vasta!
Risto: Poolt
Kanepi poolt. Ise olen juba aastaid tarbinud süües suitsetades.

Tervist ei kahjusta taim süües.
Vasta!
Aleksandr:
it is a pro for the state and a con for the black marketeers and narcobarons, cause the trade will be regulated and taxed and there will be less awful drug addicts, cause the first cause of it is the chemicals, that are being used in marijuana.
Vasta!
Tõnis: Tõnis
poolt :)
Vasta!
Aleksandr: lvgin
and who damn cares if a person has a puff? everybody is okay with alcohol and stuff. it doesn't hurt anyone around, if a person smokes a joint a week at home. better joint than a needle, you know...
Vasta!
Sahk: Taimar: POOLT
Olen poolt :)
Vasta!
Kevin:
Sest see on hea
Vasta!
Alari: Al.
poolt
Vasta!
Nikita: Poolt
Kanep on ravi taime, ja parem, kui alkohool mitu korda
Vasta!
Karl-Madis: Karl
Igal juhul poolt :)
Vasta!
Laura: L.
Alkohol ja tubakas tapavad iga päev kedagi, kanep on looduslik taim ja pole veel kedagi tapnud
Vasta!
Patric: POOLT
Las ta olla, eks inimesed tarbivad lubatud asju ka vähem ju.
Vasta!
Ken: savu
jes
Vasta!
Karl:
Miks ka mittte vaadates seda palju poolt on võiks olla ju . :)
Vasta!
Carl: Carl Jõõts
Poolt,
Vasta!
Helen: H.C.
Poolt hääletajad teavad miks
Vasta!
MsPolkia: Poolt!
Poolt!
Vasta!
Poolehoidja:
Kasulik ;)
Vasta!
Silver: Silver
NO LÄHEB LÄHEB!
Vasta!
Jürgen: allah
Kanep pole narkootikum,ta on seda küll seaduse silmis,aga iga mõistuse juures inimene võiks aru saada,et kanep on aastatuhandeid kasvanud mullas ja seda on kasutatud ravimtaimena jne.Kuidas ta siis nüüd järsku narkootikum on?Seda sellepärast,et teadus on avastanud,et aine mida kanep sisaldab tekitab inimesele nii öelda mõnu ja seda nad ju ometi ei taha,et inimesel võiks mingi aine tõttu mõnus olla.Jumala eest,et inimesed ei saaks kasutada midagi tavapäratut kuigi see ei tee tegelikult mitte midagi halba.Kanepiga ravitakse haiguseid nagu vähk jne ja veel miljoneid probleeme.Kanep tuleks kindlasti legaliseerida.
Vasta!
Kaarel: kaarel
poolt ikka!!!
Vasta!
Hele-Riin: Hele-Riin
Muidugi poolt
Vasta!
Gertu: Poolt
Lihtsam legaliseerida, kes tahab leiab nagunii tee selleni.
Vasta!
Hele-Riin: Eku
Poolt
Vasta!
Martin: tere
ma olen poolt !!!!
Vasta!
Kaido: võiks olla küll
siis ei oleks kogu seda jama
Vasta!
Kevin: Kabe
Olen poolt, sest kanep on viis, kuidas saada endast palju teada, ning mediteerida.
Vasta!
Tanel: Minu kaks senti
Legaliseerimine tähendab igasuguste piirangute kõrvaldamist. See tähendab seda, et inimene, kes hetk tagasi tegi ühe grammi White Widow-it võib istuda autorooli ja sõita mööda kesklinna. Loomulikult ei tule see tal eriti hästi välja ning võib juhtuda avarii. Hoopis parem variant on kanep reguleerida, ehk panna mõned piirid, mis ei keela kanepi kasutamist teatud juhtudel, mis ei tekita ohtlikku situatsiooni. Isegi Washingtonis ja Colorados on kindlad piirid, näiteks mitu grammi kanepit võib isik ühel hetkel omada ning kui palju seda võib tal veres olla. Olen ise kanepi legaliseerimise poolt, kuid mitte selle poolt, et pole reguleerivaid seadusi. Inimestele tuleks selgitada, mis kanepi kohta on tõde ja mis on müüt. Peale selle on Eesti väike riik ning ta seadusandlus sõltub EU ja ümberkaudsete riikide seadusandlusest. Kui Eestis tänapäeval kanepi legaliseerida või isegi reguleerida, voolaks igalt poolt sisse kanepimaiaid turiste. Kokkuvõtteks on kanepit reguleerida võimalik alles siis, kui seda on teinud ümberkaudsed rahvad.

TL;DR Kanepit on võimalik legaliseerida alles pärast suuremaid riike ning legaliseerimise asemel tuleks ta reguleerida.
Vasta!
Carolyn: vastu
mõttetu
Vasta!
Andreas: Avagem silmad
Olen suitsetanud seda pea viis aastat, nii kuidas kunagi, vahel ei ole mõtet suitsetada, vahel kakun. Produtseerin muusikat ning tegelen aktiivselt sellega, lisaks töötan ühes eesti parimas restoranis ja tegelen spordiga, lisaks korraldan üritusi, on toimiv suhe kaunitariga ning hoian elu huvitavama. Ja öeldakse, et teotahe kaob ära? Ütlevad, et see teeb lolliks ja, et toob kaasa teised narkootikumid, ei! Kuigi jah, olen puutunud kokku inimestega ka kes teevad speedy, rattaid ning mida kõike veel, kuid see ei pea tähendama, et mina seda teen. Olen proovinud antsu, kuid see pole tõesti minu tass teed, ma ei saa öelda, et seda tänu kanepile proovisin, kuna neid aineid on nagunii kõikjal ja nende tarvitajaid on rohkem kui keegi üldse oskab ette kujutada, neid aineid on kergem kätte saada alaealistel tänavalt kui poest suitsu, kahjuks. Kanep on avardanud mu vaateid, mida teistele rääkides on ka neile kasuks tulnud, kõik on inimeses endas kinni. Ja kui vaadata suurt pilti, siis mina näen, et selle legaliseerimine tuleks igal rindel kasuks. Aitäh :)
Vasta!
Klaus: Klaus
Olen kanepi legaliseerimise poolt, kuna leian, et see ei ole ohtlik narkootikum. Ausaltöeldes leian ma isegi, et alkohol on inimese tervisele tunduvalt ohtlikum, kui kanep. Samuti leian ma, et kanepi legaliseerimine vähendaks narkootikumitega seotud kuritegevust riikides, kust toodakse seda meile sisse, kuna illegaalne kanep annab paljudele kuritegelikele rühmitustele soodsa võimaluse tegutseda.
Vasta!
Rainer: Pooldan
Kauaaegne tarvitaja, aitab rahuneda stressirohkeil aegadel, olla loominguline ja on aidanud ka depressiooniga. Pole täheldanud kunagi suuremat kõrvalmõju kui uimasus ja parem uni.
Vasta!
Gerda: gerdayasmine
iga asi, mis kasvab maa seest välja kuulub meile ja meil on õigus seda kasvatada/omada/kasutada :)
Vasta!
Indrek: Indrek
Poolt muidugi miks mitte siis??!!
See peaks olema meditsiiniline kysimus mitte karistatav paragraafiga.
Ise ei tarbi aga samas saame ka sellest aru,et paljud inimesed kes ei tohiks teevad seda ikkagist
olenematta seadusest.
Vasta!
kristo: legaliseerime eesti vabariigis kanepi
POOLT!
Vasta!
Raimond:
poolt !
Vasta!
O:
Poolt, kuna see kasvab looduslikult mitte pole keemiline!
Vasta!
O: Toss
Poolt, kuna see kasvab looduslikult ja ei sisalda keemilisi ühendeid!
Vasta!
Raigo: peedu
LEGALIZE
Vasta!
Martin: Vello
http://www.reporter.ee/2009/07/22/krimi-kas-eesti-oleks-valmis-kanepi-legaliseerimiseks/ tekitab sõltuvust? Olen kuulnud et diilerid pritsivad kanepi heroga üle, et inimesed seda rohkem teeks. 18 aastased poisid tegid 10g päevas ? Rikkad poisid siis :). Kui nad saavad päevas 200 euro eest kanepit suitsetada siis nad ilmselt tegelevad juba millegi kahtlasega (narkoäri?). Televisioon on masside mõjutamise viis. Inimesed kes pole ise kanepit teinud ei teagi mis asi see on. Ei te ei näe pilves peaga päkapikke ja lillat lund. See on hoopis midagi muud. Inimestele on lihtsalt nii palju räägitud kui kahjulik see on, kuid kas se ka on nii? Ei. + kanepi legaliseerimine vähendaks teist ainete tarvitamist. Vaadake kasvõi Taanis asuvat Christiania linnaosa, sealsed inimesed ei ole narkarid, vaid lihtsalt naudivad elu ja seal on keelatud kaklemine ja kanged narkootikumid.. mis on ju hea. Kanepi legaliseerimisega rikastuks ka Eesti riik. Kui kanep legaliseeritaks peaksid inimesed ka arvestama kus seda teha ja kus mitte.. pilves peaga avalikes kohtades olemine oleks ju debiilne. Nii et toetage seda ja tehke Eestist parem koht. :)
Vasta!
Leanika: Mina olen poolt
Olen lugenud sellekohta palju, see on ravinud paljusid ning see ei vähemalt selline mürk nagu alkohol
Vasta!
Eiko: Miks mitte.
Poolt, kuna kriminaalsus väheneks ja ma ei näe, et see midagi halvemaks muudaks+ riik saaks aktsiisi määrata ja ka kasu sellest mitte nagu praegu
Vasta!
Oliver:
Lollus
Vasta!
Oliver: Segadus
Lollus
Vasta!
Mari:
miks mitte? kanep pole eriti ohtlik. toob natuke sooja põhja-riigile
Vasta!
Mart:
Hetkel on noortel valida vaid alkoholi ja tubaka vahel. Mõlemad on tugevad mürgid ja millegipärast legaalsed. Loodan siiralt, et valikusse tuleb ka kanep:)
Vasta!
Koit: mhm
jah
Vasta!
Mart: Poolt !
Kui hetkel on valikus vaid alkohol ja tubakatooted, siis loodan siiralt, et kanep legaliseeritakse ja inimesed tarbivad eelmainitud kahte vähem või ei ültse
Vasta!
Elo: Elo
Poolt!
Vasta!
Andra: ..
..
Vasta!
Andreas:
Poolt lausa kahe käega:)
Vasta!
Joonas: Kanep tuleb legaliseerida
Kanepi legaliseerimise toob endaga kaasa positiivseid muutuseid. Näiteks:
• riigi poolt reguleeritud distributsioon;
• kriminaalsusete kanalite vähenemine / kadumine;
• madalam hind;
• objektiivselt selgitatud toimetegurid (positiivsed ja negatiivsed);
• tulu riigile läbi tarbimismaksude ehk aksiiside;
• läbipaistvam tootetsükkel ja kvaliteetsem toode;
• teaduslike uuringute riigipoolne toetus;
• samm kriminaalseaduse ümberkorrastamises õiguse ja ratsionaalsuse suunas;
• abi sõltlastele ja kuritarvitajatele.

Vasta!
Erki: Poolt
Keelamine hoiab kunstlikult hinna üleval ja kellegi on kasu sellest. Tervislik või kahjulik, ma arvan et kõik mida me tänases EU-s sööme ja joome on kahjulik, või siis pole. Ehk legaliseerimisega kaasneb alkoholi tarbimis vähenemine, samuti kuritegevus väheneb. Need andmed on mujal riikides juba aset leidnud ja eraldi tõestust ei vaja. Olen poolt!
Vasta!
Kaimar: Bugibugibugi
Ikka poolt , kuna see aitab kõiki inimesi mingil moel :)
Vasta!
Siiri: Siiri
Rõõm lugeda, et marihuaana legaliseerimise petitsiooniga on algatatud avalik arutelu.
Lugesin läbi kõik praeguseks hetkeks lisatud kommentaarid… nõustun ühe mittepooldajaga, et petitsioonile võiks juurde lisada oma vanuse, et oleks selgemat statistilist näitajat võimalik arvestada.
Alustama peaks õigetest terminitest – marihuaana ehk kanepi puhul on tegu mitte narkootikumi vaid enteogeeniga. Kanepi kasutajat samastatakse teadmatusest tulenevalt nn. heroiini süstiva inimesega, kes on ainest nii füüsilises kui ka psüühilises sõltuvuses ja kelle elu keerleb ainult aine mõju taastamise ümber.
Inimese loomuse puhul võib alati arvestada sõltuvusega – sõltuvus seksuaalse naudingu järele, sõltuvus süüa-juua rohkem kui organism energia saamiseks vajab, sõltuvus asendada ebarahuldavad suhted ebaotstarbekate ostudega ning lõpetades alkoholi liigtarvitamisega. Kanepitaime omadus on sõltuvust mittetekitav (rääkides täiskasvanud tarbijast). Alkoholi puhul tekib vaimne ja füüsiline (eriti alkohoolikute puhul) kinnismõte uuesti juua. Miks? Osalt jääknähtude leevendamiseks, osalt tingitud vaimsest vajadusest põgeneda iseenda ja oma rahulolematuse eest.
Kanepi dekriminaliseerimise/legaliseerimise juures on oluline arvestada, et antud psühhotroopset ainet peaks kasutama kaalutletult. Samas peab iga täiskasvanud indiviid omama õigust kasutada looduses vabalt esinevaid taimi. Ka Eestis kasvatati omal ajal palju kanepit, kanepitaimest sai valmistada köit, riiet, õli jne. Söödi seemneid ja kasutati taime ka ravimina (teed, tõmmised).
Uuringud ja analüüsid on vasturääkivad, osalt sellepärast et propagandistlik masin on valge mustaks rääkinud ja nüüd üritatakse kella tagasi keerata. Miks oli vaja kriminaliseerida kanep – sest mõnu on ohtlik. Ometi soodustatakse naudinguid nimega: alkohol, sigaretid, kohvi, suhkur. Miks? Sest eelpool nimetatutega saab inimest juhmistada ja nö. lõa otsa võtta – sõltuvus on kerge tekkima ja tulemused toetavad üldist maailmavalitsemisstrateegiat. Kanepit kriminaliseerides on võetud ära võimalus alternatiivmeditsiini kasutamiseks. Kõrvalnähud - ka piparmünditeed ohtralt juues võivad esineda kõrvalnähud, selge see. Igal medalil kaks tahku. Oluline on näha adekvaatselt mõlemaid külgi ja langetada hinnang, mis mille üles kaalub.
Erinevate ainete mõte (ka. kohv, tubakas, tee, kanep, seened, opioidid jne.) on viia inimene muutunud teadvusseisundisse. Oluline on osata hinnata muutunud teadvusseisundi erinevaid tahke ja võtta sellest nn. reaalellu kaasa see oluline osa, mis meid elus edasi viib .
Vasta!
Sven: Legaliseerimisest
Legaliseerimine ei ole meie privileeg, vaid meie õigus. Samuti ei tähenda legaliseerimine ainult formaalset seaduslikku õigust midagi tarbida või ise kasvatada, vaid tähendab palju laiemalt turgude korrigeerimist, mingis mõttes ülevõtmist ning vastutuse võtmist ja lahendite leidmist. Kuidas saab vabas riigis teha seaduse, millega keelatakse näiteks täiesti tühja koha pealt kartuli ost-müük ja levitamine/kasvatamine??? Kartulist saab ju puskarit ajada? Varem oli kanepialaste uurimustööde tegemine suisa keelatud või väga raske ning paljud uurimused olid korraldatud tubaka ja alkoholi müüjate poolt ja tegemist oli pettustega. Kuid tänapäeval on meil piisavalt materjali usaldusväärsematelt allikatelt, kui seda on endi kasu omavad alkoholi- ja tubakatootjad. Teades kõike seda on enam kui selge, et kanepi peamine keelustamise põhjus on majanduslikku laadi ja monopoli ihkavate huvigruppide huvides. Me ei saa lihtsalt suvalisi asju keelata selleks, et mingil tootjal oleks hea elu ja monopoli seisund. Me ei saa lubada niivõrd räiget ebakõla seadustes nagu seda on kanepi illegaalsus võrreldes alkoholi legaalsusega.
Vasta!
Sven: Peace
Miks on kanep seadusega keelatud? Ta kasvab looduslikult kogu meie planeedil. Kas idee teha loodust ebaseaduslikuks mitte ei tundu pehmelt öeldes ... paranoiline? Aimad, mida ma mõtlen? See on loodus. Kuidas sa teed looduse ebaseaduslikuks? Kanep kasvab kõikjal. Tal on tuhat erinevat funktsiooni, millest kõik on positiivsed. Muuta kanep ebaseaduslikuks on sama mis öelda, et Jumal tegi vea.
Vasta!
Mark-Kevin: weed is nice
ma arvan et see oli hea nagu eesti rahvale kui meie riigile sellepärast saab siis käibemaksu selle eest , oleks suur käibemaks ja eesti vabariigil oleks rohkem raha , krimi eestis oleks vähe, pärast kanepi ei valuta pea, pärast seda kui suitsetad sul ei ole mingit mõtted teha kuri asju, vähem inimesi oleks joonud, on hea isu rohkem inimesi oleks igasugustes kohvikudes. Ühe sõnaga Ligalize)))
Vasta!
Stass: Kanep legaalseks
Tean mida see teeb ja pean ka mainima et see ei ole mingi ilge narko,ma saan aru meta ja muu cräpp vot see on narko.
Stressi vastu on see väga hea rohi :)
Vasta!
Mart: Mart "Heitke Pikali" Kalvet
Andsin puiklemisi poolt-allkirja. Neli sõna pole petitsioon. Kuni pole täpsustatud, millised on poliitikamuudatuse eesmärgid (eelkõige, MIKS see ühiskonnale kasulik on) ja strateegia (vastused küsimusele, KUIDAS seda võimalikult targalt ja valutult saavutada), jääb legaliseerimine sisutuks sõnakõlksuks. Aga, noh, algatus seegi.
Vasta!
Martti: Pole ju otseselt mürk
olen poolt
Vasta!
Martti: Poolt
Poolt kuna see pole ju mürk ega mingi narkootikum see on pm täiesti tavaline taim ju.
Vasta!
TaHkucT: Legaliseerida!
Poolt, sest on ammu teada, et see ei ole narkootikum, aga kuritarvitada ei tohi.
Riigile tooks hästi sisse.
Vasta!
Mery-Liis: mustkiisu
see pole ju nii ohtlik,et võik
Vasta!
Rahumeelne: Kanep legaalseks
Kõigil täiskasvanud eesti vabariigi kodanikel saab olema õigus vabalt kasvatada ja tarbida kanepit oma soovide järgi.
Vasta!
Rivo: Olen poolt.
Olen kanepi legaliseerimise poolt, kuna vahepeal oleks mõnus ennast lõdvaks lasta. Ja järelikult on see ka ravimtaim, kuna olen näinud uudiseid, kuidas kanep on aitanud inimestel vähist vabaneda. Ja suur pluss oleks ka kuritegevuse langemine.
Vasta!
Derek: Ärieesmärgid
Poolt. See oli algselt keelustatud ärieesmärkidel. Legaliseerides jätame omakasupüüdlikud alkoholi ja puuvilla tootjad nende privileegidest ilma. Samuti kärbime mafia sissetulekuid.

Ning mis veel parem, see taim on umbrohi, erinevalt Viru Valgest. Olgu igal mehel võim iseenda mõnuainete üle, mitte mingitel korporatsioonidel.

Ma ei näe kuidas see taim alkoholist ja eetrist hullem on. Mis siin silmakirjatseda.
Vasta!
Urmas:
ok
Vasta!
Reimo: Welcome !
POOLT !
Vasta!
Eve: Eve
Mõtetu vaidlus kohati siin allpool. Kes ütleb, et kanepit tuleb suitsetada? Iidsetest aegadest on seda taime tarvitatud ja kui juba teaduslikud testid annavad tulemusi nii vähiravis kui muidu tervise hoidmise seisukohalt, siis tuleks tõsiselt mõelda, millest inimkond hetkel ilma on jäetud.
Mis puutub selle narkootilisse mõjusse, siis siinkohal ei hakka kaasa rääkima- meelemürkide kättesaadavus maailmas on nagunii legaliseeritud(alkohol).
Vasta!
Rajur: poolt
ei tea
Vasta!
Margus: Poolt
TV3 ja kolmeraudne. Praegu käib ja saate viimane teema on sama. Soovitan vaatata. Muide ise kindlasti poolt.
:P
Vasta!
Karl: Jah!
Aususe ja õigluse nimel!
Vasta!
Toomas: POOLT
kanepipõhised ravimid võivad osutuda kasulikuks soolepõletiku, migreeni, fibromüalgia ja nendega seotud vaevuste ravimisel...meditsiinilise kanepi kasutegur iivelduse, oksendamise, premenstruaalne sündroomi, tahtmatu kehakaalu languse, unetuse ja isupuuduse ravis. Täheldatud on ravitoimet spastilisuse, valulikkust põhjustavate terviserikete, peamiselt närvivalude, astma ning glaukoom puhul.....uuringud leiavad, et kanep või kannabinoidid võivad olla kasulikud ravimaks alkoholi kuritarvitamist, lateraalskleroosi, kollageenist põhjustatud artriiti,[ astmat, ateroskleroosi, bipolaarset häiret, pärasoolevähki, HIV-ga seotud sensoorset neuropaatiat, depressiooni, düstooniat, epilepsiat, seedimishaigusi, glioome, C-hepatiiti, Huntingtoni tõbe, leukeemiat,[36] nahakasvajaid, Parkinsoni tõve, traumajärgset stressi, psoriaasi, uneapnoet, ja anoreksiat. On täheldatud, et meditsiiniline kanep leevendab tänu oma lihaseid lõõgastavale toimele mõningaid seljaaju vigastuste sümptomeid... jne jne jne ..mida kanepi6li ravib nimekiri ei on l6putu ja see on illegaalne siin siis see ole 6ige http://et.wikipedia.org/wiki/Kanep
Vasta!
Viktor: Я ТОЛЬКО ЗА!
Лучше запретить алкоголь! Я только за что бы была легализация! Ведь конопля делает добро!
Vasta!
Daniil: Я ТОЛЬКО ЗА!
Da, ja toze za nu zaprishit alkogol ne horosoe delo, etovo sdelali v amerike v 1930-õh, iz za etovo rodilos mafia.
Maria: Poolt ikka!!!
Miks tehakse kanepist,kui ei tea mis hullu asja?Hollandis on seda vabalt saada ja kas siis nad on otsad andnud sellepärast?Või tunduvad teistsugusemad?Mina isiklikult arvan,et enne olgu KANEP,kui alkohol.Mis on kahjulikum?Loomulikult alko.
Olen nii poolt,kui poolt olla üldse saab!!!!!!
Vasta!
Mansa: Olen Poolt !!!
Aga muidugi võiks see tulla avalikuks oleks palju parem ei peaks kusagil metsas ennast rahulikku olekusse tõmbama :)
Vasta!
Romeo: Smoke weed everyday
...
Vasta!
Mansa: Mansa: SIku
Võiks tulla saaks avalikult rahulikus oleks tiksuda .)
Vasta!
Rander: Rander
Poolt, kuna see ei ole niivõrd kahjulik kui alkohol või mõni muu meelemürk. Pigem on see kasulik ja ravib haigusi ja tekitab rõõmsa meeleolu :D
Igati päri.
Vasta!
Toomas:
kindlasti poolt kuna see teeb inimesed lõbusaks ja ei tapa kuidagi.
Vasta!
Billy: Billy:
Kahe käega poolt. Ei ole vaja eriti pikalt juurelda, et mõista kanepi legaliseerimise kasulikkust Eesti majandusele. Turismi suurenemine, uute äride ja töökohtade teke jne jne. Parim moodus tööka eestlase pingeid maandada.
Vasta!
Aleksandr: .
...
Vasta!
Siim: olen poolt
kanep ravib epilepsiat
Vasta!
Krissu: New Amsterdam?
Muidugi. Inimesed kes ütlevad et see on sitt pole ilmselt kunagi proovinud ega viitsinud rohkem kanepi kohta lugeda ja lihtsalt otsustanud et see on halb igas mõttes. Kanepil on häid ja halbu nagu kõigel muul! ...aga see peaks olema iga inimese enda otsus kas suitsetada või mitte :)
Vasta!
Reijo: Poolt
Olen poolt, kuna suudan oma peaga mõelda.
Vasta!
Денис:
Ma arvan, et kanep ei tee mitte midagi paha !
Vasta!
???????:
Siia kirjuta oma arvamus
Vasta!
???????: Cannabis
Legaliseerida kanep, näed, kuidas asjad on vähem mõrvad ja nii edasi
Vasta!
Mariin: jou
Ohohhh väga lahe värk :) tuleb siis tihedamini eestis käija :)
Vasta!
Анжик: :D
poolt
Vasta!
Micollo:
kanep on ikka hea asi
Vasta!
Sanja: asd
asd
Vasta!
Sanja: poolt
lihtsalt
Vasta!
elle: Ei
Ei
Vasta!
Jako: Jako
Olen kanepi legaliseerimise poolt, kuna tegemist on võrdlemisi ohutu ravimtaimega, millel on väga laialdane kasutusala meditsiinis. Pole keeruline järeldada, et taim, mis kasvab põllu peal ning mille ainukene järeltöötlus on kuivatamine, on ohutum, kui tabletid mida pressitakse kokku erinevatest kemikaalidest, mida töödeldakse korduvalt. Mõnuainena on kanep võrdluses alkoholi, tubaka või mõne muu psühhoaktiivse ainega kordades ohutum, nt. on teaduslikult tõestatud, et kanepi üledoosist on võimatu ära surra (Küll aga on võimalik ära sulla etüülalkoholi ning nikotiini üledoosist). Riigi olematu kontroll turu üle ei aita probleeme vähendada, pigem suurendab. Kui kanepit saaks kasvõi ajaviiteks tarvitaja kätte arsti käest, kaasneks sellega infoleht, kust on võimalik lugeda nagu iga ravimi puhul võimalikest kõrvalnähtudest ja ohtudest, mis muudaks tarvitamise ohutumaks.
Vasta!
Kristo: Kanep
Poolt,aitab/leevendab mõndasi haigusi ja turvalisem kui alkohol/tubakas
Vasta!
Chris: Bobert
Legalize it, don't critisize it, legalize it and I will advertize it. Zzz.
Vasta!
Tetrahydro: Poolt!
Äkki see on Eesti riigi finantsprobleemide lahendiks !?
Vasta!
Jaan: Ma olen inimene
Elan planeedil maa
Aga see/ta ei kuulu mulle.
Kaneb on taime nimi,mis/kes elab planeedil maa ja on osa temast(rohkem kui mina).
Pole minu otsustada,rohkem taime otsustada kui minu...
Aga...kui oleks minu otsustada siis...60% poolt...
60 sest kardan et inimesed hakkavad teda/ seda liiga ära kasutama,nagu me teiste inimestegai teeme.

Ja vabandan ette kohe inimeste ees,kes elavad aju harimise eesmärgil(kui mu "jutt" teie ajurakke hävitab)
Ja loodan et harite enda vaimu ka kunagi nii körgele.(eeldan et soovitate mulle vastupidist)kui jah siis,Tänan,ja proovin

Kõik kes on positiiveslt poolt.
Teid tänan rohkem ja eks kui näeb siis räägib.


Vasta!
Mart: Poolt
Olen legaliseerimisega nõus
Vasta!
Mart: Nõus
Mina olen legaliseerimise poolt
Vasta!
Laura: VASTU!
Vastu,vastu,vastu,vastu ja ikka veel täielikult vastu!
Vasta!
Silvo: Priit
Ka turism suureneks kui legaliseeritaks kanep.
Vasta!
Kristo: 100% poolt
riik ei ole sellest vist väga huvitatud ,kuna aktsiisi ei hakkaks vist väga palju laekuma ja inimesed hakkaksid kasutama oma sleep-mode-s aju :)
Vasta!
Kadri: Hea
Hea oleks kui oleks legaalne :D
Vasta!
Johan: Alkoholi võrdlus kanepiga
http://i.imgur.com/0nHoK1e.jpg
Vasta!
Joonas: Egas midagi
Kui me oleme niisugused tervisehüsteerikud, nagu mulje jääb, siis võiks juba alkoholi ja tubaka ka keelustada.
Tegemist on loodusliku kraamiga, täpselt nagu seda on alkohol ja tubakas; selle keelustamise puhul kolib tootmine lihtsalt põranda alla ja ta hakkab kurjategijaid rahastama.
Vasta!
Stanislav:
Эстония занимает первое место по ВИЧ инфецированным в Европпе и первое место по употребляющим алкоголь я думаю из двух зол лучше выбрать третие...легализуйте марихуанну сделайте её доступной и станет меньше алкоголиков... Eesti esimesel kohal AIDSi vastu Euroopas ja alkoholismш, liiga ... nende kahe halva valida vähem parem uskuda, et vähem on Kanep...
Vasta!
herbalist: yes
olen nõus Maria lausega 'Hollandis on seda vabalt saada ja kas siis nad on otsad andnud sellepärast?Või tunduvad teistsugusemad?Mina isiklikult arvan,et enne olgu KANEP,kui alkohol' eriti lause teinepool et pigem enne kanep, kui alkohol. need kes on selle vastu ja põhjuseks on 'mõttetus' siis see pole mingisugune põhjus. eks inimesed on erinevad ja kõik leiavad selles kas häid või halbu külgi, mina isiklikult tean ja arvan et legaliseerimisele võib anda võimaluse, ja kui asi toimib siis võiks ka asi edaspidiseks jääda :)
Vasta!
ikoi: Legaliseerime Eesti Vabariigis kanepi!
Eestisse hakkaks rohkem turiste voolama,riik teeniks sellelt korraliku aktsiisi maksu ja kõige TÄHTSAM INIMESED MUUTUVAD RÕÕMSAMAKS siin kohas kus kõik on nii vihased ja kurjad.
Kanep on nagu tubakas suitsetad seda aga sellel on lihtsalt parem mõju
räägitakse et kanepisse võid sõltuvusse jääda ARE U FKING KIDDING ME ? sa võid jääda magusasõltlaseks kuigi see on LEGAALNE? ALKOHOLISMI kuigi see on ka LEGAALNE ? Sigaretid OIII NEED ON KA Legaalsed ? AGA MIKS SS kanep ei võiks olla LEGAALNE? see on jh selge et sõltuvusse sa võid jääda päris paljudesse asjadesse KUIGI NEED ON LEGAALSED. palju lõbusam oleks ka ju vms võrreldes alkoholiga on kanep ju mõistlikum ja Nii inimesed ei peaks oma hammastest ilma jääma kui nad midagi valesti ütlevad see oli viide alkoholile... et jh POOLT.
Vasta!
Kaili: olen poolt
Minu arust väga hea mõte.
Vasta!
Karl: Kõik hea käib käsikäes.
Pooldan,kuna see oli juba enne meie teadmist ajaloos suurimaid ravimeid ja miks seda mitte jätkata.
Kõik saaks sellest kasu. mitte kahju!
Vasta!
Kristjan: Et siis kõigile tarkpeadele , kes surmkindlalt teavad, et kanep on mürk ja on 100% selle vastu:
väike teadlaste video , selgitamaks, mida täpselt kanep teeb meie ajuga:
http://www.welovetheherb.com/your-brain-on-drugs-marijuana.html
Vasta!
Meelis:
Ohutum ja tervislikum narkootikum kui alkohol.
Vasta!
Margus: Olen vastu
Olen poolt järgnevatel põhjustel:
1. Grammi hind on Eestis hetkel kõrgem ülejäänud Euroopas. Hind läheks alla, kättesaadavus ja kvaliteet paraneks, riigirahakotti tuleks raha juurde ja liigkasuvõtjatest vankad peaksid taimekasvatuse asemel päris tööle minema.

Olen vastu järgmistel põhjustel:
1. Kõik, kes soovivad, saavad seda ka hetkel lihtsa vaevaga.
2. Tarvitajaid karistatakse ainult väärteomenetlusega. Ühtegi mu tuttavat, kes on tarvitanud või on iganädalane kasutaja pole Eestis karistatud.
3. Noortele pole tarvis näidata halba eeskuju. Kindlasti on lapsevanemaid, kes ei oska väärtushinnanguid lastele edasi anda või lapsi, kes ei taha neid kuulda. Pole vaja, et 13-aastased arvaksid, et kui mõned vanemad inimesed tarvitavad ja on seaduslik, siis on ka nende aeg kanepit suitsetama hakata.

Olen vastu ka tubaka- ja alkoholireklaamile ja liiga lihtsale kättesaadavusele.
Vasta!
Tanel: Tanel
USA näitas näpuga Iraagi suunas - "KURJUS" - ja Eesti pani kohe padavai sinna inimesi tapma!
Vaadake siis nüüd seda ka, et üle poolte USA osariikide on kanepi juba dekriminaliseerinud, võiks siis sellest ka malli võtta!
Vasta!
Külliki: Milleks seda vaja
Kui ikka inimesele on kõik meeled antud mida kasutada, siis ma ei leia et nende aktiveerimiseks on vaja kanepit. Inimesed peaksid ikka endas leidma selle energia mida jagada mitte et kanepist jõudu ja veel igasugu asju ammutada. Olen ka ise seda proovinud aga mulle ta midagi lisaks küll ei andnud. Minu arvamus on, et kui midagi ikka lisaks on vaja tõmmata-süstida, siis ikka jääb inimesel endal midagi enda silmis puudu et lihtsalt elu nautida. Olge ikka need kes olete ja ärge üritage ennast kellekski teiseks muuta mingeid mõnuaineid suitsedades ja süstides.
Vasta!
Aare: Milleks seda vaja?
Mark Kleiman on Regulating Weed: VICE Podcast

http://www.youtube.com/watch?v=aG0Y-m5YwzI

Mark Kleiman is a professor of public policy at UCLA and the author of the book, When Brute Force Fails. He is one of America's leading experts on the regulation of cannabis and other controlled substances, and an advocate of criminal-justice reforms aimed at reducing incarceration levels and violent crime. This week on the VICE Podcast, Kleiman takes us through the challenges facing the cannabis-legalization movement, strategies for limiting the harms associated with alcohol abuse, and the impact of the decades-long US prison boom.
Karola: K
Poolt
Vasta!
Rets: Mõttevabadus
Suhkur on kordi ohtlikum kui kanep! Poolt
Vasta!
Tõnu:
jeez
Vasta!
Artur: A
Poolt, sest kanep on ravim.
Vasta!
Johanna: lol
Ilmselgelt poolt
Vasta!
Taavi:
Poolt.
Vasta!
Taavi:
Olen poolt
Vasta!
bills123:
tegemist on siiski sama laadse mõnuainega kui alkohol ainult, et minu silmis on see turvalisem kohe kindlasti. ja ma pole siiani ühtegi vägivaldset isikut kohanud kes on nii öelda selle aine mõju all aga alkoholiga iga teine kõnni suur karja tn rusikad püsti !
Vasta!
Andreas: Natuke kaugemale, kui silm seletab!
Kallid inimesed. Millegipärast on minul tunne, et te olete kanepist vähe valesti aru saanud. Jah tõesti kanepit saab manustada mõnuainena aga tal on ka lisaks väga, väga, väga palju teisi positiivseid kasutusvõimalusi. Loetlen mõned : Ravim, biokütus, riided, ehitusmaterjal, toit, paber, plastik ja veel palju muud. Kanep legaliseerimine ei tähendaks ainult mõnuaine legaliseerimist ( kanep iseenesest on palju mõistlikum, kui ükski teine mõnuaine) vaid ka taime legaliseerimist, mis omab tohutult erinevaid kasutusalasid.
Kui kedagi huvitab, siis siin on USA Department of Health and Human Services patent, mis kirjeldab kanepi raviomadusi ( http://tinyurl.com/kanepiravi )
Vasta!
Heivo: Heivo
Nagunii inimesed tarbivad seda, on see seaduslik või mitte.
Vasta!
Martin: Teeme ära
poolt
Vasta!
Rain: Poolt
Miks mitte...
Vasta!
Steven:
kanep on looduslik ravim taim .
Vasta!
Kristo: kindlasti poolt.
Poolt!
Vasta!
Alan: kadaka23
Raviv toime on kanepil kindlasti
Vasta!
Nikita: заа
я думаю что это лучше чем пить
Vasta!
Ilya: я за!! мы за!
Помогает музицировать, да и это лучше, чем пить! Кто слышал хоть когда-нибудь, чтобы от употребления марихуаны умирали?)
Vasta!
Imre: imre
parem kui alko igastahes ja palju ohutum ka
Vasta!
Arli: poolt
Looduslik ikkagi!
Vasta!
Gregor: poolt
Poot, kuna see ei ole nii ohtlik võrreles teistega
Vasta!
Martin:
Vasta!
Artur: Tore
Ravitaim
Vasta!
Annu: poolt
nja
Vasta!
Tarmo: jah
jah
Vasta!
Cyril: Kiril
Очень хорошая идея которая поднимет пристиж государства,а так же доходы и снизит уровень преступности.
Vasta!
Marek: Toetan legaliseerimist!!
Leian, et see on vahend, mis aitab pikaajaliselt terviseprobleemide vastu, kui ka igapäevase igavuse ning tervisega seotud probleemide vastu. Parim ravim peavalule, palavikule, pohmakale jne...!!
Vasta!
Kaimo:
Täielikult vastu sellisele jamale!
Vasta!
Tambet:
Poolt.

"If nature is illegal, freedom doesn't exist"
Vasta!
Sirli: poolt
rääkides mürkidest siis vaatame alustuseks mida toidutootjad meile pähe määrivad. Kahtlen kas kanep on kahjulikum
Vasta!
Rannar: Poolt
Tegemist pole narkootikumiga, kuna see puhas looduslik toode. Tarvitamise juures peab aga silmas pidama seda, et ei tohi ülepingutada nagu iga asjaga.
Vasta!
maarja: poolt
... eks sellel on omamoodi konks ka sees.. päris jube oleks kui igaüks nüüd teeb millal tahab ja kus ja kuidas tahab, terve eesti riik on uimas :D
Vasta!
argo: Poolt
Pigem kanep kui alko :P
Vasta!
Otto: kõigile vastuolijatele lugemist, pöörab kõik teie postitused ümber. Te ikka ei tea millest te räägite kui vastu astute!
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/mart-kalvet-ravikanepi-keelamine-rikub-patsientide-oigusi#.UouRG8TgRl4

Puhas tõde
Vasta!
Sander: Sander: poolt
Jajah nicenice
Vasta!
ikoi: haha kõik te kes olete KANEPI vastu lugege seda ,kui te muidugi oskate :)
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/10-teadusuuringut-marihuaana-kohta#.UouvndIwpYw
NEED ON TÕESTATUD.
Kahjuks usute te poliitikuid rohkem vms, mis tähendab teile on LIHTSAM AJUPESU TEHA !!!! :))
Vasta!
Joosep: pöördumine
Kanepi dekriminaliseerimine tundub õiglase ideena, kuna ühe enam uuringuid ja nendest tulenevaid fakte tõestab, et kanepi kahjulikkus on tänases Eesti ühiskonnas ülehinnatud. Suhtumine, et kanep on ainult halb, on ajast ja arust.
Vasta!
Kairi: Kairi
Poolt!!
Vasta!
Jarmo: Poolt.
Miks me peaks varjama seda, kui väga suur hulk meie ühiskonnast tarvitab seda nagunii, isegi pooled teie enda sõbrad tarvitavad, nii et teie seda ei teagi. Kui petitsioonil on tõepõhi all ikka... Ja mitte osaliselt legaalseks, 100% ja teised ained ka. Oma asi, mida inimesed oma tervisega teevad ju. Isegi suitsiid on keelatud eestis. Eestlane on loll eesel, kellele mitte midagi ei lubata. vabadust lihtsalt ei ole.
Vasta!
ELRI: Hea idee!
Võibolla esialgu on legaliseerimine palju tahetud, aga dekriminaliseerida võiks küll. Et võiks paari taime kodus kasvatada oma tarbeks ei teeks ju paha. Eks igaüks teab, mis ta oma eluga peale hakkab.
Vasta!
Kristo: POOLT
Legaliseerige see lõpuks!
Vasta!
Kersti: EI!
Narkootikumide legaliseerimine küll normaalne pole.
Vasta!
Jarmo: Taivana
Maksustage, vanusepiirang , kaotame mustaturu, siis on riigil rohkem raha ka :) vähem tablettide söömist ja katsuge väita et tekitab sõltuvust ja viib teiseni , asi on ikkagi inimese iseloomus , kui ta tahab juba midagi muud proovida teeb ta seda niikuinii . Vähem vägivalda ! andsin oma hääle ära ole nurgas peidus kui on aeg oma arvamust avaldada !
Vasta!
Martin:
Poolt!
Vasta!
Rene: Väga tore on
tere ma olen 12 ja minu mu hea s6ber toomas oleme proovinud. yks vanem poiss bussi peatuses jagas ja v2ga meeldis. soovita riigikogul seda m6elda sest kanep on ravi taim nin ta kasvab elus looduses. aga mind enam tglt ei huvita kas ta on seaduslek v6i mtte. ikka oma klassiga vahest peopl teeme
Vasta!
Taanel: Olen poolt
Peaasi, et lastest mant eemal hoitakse.
Vasta!
Anu: Anu Kopti
Vastu! Ei pea tõmbama kõike mis põleb. Täna teeme kanepit, homme küsime heroiiini jaoks luba ja siis....ühel päeval saabub õnn....kõike võib teha, mis pähe tuleb. Kui kellelegi meeldib kanep NIIIII väga, siis mingu sinna, kus seda võib vabalt teha.
Vasta!
Anu: Anu Kopti
jesver, meil on nii palju narkomaane?
Vasta!
Anna: Lihtne.
Mina ei saa üldse aru, mille üle depatt kui selline käib. Siin poleks vaja üldse midagi arutada, veelvähem vaielda.Vaidlus tarbija ja mitte tarbija vahel on sama hea, kui kirstlase ja ateisti vaheline. Kanepit ei poolda ainult need, kes teenivad selle keelustamisega ja laimamisega raha. Ülejäänusid toidab hirm, mis tänu eelpool mainitud grupile on neis tekitatud. Õnneks see grupp aina väheneb ja üha rohkem inimesi mõistab, kanepi, kui taime väärtustest inimesele.
Vasta!
Liina: tattnokad
Haiged inimesed ja enamasti mingid tattnokad.Aga edu.ee.Tõmmake nii et kopsud rohelised ja võite kindlad olla et kolme aasta pärast ei mäleta kodu teed ka mitte.Kuidas aru ei saada,et see on siiski kahjulik.surra võib-olla päris ei saa jah,kuid oma mõistuse ära suitsetamine on parem varinat ?Väga mitte.
Vasta!
maria: tattnokad
Tavasigaretid on veel hullemad, ometigi pole keelatud. Mis peaks olema lubatud asi, millel pole üldse mingisugust positiivset efekti, aga keelatud midagi, mida saab heal otstarbel kasutada?
Steven-Karl: poolt
...
Vasta!
Karl: karl
muidugi võiks legaliseerida kanepi . muidugi alates 18.eluaastast. sest vahet pole kas legaalne või illegaalne. nii või naa tarvitatakse.
Vasta!
Gren: Olen Täielikult Poolt
Poolt
Vasta!
viljar: villi
ikka Poolt kuna se oleks Eesti Riigile tulus ja turisti määr t6useks jne. Enne ikka maxan riigile kui mingi vovale.. ja muidugi pole vaja minna enam Amsterdami :))
Vasta!
Madis: olen poolt
pole mõtet eriti kirjutada siia et miks ma poolt olen, sest paljud vaidleksid lihtsalt vastu mulle. lühidalt öeldes mulle meeldiks
Vasta!
Joosep: Kivistu
poolt! http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/uks-rumal-kusimus-kas-kanep-on-kehale-murgisem-kui-alkohol?fb_action_ids=10202388423453593&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B691857860832896%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%5D
Vasta!
Kajar: Kajar
Poolt
Vasta!
Renee: POOLT
Igaljuhul pooldan seda!
Vasta!
Martin: mina siin ja seal !
kanep ja seened ei ole mingid narkootikumid need looduslikud ravimid , nii et ma muidugi poolt !
Vasta!
Denni: ofc
muidugi poolt
Vasta!
Marius: Poolt
Poolt
Vasta!
ahti: maitea
Kanepit tuntakse lihtsalt nime all NARKOOTIKUM, mis on täiesti vale.
Vasta!
Anneli:
Olen poolt-kuna tean,et sellel taimel on raviomadused ja miks osta sellist nn sodi kuskil,pimedas tundmatu narkari käest?Olgu selleks ravimite müümise ja jagamise koht,et olla kindel puhtast taimest ja riik saab ka sellest kasu.
Vasta!
Liis: iiiii
heaaa
Vasta!
Raymond: .
.
Vasta!
Andra: Inimene
ei tahaks küll elada riigis, kus iga nurga peal tulevad vastu narkouimas ja täiesti segased inimesed. Oma tööl olen piisavalt sellistega kokku puutunud. Kui see legaliseeritakse siis arvatavasti hakkavad enamused seda tarbima. Kui see legaliseeritakse siis kes teab vb mõne aasta pärast oleks Eesti narkootikumite tarbimise edetabelis esikohas. Kui juba praegu on narkomaane nii palju... Enamus vargused ja paljud vandaalitsemised toimuvad narkouimas.
Vasta!
Margus: Eri teadmised, eri teadvused - eri oigused, erinevalt oiged erinevad vaatenurgad
Siin oleks nii palju millele vastata, loodame, et ajaloo huvides koik kauemaks saadavale jaab.

Paris mitmes rohelises kastis olevale komentaarile vastaks aga ka ise,
tegu palju tosisema tegevusega kui lihtsalt meelte-lahutamisega,
muidugi meelteLahutus ise ka tosine teema millega see yhiskond tegelema peab... mis neist meeltes ikka nii vaga lahutada vaja on ja Kellest ja kuhu poole...

Raagime ju Psühhedeelikumist!
Abiks alustuseks http://en.wikipedia.org/wiki/Psychedelic_experience (natuke ka siin http://et.wikipedia.org/wiki/Psühhedeelne ) ja siis seda labi loogika ja Vaimu maailma moelda sutsu... Eks Miks midagi tehakse, ikka ole oluline
(siis ka Tuuma/Olemuse moistmine kui ma vaid teaks..)

Tagasi tulevikus kokkuvotlikumate vastustega, siin peab tosiselt asja votma, et eri teadvuste ja teadmistega inimestele korraga vastata.

Tasub veel HOOLEGA moelda http://en.wikipedia.org/wiki/Hallucinogen "classical hallucinogens (to be x: "...intellectual or memory impairment should be minimal...")
- et moista, Keele ja ettekujutuste erinevusi taimede olemusest.. sealt edasi religioosematesse maailmadesse sukeldumine austusega ehk moistame ka vajadusi miks..

Teadadagi koike ei tea
Vasta!
Дима: Dimitri
Poolt. See voib tombata riigi majandus, vahendada alkoholi tarbimist j.n.e
Vasta!
Дима: Dimitri
Poolt loomulikult
Vasta!
LUBAGE!: Muidugi nõus.
See just on parem asi, see rahuldab inimesi ja teeb nad rahulikuks...
Alkohol ja tubakas on kahjulikud ja kanep pole. Miks siis kanep keelatud on?
See ei riku tervist ültse.
Vasta!
Oliver: .
Kui Eesti on nagu väike USE, et kui USA näitas näpuga Serbia peale ja ütles, et nad pahad, siis kohe Eesti võttis neilt eeskuju. Miks mitte ka kanep legaliseerida nagu USA ?!?!
Vasta!
Ingemar:
Võttes arvesse, et Eesti riigis on legaalne tubakas ja alkohol, siis ei näe ma põhjust, miks peaks olema keelustatud neist kordades ohutum mõnuaine.
Vasta!
Priidik: 1
2
Vasta!
Richard: Poolt
Poolt, see võtab narkokuritegevust vähemaks, ning see on tervisele parem kui alkohol
Vasta!
Aleks: :)
:)
Vasta!
Remi: jup
poolt ikka.
Vasta!
Indrek: JAMA
igasugune meelemürkide seadusega reguleerimine on just nendele kes kuritarvitavad. Normaalne inimene võib selles ka head näha, aga enamus kellele kanep meeldib lõpeb se väga kurvalt, sest sealt liigutakse tihti väga ruttu edasi karmimate ainete peale kust enam tagasiteed nii kergelt ei leia. Lisaks iga terve mõistusega inimene peaks aru saama, et kopsud ei ole korstnalõõr. Hingamisteed on ikka hapniku jaoks. Mis puudutab vaimset maailma - kui sa oled piisavalt andekas, siis kas peab seda toitma/hävitama meelemürkidega? Tahad teise dimensiooni. Oota natuke kui elu otsa lõpeb - nagu nii lõpeb igale ühele ühtmoodi - saad teada, mis sealpool on. Vb olla mõtled natuke ja hakkad aru saama, et suurim varandus, mis elamise juures on on sinu TERVIS. Kanep ei ravi midagi. Vb olla parandab enesetunnet hetkeks, aga ma ei ole veel kuulnud, et kellegi mured oleks sellega lahendatud. Jah vb olla mõni narkodiiler on suurema koguse pealt veidi rikkamaks saanud. Edu kõigile selge mõistuse säilitamisel!
Vasta!
Ignas:
nõus
Vasta!
Lauri: Hea idee.
Igati poolt, arvan, et hoiaks rohkem inimesi tõsiselt ohtlikest ainetest eemal, kui oleks vabalt kättesaadav ja ei peaks diileri jutule minema (kellelt võib 90% tõenäosusega leida ka muid aineid).
Vaevalt, et see petitsioon siin vaevalt 5000 häälega midagi muudab, kuid tore on näha, et Eestis on inimesi, kes pooldavad.
Kõigile huvitundjatele: olen suitsetanud, viimasel ajal teen, siis kui juhtub -- enamasti kord kuus.Oluliselt parem stressileevendus- ja meelelahutusvahend, kui alkohol.
Olen käinud ka Amsterdamis, kanepist tingitud probleeme või rumalaid inimesi ei täheldanud, pigem olid probleemiks sisserännanud tõrvad, kes üritasid tänaval kõigile kokat pähe määrida või huiata raha. Neid leidub õnneks vaid heaoluriikides, või riikides mis seda mingil ajahetkel olnud on (nt. Soome, Rootsi, Saksamaa, Inglismaa), seega ehk jääb Eesti sellest konkreetsest grupist puutumata.
Vasta!
Karl: Karl
Paljud kannatused saaksid siin maailmas lõpu läbi ülemaailmse legalisatsiooni.
Vasta!
viljar: Poolt
Eesti on väike riik ja miks mitte teha samm edasi nagu Amsterdam ja tuua kanep turule alati ju saab se ju sulgeda... Muidugi Poolt
Vasta!
viljar: viljar
Eesti on väike riik ja miks mitte teha samm edasi nagu Amsterdam ja tuua kanep turule alati
saab se ju sulgeda... Muidugi Poolt
Vasta!
Kalvi: Ei,
Lolle on selletagi ülearu.
Vasta!
Joosep: poolt
Pange palun alko ja kanep k6rvuti . tooge välja asjada plussid miinused?!?!
Vasta!
indrek: kanepit suitsetades surnuks
800 jointy järjest ja sa sured vingumürgituse tõttu :D ohutum kui tubakas peaks mainima
Vasta!
Merili: Miks mitte
Poolt ,kuid siis tuleb ka kehtestada selle tarbimist puudutavad seadused kohad ja sätted!
Vasta!
Raul: ELis tuleb hääletada
https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000023/public/map.do
Vasta!
Toomas: jh
jh
Vasta!
elle: Häbi!
Vastikud narkootikumide propageerijad!
Vasta!
Keiu: Keiu
Alkohol on ka kahjulikum kui kanep. Kanep ei tapa.
Vasta!
Hannes: Legaliseerimine toob riigile ainult kasu.
On juba tõestatud ning uuritud kanepi kahjulikku mõju mis puudub.
Vasta!
Raido: Sigvald
Poolt
Vasta!
Albert:
Jah, legaliseerime
Vasta!
Kevin: :)
Pilves inimestel on väiksem võimalus surra auto avariis kui purjus inimestel
Vasta!
Xongi: Gabriel Anderson
Tahan selle elutähtsa teabe kiiresti nendest inimestest, kes on herpesega nakatunud, nakatada herpesega selle lõpp, kuna see ravib seda looduslike juurte ja ürtidega. Nakatusin paar kuud tagasi ka herpesse, tundsin, et see on minu jaoks lõpp, mõtted muutusid kohe ja tegin viiruse ravimiseks uuringuid, kuni leidsin dr Oduduwa ravimtaimedest, mis aitavad viirust minu süsteemist täielikult välja juurida. . Kui soovite oma herpese ravida, näiteks: 1. Alzheimeri tõbi, 2. diabeet, 3. HIV / AIDS, 4. Parkinsoni tõbi, 5. sclerosis multiplex, 6. luupus, 7. lastehalvatus, 8. astma, 9. skisofreenia ja 10. vähk. Kontakt: droduduwas @ gmail. com . whatsapp: 27717206732
Vasta!