Säilitage Tartu-Tallinna lennud!

Soovime, et Tartu-Tallinna lennuühendus säiliks ka pärast 21. detsembrit 2012.a.! See lennuühendus on oluline Tartu ja Lõuna-Eesti majandusliku ning regionaalse arengu jaoks. Vivat, crescat, floreat!
Liitu Facebook'i grupiga http://www.facebook.com/groups/496696283697047/

allkirjade kogumine on lõppenud

01.11.2012 00:00 kuni 21.12.2012 23:59

574 häält

57%

Soovime, et Tartu-Tallinna lennuühendus säiliks ka pärast 21. detsembrit! See lennuühendus on oluline Tartu ja Lõuna-Eesti majandusliku ning regionaalse arengu jaoks. Vivat, crescat, floreat!

Aktsiooni korraldaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Lauri: Tallinn-Tartu lennud on Tartu Ülikooli arenguks hädavajalikud!
Soovime, et Tartu-Tallinna lennuühendus säiliks ka pärast 21. detsembrit! See lennuühendus on oluline Tartu ja Lõuna-Eesti majandusliku ning regionaalse arengu jaoks. Vivat, crescat, floreat!
Vasta!
Reno: Kuidas säilitada Tartu ja Tallinna vaheline lennuliiklus?
Parim, mida igaüks teha saaks, on minna ja osta pilet Tartu - Tallinna vahelisele lennule.
Vasta!
Ottomar: Lennud on vajalikud kogu regiooni arenguks
Lennuühendused Tartust on olulised terve Lõuna-Eesti arengu seisukohast.
Vasta!
Liina: Hea, armas ja ilus Lõuna-Eesti vajab häid ühendusviise
Tartu on eesti vaimuelu häll ja siinkandis sünnivad ideed. Siin on suurepärane elukeskkond. Kogu Lõuna-Eesti piirkond vajab praeguses ajas kiireid, mugavaid ja ka ajaplaneerimise poolest sobivaid ühendusi muuilmaga. Lennuliiklus on selleks tõesti vajalik (ja mitte ainult ühendus Tallinna, vaid tundub et ka Riiga, Helsingisse, Stockholmi ja Kuressaarde).
Vasta!
Ene-Liis: Mida teha?
Vastukaaluks võiks ju Lõuna-Eesti pealinnaks kuulutada Riia. Ega see Tartust palju kaugemal pole kui Tallinn ja ikkagi endine Liivimaa pealinn. Lennuühendus ka neil parem.
Vasta!
Aune: Küsimus pole ainult lennukis, kas kiire rong oleks alternatiiv?
Tallinn-Tartu lend on 1 näide, küsimus on kindlasti Tartu ühenduses maailmaga laiemalt. Kogemus näitab, et rahvusvahelised üritused ei jõua (kohati) Tartusse, kuna siia on raske saada.
2,5 tundi bussisõiduga on tartlased ise harjunud, kuid muule maailmale näib see ikkagi liig mis liig - lendad maailma lõppu ja siis sõidad sealt veel 2,5 tundi edasi.
Rail Baltic (kui see üldse tuleb) ei tule ka läbi Tartu - see oleks andnud kiire rongiühenduse nii Riia kui Tallinnaga.
Kui Tallinna lennujaamast (ja st et Ülemiste raudteejaam tuleks lennujaamaga mingil viisil siduda) saaks 1,5 tunniga Tartusse ja vstp ning seda ka varahommikul ja hilisõhtul, siis poleks ju lennukit niiväga vajagi. Aga praegu on küll lennuk oluline selleks, et hommikul Tartust Euroopasse jõuda. Palju praegune lennugraafik muud maailma Tartusse toob, on vist isegi teine küsimus.
Vasta!
Karl: Oleme vaesed ja lapsed nälgivad
See on sama jabur unistamine nagu Haapsalu raudtee.
Ostke lennuk ja lennake, pole vaja lunida eelarvest olematut raha.
Vasta!