Me ei taha EstFori tselluloositehast Pärnumaale!

Me ei taha EstFori tselluloositehast Pärnumaale!
Tahame hoida pärnumaalaste elukvaliteeti, me ei soovi ohustada Liivi ja Pärnu lahe ning jõe keskkonnaseisundit, kinnisvara väärtuse langemist, töökohtade kadumist turismis ning kalanduses.

allkirjade kogumine on lõppenud

26.10.2018 00:00 kuni 31.12.2018 23:59

1279 häält

127%


Aktsiooni korraldaja

Mart Alliku, Mati Kose, Aivar Ruukel

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Tiit: Vastu.
Pärnu,kui kuurortlinna ja Liivi lahe kaitseks ma ei näe tselluloositehasele kohta Pärnu külje all.
Vasta!
Leida-alice: Vastu.
Ei soovi Pärnumaale tselluloositehast
Raivo: Miks sellist saatanast vaja on????
Milleks on meil vaja sellist saatanast? Selleks ei pea olema raketi teadlane, et aru saada, mis edasi hakkab juhtuma. Kõigepealt on hea põhjus miks Eestis puidu hinda tõsta. Küte, mööbel, ehitusmaterjal jne. Tuletage meelde, kuidas haises Tallinna tselluloosi kombinaat või Kohila oma.
Pealegi pole selge, kes on omanik. Karta on, et sealt hakatakse raha Eestist välja kantuna nagu pangad seda teevad. KOGU SELLELE ideele PEAB EI ÜTLEMA !!!!!!!! Sest Eesti ei ole mingi meetrite soovisin.
Vasta!
Raivo: Miks sellist saastajat vaja on????
Milleks on meil vaja sellist saastajat? Selleks ei pea olema raketi teadlane, et aru saada, mis edasi hakkab juhtuma. Kõigepealt on hea põhjus miks Eestis puidu hinda tõsta. Küte, mööbel, ehitusmaterjal jne. ka läheb kallimaks. Tuletage meelde, kuidas haises Tallinna tselluloosi kombinaat või Kohila oma.
Pealegi pole selge, kes on omanik. Karta on, et sealt hakatakse raha Eestist välja kantima nagu pangad seda teevad. KOGU SELLELE ideele PEAB EI ÜTLEMA !!!!!!!! Sest Eesti ei ole mingi neegrite solgi auk.
Vasta!
Marek: vastu
Kindlati mitte, minge Lätti
Vasta!
Reijo: vastu
läti liiga lähedal.......siberis ruumi piisavalt
Helen: vastu
1. Jüri ei ole linn, vaid alevik.
2. Jüris pole teadaolevalt veekogusid saastavaid ja haisvaid tööstusi.
3. Tselluloositehase puhul on reostusrisk reaalne. Seda ette ennustada on tänamatu töö. Asi ongi selles, et praegu keegi ei tea. Miks siis riskida? Tuleb kaaluda kasu ja võimalikku kahju nende andmete põhjal, mis on olemas. Kahjuks on viimased ebapiisavad.
Lea: Lea
Tselluloositehas ei tohi tulla Eestimaale! Teadlased ja rahvas on Tartu puhul juba arvamuse välja öelnud. Kohava ja Polli on öelnud, et kui rahvas ei taha tehast, siis tehast ei tule. Nüüd söövad oma sõnu.
Vasta!
Reijo: maaelu
Palju räägitakse, et maaelu sureb välja ja noored ei taha maale kolida jne. Niigi on see teema keeruline, kui nüüd kuskile looduskaunisse kohta mingi suur jurakas mistahes peene tehnoloogiaga ehitatakse ja see ümbruskonna põhjaveed ja värske õhu pekki keerab, siis millest me räägime. Plaanin ise mingi hetk justnimelt saarde valda kolida, aga sellisel juhul jääks see plaan katki, sest sellise suure projekti puhul ei näita ükski uuring ega tehnoloogia tehase tegelikku mõju keskkonnale. Vastus, mis anti Saarde valla asjapulkadele, et miks sama vett ei saa korduvalt kasutada, tõmmati minuarust ise endale vesi peale......tänapäeva tehnoloogia ei suuda vett piisavalt puhtaks teha.....rohkem nagu polegi midagi öelda....
Vasta!
Eha: Eiiiiiiiiiiiiiiiii taha tselluloositehast ja RB- d !
Hoolin Eestimaast ! Lõpetatagu Eestit laastavad projektid !
Vasta!
Andres: Ei.
Ei.
Vasta!
Kersti: Kirsti
Uskumatult rumal seltskond seal Saarde vallas. Tõelised reeturid. Eestimaa looduse reeturid.
Vasta!
Katrin: Katrin
Pole vaja rohkem reostajaid siia.
Vasta!
Jaan: jaan.kolumbus@mail.ee
Sellises mahus ei saa reostusvaba tootmist olla...
Vasta!
Jaan: Jaan:
Sellises mahus ei saa reostusvaba tootmist olla...
Vasta!
Illinor:
Ei soovi tselluloositehast Eestimaale. Mets ja puhas õhk on meie suur vara.
Vasta!
Ene:
Tehase vastu.
Vasta!
Anu: Anu
Me vajame puhast elukeskkonda nii Tartus, Pärnus, Põlvamaal ja igal pool mujal. Sellised projektid pole jätkusuutlikud. Mõnikümmend aastat lagastamist ja raha kokku kraapimist ning tulemuseks on hävitatud loodus ja elukeskkond
Vasta!
Kristi: Liis
Olen vastu petitsioonile. Enne peaks uurima. Kui uuringud näitavad, et tehas kahjustaks pärnumaalaste elukvaliteeti ja ohustab Liivi või Pärnu lahe keskkonda, siis olen tehase vastu.

Kinnisvara väärtuse langus pole tõenäoline. Jüri linn on tehaseid täis. Mida seal näeme? Jüris on kinnisvara kallim kui Pärnu linnaveerel või Pärnust 20km eemal. Kinnisvarahind tõuseb seal, kus elanikel on ostujõudu. Kohalikku ostujõudu tehas kasvataks. Töökohtade kadu turismis või kalanduses pole tõenäoline. Kui tehas oleks ehitatud NLis, siis poleks turism ega kalandus tõesti kedagi huvitanud. Aga ELi normid kalandusele ohtlikku tehast küll ehitada ei luba. Turismile oleks tehas pigem kasulik. Praegu ju voorivad puidukoormatega rekkad läbi linna sadamasse. On’s see hea? Tehase puhul liiguks enamus kaupa raudteele ja osa, mis raudteele ei liiguks, viidaks tehasesse mitte läbi Pärnu, vaid linnast mööda. Kaubavoog sadamasse väheneks oluliselt.

Kui uuringud näitavad, et realiseeruks petitsioonis mainitud hirmud, siis tehast ei poolda. Aga praegu me ju tegelikult ei tea ühtki tehasega kindlasti kaasnevat halba omadust. On negatiivseid spekulatsioone, aga nende vettpidavus kahtlane või ülikahtlane.
Vasta!
Aivar:
Hoidkem Eesti loodust!
Vasta!
Arvo: Arvo. Vastu.
Ei soovi Pärnumaale tselluloositehast, Pärnu kuurortlinn.
Vasta!
Indrek: Vastu
Oleme keskkonnakatastroofi lävel. Ja ikka veel soovime metsa kohe äravistatava
paberi vastu vahetada? Arumaeisaa!
Vasta!
Ingrid:
Vastu
Vasta!
Einar: Einar. Ei taha
Jätaks ikka metsa Eestisse alles ja looduse läbustamata. Pealegi on väga küsitav, kes hakkaks selle äri pealt tulu teenima.
Vasta!
Marju: Marju
Vastu.
Vasta!
Aivo: To Kristi või Liis, kumb Sa iganes oled
Teie väited on väärad.

Tõuseks kohalike ostujõud? Nalja teete või? Või on Teil siseinfot, et töötajad hakkavad saama näiteks 1300 eurost palka? 800 eurot palka ei tõsta küll kohalike ostujõudu...
Töökohtade kadu ebatõenäoline? Kalamehed jäävad enamus tööst ilma peale tehase viieaastast tööd. Tutvuge ülim pädevate keskkonnaseisundile antud hinnangutega Pärnu ja Liivi lahe kohta. Juba praegu esineb seal nn surnud tsoone. Pealegi puudutab see ehitus paljusid Natura alasid oma väljalastava veega.
Tehase kaup liiguks enamus raudteele? Vabandust, millisele raudteele? Rail Balticule, mida veel tegelikult reaalselt olemaski pole? Spekulatsioon...
Kasulik turismivaldkonnale? Millisel moel? Turist tuleb tehast vaatama või???
Teie jutu viimast lõiku ma parem ei kommenteeri, puhtalt poliitiline korrektsus .... EI TEHASELE!!
Vasta!
Arvi: Kes maksab, see määrab
Kas keegi mäletab, et selline planeerimine ja keskkonnamõju hindamine koos oleks kunagi andnud järelduse, et ei tohi arendada? Kui alustatakse -- siis ka lubatakse. Ja milleks veel riiklik eriplaneering, kui maksab ikkagi arendaja.
Vastu nii suurele tselluloositehasele.
Vasta!
Arvi:
Petitsiooni poolt ja tselluloositehase vastu. Kumba siin küsitakse?
Vasta!
Ingrid: inka
vastu
Vasta!
Tiit: Tiit Kruusimäe
Ei taha reostatud kodumaad
Vasta!
Marek: Tselluloosi tehase rajamise poolt
Enne kui millegi vastu olla, võiks ennast teemaga kurssi viia, suur osa vastu olijate argumentidest on ümber lükatud näiteks selle igati hariva intervjuuga https://www.err.ee/687811/polli-tselluloositehasest-tanapaeval-ohud-ja-hirmud-enam-ei-realiseeru
Või kui ollakse vastu, siis võiks seda teha näiteks stiilis:
a) Olen vastu tselluloosi tehasele ja eriti puhta looduse nimel olen valmis loobuma 50% töötu abirahadest / 50% lastetoetustest / 50% Pärnumaa omavalitsuste toetusest
b) Olen vastu tselluloosi tehase rajamisele ja üldse igasugu uute tehaste rajamisele ning selle nimel olen valmis loobuma õpetajate / politseinike / päästjate palgatõusust tulevikus
c) Olen vastu tselluloosi tehase rajamisele ja selle nimel olen valmis loobuma oma tulevasest riiklikust pensionist
jne muud ettepanekud teretulnud, kuidas kompenseerida madalat tootlikkust ja vähenevaid töökäsi.
Vasta!
Aivo: To Marek
Vabanda, aga Sa oled uskumatult lihtsameelne, kui usud kõike, mida üks rahahimus tööstur suust välja ajab. Ah et Sinu arvates annab 300 loodava töökoha pealt riigile maktavad maksud juurde näiteks 50 % pensioni???? Riik näeb siit raha vaid nagu oma kõrvu, saades vaid loodavate töökohtade riiklikud maksud. Kasum kanditakse Eestist välja. Metsandusse töökohti juurde ei tule, kuna need, kes hetkel töötavad lihtsalt palki väljavedamiseks, hakkavad seda töötama üles siis tehase jaoks ja need töökohad on ju hetkel olemas. MOTT
Vasta!
Heino: Heino
Oleks aeg aru saada, et Eesti loodus on Eestlastele kordades olulisem, kui selline tehas, mis Eesti või eestlaste elu kuidagi paremaks ei tee. Pigem vastupidi. Sellist tehast ei tohi lubada mitte ainult Pärnusse vaid üleüldse Eestisse. Meie, eestlased peame hoidma ja kaitsma Eesti loodust selliste ainult rahast mõtlevatest ärimeeste eest. Kes kommenteerivad, et me kaotame eelarvest raha...Kui rumal peab üks olema, kui arvad, et üks tehas sinu lapsi kasvatama hakkab, sind ravib või kaitseb???
Mis kasu on sellest rahast, kui sul joogivesi haiseb, kalad jões surevad ja hingata on ainult mõnusalt haput õhku? Looduse arvelt rikastuda - see ei ole tark tegu. Hoidkem Eesti loodust!
Vasta!
Heda: Ärme parem kordame inetut ajalugu
Waldhofi tselluloosivabrikust ja sellega kaasnenud reostusest päästis Pärnu linna Esimene maailmasõda...
Vasta!
Maria-Liisa: Vastu
Soovin säilitada oma kodukohta sellisena nagu ta on.
Vasta!
Aivar: tsellutehase vastu
Loodusele väga halb mõju
Vasta!
Aivar: Tsellutehase vastu
Selline vananenud tehnoloogiaga tehas teeb loodusele väga palju kahju
Vasta!
Aivar: tsellutehase vastu
Selline vananenud tehnoloogiaga tehas on loodusele väga kahjulik
Vasta!
Aivar: vastu
Kindlasti pole väikesesse Eestisse sellist saastavat tehast vaja!
Vasta!
raimund:
ei ole Eesti riigi ja rahva huvides
Vasta!
alex: vastu kindlalt
saame ilma ka hakkama
Vasta!
Tauno: Vastu!
Vastu!
Vasta!
RIIDO: Vastu
Ei taha tselluloositehast Pärnumaale!
Vasta!
Tõnu: Tõnu
Teie, kes Te kinnisilmi olete tehase vastu - mis on Teie argumendid ja faktid? Sotsiaalmeedia kampaaniates leviv väärinfo on Teie jaoks argument?
Igaljuhul olen uuringute poolt - uuringud tehtud, siis kujundan ka arvamuse.
Ei ole võimalik arvata millestki midagi teadmata/uurimata sügavuti, mida see endaga kaasa toob.
Kainet mõistust kõigile.
Vasta!
Aivar:
100 aastat tagasi oli juba see "JAMA", kalad olid surnud jne.
Vasta!
Helgi:
Eestimaa on nii väike, et siin ei leiagi kohta, kuhu selline reostaja paigutada. Milleks "loodavad töökohad ja majanduskasv" kui selle tagajärjel sureb nii loodus kui inimesed? Ainult väikese kliki oma taskute täitmiseks! Ei! Otsige ajukääbikuid mujalt
Vasta!
Ärtu:
Mitte mingil juhul Pärnusse!!!
Vasta!