Mõistuspärasema kanepipoliitika heaks

Sellele petitsioonile allakirjutades nõustute avaliku kirja sisuga ning selle edastamisega.

allkirjade kogumine on lõppenud

14.11.2019 00:00 kuni 24.11.2019 23:59

113 häält

37%

Lugupeetud härra Mart Helme ja uimastiennetuse valitsuskomisjon

teie hiljutine otsus mitte toetada kanepituru reguleerimist ning võidelda selle normaliseerimise vastu ei ole vastuvõetav mõistuspärasema uimastipoliitika toetajatele Eestis ning selle kirjaga soovime teie tähelepanu juhtida Eestis ning ülejäänud maailmas toimuvatele muutustele. Üha enam arenenud riike on hakanud kriitiliselt suhtuma 1961 ja 1972 ÜRO ühiskonventsioonidega kehtestatud uimastipoliitika käsitlemise suundadesse ja hakanud oma riikide sisest uimastipoliitikat juhtima suveräänselt. Mitmed riigid on kanepi kättesaadavust reguleerivaid seadusakte muutnud ja muutmas. Üha enam riike leiab, et kanepi tulutu keelamise asemel on mõistlikum kanepiturgu kontrollida selleks, et vähendada reguleerimata turu poolt tekitatud kahjusid, kaitsta ühiskonda ja eemaldada  organiseeritud kuritegevuselt rahastusallikas. Uurimused nende riikide ühiskondade kohta ei toeta valitsuskomisjoni väiteid narkootikumide tarbimise suurenemisest ega alaealistele paremast kättesaadavusest. Praegune riigipoolne keelupoliitika ning kanepi ainult negatiivses valguses kujutamine süvendab usaldamatust infosse, mida riik jagab meeli muutvate ainete kohta, see on ainult ühepoolne ning jätab kajastamata kanepi positiivsed küljed.

Kuna riigipoolne info ja inimeste isiklik kogemus kanepiga ei lange kokku, tekitab see ühiskonnas dissonantsi. Eestis on kuni 78 000 kanepitarvitajat. Nad on tavalised inimesed, enamjaolt täiskasvanud ja töötavad, mitte kriminaalid või rentslis lamavad narkomaanid, nagu meedia ning riik on üritanud neid kujutada. Peaaegu igaüks tunneb kedagi, kes tarvitab või on tarvitanud kanepit ja saab endaga eluga hästi hakkama, seetõttu ei saa riigipoolset kanepi demoniseerimist tõsiselt võtta.

Privaatse kanepitarvitamise lubamine ja selle turuharu riiklik regulatsioon võimaldab pakkuda inimestele ligipääsu kontrollitud ning kvaliteetsele kanepile, vabastada politsei ja kohtusüsteemi ressursse, mis praegu kuluvad kanepitarvitajate tagakiusamisele, koguda makse ja saada osa saada miljarditesse ulatuvatest kanepiga seonduvatest majandusharudest ning vähendada sellega kümnetesse mijonitesse küündivat kriminaalse hõlptulu allikat.

Praegune keelupoliitika ei ole Eestis ega mujal maailmas suutnud takistada kanepitarvitamist. Keelupoliitika võimaldab organiseeritud kuritegevusel teenida kanepi müügist miljoneid eurosid, raiskab politsei ja kohtusüsteemi ressursse, takistab inimestel kontrollitud kvaliteediga kanepile ligipääsu, karistab kriminaalkaristustega ning stigmtiseerib täiskasvanud ja ühiskonnale ohutuid kanepitarvitajaid.kriminaalkaristustega. Pöörame tähelepanu, et alkoholi regulatsiooni tulemusel on alaealiste alkoholitarvitamine pidevalt alanenud, sel ajal, kui alaealiste kanepitarvitamine on ajalooliselt pigem kasvanud.

Meil on Eestis võimalus luua inimlikum ja mõistuspärasem kanepipoliitika, mis toetuks teaduslikele uurimustele ning teiste riikide edukatele kogemustele. Praegune keelupoliitika toetub jäikadele poliitilistele ning isiklikele uskumustele, võtmata arvesse maailmas ning ühiskonnas toimuvat.

Kanepi legaliseerimise avalike pooldajatena soovime kanepituru riigipoolset reguleerimist, jäiku kvaliteedistandardeid, tarvitamise vanuselise piirmäära kehtestamist ning kanepitoodangu maksustamist kanepi ja kanepi tarvitajate riigipoolse demoniseerimise asemel.


Aktsiooni korraldaja

Kanepi legaliseerimise avalikud pooldajad

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Denni: hmm
Igati õige oleks leebemad karistused .
Vasta!
Artur: Kindel jah
Tõestatud on et alkohol on inimesele kahjulikum kui kanep, seega peaks minu isiklikul arvamusel olema kanep Eestis lubatud.
Vasta!
Joel: Jah
Pigem rõõmus kanep kui agressiivne alkohol.
Vasta!
Egert: Ja
Ja
Vasta!
Katrin: Katja
olles näinud Hollandis seda kanepiturismi, seda siia küll ei taha. Minu tutvusringkond, kollektiiv, sugulased saavad kõik ilma hakkama. Meditsiiniline kanep arsti ettekirjutusel oleks teine jutt - selle koha pealt ma sõna ei võta, kuna täpselt pole uurinud.
Vasta!
Oliver: Katja
Kui su lähedased saavad ilma hästi hakkama siis ega keegi sunni neid ju kasutama?! Oled sa äkki näinud ka Eesti narkosurmade arvu? Euroopa üks suurimaid. Legaliseerimine vähendaks seda arvu drastiliselt.
Teele-Mari: Teele
Pooldan 100%
Vasta!
Sil:
Puhas loodus ja ka tervisikud mõjud
Vasta!
Kevin: Jah
Rohkem rahu ja vähem vägivaldset käitumist!
Vasta!