Muudame Eestimaa süsteeme ja seadusi

Kallid kaaskodanikud, sõbrad, tuttavad. Kas teie teate, et me elame ühiskonnas, kus sa võid inimese tuimalt ära tappa ja saada naeruväärselt väikse karistuse? Lapsed, keda tuleks hoida kõige rohkem, võivad saada kodus peksta, vägistatud, piinatud ja karistus selle eest on nii tühine, et sama hästi võiksid sa avalikus kohas urineerida.
(Loos esitatud juhtumite lingid leiad siis, kui vajutad allpool "loe täpsemalt")

Kui isa vägistab aastaid oma kolme tütart, on sellisele asjale määratud maksimumkaristus AINULT VIIS AASTAT. Aga palju määras Eesti kohtusüsteem? Kolm ja pool!

Kui kasuvanemad peksavad ja näljutavad last, filmivad lapse tapmist ja saavad sellest seksuaalset rahuldust. Isegi VIDEOTÕENDITEGA sai naine karistuseks 8-aastat.

Ema näljutab oma neljakuuse lapse surnuks ja saab karistuseks kaks aastat, neli kuud ja väikse rahatrahvi.

Mees seob oma naise rihmadega kinni, teibib ta suu kinni ja kui naine lämbub, ei saa ta karistust, sest tegemist oli ettevaatamatusega, mitte mõrvaga. Veel suri naine Tallinnas oma kodus, sest mehe löödud torkehaava järel tekkis tal äge verekaotus. Mees pääses karistuseta, sest väitis, et nägi peale kahe pudeli viina joomist toas musta kogu, keda ta siis pussitas, pidades teda vargaks.

Lapse tühermaale hüljanud inimesed saavad tingimisi karistuse. Inimesed, kes jätavad väikse vaese abitu tüdruku üksida maha, ei saa selle eest karistada!

Ema uputab oma lapse WC potti põhjendusega, et raha vähe ja last ei ole vaja. Omaenda lihase lapse. Seda ma hetkel ei suuda leida, palju ta karistada sai.

Ma arvan, et need näited avavad inimeste silmad. Karistused (kui neid üldse määratakse) on naeruväärsed. Aga miks? Miks ütleb seadus nii:
§ 116. Lapse tapmine Ema poolt oma sündiva või vastsündinud lapse tapmise eest - karistatakse kuni viieaastase vangistusega.

Kuidas saab olla, et inimene tapab OMA LAPSE ja saab vähem karistada, kui inimene, kes tapab võõra lapse?

Miks võib olla sotsiaaltöötaja inimene, kellel ei ole sotsiaaltöötaja haridust?

Kuidas saab olla nii, et inimesed, kes pöörduvad politsei või lastekaitse poole, ei saa soovitud abi?

Miks ei ole lastekaitsel õigus viivitamatult last kodust eemaldada?

Miks ei ole määratud karistusi sotsiaaltöötajatele, kes oma tööd ei tee ja kelle tegemata jäetud töö kulmineerub piinatud, pekstud, vägistatud või surnud lapsega?

Miks ei ole sotsiaaltöötajal õigus eemaldada kodust laps ainult seetõttu, et tema sisetunne tal seda teha käsib, ilma, et ta peaks kartma bürokraatiat ja seetõttu lapse ohtlikku olukorda jätab?

Miks ei võiks kõik 101 riigikogu liiget elada samasuguste summadega, nagu enamus eestlasi? Et nad elaksid päris Eesti elu, tunneksid meiega päriselt samu probleeme? Ehk siis huvitaks meie mured neid natukene enam?

Kuidas peaksime meie sellises ühiskonnas kasvatama lapsi, kus ilmselgelt vaimselt haiged inimesed saavad lapsi, omavad õigust nendega teha, mida soovivad (kas siis piinata, vägistada, tappa jne). Millised lapsed neil endal kasvavad? Kas terved? Ei usu...Sellepärast tuleb muuta süsteemi, sest iga katkine inimene peab saama kohest abi ja iga laps katkisest ja ohtlikust perest koheselt eemaldatud!

allkirjade kogumine on lõppenud

22.09.2014 00:00 kuni 31.10.2014 23:59

2387 häält

4%

Lingid:

http://www.ohtuleht.ee/350469/eesti-pere-oudne-argipaev-isa-vagistas-tutreid-ule-kumne-aasta


http://theprimesuspect.wordpress.com/2011/03/15/kasuvanemad-otse-prgust-ehk-kuidas-eve-ja-meelis-sorts-kasulapse-surnuks-piinasid/ -piinatud kasulaps

http://www.postimees.ee/963242/ema-naljutas-oma-neljakuuse-lapse-surnuks
- lapse näljutanud ema

http://epl.delfi.ee/news/eesti/analuus-kas-naisi-tapetakse-kogemata?id=51171264 - pikk artikkel sellest, kuidas seadused ei kaitse ka naisi mõrvamise eest

http://tallinncity.postimees.ee/121594/lapse-tuhermaale-jatnud-paar-paases-tingimisi-vangistusega
- tühermaale jäetud laps


Petitsiooni tegemist ajendas fakt, et olles ise lapsevanem, tahaks ma iga kord oksendada, kui loen, milliste inimestega pean ma ühes riigis elama. Vähe sellest - nad ei saa ka karistatud! Minu meelest tuleks lapsi kaitsta - seega tagada seadused, mis neid kaitsevad ja seadused, mis karistavad neid, kes on julgenud midagi teha kõige süütumatele elusolenditele.

Aktsiooni korraldaja

www.mallukas.com

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Ksenia:
Kõik mida siin on nimetatud on väga õige jutt ,pooldan täielikult.Sammuti võiks riigikogu nats mõelda ka selle peale,kuidas tavarahvas saab hakkama võikeste summadega,toidavad lapsi ,maksavad maksusi ja haritavad lapsi.Järgmisest aastast pidi lastetoaetus tõusma 19eurolt 45euroni(1ja2laps saavad 45euri aga kolmas ja kõik teised lapsed on 100euri,kuidas siis need esimest kaks on erinevad kolmandast lapsest ,kuidas saab erastada lapsi???
Vasta!
Kristine: Ingel
Loodan südamest, et Eesti seadused muutuks! Et ükski laps ei peaks elama läbi sellist piinamist ning väärkohtlemist nagu väike Emily! Sellise teo eest peab olema õiglane karistus! Eesti riigis peaks eluaegsel vangistusel olema ka "eluaegne tähendus" mitte 30 aastat vangistust! Absurd!
Vasta!
Annela:
Loodan, et sellest siin on ka abi ! Ja, et me kõik märkaks abivajajaid enda ümber.
Vasta!
Maris: Murka
Liiga kaugele oleme läinud inimõiguste ja demokraatiaga - mina hääletaksin ka surmanuhtluse jõustumise poolt Eestis. Mujal maailmas on ettekavatsetud tapmise eest karistuseks surmanuhtlus, mitte paar aastat vangistust, ning seejärel uue nimega ühiskonda tagasi.
Vasta!
helmi: lille.
Täiesti nõus,,,kaua tehakse neile kurjategijatele pai.oleks aeg karistusi karmimaks muuta.
Vasta!
Reina: Reina
Nõus Maris:Murkaga- surmanuhtluse poolt.
Vasta!
Maria: M.
++
Vasta!
Getter: Getter
Märkame abivajajaid ja kaitseme lapsi.
Vasta!
Annu: .
poolt
Vasta!