Oleme vastu Raadio 2 õhtuse vööndi likvideerimisele

allkirjade kogumine on lõppenud

14.11.2023 00:00 kuni 13.12.2023 23:59

2367 häält

236%

Raadio 2 õhtune vöönd on olnud koht, kus paljud kodumaised armastatud artistid on jõudnud oma muusikaga esimest korda raadioeetrisse, suurema kuulajaskonna ette. Ja on leidnud endale seeläbi kuulajaid ja indu edasiseks loominguliseks tegevuseks.


Õhtune vöönd on olnud koht, kus mängitakse teistsuguseid, uusi ja avastamata muusikaloojaid terve maailma pealt. Niimoodi on laienenud kohaliku publiku silmaring, niimoodi on loodud soodsam pinnas välismaiste artistide esinemisteks Eestis.


Õhtune vöönd on olnud koht, kust jõuavad kuulajateni nii uued ja tõusvad muusikastiilid kui ka pikalt püsinud alternatiivse muusika suunad. Techno, house, elektroonika, electro, metal, indie, punk, post-punk, kantri, industrial, hiphop, reggae, R’n’B, soul ja funk, folk ja maailmamuusika, drum’n’bass, ambient, EBM, weird shit ja experimental. Nii on õhtune vöönd olnud seotud muusikastiilide scene’ide ja kogukondadega ning neid toetanud.


Õhtune vöönd on olnud inspiratsiooniallikaks – muusikutele, produtsentidele, lauljatele, räpparitele, DJdele, keda on tõuganud muusikaga tegelema just õhtusest vööndist kuuldud imeline muusika. Õhtusest vööndist on saanud sädet tulevased klubide pidajad ja promootorid.


Õhtune vöönd on andnud väga paljudele inimestele lemmikartiste ja lemmikžanreid terveks eluks, milleni nad õhtuse vööndita poleks pruukinud jõuda. Õhtusest vööndist leitud lemmikmuusika kaudu on inimesed jõudnud ka elukestvate sõprade, tuttavate ja kogukondadeni. Õhtune vöönd on olnud oluline elu muutja.


Õhtune vöönd on olnud koht, kus mängitakse väga häid ja väga erilisi lugusid, mida mujal Eesti FM-kanalitel ei juleta, ei taheta või ei saa mängida. Isegi Raadio 2 päevases vööndis mitte, rääkimata hommikusest.Raadio 2 õhtuse vööndi likvideerimine vähendab oluliselt ülalnimetatud kultuuriliselt ja eluliselt vajalike ning väärtuslike sündmuste esinemist.
Raadio 2 õhtuse vööndi likvideerimine jätab kultuuriellu tühimiku, mille negatiivne mõju ulatub kaugele tulevikku.
Raadio 2 õhtuse vööndi likvideerimine lämmatab alternatiivse muusika
võimalusi püsida elujõulisena, rõõmustada ja rikastada, pakkuda avastamist.
Raadio 2 õhtuse vööndi likvideerimine on julm, mõtlematu, inetu ja absurdne samm muusikaarmastuse ja muusikat armastavate inimeste vastu.


Nõuame, et Raadio 2 žanriliselt mitmekesist, muusikaliselt asjatundlikku ja uudishimulikku, saatejuhtide ja DJde poolest vaheldusrikast õhtust vööndit ei likvideeritaks, nagu näeb ette ERRi juhatuse, Raadio 2 peatoimetaja ja programmijuhi plaan.
Aktsiooni korraldaja

Kristopher Luigend