Oleme vastu Elva Turuplatsi pargi likvideerimisele!

Oleme vastu hoonestusõiguse seadmisele, soovime selle tühistamist ja pargi säilitamist. Soovime pargile lisandväärtuse loomist peremänguväljaku, välijõusaali jms näol.

Ootame linnavalitsuse poolset elanike huvide kaitsmist läbi tingimuste seadmise võimalikule planeeringuprotsessile, mille tulemusel saavutatakse kaubanduskeskuse võimalik laienemine Elva Tarbijate Ühistule kuuluva kinnistu piires.

allkirjade kogumine on lõppenud

26.04.2016 00:00 kuni 22.05.2016 23:59

511 häält

25%

Meie, allkirjastanud, ei saa nõustuda hiljuti renoveeritud pargi likvideerimisega ning avalikus kasutuses oleva maa-ala muutmisega üksnes kaubandusettevõtte ärihuve teenivaks territooriumiks, millelt kaotatakse suurem osa haljastusest ja põlispuudest. 


Täna moodutab Turuplatsi park puhvertsooni kaubanduskeskuse ning naabruses olevate eramute ja kortermajade vahel. Pargi asendamine parklaga halvendab oluliselt lähedal elavate linnakodanike elukeskkonda ning pole kooskõlas kehtiva linna üldplaneeringuga. 


Lisaks, kaasneb kaubanduskeskuse laienemise ja suurema parklaga ka suurem liikluskoormus keskust ümbritsevatele tänavatele, kus on juba täna aeg-ajalt probleeme sujuva liiklusvooga. Kindlasti võimendub suurema parklaga ka siiani lahendamata parkla öise kasutamise küsimus (nö driftimine), mis häirib oluliselt naabermajade öörahu. On selge, et sellise eelnõuga seatakse ühe ettevõtte ärihuvid kõrgemale üldsuse huvidest ja seda ei peaks linnajuhid tegema.


Soovime Elva linnale ja elukeskkonnale parimaid lahendusi!


Aktsiooni korraldaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Jana:
Endise Elvakana olen poolt!
Vasta!
Urve: UR-Elagu park.
Elasin Elvas 30a.,nüüd eemal sama palju,soov tagasi tulla. Kaupluse laiendus sobib Arbimäele . See park oli meie lemmikpark,kus oli siis palju,palju lilli ja sai pea igal aastal pilti tehtud.Ka hiljem Elvas olles istusime seal aga nüüd on see park kahjuks kõle,puudub soojus.Miks Elvat tahetakse kaunistada kunstmaterjalidega(käbi ja selle pargi kivid).Elvat peaks kaunistama igat värvi lilledega ja hulgaliselt(Arbimäe ring),oleks rohkem silmarõõmu ja soojust(park,jaam ja teised kohad).Mida rääkida lastele kividest aga lilledest ja nendel lendavatest mesilastest,liblikatest,lindudest on õppida kui palju.Parki ei tohi ära kaotada(likv.vastu) vaid muuta selliseks,et ka külalised saaks seisatada ja imetleda-mõnus koht puhkamiseks,mängimiseks ja pilvede vaatamiseks.
Kristina: Jaburad ideed jäägu nõukaaega!
Olen Elvas elanud sünnist saati 28 aastat ja see park oli minu lapsepõlve mängumaa, kindlasti polnud mina ainuke! Ja loodan, et kui Elva tagasi kolin millalgi, siis on see ka minu laste või lastelaste mängumaaks. Kui me suudame selle pargi päästa, siis on kindlasti võimalik seda ka muuta - laste- ja peresõbralikumaks! :-)
Vasta!
Kylli: Ahnusel ei ole piire.
Elva on olnud minu lähim kodulinn synnist alates ja jääb seda alati olema. Miks peab köik ilusa ahnuse vastu vahetama. Olen vastu.
Vasta!
Ma: Pargid ja rohealad on Elva visiitkaardiks.
Elvas on piisavalt äripindasid mida võiks rekonstrueerida. Roheala vähendamine vähendab Elva kui linna väärtust endiste ja praeguste elanike, samuti linna külaliste silmis. Loomulikult kahandab ka elanike elukvaliteeti.
Vasta!
Hr: täiega vastu
mina ole elvakas olnud juba 17 a vähe aga piisav et öelda vastu hääel et üks park tehakse parklaks sest sest nagu mis mõttet sellel ikka on nagu park on parem kui parkla
Vasta!
Anne: Turuplatsi park
Likvideerimise vastu!
Vasta!
Priit:
vastu
Vasta!
Urmas: Noorem vana
Minu arvamus on see , et see park peaks jääma alles just sellepärast kuna Talvel on väga ilus vaadata seda parki. Üks parkla ei muuda seda asja paremaks , kui te pargi ära lõhuks. Olemas oleks ka teisi võimalusi kindlasti , kui see mida praegu teha tahaksite. Näiteks arbimäel on pool platsi tühjus ja sinna kindlasti oleks vaja midagi teha juurde , kui üks Konsum , kui te näete vaid seda mis teil pähe tuleb siis arvan kohe kindlasti ,et võiksite varem hoiatada ette ja mõelda ka linnapeale , kui seda ,et rikkuda ilusat vaateväärsusi ja teha aina rohkem linnale poode juurde ja nimodi need kõik väiksemad poed ära kaovadki , sest lihtsalt suur Konsum neelab palju rahvast minema. Palun mõelge sellepeale , kui investeerite palju raha alla teemale mis läheb lõhkumisele.
Vasta!
Meelis: Meelis :
Ma tunnen Elva linnajuhtide pärast häbi ,see on ju kurb ...Mujal maailmas ikka viiakse sellised kaubandus keskused linna äärde ,linn olgu ikka korralik ,parkide ja järvedega ,mis õnneks on Elvas kõik olemas ,miks ikkagi te ei võiks seda Arbimäele ehitada , kui üldse sellist keskust linnale vaja on ,kas tõesti jätame oma lastele mälestuseks sellise plekk kuudi keset linna ,see on ju täitsa vale ... Ma soovin teile linnaisad jõudu ja mõistmist .
Vasta!
Silja: Silja
Linna keskel peab olema peatuspaik ja ürituste puhul kogunemiskoht kõigile.
Turuplatsi park on see koht, kus kõik linna eri servadest linna jalutanud inimesed istuvad ja puhkavad natuke ja söövad jäätist suvel. Linna keskel peab olema ikkagi plats ka, kus saab tasuta istuda, mitte ainult poed ja asutused, nii et niisama olla ei saagi, oodatud ainult rahakotiga inimesed.
Festivalide ajal näen seal kompsude peal istumas inimesi ja laatasid peetakse ka seal, kõrval on hea parkida ja bussiga tulla. Kesklinnas on nii palju poode, võiks nüüd midagi muud ka peale äripindade lisada! Inimeste elu ei koosne ainult raha teenimisest ja kulutamisest, st ei peaks koosnema.
Vasta!
Igor: Videopöördumine
https://youtu.be/3Ksqd1BSGsQ
Vasta!
Kristina: Videopöördumine
Tänud, Igor! Hea töö! :-)
Palun lisa video juurde selle petitsiooni link ka! Kokku on 2 petitsiooni... ;-)
Kadri: Olen pargi säilimise poolt
Meeldib mõte Elvast, kui rohelisest linnast. Kaubanduspinda on Eestis piisavalt!
Vasta!
Kristina: Aitäh!
Tere, armsad pargi sõbrad!
Suured tänud kõigile, kes on juba oma panuse pargi säilitamiseks andnud!!!
Teie süda on õiges kohas! :-)
Vasta!
Meribel: Olen Pargi likvideerimise vastu
Olen Elvas elanud 27 aastat. Iga päev käin sellest pargist läbi ja minu erilised lemmikud on kevadeti rohetavad lehised ja sügiseti pargi keskel asuv punaste lehtedega Euroopa tamm ja pargi keskele on istutatud ka veel 1 väike lehis. Kui sinna tuleks parkla, siis see kõik häviks. On väidetud, et seal turg ei toimi. Aga see ei olegi ju turg, see on park. See park sobib Elva kesklinna. Olen isegi seal jäätist söönud ja seal toimuvaid laatasid külastanud. Kõiki rohealasid ei pea täis hoonestama või parklaks tegema.
Vasta!
Kristo: Kristo
Olen petitsiooni poolt! Jätame ikka pargid alles! Alles mõni aasta tagasi sai see park korda tehtud.
Vasta!
Kristina: Väga segaselt on Poolt ja Vastu siin lehel
Aru ei saa kas peaks vajutama rohelist nuppu või punast. Loen allpoolt, et osad on vajutanud punast, mida võiks lugeda petitsiooni vastaseks ehk siis pargi asemel parkla poolt... Lähemalt lugedes on nii poolt kui vastuhääled siiski kõik ühe sõnumiga. Äkki peaks petitsiooniteksti sisse panema lause, et kui tahad pargi säilimist siis vajuta seda ja kui ei siis toda värvi nuppu.
Vasta!
Raimond:
kesklinnas on juba niigi palju kaubandust samal ajal kui mahlamäe linnaosas pole ainsatki poodi
Vasta!
Vilja: Vilja
Olen vastu pargi likvideerimisele! Kui see pood just peab laienema, siis ehitatagu juurdeehituse alla maa-alune parkla või tehtagu parkimismaja.
Vasta!