Päästame Ohtu metsa RMK lageraiest

Käesoleva aasta lõpus kavatseb Riigimetsa Majandamise Keskus tutvustada Ohtu küha elanikele Pihu metsa lageraietega majandamise kava, tunnistamata tõsiasja, et majandusliku kuusepalgimetsa asemel on tegemist viimase 50 kuni 100 aasta jooksul looduslikult kujunenud kooslusega, mis pakub arvukalt elupaikasid mitmesugustele metsaliikidele ning täidab samal ajal nii kohalike elanike kui kaugema piirkonna elanike seene- ja marjametsa funktsioone.

Käesoleva pöördumisega soovime Lääne-Harju vallavalitsuselt ja Riigimetsa Majandamise Keskuselt Harju maakonnas, Lääne-Harju vallas, Ohtu küla keskel asuva Pihu metsa (Keila metskond 53 nr: 14423750) säästmist uuendusraietest (ehk lage- ja turberaietest) ja selle väärtustamist ökoloogilise koosluse ning kohalike elanike virgestusmetsana.

allkirjade kogumine on lõppenud

09.10.2019 00:00 kuni 30.11.2019 23:59

934 häält

18%


Aktsiooni korraldaja

Eesti Metsa Abiks
www.eestimetsaabiks.ee

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Erika: Õigus
Üldiselt võiks piirata kogu Eestis seda
Vasta!
Leevi: Õigus
mitte et võiks, vaid peaks, mitte et peaks, vaid seda tuleb teha. Ilmtingimata.
Mariann: Ohtu mets on oluline nii loodushoiu kui ajaloolise järjepidevuselt poolest.
Kogukonnale nii oluline mets peab säilima. Metsa kadu pole korvatav istutatud metsaga
Vasta!
Peter: Metsalugu
Eestlased ärgake üles! Eestlasel peab olema hea Eestis elada. Kõik eestlased peavad saama tööd eestis ja puhkusele võivad sõita välismaale. Eesti loodusvarade Eestist väljaviimine tuleb võtta Eesti Riigi kontrolli alla. KÕIGEPEALT EESTI JA EESTLASED, siis alles teised maad ja rahvad. Eesti on antud eestlastele ja eestlased peavad selle eest hoolitsema! Eestlasel peab olema Eestis hea elada!
Vasta!