Pangad rahvast teenima

Saaremaa ja Läänemaa kodanikud algatasid allkirjakogumise kampaania, et tagada lähitulevikus 3 poliitilise sammu abil kõigi maakondade elujõu hoidmine ja arendamine.

1. Palgareform. Lasteaiaõpetajate, meditsiiniõdede, päästeametnike, sotsiaaltöötajate, raamatukoguhoidjate, lastega tegelevate treenerite palgatase peab hakkama ulatuma vähemalt 900 euroni.
2. Lasteaiateenus peab olema lapsevanematele tagatud ilma kohamaksuta. Täna küsitakse lapsevanemalt 30-60 eurot koha maksumust. Lastetoetuse tõus kaotab oma positiivseima mõju kui antud lasteaiateenuse hind üha kallineb.
3. Piletita bussisõit peab olema üle-eestiline. Maavalitsused saavad juba täna 90% ühistranspordidotatsooni, puudujääv 10% on poliitilise tahte küsimus.

Katteallikas – kehtestada kohustuslik 26% tulumaksumäär krediidiasutustest äriühingutele ehk pankadele (välja arvatud ühistulised ettevõtted). Pangad teenivad Eestis igaaastaselt ligi 440 miljonit eurot puhaskasumit. Nende maksustamine ei vähenda pangaomanike sisulist heaolu, aga aitab luua hüvesid kohaliku rahva teenindamiseks ja elukeskonna kvaliteedi tõstmiseks.

allkirjade kogumine on lõppenud

03.05.2014 00:00 kuni 31.10.2014 23:59

183 häält

18%


Aktsiooni korraldaja

Jaanus Karilaid

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Allan: Allan Alaküla
20 miljonit eurot oleks tasuta ühistranspordi hind praegu tühjade ja pooltühjade bussidega 90% dotatsioonil käiatavatel maakonnaliinidel. Praegune dotatsioon on täielik raiskamine kui suurem osa inimestest bussiga ei sõida nende jaoks liiga kõrge piletihinna tõttu.
Vasta!
Albert: Albert
!!!
Vasta!
Maksim: Pangad rahvast teenima
Poolt
Vasta!
Merje: Pangad rahvast teenima
täitsa nõus.
Ning panna rohkem pangabusse tööle!!!
Merje: Pangad rahvast teenima
täitsa nõus.
Ning panna rohkem pangabusse tööle!!!
Orav: A
.
Vasta!
Kadi:
Poolt!
Vasta!