SÄILITAGE VANA VILJANDI MÕISA KIVIMAJA

Palume Viljandi Tarbijate Ühistul, Viljandi linnal ja kõigil Viljandis Tallinna tänav 3/3 (3C) kivimaja omamise ja säilimisega seotud organisatsioonidel / isikutel säilitada hoone kivimüürid koha peal.

See on ajaloolisele Viljandi mõisale kuulunud hoone. 19. sajandi I poolel ehitatud stiilse "mulgi vuugiga" graniitkivimaja oli ilmselt mõisa kõrtside abihooneks: Tallinna tänava äärde jäi Seasaare kõrts, Vaksali tänaval asus neid veel. Tegu on pika ajalooga kvartalis viimase vanema ehituskihistuse näitega!

Hoone müürid saab perspektiivse uusehitise juures säilitada ja eksponeerida. Näiteks on sarnaselt talitletud Pärnus Port Arturi keskuses asuvate vanade tellishoonetega. Need lisavad keskusele ajalist mõõdet, on valmistatud ehedatest materjalidest ning kõnetavad külastajaid enam kui plank sein.

Ühtlasi palume hoone müürid katta lihtsa ajutise kattega, tagamaks nende säilimine perspektiivse uusehitise valmimiseni.

allkirjade kogumine on lõppenud

22.08.2017 00:00 kuni 22.09.2017 23:59

151 häält

75%

 Veel 24. augusti hommikul kogusime siia allkirju, et hoida alles väikest ja väärtuslikku kivimaja Viljandis. Sama päeva lõunal Tallinna 3/3 hoone (ehk Viljandi mõisale kuulunud Seasaare kõrtsi töölistemaja) lammutati. Võid jätta siia mälestuseks oma allkirja, ehk päästab see mõne järgneva näite meie haprast ehituspärandist.


Aktsiooni korraldaja

Joosep Metslang: viljandlane, Eesti ICOMOS liige,
restauraator, muinsuskaitsja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Siim-Julius.Nõmmeloo: Peatage kivi ja mõisahoone lammutamine Viljandis!!!!!
Andke mulle inimesed ,et ma facebookis niimoodi kirjutasin AGA OTSELOOMULIKULT TULEB SEE VANA MÕISAHOONE SÄILITADA ei tule sedavana hoonet lammutada ega ka mitte ammugi Viljandit!!!!
Vasta!
Marju: Marju Õunpuu: Peatage ajaloolise hoone lammutamine Viljandis!

Linna teeb omanäoliseks ajalugu... oma nägu te ju oma käega katki ei löö? Miks siis purustada Viljandi nägu?
Vasta!
Mari: Toetan mõisa säilitamist!
Tegu on ajaloolise hoonega ja seda peab hoidma.
Vasta!