Peata Tartu Raja tänava Sanatooriumi pargi täisehitamine!

Kavandatavad korterelamud hävitavad roheluse, suurendavad õhusaastet ja müra, tihenev liiklus tõstab ohtu pargi kasutajatele puhke- ja spordialal, lisaks rikub kõrvalasuvate haiglate patsientide rahu.

allkirjade kogumine on lõppenud

27.10.2012 00:00 kuni 30.10.2012 23:59

1082 häält

108%

Parki läbib multškattega põlispuude all kulgev terviserada  http://www.spordiregister.ee/ehitised.php?eh=1218

Terviserada  on tervisesportlaste seas väga populaarne, lisaks korraldatakse pargis spordivõistlusi. Jooksurada kulgeb mitmes kohas üle sõidutee!

Aktsiooni korraldaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Maarja: Parkmetsa asemel tahetakse ehitada neljakorruselised elamud
Praegu kehtiva detailplaneeringu järgi tohib kõnealusele alale, aadressiga Raja 31A ehk sisuliselt kahe haigla vahele ehitada 15 kahekorruselise elumaja (nagu ümberringi kõik majad), kuid kolmapäeval toimub Tartu linnavalitsuses koosolek, kus tahetakse algatada uut detailplaneeringut, mille kohaselt rajataks sinna 15 kuni neljakorruselist maja 110-120 korteriga. Nii suured majad ei sobi üldpilti, rääkimata sellest, et oluliselt tõuseks antud piirkonna liikluskoormus, tänu sellele ka müratase ja õhusaastatus. Pargis on aga terviserada, mille jooksurada läheb mitmes kohas üle sõidutee ja tihedam liiklus kujutab ohtu tervisesportlastele. Lisaks on ümberringi haiglad, mille patsiendid vajavad rahu.
Vasta!
Kerli: O.O
Seal käib nii palju inimesi jooksmas ja jalutamas ja see on väga mõnus ning rahulik paik. Mingisuguseid suuri kortereid küll seal näha ei tahaks!
Vasta!
Alan: Peata Tartu Raja tänava Sanatooriumi pargi täisehitamine!
Üldkasutatavad pargid kujutavad endast linnas liiga väärtuslikku avalikku ruumi, et neile uusi kolekarpe ehitada.
Vasta!
Reimo: Buu!
Miks on alati vaja millegi asemele ehitada? Eriti veel sellise mõnusa tervisesõbraliku pargi asemele? Kamoon Simmod, tegelt ka. Vaadake Savi tänava lõpus on mul siin mingi ~5 hektarit tühja heinamaad, kus seisab vana lagunenud tondiloss juba üle kümne aasta, kus alakad joovad ja jäävad haigeks, sest seal pole aknaid/uksi. Alustage sealt või midagi. Ja ikkagi, miks selle pargi asemele? See on nii banaalne, et mu tomatid kuivavad ära.
Vasta!
Virco: Vastu
Meil on siin niigi vähe ilusaid kohti, jätke park rahule!!!!
Vasta!
Laura: Arvan sama mis..
... teisedki... niigi väha rohelisust. Jätke park rahule!
Vasta!
Andres: Ühed parimad jooksurajad Tartus
Tartul on äärelinnapiirkonnas küllalt ruumi maju püsti panna. Ütleks, et jooksmiseks sobivaid parke ei ole Tartus just ülearu, seega ei ole kohe kindlasti selle täisehitamise poolt.
Vasta!
Elmar:
Olen parkide pooldaja ja ei soovi sinna elumaju.
Vasta!
Mare: Mare: see ei ole võimalik
Terve mõistus tõrgub uskumast, et see roheline laik linnaserval võiks saada täis ehitatud :( Kaks haiglat. Psühhiaatria. Taastusravi ja hooldusosakond. Vaikne naabrus ülioluline. Osooni saates näidatakse kuidas Norras motiveeritakse inimesi matkaradadele. Meie pöörame senise harjumuspärase jooksu ja kõnnipaiga autostatud elamurajooniks.
Vasta!
Sandra: Eii!!
Ma arvan,et see on vale kuna meil on parke ka vaja. Seal on hea jooksmas käia. Miks peab kõik välja nägema nagu annelinn!!!!!
Vasta!
Hanna: Noo ei !
Võtaks siis botaanikaaia ka juba maha...
Vasta!
Tõnis: Mille jaoks?!
Ei saa aru neis kinnisvara arendajatest, miks on vaja seda teha linnas olevate metsatukkade ja parkide arvelt ?
Vasta!
Margo: Margo
Ehitagu jah Annelinna selliseid maju, see ei kahjusta mingit üldpilti :) Ma ise käin ka seal Parkmetsas jooksmas just seepärast et seal rahulik ja vaikne ning turvaline. Seal kandis on Riia ja Ringtee tänaval niigi suur liikluskoormus just Lõunaka ja muude poodide pärast, mis mõtet seda koormust veel tõsta. Linnal on mujalgi ju mõistlikes kohtades maad, kuhu maju ehitada
Vasta!
katre.lust@gmail.com: Oleks absurdne, kui see teoks saaks!
Raja park on Tartu üks mõnusamaid paiku sportimiseks olnud juba aastaid. Üks suurimatest Tartu võludest on legandaarselt olnud rohelus. Tundub täiesti ebareaalne see imeilus rahulik koht väikese ringkonna kinnisvaraarendajate ja ehitajate kukru kergitamise nimel täis ehitada. Mis siis järgmiseks?Ehitame Toomemäe tihedalt korterelamuid täis?
Vasta!
Jako: Jako
Viimase aja konkurentsitult idiootseim otsus oleks see suurepärane park mõttetuid maju täis ehitada.

Kui see läbi läheb, siis olen ikka väga tõsiselt meie linna tuleviku pärast mures. Põhimõtteliselt sama hea mõte oleks emajõgi betooni täis valada ja siis sinna majad peale ehitada või midagi sellist.....
Vasta!
Maarja: Loodan et...
Loodan, et sellest kasu ka on. Eile rääkis raadios osalemisest selliste projektide juures. Loodan, et kõik JOKK. http://k6k.ee/oskaosaleda
Vasta!
Antti: jep
jep
Vasta!
Hardi: Ehitamise peatamise poolt
Ehitamise peatamise poolt
Vasta!
Sille: Olen vastu :(
Jätke see park ikka nii nagu ta on :) Terviseradu ja asju võiks hoopis ilusamaks ja rohkem teha.
Vasta!
Tõnis: Tartu on rohealade linn!
Üks põhjus, miks mulle Tartus elada meeldib, on selle mitmed rohealad, mis on kenasti elamu-/tööstus-/ ärikvartalite vahele pikitud. Nagu ma Tartu linna erinevatest kaartidest aru saan, siis jooksurada ja välijõusaal otseselt kannatada ei saa.
Uute kortermajade vastu olen aga ikkagi, sest praegu võrdlemisi korrastamata muljega ala kahe haigla kruntide vahel võiks korda teha ja nii säilitada mõnusa roheluse, mis ümbritseb selle jooksuraja lõigu kasutajaid. Käin ise tihti seal jooksmas ja kevade poole eelistan kindlasti ööbikuid ja rohelust korteritele.
Vasta!
Sirilin: Olen kindlasti vastu!
...Tartu vajab rohkem parke ja antud asukoht ei ole kindlasti sobilik niivõrd suuremahulisele projektile.
Vasta!
Evelin: MIS TEIL VIGA ON?
Miks on vaja ehitada just sinna?? See on Tammelinna lähedal ainus võimalus jooksmas käia. Tahate, et inimesed linnast ära koliksid, selle tõttu, et ei saa isegi joosta või aega natukenegi värskemas õhus veeta. Tahate, et inimesed tee peal jookseks? Põrutaks põlved ära? Ja tõesti tekib küsimus, kas sellist Eestist me tahtsimegi? Haige värk!
Vasta!