Loomade julm kohtlemine on vale! Muudame KarS § 264

TOOMAS HENDRIK ILVES
Eesti Vabariigi President
RIIGIKOGU
Lossi plats 1a 15165 Tallinn Harju maakond
ANDRES ANVELT
Eesti Vabariigi Justiitsminister
INDREK TEDER
Õiguskantsler
Politsei- ja Piirivalve amet Pärnu mnt 139 11317 Tallinn
PÖÖRDUMINE
Lugupeetud President, Andres Anvelt, Indrek Teder, Riigikogu liikmed ja Politsei esindajad.
Viimase aja sündmused, mis on seotud sadistliku loomapiinaja Rando Randma nimega näitasid, et Eestis kui riigis, mis positsioneerib ennast kui arenenud Euroopa riik, praktiliselt puudub seaduslik alus loomade piinamiste ja tapmiste eest kaitsmiseks.
Praegu on loomad Eestis täiesti kaitsetud inimeste julmuse ees - nad ei saa enda eest seista ja seadus neid peaaegu ei kaitse. Maksimum, mis ootab igat sadistliku loomapiinajat, on rahaline trahv või kuni aastapikkune vanglakaristus.

Kahjuks mitte kõik kaitsetuid loomi vigastavate ja tapvate loomapiinajate kriminaalasjad jõuavad kohtusse, ja kui jõuavadki, siis sadistlikud loomapiinajad pääsevad nende kuritegudega võrreldamatult kergete karistustega, mis satuvad kriminaalkoodeksi 264 paragrahvi alla. Oma kuritegude eest sai Rando Randma vaid 2 kuud vanglakaristust ja 5 aastaks keelu võtta endale koduloomi. See tähendab, et juba 5 aasta pärast saab Randma uuesti alustada oma kuritegeliku tegevusega, ainult hakkab ta tegelema peenemalt ja varjatumalt - niimoodi, et mitte sattuda ühiskonna või politsei tähelepanu ringi.

Randa Randma tunnistas ennast süüdi vaid 3 looma tapmises, kuigi neid kuritegusid on kümneid. Vabatahtlike andmete kohaselt, kes tegelesid Lasnamäe loomapiinaja kohta info kogumisega, läbi Rando Randma käte käis ja kadus jäljetult üle 50 koera, kassi ja teisi koduloomi. Rando Randma sugustele sadistidele pakub mõnu julmalt kohelda neid, kes on nende ees kaitsetud, ja ei ole mingit garantiid, et lõpuks ta ei pööra oma tähelepanu teiste kaitsetute kategooriate poole - lapsed ja vanurid. Maniakid ja sarjamõrvarid, sealhulgas ka Tšikotilo, alustasid ka kunagi loomade piinamisest ja tapmisest.

Me nõuame seadusandjate ja politsei poolt:

1. Kui Eesti peab ennast tsiviliseeritud riigiks, mis on vaba vägivallast ja julmusest, seaduseandjad peaksid üle vaatama kriminaalkoodeksi 264 artikli seaduse karistuse karmimaks muutmise osas, suurendades reaalse karistuse aja loomade julma kohtlemise eest 5 aastani.

2. Saata Rando Randma kriminaalasja ülevaatamisele ja pikendada ta karistuse hetkel kehtiva seaduse maksimaalse ajani - 1 aasta

3. Lähiajal lõpetada ja viia kohtuni Rando Randma ülejäänud politseisse saadetud kriminaalasjad.

Loomade julma kohtlemise eest määratletava vastutuse karmistamine, kuni kriminaalse vastutuseni tõstab Eesti õigusnormatiivid Euroopa tasemele ja piirab tema elanike potentsiaalse maniakki eest.

MTÜ Save our pets

Eesti elanike nimekiri, kes toetavad “Pöördumist”

allkirjade kogumine on lõppenud

16.03.2015 00:00 kuni 26.03.2015 23:59

139 häält

0%


Aktsiooni korraldaja

MTÜ Save our Pets

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Riina:
Mina leian ka, et seadust peaks muutma ja karmistama, praegu on liiga leebed karistused loomapiinajatele!
Vasta!
Tiia:
Olen poolt, et loomapiinajatele rangemad karistused.
Janek:
Mina olen selle poolt.
Vasta!
Katrin: Allkirjastamine.
Kas ainuke sobiv allkirjastamisemeetod on ID kaarti lugejaga, kahjuks seda ei ole. Tahan anda allkirja loomapiinamise ja Rando Randma vastu.
Vasta!
Vladlena: SAVE OUT PETS
Kellel pole Id Kaardilugejat võime seda anda! Võtke meiega ühendust meie Faceboogi lehel, ja leiame laheenduse koos! Iga hääl on tähtis!
Kaari: K
Loomad on elavad hinged! Loomadevastased kuriteod on karmimat karistust väärt!
Vasta!
Edda: Edda
Muidugi ma olen poolt, loomi ei tohi piinata.
Vasta!
Marika: Marika Toms
За - ужесточение закона. За очень сильное ужесточение!
Vasta!
Marika: Marika Toms
За - ужесточение закона. За очень сильное ужесточение!
Vasta!
Helle:
Mina olen selle poolt.
Vasta!
bezane: Olga
Olen poolt, et loomapiinajatele rangemad karistused
Vasta!
Anu: Anni:


Paljud kurdavad, et ei saa häält anda, kuna pole ID-kaardilugejat. Kas meiliaadressiga ei saa? Facebooki lehel "Save our pets" pole ka võimalik sõnumit postitada :(. Iga hääl on tõesti tähtis ja kahju, kui see jääb ebamugavuste taha.
Vasta!
Viktoria:
Mina olen selle poolt.
Vasta!
Ilona: Ilona
POOLT
Vasta!
Ilona: ilona
poolt
Vasta!
Sergei: Sergei
Za uzhesochenie!
Vasta!
Liis: Liis
Kindlasti poolt!
Vasta!
Jevgeni: No
Vastu
Vasta!
Anu: No
Mis mõttes vastu? Piinamise poolt või?
Katrin: No
Rando sõber ilmselt...
Katrin: kati
Tahan anda allkirja seaduse korralikuks karmistamiseks ja samuti Randma asja edasi uurimiseks. Nutitelefonile ega tahvlile ei saa id- kaardilugejat ühendada. Kuidas saaks allkirjastada?
Vasta!
Katrin: kati
Kui arvuti võimalus puudub saada korraldajale sõnum. Sealt pakutakse lahkelt abi, sest iga hääl on tähtis. Täna esines ka tõrkeid id kaartiga allkirja andmises, aga alla ei anna.
Natalja: Natalja
Poolt
Vasta!
Kaisa: Kaisa
praegune seadus on liiga leebe.
Vasta!
Ljudmila: ljudmila
за издевательство над животными надо обрубать руки
Vasta!