Loomade julm kohtlemine on vale! Muudame KarS 264

Eesti Vabariigi President
RIIGIKOGU
Eesti Vabariigi Justiitsminister
Õiguskantsler

PÖÖRDUMINE
Viimase aja sündmused, mis on seotud loomapiinaja Rando Randma nimega näitasid, et Eestis kui riigis, mis positsioneerib ennast kui arenenud Euroopa riik, praktiliselt puudub seaduslik alus loomade piinamiste ja tapmiste eest kaitsmiseks.
Praegu on loomad Eestis täiesti kaitsetud inimeste julmuse ees - nad ei saa enda eest seista ja seadus neid peaaegu ei kaitse. Maksimum, mis ootab igat loomapiinajat, on rahaline trahv või kuni aastapikkune vanglakaristus.

Kahjuks mitte kõik kaitsetuid loomi vigastavate ja tapvate loomapiinajate kriminaalasjad jõuavad kohtusse, ja kui jõuavadki, siis loomapiinajad pääsevad nende kuritegudega võrreldamatult kergete karistustega, mis satuvad kriminaalkoodeksi 264 paragrahvi alla.
Näiteks, Indrek Liivaoja, kes laste nähes üritas kutikaid tappa – pani võrkkotti neli kutsikat ja telliskivi ning lõi kolme lapse juuresolekul kotti vastu seina ja põrandat, mille tagajärjel üks kutsikatest kaotas oma elu. Kohus mõistis talle tingimisi kuue kuu pikkuse vangistuse, kahe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga.
Teine näide, kus Viiratsi valla elanik õmbles ise koera kõrvad kokku niidi ja nõelaga. Karistuseks sai ta politseilt rahatrahvi summas 120€.

Avaldatud uuringud näitavad, et 60-80% maniakke ja sarimõrivareid alustasid oma tegevust just loomade piinamisest ja nende hukkamisest. Seda informatsiooni kinnitab ka ülemaailma tuntud loomakaitse organisatsioon PETA, sellega saate tutvuda siit:
http://www.peta.org/issues/companion-animal-issues/companion-animals-factsheets/animal-abuse-human-abuse-partners-crime/
https://www.animallaw.info/article/link-cruelty-animals-and-violance-towards-people
Loomapiinajatele pakkub mõnu julmalt koheldada neid, kes on nende ees kaitsetud, ja ei ole mingit garantiid, et lõpuks nad ei pööra oma tähelepanu teiste kaitsetute kategooriate poole, nagu lapsed ja vanurid.

Toetudes teiste Euroopa riikide seadustele, kus näiteks Prantsusmaa kriminaalseaduse (Penal code, Article 521-1) karistusmäär näeb ette kahe aastast vangistust ja rahalist trahvi suuruses 30 000€ loomapiinamise või mingigi mittekohasel viisil käitumine loomade puhul.
Kui Eesti peab ennast tsiviliseeritud riigiks, mis on vaba vägivallast ja julmusest siis seaduseandjad peaksid üle vaatama kriminaalkoodeksi 264 artikli seaduse karistuse karmimaks muutmise osas suurendades:

a) reaalse karistuse aja loomade julma kohtlemise eest 5 aastani,
b) keeld loomade võtmisele ja omandamisele 20 aastaks kuni eluajani isikutele, kes olid saanud karistuse KarS 264 alusel,
с) Rahalise trahvi karistus loomade julma kohtlemise eest alates 5000€

MTÜ Save our pets

Eesti elanike nimekiri, kes toetavad “Pöördumist”

allkirjade kogumine on lõppenud

01.04.2015 00:00 kuni 01.04.2016 23:59

111 häält

0%


Aktsiooni korraldaja

MTÜ Save our Pets

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Katrin: poolt
Olen poolt, aga ei saa allkirjastada. Miks ainult ID kaardiga saab allkirjastada? Kas emailiga ei saa? ID kaardilugejat ei saa ühendada tahvelarvutile, seega jäävad paljud allkirjad ju saamata. Peab mingi muu variant olema.
Vasta!
Kärt: Poolt
Vöike märkus. Eestis ei kehti enam ammu kriminaalkoodeks. KarS on karistusseadustik.
Vasta!
Ksenia: Allkirjad paberil
Allkirjad paberil ka võetakse vastu! Emaliga kahjuks ei saa.
Võiksime Teiega kokku saada, et Teie saaksite oma allkirja panna. Kas elate Tallinnas?
Vasta!
Katrin: katrin
Ma kindlasti annan selle allkirja kas siis paberil saan teiega kokku või üritan kellegi ID kaardi lugejat ja arvutit kasutada. Ma mõtlen lihtsalt et selleparast jäävad palju allkirjad saamata, et paljudel on tahvelarvutid ja nutitelefonid, kuhu see id kaardi süsteem ei sobi. Samuti välismaalt ei saa keegi allkirja anda. Ma annan alati allkirja rahvusvahelisel lehel thepetitionsite.com, ehk võiks selle sinna lehele ka panna? Või ongi oluline et oleks eesti kodanike allkirjad, selleparast see ID kaardiga allkirjastamine?
Vasta!
Helina: Helina
Poolt
Vasta!
Merili: Ära tee seda,mida sa ei soovi et sinule tehakse!
Loom tunneb valu.Ära tee haiget.

Olen absoluutselt poolt.
Vasta!
Villem: Villem Pärnkamp
Poolt
Vasta!
Ronda: Ronda
Huvitav see et loomapiinajad pääsevad ilma karistuseta ja suurem osa meie elanikest arvab et loomaga võib kõike teha....
Vasta!
Piret: Piret
Hea algatus, kindlasti peab karistusi muutma tunduvalt karmimaks!!
Vasta!
Daisy: Daisy: poolt
Ma kahjuks ei saa ka digiallkirja anda, annaks paberil, aga elan Viljandis.
Vasta!
krista: Poolt
Lõpetada loomade piinamine
Vasta!
Annika: Mobiili-ID!
Olen kogu hingega petitsiooni poolt, aga ei saa allkirjastada, sest kasutan ainult mobiili ID-d ja hetkel saab ju ainult ID-kaardiga oma poolehoidu allkirjaga tunnistada. Palun parandage see viga, et kõik inimesed, kes soovivad oma häält maksma panna, saaksid seda teha.
Annika.
Vasta!
Jaxx: loomad?
kanade kasvatamine kingakarbi suuruses puuris=loomapiinamine
sigade kasvatamine sulgudes=loomapiinamine
kuna loomal ja loomal pole vahet siis
inimene kes tapab ja piinab kasse ,koeri lõbu pärast on sadist,
inimene kes sõõb liha ja mune maitseelamuse pärast on sadist.

Vasta!
Karin: Karin
Poolt
Vasta!
Jaanika: Poolt
Olen ka poolt.
Vasta!
Liz:
Tere, kas teil oleks võimalik kirjavead ära parandada? Muidu olen kahe käega poolt!
Vasta!
Merike: Merike:
Olen poolt.
Ei saa allkirjastada ID kaardiga.
Vasta!
Kri: Poolt!
Loomade vaarkohtlemisele ei ole oigustust!
Vasta!
Laura: Igati poolt
Aga palun lisage ka e-mailiga allkirjastamise võimalus
Vasta!
Sirje: Sirje
annaksin allkirja paberil Tallinnas paberil, sest siin ei saa.
Vasta!
Ardo: Ardo
poolt
Vasta!