Taastame eramajadele renoveerimistoetused

Riik peab toetama eramute energiasäästlikumaks renoveerimist. Aastatel 2014-2020 eraldatakse EL struktuurfondidest kortermajade renoveerimiseks 102,5 mln €, kuid eramajadele mitte midagi.

Kogutud allkirjad esitame Riigikogule ja Valitsusele, et eramajade omanikele eraldatakse aastatel 2014-2020 20 mln eurot rekonstrueerimise toetamiseks.

allkirjade kogumine on lõppenud

12.02.2014 00:00 kuni 09.03.2014 23:59

1747 häält

174%

2012. aastal pakkus KredEx eramajaomanikele renoveerimistoetust kogumahus 3 mln eurot, millele tehti 292 posiitvset otsust. Väikeelamute rekonstrueerimistoetuse raames hüvitas KredEx 25% või 40% renoveerimistöödega seotud kuludest. Täpsemalt on võimalik tänaseks lõppenud toetuse tingimuste kohta lugeda: http://www.kredex.ee/eramaja/
 
Kahjuks pole planeeritud edaspidi toetada eramajade renoveerimist ja riigi eelarvestrateegias 2014-2017 on finantsvahendeid ainult korterelamutele ja taastuvenergia mikrolahenduste toetuseks. 

Teatavasti on Eesti majaomanikud võrreldes Lääne-Euroopa majaomanikega erineval sotsiaalmajanduslikul positsioonil st eramaja omanikke ei saa üheselt liigitada jõukamateks koduomanikeks. Samuti on eramute eluasemega seotud kulud (küte, elekter, vesi) ja kodude renoveerimine rahakotile suuremad kui kortermajas elavale inimesele. Seega on Omanike Keskliit kindlal seisukohal, et ka eramajade renoveerimist tuleb rahaliselt toetada analoogselt kortermajadele.

Aktsiooni korraldaja

Eesti Omanike Keskliit

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Ülle: Poolt
Olen ise eramajaomanik ja asjast huvitatud.
Vasta!
Olev: Poolt
Eramajades elavad samuti Eesti kodanikud, mitte ainult kortermajades. Nii, et meil peab kehtima ikka võrdõiguslikkus toetustele, mis tähendab, et riik ei tohiks vahet teha inimestel, kus nad ka ei elaks.
Eerik:
Igati tänuväärne abi oleks järjest kallineva elu juures.
Vasta!
Tiiu: Poolt
Kütte pealt kokku hoida oleks ju igati mõistlik.
Vasta!
Evely: Kindlasti poolt.
Kuna enda maja vajab juba kõvasti restaureerimist,kuna on üle 100 aasta vana ja küla alguse koht ja muidugi ka paljud teised hooned,kus inimesed ise ei suuda seda teha.
Vasta!
Ain:
Ain: Poolt!
Vasta!
Enn: Poolt
Inimesed ei ela ainult kortermajades.
Vasta!
Enn: Poolt
Ka eramajades elavad inimesed.
Vasta!
Anne-mai: anne-mai
olen poolt
Vasta!
Kalju: Kalju: Poolt
Loomulikult poolt
Vasta!
Laura:
Eramajadele tuleks ka toetusi jagada, mitte ainult kortermajadele. Nõustun Oleviga!!
Vasta!
Aili: Kindlasti poolt
Mul on samuti üle 100 aastane talumaja, mis tahaks väga renoveerimst.
Vasta!
Sven: Poolt
Olen poolt
Vasta!
Jan: Jan: Poolt
Majaomanik ja kahe käega poolt
Vasta!
Virve: eramaja omanik ei ole alati rikas!
Kui keegi arvab, et eramaja omanikud on need rikkuses suplejad, siis ta eksib. Kuna elasin nõukaajal sovhoosi individuaalelamus, siis tuli see mul ka erastada. Maja on algusest peale olnud äärmiselt viletsa kvaliteediga (EKE Tare) ning vajanud pidevalt remonte. Nüüd oleks juba vaja katus vahetada, aga mul lihtsalt pole selleks raha. Mõni korteriomanik on kindlasti paremas seisus. Palun võrdset kohtlemist!
Vasta!
malle:
poolt
Vasta!
Mati: Mati
Olen poolt
Vasta!
Meeli: Kindlasti poolt.
Eramajades elavad samuti Eesti kodanikud.Pealegi on eramajad ehitatud oma rahadega,aga korterid erastati sentigi kulutamata.Juba selles puudub võrdõiguslikkus.Ei tohiks vahet teha,kus keegi elab.
Vasta!
sirje: Sirje
Tõepeoolest, meil on ka eramaja, kuigi majas on neli korterit, ehitusaasta on 1959,kuna majas on kolmes korteris vaid üks pensionär,siis võite ette kujutada millises seisus on meie maja, välimus juba annab soovida, rääkimata tolleaegsest ehituskvaliteedist,kuna maja on nurgapealne krunt,siis on meil 20 meetrit mädanenud aeda, kõnniteed on ammu kadunud...linnaosavalitsus meie palvetele midagi meie maja heaks teha , on senini keeldunud, tehakse korda vaid kortermajad, mille alla meie maja ei kuulu, sest meil on ainult neli korterit ja seega ei ole korteriühistut. Öeldakse, et miks te ei tee ühistut,,,aga ka see maksab ja me ei leia selleks vajadust.
Vasta!
Ilmar:
Ise eramaja omanik ja maja tahaks kõvasti remonti!
Vasta!
Kalev: Kalev
Vanem maja vajab remondiks igati igakülgset remondiabi, eelkõige küttesüsteemi osas.
PS! Toon ise maale päikesekollektoreid Eestis parima hinnaga...5035181 Nendele toetust küsiksin ja soovitan teistelegi mh.
Vasta!
Andres: Andres: Poolt
Kahju et ei mõelda selle peale. Enamus majadel on kehvad eterniidist katused mis hakkavad vett läbi laskma ja parandada on pea võimatu. Sellest hakkab tekkima maja häving kuna katuse renoveerimine on kallis ja kuskilt toetust ei saa. Endal mul seisab korralik maakivist hoone eterniit katusega mis laseb läbi ja iga päev näed kuidas see hävineb.
Vasta!
Piret: Piret
Igati poolt
Vasta!
Helle: Poolt!
Mis diskrimineerimine see olgu, et ühed elanikest on võrdsemad kui teised! Seetõttu olen loomulikult rekonstrueerimistoetuste poolt!
Vasta!
Rainer: Rainer: poolt
Elan küll ise renoveerimata kortermajas, aga idee on hea neid räämas eramaju liiga palju. 20 mln ei ole küll meeletult suur summa aga selle eest saab ikka julgelt umbes 1000 maja ringis renoveerida täielikult.
Vasta!
Riho: hoieme kokku
Eramaja korrashoiuks läheb pidevalt igasugu kulutusi,mida korteriühistutel ei ole valja,miks siis neid riik toteerib?
Vasta!
Malle: Eramajade renoveerimine
Malle-poolt
Olen renoveerinud seda vana maja 10 aastat, ikka pole valmis, nüüd olen pensionil ja see on täiesti võimatu ilma toetuseta.
Vasta!
Alar: Alar: Poolt
Olen eramajaomanik
Vasta!
Reijo: poolt
Nagu eelmine aktsioon näitas, aitab see kaasa ka nn. poolikutele eramutele kasutuslubade väljastamist, mis riigi seisukohast ju väga oluline.
Vasta!
Piret: Piret: poolt
Olen samuti eramajaomanik ning huvitatud.
Vasta!
Annika: Poolt!
Elan ise eramajas ja olen asjast väga huvitatud!
Vasta!
SUIK: Reet:Poolt
Eramajade renoveerimise toetamine peaks igal juhul toimuma.
Eramaja omanik ehitab või ostab maja oma terve elu jooksul kogutud säästudest mis tähendab( ausa palgatööga see nii on)Ja nüüd mil on vaja seda maja renoveerima hakata,siis selleks paraku enam raha ei jätku .
Riigi huvi peaks olema selles,et, majad saaks korda.
Vasta!
Ülle: Ülle
Kindlasti poolt
Vasta!
Luule: Taastamise poolt
Abi kuluks ära ka eramajade omanikele.
Vasta!
Anne:
Poolt
Vasta!
Virve: Virve : Poolt
Olen eramajaomanik ja samuti vajan rekonstrueerimistoetust, majad korda!
Vasta!
Virve: Paul:Poolt
Ikka huvitatud,eramajaomanikuna ei ole ju vahet, maja vajab remonti nagu kortermajadki
Vasta!
Margit: poolt
tõesti on maja üleval pidamine kulukam, kui korteris elades... kortermajas katust vahetades makstakse summa a. 10-15 pere peale ... omas majas maksan üksi :D
Vasta!
Vaike: Kindlasti poolt
Olen samuti eramajaomanik ja vajaks renoveerimiseks abi
Vasta!
Marina: Marina: Poolt
Vanade taluhoonete elanikud vajavad ka toetust.
Vasta!
Mare: Poolt
Olen eramaja omanik ja väga huvitatud selle renoveerimisest
Vasta!
Arno: Arno
Arvan et paljud ühiskorterite elanikud (koos valitsusametnikega!) on seisukohal et eramajade omanikele pole midagi vaja, neil juba OMA MAJA olemas, tegelikkuses nõuab selle ülalpidamine kordades hoolt, aega ja ka kulutusi rohkem kui "ühikarottidel" mõtessegi tuleb.
Vasta!
Karen: Karen
Minu vanaema ja ema on eramaja omanikud ja igati nõus.
Vasta!
Meelis: Maksumaksja
Sama lugu on ju Tallinna aktsiooniga 'hoovid korda', kus kortermaja saab taodelda toetust, aga naabriks olev eramaja ei saa. See aktsioon peaks olema maksumaksja raha eest, ehk ermaja omanik, kes maksab makse toetab koetermajade hoovide korrastamist ning ise toetust taodelda ei saa :S
Ja tegelikult on ka see EL struktuurfondide raha tulnud maksumaksja käest.
Vasta!
Hans-Hendrik: Poolt
Poolt
Vasta!