Taastame invaabivahendite soodusrendi!

Allkirjastage see petitsioon kui te ei soovi maksusoodustusi puuetega laste arvelt!

allkirjade kogumine on lõppenud

07.01.2016 00:00 kuni 01.04.2016 23:59

485 häält

48%

"Alates üleeilsest on hulk puuetega inimesi saanud senisest mitmeid kordi suuremaid arveid ratastoolide, potitoolide, seisulaudade ja teiste invaliididele hädavajalike abuvahendite rendi eest. On peresid, kus abivahendite kuine rent maksis paarkümmend eurot, aga üleöö oli hind kerkinud kuni paarisaja või erandjuhtudel isegi 700 euroni.

Selgus, et 1. jaanuarist oli jõustunud puuetega inimeste abivahendite hankimist põhjalikult muutev seadus, kuid teave sellest ei jõudnud puuetega inimesteni. Praeguse seisuga puudutavad probleemid ligi 200 Eesti suurima abivahendite müümise ja rendiga tegeleva firma Invaru klienti, kes on saanud või saavad senisest mitu korda suurema arve. (Refereeritud Eesti Päevalehest)

Varem toetas riik laste invavarustuse renti 90% ulatuses kuid on toetusmäära kardinaalselt vähendatud ning selle tulemusena ei ole paljudel peredel enam lihtsalt raha, et jätkata nii oluliste abivahendite rentimist.

Aasta alguses jõustus ka seadusemuudatus, millega suureneb residendist füüsilise isiku maksuvaba tulu.

Mina ei taha neid lisaeurosid, mida annab mulle maksuvaba tulu suurenemine kui see tuleb puuetega LASTE arvelt.

Ma loodan, et mulle leidub kaasamõtlejaid!

Allkirjastage see petitsioon kui leiate, et seadusemuudatus maksuvaba tulu suurendamiseks oleks võinud olemata jääda kui see jätnuks alles invatarvete rendi soodustuse endisel määral.


Aktsiooni korraldaja

Ethel Aoude - kahe lapse ema ning blogija. Minu Ghana autor.

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.