Taotleme etnilise eesti põlisrahva staatust ja õigusi

Tunnistan, et olen etniline eestlane, tahan kuuluda etnilistest eestlastest koosneva Eesti põlisrahva hulka ja TAOTLEN RIIGIKOGULT NIMETATUD PÕLISRAHVA JA SELLE ÕIGUSTE TUNNISTAMIST vastavalt ÜRO Põlisrahvaste Õiguste Deklaratsioonile.

allkirjade kogumine on lõppenud

12.04.2023 00:00 kuni 13.05.2023 23:59

109 allkirja

9%

1) Allkirjaga iga allkirjastaja deklareerib: Tunnistan, et olen etniline eestlane, tahan kuuluda etnilistest eestlastest koosneva Eesti põlisrahva hulka ja TAOTLEN RIIGIKOGULT NIMETATUD PÕLISRAHVA JA SELLE ÕIGUSTE TUNNISTAMIST vastavalt ÜRO Põlisrahvaste Õiguste Deklaratsioonile.


2) Riigikogule on vaja vähemalt 1000 allkirja (allkirjade kogumine jätkub ka pärast seda).

3) FB grupi "Eestlastele põlisrahva õigused!" poolt loodud "MTÜ Etnilistest eestlastest põlisrahva kogu" (reg. kood 80598371) põhikirja järgi (p 1.3) koosneb Eesti põlisrahvas ainult etnilistest eestlastest.

4) Etniliste eestlaste määratlus on toodud "MTÜ Etnilistest eestlastest põlisrahva kogu" põhikirjas (p 1.4): "Etnilisteks eestlasteks on need, kellede emakeel või kodukeel on eesti või mõni selle murdekeel (seto, võru, mulgi jt), kellede vähemalt üks bioloogilistest vanematest oli (on) etniline eestlane ja kes endid ise (etnilisteks) eestlasteks peavad".

Algatuse korraldaja

MTÜ Etnilistest eestlastest põlisrahva kogu juhatus

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.