EI NÕUSTU Tartu LV plaanitud suvise liikluskorraldusega

allkirjade kogumine on lõppenud

31.03.2022 00:00 kuni 20.04.2022 23:59

47 allkirja

3%

Tartu LV plaanib  2022. a. suvel  jätta autodele 1+1 sõiduread alates Delta õppehoonest kuni Vaksali sillani praeguse 2+2 asemel ning piirata liikumiskiirust 30 km/h ja kummaski suunas ühe rea eraldada jalgratastega liiklemiseks.

1. Kuidas paratamatult tekkiv ringiga sõitmine mööda väiksemaid tänavaid ning ummikutes seismine ja aeglasemalt kulgemine aitab vähendada koormust keskkonnale? 
2. Kuidas on tagatud ühistranspordi sujuv liiklemine, eriti tipptundidel?
3. Kuidas on lahendatud operatiivsõidukite piisavalt kiire ohutu liiklemine? Kui sõiduteel, on probleem ja pöördumine uuele nö "rattarajale" on ka ohtlik
4. Kulutused uuele (ajutisele) liikluskorraldusele - kas on õigustatud?
5. Suur osa suvepäevadest Eesti kliimas ei ole väga rattasõbralikud. Sel juhul on ka suur osa "rattainimesi" kasutamas autot ja/või ühistransporti. 
6. Vabaduse puiestee on eraldatud nö autovabaks teeks, miks ei võiks seal olla ala ka jalgrattaga liiklemiseks? Samuti on Küüni tänav selleks võimalus. Seda enam, et Vanemuise tänaval (paralleelne Riia tänavaga) on spetsiaalselt eraldatud rattarajad.
6. Paljudel ei ole võimalik erinevatel põhjustel igapäevaseid toimetusi teostada jalgratastel, seega väga suure osa inimeste liiklemine antud tingimustel kulutaks ebaproportsionaalselt palju ressursse,  aega, kütusekulu ja ka närve. 
7.Juba praegu on  liiklus Narva ja Riia mnt-l üsna tihe, kas on mõistlik tekitada  juurde uue  pudelikaela kunstlik tekitamine?


Seega, kui mõttekas see allolev otsus ikkagi on?
https://tartu.ee/et/uudised/autovabaduse-puiestee-loob-sel-aastal-uue-linnaruumikogemuse-koigile-liiklejatele?fbclid=IwAR0e_xl1Q9Nzgclk8G8m9biiSKH34wp3Yq-8gPHM0ZcEQL989dWBO0NQ46M

Kui nõustud, et Tartu LV algatatud suvine liikluskorraldus, kus mõlemas suunas Delta õppehoonest kuni Vaksali sillani plaanitakse  üks sõidurada eraldatada jalgratturitele  ei ole mõistlik, toeta käesolevat petitsiooni oma allkirjaga ning jaga petitsiooni ka sõpradega!

Algatuse korraldaja

Tartu linna elanik

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.