Toetame Nõmme Noortemaja jätkamist Nurme tänaval

Petsitsioonile allakirjutanud ei toeta Nõmme Noortemaja kolimise kava.
Nõmme Noortemaja on oma asukoha ja hubasusega lastele, õpetajatele ja lapsevanematele armas. Tegu on Nõmme inimestele ühe traditsioonilise kohaga. Las see nii ka jääb.
Toetame Tallinna Nõmme Noortemaja jätkamist Nurme ja Nõmme Loodusmaja jätkamist Õie tänaval.

allkirjade kogumine on lõppenud

12.01.2016 00:00 kuni 14.03.2016 23:59

790 häält

39%


Aktsiooni korraldaja

Õnne Pillak:
kahe lapse ema, Nõmme Noortemaja endine õpilane, neljandat põlve nõmmekas, Tallinna Linnavolikogu liige

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Anneli: Õigusjärgsele omanikule tagastamata jätmise vaidlustamine
Sellel Nurme tn hoonel on kindlasti ka olemas õigusjärgne omanik ja/või tema järeltulijad. Mingil põhjusel jäeti see neile tagastamata. Kui põhjendus oli seotud näiteks sellega, et hoone teenis sel hetkel ülekaalukat avalikku huvi nagu noorte huviharidus, siis võiks omanik selle tagastamatajätmise otsuse nüüd vaidlustada. Eks juristid oskavad täpsemat nõu anda.
Vasta!
Õnne: Õnne
2000. aastal jättis valitsus hoone õigusjärgsele omanikule tagastamata. http://tallinncity.postimees.ee/3465855/vana-kuld-nomme-noortemaja-jaeti-omanikule-tagastamata-huvihariduse-ettekaandel

Selliseid otsuseid, õigusjärgsele omanikule tema vara tagastamata jätmine, ei langeta Vabariigi Valitsus kunagi kergekäeliselt, sest tegemist on õigusriigi usaldatavusega. Argumendid pidid ka toona olema väga tugevad ja avalik huvi väga veenvalt erahuvi üles kaaluma. Põhjuseks oli noorte huvitegevus. Kui nüüd noorte inimeste huvihariduse heaks omanikule tagastamata jäetud vara pikema jututa muuks otstarbeks antakse, ei kõnele see muust kui et linnavalitsusel pole õigusriiklusest sooja ega külma.
Vasta!
Janne: Et Nõmme Nooretemaja ikka alles jääks...
Olen ise Nõmme noortemaja kasvandik, 35 a tagasi käidud Aime Elbingu karaktertantsus, mingil juhul ei toeta Pääskülla kolimist!
Vasta!
Marit: Parim lapsepõlv!
Olen käinud Nõmme noortemajas juba päris väiksest saati. Kõigepealt pani ema mind kirja Noorte Linnalaagrisse, mis toimus kõigis Nõmme noortemajades, kus saime erinevaid tantsutrenne, käsitööringe ja loodusringe avastada, organiseeriti ka väljasõite ning sealt said alguse paljud sõprused.
Peale kõikide huvialaringidega tutvumist käisin ma 4 aastat Flamenco tantsu Fiesta ringis ning selle kõrvalt käisin ka siidimaalis, viltimisringis ja käsitööringis, kus sain väiksena kõikidele sõpradele ja sugulastele meisterdada sünnipäeva, jõulude ja muude tähtpäevade jaoks kingitusi.
Vanaema elas mul sealsamas ning seetõttu olin ka temaga sel ajal väga lähedane.
Enam ma küll käsitööringides ei käi, kuid huvi on endiselt suur ja tänu toredatele õpetustele ning õpetajatele oskan ma nüüd ka ise erinevate tehnikatega toredaid kingitusi tuttavatele valmistada, kui vajadust on.
Minu lapsepõlve tegigi just toredaks Nõmme noortemaja, mis aitas mul aega produktiivselt ja lõbusalt sisustada ning ma sooviksin, et seda saaksid kogeda KÕIK Nõmme noored.
Vasta!