Toetame Valgas loomade varjupaiga säilitamist

aega veel 7 päeva

08.06.2024 00:00 kuni 23.06.2024 23:59

1912 häält

382%

Valga vallavalitsuse otsus lõpetada koostöö Valga kodutute loomade varjupaigaga

Meie, allakirjutanud, oleme sügavalt mures Valga vallavalitsuse otsuse üle lõpetada koostöö Valga kodutute loomade varjupaigaga. Kohalik loomade varjupaik on Valga valla elanikele ja loomadele määrava tähtsusega teenus ja asutus. Selline kokkuhoid loomade ja inimeste arvelt ei ole aktsepteeritav. Valgas tegutsev "Varjupaikade MTÜ" on aastate jooksul palju investeerinud varjupaiga arengusse ja saanud kontrolli alla kassi kolooniad Valgas. Oleks väga kahju, kui lõpetame koostöö väga edukalt toimiva kohaliku varjupaigaga. 

 Viies teenuse üle 80 km kaugusele mõjutab see oluliselt järgnevat:

 1. Ligipääs raskendatud
  Inimestel on raskem oma loomale järgi minna, mis vähendab tõenäosust, et lemmikloomad kiiresti koju tagasi jõuavad.
 2. Kõrgemad kulud
  Varjupaiga teenuse kasutamine muutub kordades kallimaks. Tartu varjupaik nõuab väljaspool Tartu linna väljakutsega toodud looma puhul lisanduva kilomeetri tasu. Näiteks 160 km sõidu puhul on see 96 eurot (0.6€ x 160 km).
 3. Loomade hukkamine suureneb
  Suurema populatsiooniga varjupaigas on suurem oht nakkushaigustesse haigestuda.
 4. Pikk ooteaeg väljakutsetele vastamisel
  Kiire reageerimine on kohalike loomade jaoks eluliselt tähtis. Pikad ooteajad võivad tähendada looma elu või surma.
 5. Puudub kohalik kogenud meeskond
  Valga varjupaiga meeskond tunneb kohalikke loomi ja elanikke ning suudab pakkuda kiiret ja efektiivset abi.
 6. Hulkuvate loomade arvu suurenemine
  Kui kodanikud ei ole huvitatud loomade Tartusse viimisest, suureneb tõenäosus, et nad jätavad loomad lihtsalt tänavale. Kohalik varjupaik aitab seda probleemi vältida kiire reageerimise ja kohaliku kohalolekuga.
 7. Varjupaiga külastamine raskendatud
  Kaob ära võimalus lastel, noortel, vabatahtlikel, ja koolidel kohalikku varjupaika külastada. Varjupaiga külastamine annab inimestele võimaluse õppida tundma loomi, nende vajadusi ja käitumist ning aitab kaasa loomade heaolu edendamisele. Varjupaiga külastamine on oluline hariduslik kogemus, mis õpetab inimestele vastutustundlikku loomakasvatust ning annab võimaluse arendada empaatiat ja hoolivust loomade suhtes. See aitab ka vähendada lemmikloomade hüljatust ja julgustada inimesi kaaluma võimalust adopteerida varjupaigast loom.

Seetõttu nõuame, et Valga vallavalitsus säilitaks kohaliku varjupaiga tegevuse ning alustaks süvitsi dialoogi kogukonnaga, enne kui selliseid olulisi otsuseid vastu võetakse. Toetame varjupaiga teenuse kättesaadavuse säilitamist kõigile huvilistele ja  nõuame, et meie häält kuulda võetaks.

Anna oma hääl Valgas varjupaiga säilitamise toetuseks.


Aktsiooni korraldaja

Kadri Raja-Corrollo

Vali sobiv meetod:

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.