Türi Kolledž peab alles jääma koos keskkonnakorralduse erialaga

allkirjade kogumine on lõppenud

16.10.2010 00:00 kuni 26.10.2010 23:59

354 häält

17%

Allkirjade kogumise eesmärk on see, et säiliks Türi Kolledž, mis annab võimaluse Kesk-Eesti ja teistel inimestel Järvamaal kõrgharidust omandada.

Aktsiooni korraldaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Liis: Arvaja
Kolledž on Türile väga vajalik ning oleks väga rumal see sealt kaotada.
Vasta!
maie:
kolledzi sulgemine oleks viga.
Vasta!
Mart: Kolledž peab jääma ja arenema, laienema, ootame tsiviilplaneerimise eriala avamist
Türi kolledž on oluline Kesk-Eesti maakondades asuvatele omavalitsustele ja sealt ülikooli käivatele üliõpilastele . Omavalitsustele on kolledž tähtsaks koostööpartneriks, ta asub väga heas asukohas, otse Eesti südames. Tallinna ja Tartu ülikoolidesse sõitmine ning seal ajutine elamine võrreldes Türiga läheb nii üliõpilasele kui ka omavalitsuste õppeasutustele oluliselt kallimaks maksma. Oleme pidanud senist ülikoolide võrgu mudelit, mis katab Soome riigi eeskuju sarnaselt kogu Eestit riiklike ülikoolide ja nende kolledžitega väga heaks ja soovime sellise olukorra tingimusteta jätkumist.
Vasta!
Rauno: Ifrid
See on selle piirkonna üks tähtsamaid noorte inimeste magneteid.
Vasta!
Raivo: Raivo
Kui koolitada keskkonnaharidusega inimesi Tartus, siis ju on näiteid "millises keskkonnas" (õhk, müra jmt.) elama ei peaks palju. On ju Tartu kesklinn üks saastatumaid kohti Eestis, eriti suvisel ajal. Äkki on see uus hariduse poliitika- õpetada negatiivses keskkonnas inimesi targemaks. Aga kui me (eestlased) ise ei väärtusta haridust (puhast õhku, loodust, vett jmt.) ja õpetame linnastumist läbi käitumise, siis ainult oma mugavuse tõttu. Tuues ära majandusliku tasuvuse, sõiduaja vmt. Tekib tahes tahtmata filosoofiline küsimus: kumb oli ennem kas inimene või raha. Või teisit öeldes kumba väärtustame rohkem kas inimest või raha. Nadi on siinjuures kuulda põhjendusi, et tudengid saavad valida paremaid lektoreid. Prioriteedid pole vist hästi läbi mõeldud.
Vasta!
Karin: Õppija..
Praegu asub kolledž tudengitele väga koduses ja teemakohases paigas..
Vasta!
Martin: Õppija
Sulgemine ei tee ju mitte kellegi enesetunnet paremaks. Oleks me tahtnud siis ma oleks läinud Tartusse.
Vasta!
Olari: Kutsuge oma tuttavaid Türi Kolledžit toetama!
Ma lühendasin allkirjade kogumise aega 5 päeva võrra, kuna tahan teha pöördumise Tartu Ülikooli nõukogule ja rektoraadile. Minu andmetel toimub TÜ nõukogu koosolek 29.oktoobril ja seetõttu saab allkirju anda 26.oktoobrini kaasa arvatud. 27.oktoobril saadan pöördumise Taru Ülikooli nõukogule ja rektoraadile ja ka haridusministrile, milles teatan, et korraldasin allkirjade kogumise Türi Kolledži toetuseks ja kirjutan ka palju hääli kogusin.
Hääletamise juures on ka võimalus kutsuda oma tuttavaid hääletama. Kasutage seda võimalust!

Kõige paremat soovides,

Olari Mandre
Vasta!
Merike: merike
Olen ise selle kooli lõpetanud ja hindan antud haridusasutust väga. Kooli sulgemine oleks viga
Vasta!
Georg:
Peab jääma!!!
Vasta!
Gedy: Türi Kolledž peab jääma!
Kolledž on just saavutamas enneolematult palju. Just tundus, et hakkame looma midagi head. Õppima on tulnud palju noori Eesti erinevatest paikadest, sest tegu on Eesti ainukese keskkonnaalast rakendusk6rgharidust andva kolledžiga! Kolledž asub Eesti keskmes, kuhu tulla on hea. Türil on raudteeyhendus, Tyril on keskkonnaamet ja palju, palju lapsi, kes on huvitatud loodusringidest ja muust huvitavast, mida pakuvad tudengid! Tudengid teevad koostood keskkonnaametiga ja k2imas on huvitavad projektid!! Ei ole m6istlik seda k6ike yhe ropsuga Kesk-Eestist 2ra kaotada!!! Olgugi, et majandusolukord ei v6imalda kolledži ylalpidamist, kuid m6elge millist kahju me tekitame neile tudengitele, kes praegu on potentsiaalsed keskkonnateadlased! Paljud neist peavad 6pingud lihtsalt pooleli j2tma ja lisama ennast töötute nimekirja!

Tyri on imeline koht, sinna on vaja kolledžit!
Vasta!