Türi Valla Laupa ja Käru kogukonnakoolide kaitseks

allkirjade kogumine on lõppenud

23.04.2018 00:00 kuni 31.05.2018 23:59

417 häält

41%


Aktsiooni korraldaja

Veiko Viigipuu kogukondade esindaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Heli: Olen kogukonnakoolide alleshoidmise poolt!
Tehke Türi Põhikool 3 paralleelklassi asemel 2 paralleelklassiga ehk 30% väiksem ja odavam. Hoidke Laupa Põhikool 9-klassilisena.
Vasta!
Liina: Laupa Põhikool on tugev maakool
Olen Heliga nõus. Lisaks on Retla-Kabala kool õpilaste arvult väiksem ja seal on vaja ülal pidada kahte koolimaja.
Täiesti läbimõtlemata on ka see, mis saaks Laupa õpilasteset peale 6. klassi lõpetamist - jaotatakse laiali Türi põhikooli klassidesse? Milles need teismelised süüdi on, et nemad peavad oma sõradest lahku minema klassidesse, kus teised on koos 6 aastat õppinud. Või segatakse peale 6. klassi lõppu kõik õpilased uuteks klassikomplektideks? Õrnas teismeliseeas!
Ja kogu selle Laupa kooli traagika kõrval jagub vallal raha pidada ülal gümnaasiumiastet, kuhu võetakse vastu kõik soovijad kes teistesse gümnaasiumitesse ei pääsenud.
Retla kasuks olevat õpilaskodu - milleks väikeses vallas on õpilaskodu vajalik kui vahemaad on vähem kui poole tunniga läbitavad. Hetkel on see rohkem sotsiaaltöö tegemine hariduse raha eest.
Retla õpilaskodust saaks hea vanadekodu ehitada - kui vallavalitsus nii jätkab, ei ole meil siin vaja enam muud kui vanadekodu ja krematoorium. Noored lähevad ju juba praegu ära ja tagasi ei tule. Koolidega ei tea keegi, mida vallavalitsus järgmisena otsusta, sporihoonest ja ujulast võime ka ilmselt ainult und näha - elagu Türi Vald!
Vasta!
Robert: Robert Lõhmus
Võiks jääda ikka 9 klassi.
Vasta!
Tiia:
kuhu me jõuame,kui kõik hävitame.algul raamatukogud. siis koolid järele,mis siis maale alles jääb.
Vasta!
Külliki: Kata:
Kurb on see,et vald hakkab valest kohast kooli kinni panema. see kool oleks nagu Türi kooli puhvriks. Mõelge, kuhu läheksid 7-9 klassist tulnud lapsed siis kui seda võimalust ei ole ning Türil hakkama ei saa. Vaevalt,et sõidavad Oissu või Väätsale.
Samas on Oisu koolimajas 60 last, Kabala mõisas 16 last 6-klassipeale koolis ning alla 30 lapse lasteaia 2 ruumides.. 6-klassi peale Oisu lasteaia majas 4 rühma asemel 2 rühma. Seeon liidetud üheks asutuseks, see tähendab halduskulud 3 majas jne. see ei ole põhjendus,et Oisus on õpilaskodu 13-14 lapsele. Pool sellest täidab sotsiaalasutus. Oisu -Retla ei ole nagu püha lehm, mida peab elu eest hoidma ning täisjõus kool selle asemel sulgeda.
Vasta!