Vähendame palgalõhe Meie kõigi võrdse tuleviku nimel

Aastal 2006, kui Maailma Majandusfoorum alustas soolise võrdsuse statisika avaldamist, oli Eesti maailma riikide seas naiste õiguste osas 29. kohal. Tänaseks oleme langenud 37. kohale. Naiste poliitilise esindatuse osas on Eesti täna endiselt 52. kohal, tagapool Etioopiast. Aga palgalõhe osas oleme langenud maailmas 63. ja naiste väiksema sissetuleku osas 69. kohale. Eurostat’i andmetel on Eestis ülekaalukalt suurim sooline palgalõhe Euroopa Liidus.

Eesti Vabariigi valitsused – ei Partsi, Ansipi, Rõivase ega Ratase valitsus – ei ole 14 aasta jooksul suutnud kehtestada seadusega ette nähtud valitsuse määrust, mis selle nõude praktikas rakendaks.

Koos tuhande toetaja allkirjaga peab Riigikogu soolist palgalõhet arutlema ja meid kuulda võtma.

allkirjade kogumine on lõppenud

07.08.2018 00:00 kuni 05.09.2018 23:59

255 häält

12%


Aktsiooni korraldaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Rasmus: Vajalik teema, aga millele ma alla kirjutan?
Kahtlemata on teema ühiskonnas oluline ning praegune olukord laiaulatuslike negatiivsete tagajärgedega. Praeguse lühikese kirjelduse põhjal on aga raske mõista, milleks petitsioon täpsemalt on mõeldud. Kas ainult teema tõstatamiseks riigikogus või mingite konkreetsete nõudmiste/soovituste esitamiseks olukorra parandamisel. Ehk on korraldajatel võimalik pisut lähemalt selgitada, millega tegemist. Usun, et see tuleks liikumisele tervikuna kasuks.
Vasta!