Vanalinna lõbustusasutuste lahtiolekuaja piiramine

Vanalinn on Tallinna meelelahutuse ja ööelu keskuseks, kuid tänaseks on meelelahutus sisustatud ohjeldamatu lärmamise, lagastamise, mürgeldamise jms, mis on ületanud vanalinna koduomanike taluvuspiirid.

Eelnevast johtuvalt kutsub Omanike Keskliit inimesi ülesse toetama oma allkirjaga Tallinna vanalinna elanikke, et tagada ka neile mõistlik ja inimlik öörahu. Selleks nõuame, et vanalinnas tegutsevatele lõbustusasutustele kehtiks lahtiolekuaja piirang ning need suletakse hiljemalt kell 2:00 öösel.

allkirjade kogumine on lõppenud

21.04.2013 00:00 kuni 20.05.2013 23:59

261 häält

52%

Omanike Keskliit soovib, et vanalinna ööelu ja sellega kaasnevale lärmile ja mürglile seatakse ajalised piiranud, et sealsed koduomanikud saaksid elada inimväärselt ning ei peaks loobuma oma kodust ja kolima mujale.

Meenutuseks, et vanalinna väärtus ei seisne baarides vaid
Tallinna vanalinna eriline väärtus seisneb eelkõige tänaseni püsinud keskaegses miljöös ja struktuuris, mis on teistest Põhja-Euroopa pealinnadest kadunud. Tallinna vanalinn kujutab endast Euroopa ühte paremini ja terviklikumalt säilinud keskaegset linna, olles Eesti arhitektuuri tõeliseks pärliks. Tallinna vanalinn kuulub alates 1997. aastast UNESCO maailmapärandi nimistusse. 

Aktsiooni korraldaja

Priit Värk
Eesti Omanike Keskliit (Koduomanike Liit)

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Edith: Ei sulgemisele
kui sulgeda kõik klubid ning baarid vanalinnas, pole kuskil käia turistidel. Kes aitavad Eesti majandusel kaasa!
Vasta!
Rein: Noorte tervise ja moraali kaitseks
Kui pole piiranguid, siis, paraku, algab moraalne allakäik. Kodutunde tekkimisele ei saa lootagi. Tagajärjeks on räpane läbikäigu hoov. Seda kõledust ei ole võimalik varjata, see saab tajutavaks igal moel ja kaudselt.
Vasta!
Olavi: Ei töökohtade kaotamisele
Turismisektoris töötab väga palju inimesi. Ei saa endale ise ennast oksa tõmmata ja kõik ära keelata. Vanalinna ei tohi välja suretada.
Vasta!
Indrek: Ei sulgemisele!
Inimestel peab olema vabadus ka meelelahutuseks, nii nagu see on olnud tsivilisatsiooni algusaegadest saadik. Vanalinnas ööelu piirangute seadmine on lühinägelik samm ja esindab ainult valitud grupi huvisid. Kaudselt saavad sellest kahju nii toitlustus, meelelahutusäri, taksonduse jms. valdkonnas tegutsevad ettevõtted. Samuti tekitab piirangu seadmine vanalinnas olukorra, et probleem eskaleerub sellest piirkonnast välja ja kerkib esile teistes piirkondades. Keelamine ei ole lahendus! Lahenduseks on korravalve tõhustamine vanalinnas öötundidel!
Vasta!
Raoul: Sulgemine vs piiramine
Asjatu paanika tekitamine: keegi ei sulge neid asutusi vaid piiratakse lahtiolekuaegu. Sarnaselt nagu piirati öist alkoholi müüki (keegi ei keelustanud alko müüki!).

Taolised müra tekitavad nähtused on ajaliselt piiratud paljudes normaalsetes linnades, paljud neist on turistide tipp-sihtpunktid maailmas.

Tulemuseks on see, et inimesed hakkavad lõbustusasutustes käima veidi varem, mitte ei alga klubisse minek enam südaööl, vaid 22 või 23 paiku. Ning endiselt tarbivad samade kohtade teenuseid (s.h. taksod, baarid , jms).
Vasta!
Martin: Imelik!
Ma ei kujuta ette, inimesed hakkavad ikka peast päris ära keerama. Saage aru te olete naquinii riigi orjad, kas tahate ka aegajalt natuke lõbutseda või ainult 24/7 riikidele ja firmadele orjata ?
Vasta!
Indrek: Indrek
Kui see keelustada siis hakkaks ju linna peale rohkem vandaalitsemist olema kuna siis poleks ju noortel kuskil olla ega oma vaba aega sisustada
Vasta!
Indrek: Indrek : Ei sulgemisele
Kui see keelustada siis poleks ju noortel kusagil enam olla ja sellega kaasneks ka rohkem vandelismi...
Vasta!
Aleksandra: Ööelu
Argumente on nii poolt kui vastu, aga mina olen vastu baaride nii varajasele sulgemisele.
Vasta!
Ivan: Ei !
Mis teha oosel,kui sa ei planeerinud magada? Naeb valja nagu mingi keelutund!
Tere tulemast Eesti VABAriiki ! Mis tuleb jargmine?
Vasta!
ILMAR: Vanalinna lõbustusasutuste lahtioleku aja piiramine
Vajalik on üürahu!
Vasta!
Andres: Kalle
Väga mõistlik oleks see varajasem sulgemine, sest see mis hetke UNESCO kultuuripärandi alla kuuluvas Tallinna Vanalinnas toimub on ausalt öeldes jube. Terved tänavad on täis räuskavaid ja purupurjus inimesi, see on nagu mingi padujoomise kants. Olen ise ka tihe ööklubide külastaja ja minu arust on need vanalinna "ööklubid" üks provintsi inimeste kooskäimis koht, kus oma madalalaubalisust demonstreerida. Olen käinud ka nendes vanalinna kohtades ja ei arva midagi hästi, natuke häbi oli isegi sellises seltskonnas viibida. Vanalinnast väljaspool on vägagi normaalseid ööklubisid, kus käia. Ja ehk avatakse nüüd juurdegi.
Loodan, et saate oma hääled kokku!
Vasta!
Mihkel: Ärge jamage!
Vanalinn on Tallinna ainuke tõmbekeskus, kus käib palju turiste ka ööelu nautimas. Vaikset elukohta tahate, siis kolige Piritale või kuskile mujale äärelinna.
Vasta!
Ljudmilla: pidu
Väsitab lõbustusasutuste alguse ootamine ja hiline lõpp.
Lõbustusasutustel on mõistlikult teha lahtiolekuaeg varem ja kehtiks hiljemalt kell 2:00 öösel.
Jargmine päev ei ole kadunud, võib tööle minna.
Vasta!
Kats:
Tegu on siiski lahtiolekuaegade piiramise, mitte sulgemisega. Ka ajalugu on näidanud, et piiranguteta ühiskond lihtsalt ei toimi. Muidugi, on ju hea vahel lõõgastuda ja baaris sõprade/sõbrannadega tähistada, kuid seda ei pea tegema ju teiste mugavuse kulult ?! Austus teiste inimeste vastu - seda oleks meil vaja...
Vasta!