Ootame Eesti riigijuhtidelt dalai-laama ametlikku vastuvõttu

Augustis 2011 külastab Tema Pühadus dalai-laama Eestit. Julgeme olla oma vabaduse väärilised ja võtta ta vastu kõrgel ametlikul tasemel!

allkirjade kogumine on lõppenud

10.02.2011 00:00 kuni 18.08.2011 23:59

1913 häält

19%

Eesti ja Tiibet on saatusekaaslased. Saanud mõlemad 20. sajandi esimeses pooles maitsta vabaduse aastaid, teavad eestlased ja tiibetlased hilisemast ühteviisi, mida tähendab vaadata sinist taevast läbi punaarmee veetud okastraadi, korrata sunnitult kaasa võõras keeles kästud valesid ning hirm jääda tähtsusetuks vähemuseks oma lagastatud kodumaal.

Unikaalne Tiibet, sügava kultuuri, vaimsete õpetuste ning hapra ja ainulaadse looduse varamu on hoolimatu suurvõimu raudse kanna all hävimas. Rohkem, kui oskame arvata, on tiibetlaste pilgud pööratud Eestile, Laulva Revolutsiooni Maale.
Eestil on olnud õnne, meie vägivallatu vabanemine on maailmale haruldaseks eeskujuks. Seda teatakse ja austatakse ka maailma katuse - Tiibeti rahva seas.

Just täna, inimlikke väärtusi kaitsva Euroopa täieõigusliku liikmena, on aeg näidata -- oleme ikkest üle saanud ning julgeme selga sirgu lüües öelda: raha või relvade jõud ei tohi õigustada inimõiguste eiramist, rahvaste allasurumist ja jäledaid tegusid!

Oleme suur väikene rahvas, ärme unustame kogu maailma silme all reetlikult oma saatusekaaslasi, oma vabaduse aateid. Oleme toeks tiibetlastele ja tunnustame Tartu Ülikooli audoktorit, Nobeli rahupreemia laureaati, vägivallatuse eestkõnelejat, maailma tuntuimat rahusaadikut dalai-laamat tema ja tema rahva vääriliselt.

Ootame Eesti presidendilt, Riigikogu esimehelt ja peaministrilt Tema Pühaduse dalai-laama avalikku ja ametlikku vastuvõttu tema visiidil Eestisse augustis 2011.

Aktsiooni korraldaja

Tiibeti Sõbrad (Friends of Tibet, Estonia)

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Raivo: raivo orgusaar
Meie riigivalitsus ongi nagu silma paistnud sellega, et kiputakse lömitama suuremate ja tugevamate ees, andmata eneselegi aru, kas nende selline tegevus ka õigluse seisukohalt õige on.
Näitena sooviti korduvalt Rootsist tulnud "soovide" taustal betoneerida, siis mittebetoneerida, siis jälle betoneerida ja lõpuks siiski mittebetoneerida "Estonia" vrakki.Täpselt samadel alustel tunnustati kiiruga Kosovo iseseisvust, tuues lääneriikiide eeskujul põhjuseks sealsetele albaanlastele oma riigi loomise vajadust, andmata endale aru, et albaanlastel oli oma rahvusriik sealsamas juba olemas. Kahjuks ei märgata aga ka seda, et enam vahjavad ehk maailmas oma rahvusriiki kurdid. Kuna aga "suured Lääne Sõbrad" seda ei propageeri, ei avata sel teema ka suud ja ei märgata sedagi, et endapoolse albaanlaste iseseisvuse toetamisega võõra riigi territooriumil, lõi valitsus samasugused eeldused iseseisvuseks ka meie Kirde-Eesti venelastele, kel samuti etniline kodumaa veelgi lähemal juba olemas on.
Seega, julgemata punasele Hiinale meelde tuletada, et Taivani ja Tiibeti rahval on enesemääramisõigus, noogutatakse Hiinast saadava mammoona saatel kaasa just sellele, mis punasele suurriigile meeltmööda
Vasta!
Triin:
Ma tõesti ei leia, miks Eesti ei võiks Dalai Lamaga ametlikult kohtuda. Öelda et "me ei taha koostööd teha Hiinaga" on täielik lollus. Esiteks Dalai Lama ei esinda Hiinat ja teiseks ta on üks rahulikumaid inimesi siis maailmas. Eestil ja eestlastel peaks olema väga suur au, et Dalai Lama soovib üldse Eestit külastada!
Vasta!
Tõnis:
Kui välisminister Urmas Paet läks kohtumisele Hiina esindajatega, küsis temalt raadioreporter, kas ta kavatseb tõstatada ka Tiibeti-küsimuse. Pobisevaks vastuseks oli:

„Noh... kui Hiina ise selle teema tõstatab.“

Üllataval kombel ei pakkunud Hiina kohtumisel, et võiks arutada okupatsiooni Tiibetis. Kes oleks võinud seda arvata? Ilmselt tõttaks me (koos teistega) ka tiibetlastele appi, kui neil peale vaimutarkuse midagi magusamat pakkuda oleks. Midagi sellist, mis otsapidi bensiinipaaki jõuaks. Muidugi ainult siis, kui neid okupeeriks veidi pisem riik kui, noh, Hiina.
Vasta!
Jaana: Jaana
Ootan, et president Ilves võtab Dalai-laama ametlikult vastu, sest pole maailmas teist nii väärikat poliitikut, kes võitleb väikerahvaste õiguste eest, võideldes jõhkralt okupeeritud tiibeti rahva vabaduse eest. Eelmine kord võtsid Läti ja Leedu presidendid Dalai-laama ametlikult vastu, ainult Eesti riigi kõrge juhtkond kartis kommunistlikke punahiinlasi. Häbi.
Vasta!
Kris:
Eesti kui väikerahvas võiks seista teiste väikerahvaste õiguste eest. Seda tehes näitame maailmale oma visiooniselgust ja selgroogu teha seda, mis meie arvates lisaks majanduslikule kasule on ka moraalselt õige.
Vasta!
Tiit: dalai lama
hääletan dalai lama poolt
Vasta!
Toomas:
poolt
Vasta!
mati: Tiibet vabaks
Eesti riigi kahepalgelisust on piinlik jälgida - argpüksid jalast ja selg sirgu!
Vasta!
Leili: Dalai-laama Poolt
Ootan, et president Ilves võtab Dalai-laama ametlikult vastu, sest pole maailmas teist nii väärikat poliitikut, kes võitleb väikerahvaste õiguste eest, võideldes jõhkralt okupeeritud tiibeti rahva vabaduse eest.
Vasta!
Heikki:
Ei saa müüa põhimõtteid mis aitasid meie endi vabanemisele NLiidust. Ei lömita kellegi ees kes rikuvad inimõigusi. Ei punahiina terrorile Uiguuride, Tiibetlaste, Mongoollaste vastu. Elagu vaba Tiibet.
Vasta!
Frank: Laama külaskäik peaks igaljuhul ametlik olema.
Kui laama külaskäik on mitteametlik, näitab see ju vaid seda, et ka meie siin maal toetame(vabatahtlikult) globaalse haardega suur-riikide kuritegelikku suhtumist kõikide väiksemate ees, kes ennegi taolises represseeritud staatuses on sunnitud põranda alla pagema ja suu kinni hoidma, kui peksa ei taha saada
Vasta!
Viivi: Dalai Laama visiit
Pean oluliseks, et Dalai Laama võetakse vastu väärikalt ja seda võiks teha Eesti president. Samas pean oluliseks, et eesti rahval oleks võimalus teha koos Dalai Laamaga praktikat või, et ta annaks ka pühitsuse. Minu arvates on ta ennnekõike Buddha, Suur Õpetaja ja siis alles poliitik.

Viivi Käärma
Vasta!
Fred-Erik: Avali südamega...
...ootan Tema Pühadust Maarjamaale! :)
Vasta!
Pärtel: .
Tiibet vabaks
Vasta!
Mihkel: Poolt
Dämit, miks ma ei või lihtsalt "poolt" nuppu vajutada? :)
Vasta!
Kreeta: !! Poolt
Kindlasti tuleks ametlikul tasemel ja vääriliselt vastu võtta Tema Pühadus dalai-laama !!!
Vasta!
Kai-mai: Eesti kohtumine Dalai-laamaga peaks olema loomulik
Tuleb seista teiste väikerahvaste õiguste eest!
Vasta!
Terje: Kes me oleme?
Kui ma seisan oma riigi eest, siis ma tean, mis on minu riigi väärtused.
Kui mul on hirm seista oma riigi eest, siis on mul hirm toetada ka teisi.

Kas on keegi meist Tema Pühadust mõistnud?
Vasta!
Auli:
Eesti Vabariik on tunda saanud analoogset okupatsiooni,nagu seda nüüd tunda saab Tiibet,seda enam peaksime toetama dalai-laama visiiti.Oleks lihtsalt aus,et meie valitsus tunnustaks ametlikult seda visiiti.
Vasta!
Kadri: Kadri Talvik
'
Vasta!
Ullo: Miks mitte??
Viimane aeg on kätte näidata Hiinale koht. Oleme ise olnud samas olukorras, aitame siis ikka neid keda meie mõistame.
Vasta!
Anti: Igal juhul ootan. Ei, nõuan!
Mis siin ikka mõelda, peaks justkui iseenesest mõistetav olema. Aga mida sa vanalt kommunistilt Ansipilt ikka muud tahad - peale õitsva sotsialismi kadumist lõi läänest peale vohav kapitalism pildi nii segi, et ilma rahata enam läbi ei aja.

Mida ei näe ja omal nahal ei tunne, seda pole olemas. Tiibet? Pole olemas... Vaatan gloobuselt ja näen ainult Hiinat. Kas Tiibet on mingi maakond Hiinas? Umbes nagu meil Ida-Virumaa, kus lubamatult palju venelasi? No aga hiinlastele tuleb kaasa tunda, neil seal lubamatult palju tiibetlasi.

Eks vabanduse oma südametunnistuse vaigistamiseks leiab alati. Ja niikaua tuleb vabandada kuni enam ise kah ei usu, et seal maailma katusel miskit viga oleks. Pildid on ju ilusad - kuldsed templid ja ilusad, loodusvärvidega värvitud rüüd kõigil seljas. Näidake mulle seda õudu ja koledust, mida kirjeldavad kohapeal käijad! Muidu ei usu.

Eks säärane retoorika tuleneb teadmatusest, puhtast rumalusest ning iseenese südametunnistuse täielikus mahasurumises. Igal juhul väga alatu käitumine Ansipi poolt ning ma loodan siiralt, et ühel päeval tal mõistus persest pähe tuleks. Aga siis võib juba hilja olla.
Vasta!
savisaar: Häbi kommunist Ansipile
Ansip on saatana usku ja paadunud kommunist ning sellised elukad kardavadki kirikut ja usutegelasi .
Tema koht ei ole valitsuses tema koht on siberis . Dailai Lama poolt
Vasta!
Arlek: Arx
Kes viitsib, siis oli 15.02.2011 Eesti Top7-mes intervjuu Sõpuse puiesteega, kus Allan Vainola ütles väga õigesti. Et kui Eestit oli vaja tunnustada, siis oli väga vähe neid riike, kes seda tegid. Nüüd me võiksime ka Tiibetile seda teha, mida meie ootasime 20 aastat tagasi. Täpsemalt näeb-kuuleb siit: http://www.err.ee/etv2/video-ee.aspx?id=2744 28:00 minuti juures.
Vasta!
Liis: Kolmas kord
Dalai Laama saabub meile 3ndat korda. Esimesel oli me laps suht väike ja ei tahtnud eriti Raekoja platsile lapsesônul "Davai Lamaga" kohtuma minna. Aga juhtus imeline lugu : Pühadus astus otse issi süles istuva lapse juurde ja silitas ta pôske... Aastaid hiljem, samal Raeplatsil, koos tütrega DL tervitades ütles mu laps: Ta on ikka HELGE. Ta on. Ja miskid poliitilised mängud tunduvad eriti kohatud.
Vasta!
Robert: Nõus!
Austust Dalai-Laamale!:)
Vasta!
Maria: Palun dalai-laama väärikat ametlikku vastuvõttu!
Hiina on suur ja ülbe, Tiibet aga väikese spirituaalse riigina paljude südamega mõtlevate inimeste meelispaiku ning dalai-laama nende eeskujusid ja üks olulisemaid inimesi üldse.
Vasta!
Kadri: Kadri
Pehmust meie riigijuhtide südametesse!
Vasta!
Monika: Marcusele:Ka kohalik
Olen nii mõnegi asjaga päri,kuid kui vaadata kogu arendust komplektselt,EI tohiks see siiski siia kuuluda.Arvesta,et arendaja ei tee seda mitte küla tarbeks(kui üldse teeb ja millises mahus).Esmalt tuleks arendada ikka küla välja,siinsed tänavad,valgustus ja muud rajatised.Tahame ju ka homme oma külas elada.Ei mäleta,et meil oleks midagigi uut rajatud.Ma küll ei kavatse mäe peale kolida.
Planeeringus pealiskaudselt käsitletud või üldse mitte puudutatud teemasid on liialt palju.Julgeme vähemalt seadusest tulenevate asjade korrektset täitmist.
Vasta!
Kaidi: Dalai-laama olgu Tervitatud!
Iga endast ja teistest lugupidav eestlane peab seda iseenesestmõistetavaks, et kui dalai-laama külla tuleb, peab teda väärikalt vastu võtma. Kahju, et poliitikud nii ei arva :) Kahju, et Eestis elavad ... eestimaalased ja poliitikud ;)
Vasta!
arnold: Ootame Eesti riigijuhtidelt dalai-laama ametlikku vastuvõttu.
Igale riigile peaks olema AUKS sellise isiku külastus. Aga meie riigijuhtidel on kaks nägu - üks pugejalik ja naeratav neile keda peetakse KASULIKUKS ja teine tõrjuv ja pahur neile kellega suhtlemine ei ole soositud maailma vägevate silmis.
Vasta!
Ain: Ain: embargo mõtlematule majanduspoliitikale!
Stopp hiinlaste juhtkonna täitumatule võimujanule! Stopp pidurdamatu majandusedu nimel Maailma tasakaalu hävitamisele! Taunigem kaudseimaidki osalusi tolles tarbijamentaliteeti pöördumatult kinnistavas majandusmudelis! Taunigem Maailma väikerahvaste kyynilist hävitust!
Vasta!
Mirko: M.M.
.
Vasta!
Aare: Aare
!!!
Vasta!
Avo: Avo
Olen selle poolt, et riigijuhid võtaksid ametlikult Dalai-Laama vastu. Usun, et inimestena üks osa seda teeksidki, kuid riigijuhtidena on nad seotud oma eelarvamustega, Suure Süsteemiga (rahasüsteem, kapitalismus, bürokraatia jms), mille juhtimist nad ei valda ja mille mutrikesed nad on. Dalai-Laamat saavad vastu võtta ainult vabad inimesed ja vabad riigid. Samas olen seda meelt, et on hea kui inimesed ei tee midagi vastumeelselt või millegi hirmus või kartuses. Tõeliselt vabal inimesel pole hirmusid ...
Vasta!
Mart: Dalai lama ametlikust vastuvõtust.
Olen poolt, Eesti peab korraldama ametliku, riikliku Dalai Lama vastuvõtu!
Vasta!
Aare: ootame sirget selga
paraku on see meie sültpoliitikultelt vaist liiga palju tahetud
Vasta!
Mait: Loomulikult poolt
poolt
Vasta!
Joest: Raha lasteaedadele
Riigimehed lihtsalt naeratavad, näidates oma rasvast lõualotti - ning annavad mõista, et ega see raha Teie käes ei ole, et selle saatuse üle otsustada soovite.
Pettunud täielikult selles korrumpeerunud rasvaseks söönute linnas
Vasta!
Dmitri: Dmitri
Austan dalai-laamat.
Vasta!
anu: Anu Samarüütel-Long: poolt :-)))
Kui Eesti vaim on vaba, siis president Toomas Hendrik Ilves võtab Dalai Lama ametlikult vastu tema Eesti visiidi ajal augustis. Andsin selle toetuseks ka allkirja.
Vasta!
Jaak: kahjuks...
...pole veel kuulnud ühtegi väga head põhjendust, mis oleks tõesti piisavalt tugev kindlalt veenmaks ka meie riigijuhte.

Muidu loomulikult meeldiks mulle näha Tiibetit taas vaba riigina ja ülbele suurriigile koht kätte näidata...
Vasta!
Karl: Karl Remmelgas
Mitte, et Dalai Laama millestki ilma jääb kui ta meie riigijuhtidega kohtub aga leian, et see oleks juba oma sümboolsuselt tähtis samm.
Vasta!
Sten: Ametliku kohtumise poolt.
Ebameeldiv on mõte, mille kohaselt Eesti riigitegelased Dalai ees sellisel viisil näo ära peidavad.
Vasta!
Celer: Tambre
See, kuidas dalai-laama isikut kasutatakse poliitilistel eesmärkidel ära ja jäetakse täiesti mainimata, et enne Hiina okupatsiooni oli Tiibetis sisuliselt munkade feodaalvalitsus mida meeldiv härra dalai-laama soovib taastada, lahutab minu meelt. Hääletan poolt, sest Eesti arvamus on selles küsimuses nagunii tähtsusetu, kuid halba see ilmselt ei tee, kui kohalikud fännid saavad võõra maa usujuhti meeldivuse alusel võõrustada. Dickriding dalai-lama, dalai-laama ♪♪
Vasta!
Maare:
poolt
Vasta!
Andres: Poolt
Andsin oma toetuse
Vasta!
Aleksander: sass
Mul on häbi Eesti riigi üle.
Ma ei taha selles idiootses riigis enam elada. Oleme lasknud oma eestlasliku lepliku iseloomuga riigijuhtidel endale pähe istuda. Nad teevad ükskõik mida iganes soovivad. Väärtushinnanguid neil juba puuduvad.
Praegu pugesid nad komunistlikule Hiinale. Muidugi, kommunism on meile ju alati meeldinud! :)
Selgrootud muu maailma tallalakujad. Lihtsalt masendav.
Samas plaanis Eestist jäädavalt lahkuda selle Aasta lõpuks. Minu pärast võib see EESTI MAAKARDILT KADUDA.
Vasta!