Tartu dendropark peab jääma linna avaliku ruumi osaks

Meedias ilmunud teabe kohaselt soovivad briti investorid rajada Tartu dendroparki üheksa rajaga golfikeskuse. Kas tõesti lakkab dendropark olemast linna avaliku ruumi osa, kuhu iga linna elanik ja külaline võib igal ajal ja ilma selle eest tasu maksmata minna. Senini meedias avalikustatud plaanidel on hästi näha, et 9 golfiraja paigutamisel dendropargi territooriumile jääb muuks liikumisharrastuseks vaid 2,5 km pikkune perimeeter ümber golfiradade ja üks piki golfiparki kulgev 800 meetri pikkune jalgtee. Seda on selgelt vähe, kui me peame silmas korralikku liikumisradade võrgustikku, mida külastavad lisaks täiskasvanud liikumisharrastajatele ka mitmed lähedusse jäävad koolid oma kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks ning mitmed spordiklubid treeningtegevuseks. Dendropargi territoorium on pea ainus koht Tartus, kuhu oleks võimalik rajada korralikud, piisava pikkusega, varieeruva reljeefiga, pehme pinnasega, valgustatud, kõigile kasutamiseks avatud liikumisrajad.

Palume teie toetust ettepanekutele, mis esitatakse Tartu linnavalitsusele.

Meie ettepanekud:
1. Dendropark peaks tervikuna jääma linna avaliku ruumi osaks.

2. Dendropargi ja Tähtvere spordipargi baasil luua terviklik kompleks erinevate liikumisharrastuste (jooks, suusatamine, kõndimine, rattasõit) harrastamiseks.

3. Linnal tuleks algatada planeeringumenetlus, kus oleks näha, milline ja millise funktsiooniga dendropargi ala tulevikus välja näha võiks.

4. Planeerida järgnevate aastate linna eelarvetesse vahendid nimetatud piirkonna arendamiseks, suuremateks investeeringuteks taotleda vahendeid erinevatest fondidest.

allkirjade kogumine on lõppenud

10.11.2014 00:00 kuni 24.11.2014 23:59

816 häält

102%

http://tartu.postimees.ee/2954863/priit-pullerits-vahemus-tungib-enamuse-maale

http://tartu.postimees.ee/2959617/ain-kaare-mis-on-tartu-dendropargi-tulevik

http://tartu.postimees.ee/2961669/golfivaljaku-kavandaja-lubab-arvestada-koigiga

http://tartu.postimees.ee/2961673/jaanus-kriisk-golf-kas-rikastele-sugugi-mitte

http://tartu.postimees.ee/2964651/marti-viilu-dendropark-on-suurte-voimalustega-ala

http://tartu.postimees.ee/2954287/partel-piirimae-arvamus-erastame-dendropargi


Aktsiooni korraldaja

Dendropargi aktiivsed külastajad
Anu Kuusik e-mail: anukuusik@gmail.com
Ain Kaare e-mail:ain.kaare@gmail.com

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Aare: Arvamus
Jäneserada on niigi juba käest läinud: tänu rikkuritele. Kas tahame viimasegi vaba ja loodusliku paiga ÄRIKATELE maha müüa??? Midagi võiks ikka linnarahvale ka jääda. Ma usun, et Golfi jaoks leidub ehk paremaid kohti. Kõikke toredat! Aare Supilinnast.
Vasta!
Kaie: Suusasõbra arvamus
Dendropark on ainuke koht Tartus, kus suusataja saab harjutada "mägede" peal näiteks Tartu maratoniks. Seda ka pimedal talveõhtul peale tööd. Dendropargi nõudlikel radadel saavad harjutada ka need spordisõbrad, kellel ei ole võimalik Vooremäele või Lähtele sõita.
Kalev: Soovitavad parandused
1. Dendropark peab jääma tervikuna linna avaliku ruumi osaks.

3. Linnal tuleb algatada .... jne.
Vasta!
Tõnis:
Tartu on 100 000 linn ja asub kõige talispordilembesemas Eesti osas, ometi on siinsed "pärast tööd käimise" suusarajad väga kasinas seisus.

Lund korralikult (ja õigel ajal - miskipärast algab see pahatihti alles nädalaid pärast püsivate külmade saabumist) toota ja laiali vedada ei saa, rajapõhjad on pargis mudased/mutiauke täis, raha asjade muutmiseks ei anta (juba rajatraktori parandamine on eepos omaette) jne. Kiitus neile, kes praeguste vahenditega teevad, mis teha annab.

Ma ei tea, kelle valduses Dendropark on aga sinna mingi killustiku - / kruusapõhjaga ja peenema kattega radade tegemine ei tohiks nagu midagi ära rikkuda. Asi ikka rahas.

Mingi golfi - jura ehitamine ei tee asja sugugi paremaks. Golf ei ole rahvasport (minu arust pole see üldse sport aga eks see on pigem filosoofiline küsimus...), sellega ei saa tegeleda paljud inimesed korraga ja tihti - selleks ei jätku enamusel raha/aega. Jooks / kepikõnd / suusatamine jms. peavad antud juhul saama eesõiguse, sest on suurema hulga tervisesportlaste huvides.
Vasta!
Hanna:
Kui palju allkirju on vaja?
Vasta!
Fred: Fred
Väga marginaalse gruppi huvid (golfisõbrad) ei pea rahuldama enamuse arvelt.
Vasta!
mirjam: Arvamus
Dendropark on meie linna tuntud vaatamisväärsus ja osa meie ajaloost, samamoodi nagu näiteks ülikool. Kui on tõesline soov midagi seal parandada või ehitada, peab see uudsus olema kooskõlas enamuse huvidega. Golfi alad on tegelikult tavaliselt väljaspool linna.
Vasta!
mirjam: Arvamus
.
Ivo: iff40@hot.ee
Kahtlen väga, kas suusatajad ja golfiväljak sobivad ikka kokku...? Isiklikult pooldan igati korraliku suusatajatele mõeldud spordipargi lõpuni välja ehitamist. Sinna juurde kuuluvate asfalt, saepuru ja hakkepuidu radadega. Ja miks mitte katsetada uuesti treenerite Herbert ja Erna Abelite poolt Oa tänava lõpus kunagi olnud plastikust suusaradadega varianti, suviseks harjutamiseks ning treenimiseks. Sai just hiljuti muretsetud lõpuks korralik rullsuusa varustus, et saaks lumevaesel ajal suusatamist Supilinna Spordipargis harjutada. Kuna kaunis jõeäärne Jänese-matkarada on niigi kauge ja ilus ajalooline mälestus. Siis loodan ma igati, et kui ma oma uute rolleritega ükskord kohale olen jõudnud. Ja ringi tiirutades harjutama hakkan, ei pea ma kartma, et mingist suunast võin golfipalliga otsa ette saada...!? ;) Olen arvamusel, et teeme ning ajame ikka ühte asja korralikult ja hästi, kuni lõpuni. Ega hakka suusatajaid ning golfimägijaid ristama.
Vasta!
Kalle: Kalle
pooldan dendropargis jooksu- ja suusaradade väljaehitamist, mitte golfi jaoks. Väga võimalik, et see golf on vaid esialgne plaan...ikka väikesteks kinnistuteks.
Vasta!
Jaanus: Poolt
Ümber golfiradade kulgev rada on liiga lühike ja sisaldab liiga vähe tõuse.
Vasta!