Vabastame Tsooru järve ja kauni järvesaare äritegevuse küüsist!

Vabastame Tsooru järve ja kauni järvesaare äritegevuse küüsist!

Antsla vallavalitsusele esitatati avaldus väikesel järvekesel ja järvesaarel äritegevuse alustamiseks. Selgus, et on korraldatud koosolek, kus tehti kohapeal kiire otsus ning see otsus võeti vastu ilma kõiki elanikke sellest teavitamata ning nendelt nõusolekut küsimata. Kõigi järveäärsete elanike poole pole ideega isegi pöördutud.

Väiksele looduskaunile järvele kavatsetakse rajada ujuvatel pontoonidel sillad, kus hakatakse arendama kalaturismi, püüdma võrkbasseinist kala ning seda kohapeal grillima.

Selline otsus mõjutab ka järveäärsete kinnistute väärtust, kuna kaob looduslik vaade järvele.
Tsooru, mis jääb ka Juhan Jaigi ja Artur Adsoni lapsepõlveradadele, pakub möödasõitjatele ja kohalikele elanikele silmailu just oma looduskauni järvekesega ja vaatega vanalt veskilt sellele. Väiksel saarekesel pesitsevad linnud. Ümbruskonna reostamise ja müra asemel võiks korda teha supelranna lastele ning ehitada jalakäijatele tee ohtlikele järveäärsetele kurvidele, kus sõidavad suured veomasinad.

Seisame vastu vallavolikogu otsusele alustada Tsooru järvel äritegevust! Soovime, et järveke säiliks ka tulevastele põlvedele. Eelistame vaikust ja rahu. Oleme Tsooru järvel ja järvesaarel kavandatava äritegevuse vastu.


allkirjade kogumine on lõppenud

10.06.2020 00:00 kuni 07.07.2020 23:59

112 allkirja

11%


Algatuse korraldaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.