Toetan Hanila ja Lihula valla jäämist Lääne maakonna koosseisu.

Lihula ja Hanila valla kuulumine Lääne maakonna koosseisu.

hääletus on lõppenud

09.12.2016 00:00 kuni 31.01.2017 23:59

kokku 244 häält


Hääletuse korraldaja

Kersti Ajaots, läänlane

95,1%
4,5%

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Kersti: Läänemaa poolt
Olen ajaloolise, kultuurilise ja emotsionaalse sideme lõhkumise vastu Läänemaaga.
Vasta!
eiche2@hotmail.com: Läänemaa poolt
Toetan Lõuna-Läänemaa valdade ja ka Kullamaa valla jäämist Läänemaa koosseisu.
Vasta!
Epp: Läänemaa on ajalooliste piiride taastamist väärt!
Kui Lihulas on neid, kes põhjendavad haldusterritoriaalse reformi imelikku käiku, et neil on Pärnus poes lihtsam käia, siis ega selle põhjenduse pärast pea ometi Läänemaad lõhkuma hakkama.
Poes tohib käia edaspidigi nii naabervallas kui ka naabermaakonnas, ajaloolise mälu hoidmine on aga teema, millega on vaja pidevalt tegeleda.
Targem on maakonna mõistes taastada (mandri-)Läänemaa hiilgus, näiteks Vigala ja Märjamaa ja Mihkli kihelkond või siis Vigala, Märjamaa ja Koonga vald.
Vasta!
Jaak: Jaak
Mage lugu selle arvamusavaldusega. Ei saa võtta tõsiselt petitsiooni, kuhu kirjutavad alla inimesed, keda see ei puuduta! Haapsalu tüürib kogu täiega Tallinna suunda, keegi Epp viitab poes käimisele? Tehke ikka kõigepealt selgeks, miks üldse ühinemine selliselt on toimunud! Pärnumaa poolt ja ühinemise poolt ja Läänemaa sellise toimetuse vastu!
Vasta!
Valentin:
Meenutab Juuda seeklite lugu. Mõni saab nutsu ja teised kiidavad takka! Inimesed ei anna endale aru, millega nad kavatsevad hakkama saada. Ma ei ole Lihula kandi inimene, sestap ka hääletusest ei võta osa, aga oma arvamust avaldada pean vajalikuks.
Vasta!
Margus: Ei vôi visata ajalugu prügikasti
Lihula on vaat et Läänemaa sünonüüm ja seda läbi aegade. Püha lihtsameelsus oleks see ära anda. Lihulased, hanilased, tulge môistusele!
Vasta!
Einar: Einar: Läänlane,Lihulaga tihedalt seotud
Jah imelik see on, et Matsalu RP hakkab nüüd olema Pärnumaa linnuparadiis ja et Pärnumaa sadamast Virtsust pääseb Saaremaale. Lihtne on öelda, et see on rahva tahe, tegelikult otsustab selle väike arv inimesi (vallavanem, vallavalitsus, valla ametnikud, volikogu esimees,volikogu liikmed) ja see otsus on aastakümneteks kui mitte kauem. Tegelikult lõhub see väike seltskond Läänemaa, miks ? Pärnus poes, ujumas, teatris, rannas saab ikka käija, kiire internetiga põhjendada Läänemaa lõhkumist on ikka väga lihtne reklaaminipp, haldusreformi ei tehta selle pärast, ka mitte kokkuhoiu pärast, põhjus on ikka poliitiline.
Vasta!
Andres: Andres
Ainult kakskümmend aastat tagasi tegelesime innukalt nõukogude ajal ümbernimetatud nimede taastamisega! Mida me nüüd teeme ? Nii julgelt ei tihanud isegi võõrjõud tegutseda.Raske on uskuda ühiskonda ,kes nii kergekäeliselt loobub vanadest ajaloolistest nimedest ja piiridest. Ajalooliselt on tuttavad läänlased, saarlased ja LIHULA ,aga pärnakad? Taastame ajaloolised maakondade piirid! Raha nimel tehakse valgest must ja vastupidi.
Vasta!
Laura: Laura: ajaloolise Läänemaa poolt
Ajalooliste nimede ja haldusjaotuse kiireloomuline ja rahamaiguline lõhkumine on kuritegelik. Lihula ja Hanila valdade allaheitlik käitumine ning Pärnumaa rüppe langemine on tõeline häbilugu. Ajalooliselt on just suur osa Koonga ja Varbla valdade territooriumist Läänemaa alla käinud.
Pärnumaa on niigi Eesti suurim maakond, Läänemaa üks Eesti väiksemaid. Pärast Lihula ja Hanila kaotamist ei jääks Läänemaast suurt midagi järele. Isegi nõukogude võim ei suutnud Eesti ajaloolist haldusjaotust niivõrd palju kahjustada. Jutt Pärnus poes käimisest jms ühinemise põhjendusena on aga lausa naeruväärt.
Kahju, väga-väga kahju, et selliseid otsuseid niivõrd kergekäeliselt tehakse. Paraku mitte ainult Läänemaal, vaid mujalgi Eestis. Haldusreform on kahjuks oma algse mõistliku mõtte kaotanud ja üle piiri läinud.
Seni oleks Lihulal ja Hanilal siiski veel võimalus hädapidurit tõmmata!
Vasta!
Tiiu: Tiiu: Läänemaa peaks küll oma terviku säilitama
Kurb, et mõni otsustaja on otsustanud lõhkuda ajaloolise, erakordselt omanäolise Läänemaa.
Vasta!