Aita lõpetada kasside massiline hukkamine Tallinna Loomade Hoiupaigas!

Nõuame kasside massilise hukkamise lõpetamist Tallinna Loomade Hoiupaigas (HP); kasside hoiu- ja elutingimuste parandamist ning vältimatu abi võimaldamist sissetulnud loomadele.

allkirjade kogumine on lõppenud

28.11.2013 00:00 kuni 31.03.2014 23:59

4114 häält

82%

Eesti Loomakaitse Selts, MTÜ Kasside Turvakodu, Pesaleidja Tallinna kassituba, MTÜ Kassiabi, MTÜ Kelmiküla Kassijaam ning MTÜ Kass ja Pojad esitasid 21. novembril Tallinna Linnavalitsusele, Tallinna Keskkonnaametile, Harjumaa Veterinaarkeskusele ja Harju Maavalitsusele pöördumise mitmete nõuete rikkumise kohta Tallinna Loomade Hoiupaigas.

Liiga suur arv kasse haigestub Tallinna Loomade Hoiupaigas viibimise ajal ja varjupaigas hukatakse loomi, eriti kasse, enne kui tema omanik või soovi avaldanud uus omanik loomale järgi jõuab. Samuti hoitakse Loomade Hoiupaigas suurt hulka loomi äärmiselt stressirohketes ning haiguseid tekitavates tingimustes ilma vajalikku arstiabi andmata.

Üle 2/3 Tallinna linna ja teiste omavalitsuste poolt rahastatud Loomade Hoiupaika sattunud kassidest surevad või tapetakse. Näiteks leidis oma lõpu eelmisel aastal 2200st Hoiupaika sattunud kassist üle 1700.

Tallinna Keskkonnaameti andmetel eutaneeriti 2012. aastal ainuüksi Tallinnast püütud kassidest enne seadusega ette nähtud kohustuslikku 14 päeva 449 kassi. Alla kuue kuu vanuseid kassipoegi püüti Tallinnast 2012. aastal 862, kellest eutaneeriti 500.

Meie hinnangul on nende rikkumiste eest vastutav ka iga kohalik omavalitsus, kes loomade hoidmise ja hukkamise teenust just sellelt ühingult ostavad, kuna ilmselgelt ei ole õnnestunud Loomade Hoiupaigas tagada loomade hoidmisel ja hukkamisel seaduse täitmist isegi minimaalselt mõistlikul ja meie kultuuriruumi sobival viisil. Hetkel on Tallinna Loomade Hoiupaigal koostöölepingud lisaks Tallinnale veel 31 omavalitsusega.

 

Nõuame:

Kasside massilise hukkamise lõpetamist Loomade Hoiupaigas.

Vabariigi Valitsuse 16.04.2002 määruse nr 130 „Hulkuvate loomade püüdmise, pidamise ja nende omaniku kindlakstegemise ning hulkuvate loomade hukkamise korra" määruse § 5 lõige 1 rõhutab, et looma hukkamine on lubatud alles siis, kui:

  1. Ei ole võimalik kindlaks teha looma omanikku
  2. Ei ole võimalik leida loomale uut omanikku
  3. Looma ei ole võimalik üle kahe nädala varjupaigas pidada
  4. Looma hukkamise näeb ette loomakaitseseadus

Võimatust hoida looma varjupaigas üle kahe nädala tuleb ka põhjendada, mitte võtta seaduses sätestatud miinimumnõuet õigustusena oma tahtmatusele loomale omanikku leida. Loomakaitseseaduse nõuet looma hukata ei tohiks samuti tõlgendada oma kitsastest huvidest lähtuvalt.

Kasside hoiu- ja elutingimuste parandamist Hoiupaigas, vältimatu abi võimaldamist sissetulnud loomadele.

Vabariigi Valitsuse 16.04.2002 määruse nr 130 „Hulkuvate loomade püüdmise, pidamise ja nende omaniku kindlakstegemise ning hulkuvate loomade hukkamise korra“ § 3 lõike 2 kohaselt peab varjupaika paigutatud loomad viivitamata läbi vaatama veterinaararst. Sätte mõte ei ole sõna otseses mõttes lihtsalt looma läbi vaatamine, vaid vajadusel ka ravi võimaldamine. Loomakaitseseaduse § 51 lõikest 1 lähtuvalt tuleb lemmiklooma tervise ja heaolu kontrollimisel tavapärasest käitumisest kõrvalekalde leidmisel, viivitamata välja selgitada selle põhjus ning võtta meetmed lemmiklooma tervise ja heaolu parandamiseks. Haigestunud või vigastatud lemmikloom peab saama vajalikku ravi. Määruse § 3 lõigetes 3 ja 4 on täpsustatud, et varjupaigas tuleb eri soost ja eri liiki, samuti haiged või vigastatud loomad paigutada eraldi ning nende pidamisel järgida loomakaitseseaduse § 3 lõigetes 2 ja 3 sätestatud minimaalseid loomapidamisnõudeid.

Loomade Hoiupaik peab panema senisest märksa enam rõhku loomade omanikule tagastamisele ja/või uue omaniku leidmisele (Facebook, kuulutusteportaalid, muud tasuta infokanalid). Eeskuju selleks võib võtta vabatahtlikelt organisatsioonidelt. Seadus sätestab väga selge prioriteediga looma omanikule tagastamise või uue omaniku leidmise. Taoline nõue on sätestatud loomakaitseseaduse § 5 lõikes 1 hulkuvate loomade kinnipüüdmise ainsa eesmärgina.

Koostöö alustamist vabatahtlike organisatsioonidega.

 

Meie poolt väljapakutud lisalahendused olukorra parandamiseks. Tegevused, millega on seni tegelenud põhiliselt vaid vabatahtlikud organisatsioonid:

*teavitustöö steriliseerimise, kastreerimise ja kiipimise olulisusest; sellekohased kampaaniad

*ennetavad kampaaniad „Enne kui võtad looma, mõtle!“ ehk selgitustöö selles osas, et looma võtmine on vastutus ning otsus, mis tuleb enne põhjalikult läbi kaaluda

*kassikolooniate steriliseerimine ja kastreerimine; kohalikud omavalitsused peaksid panustama pigem ennetamisele kasside kastreerimise/steriliseerimise läbi, mitte nägema lahendusena vaid "liigsete" loomade hukkamist Hoiupaigas

 

Palume allkirjastamisel kindlasti kirja panna oma ees- ja perekonnanimi (soovi korral on nimi varjatav), vastasel juhul on allkiri kehtetu ning oleme sunnitud selle kustutama, kuna allkirjade esitamisel lähevad arvesse vaid täisnimed. Aitäh!

 

Teemakäsitlusega saates Pealtnägija võib tutvuda siin:

http://etv.err.ee/index.php?05446627&video=9752#.Updc-uI0twt

Aktsiooni korraldaja

Eesti Loomakaitse Selts, MTÜ Kasside Turvakodu, Pesaleidja Tallinna kassituba, MTÜ Kassiabi, MTÜ Kelmiküla Kassijaam ning MTÜ Kass ja Pojad

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Liisi: poolt
poolt
Vasta!
Konstantin: poolt

Для подписания петиции нужно:
1. Нажать "Allkirjasta".
2. Под предложением "Vali sobiv allkirjastamismeetod" нажать на кнопку "e-post".
3. В первую графу ввести адрес своей эл. почты, а во вторую - имя и фамилию и нажать на кнопку "Edasi".
4. Затем на вашу почту придёт письмо, где нужно подтвердить свою подпись, пройдя по первой ссылке.

NB! Имя и фамилию указывать обязательно, иначе подпись не будет учтена. Если хотите сохранить анонимность, то просто поставьте галочку перед "Peida nimi avalikul allkirjalehel", тогда ваше имя и фамилия будут скрыты, но учтены.
Kenneth: poolt
Poolt!
Sam: Lõpetada kasside massiline hukkamine!
Kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt!
Vasta!
Oleksandr: Lõpetada kasside massiline hukkamine!
Требуем немедленного прекращения массовых убийств беззащитных животных в таллиннском приюте и пересмотра норм их содержания, позволяющих поступать с ними настолько безжалостным образом. Влад, Олександр и Ольга.
Gallo: ela ja lase elada
Kassid ruulivad!
Vasta!
Gallo: ela ja lase elada
Lõpetada kasside massiline hukkamine!!!
Katri: Katri
Poolt
Vasta!
Piret: Kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt
Selline arutu tegevus tuleb peatada!!!
Vasta!
Malle: Malle : Poolt.
Kasside ja koerte hukkamine "lõpetada! See on juba viimane asi,mida teha.
Vasta!
Jane: Karvapallid peavad oma võimaluse saama!
Teen kõik et see massiline .... tegevus lõpeks!!!
Vasta!
Sirli:
poolt
Vasta!
Alari: kasside hukkamine
pole vaja kasse hukkada
Vasta!
Gerlyn: Äkki aitaks juba!
Milleks hukata neid nunnusid kavapalle? Õudne.
Vasta!
Merike: Merike
Varjupaikade palgalised töötajad on läinud mugavaks. Vabatahtlikud loomakaitse organisatsioonid on teinud ja teevad ka tulevikus loomade abistamisel palju tõhusamat tööd ja seda ilma palgata. Vajjupaigad lõpetavad töö teatud kellaajal ja rohkem neid ei huvita, kas keegi kuskil ka hädas on või abi vajab. Kui loomi on palju varjupaigas, minnakse kõige lihtsamat teed: Tapa! On kõige kiirem ja odavam. Minu arvates tuleks nii Tallinna kui Tartu varjupaikade töötajad välja vahetada kohusetundlikumate vastu.
Vasta!
Gerda: OLEN VASTU
Otseloomulikult olen ma vastu, kuid segadust see hääletamine siiski tekitas. Ma olen ju vastu, peaks nagu vajutama punast, aga see tähendab vastupidist. Kui ma vajutan rohelist, oleks ma nagu hukkamise poolt. Et sellest ma nüüd aru ei saanud, aga panin ikkagi rohelise peale sest teoreetiliselt tähendab see nõustumist aktsiooniga
Vasta!
Piret: Piret
Asi pole üldse keeruline:
sa kas oled 1) kasside massilise hukkamise LÕPETAMISE poolt või
2) kasside massilise hukkamise LÕPETAMISE vastu
Marii: Poolt
Tuleb lõpetada!
Vasta!
Jaana: Jaana : poolt !!!
lõpetada massiline hukkamine!!!
Vasta!
Kati: Kohutav julmus
Vasta!
Kati:
Brita: .
Poolt
Vasta!
Brita: poolt
Poolt
Vasta!
Helin: Poolt!
Lõpetada kasside hukkamine!
Vasta!
Enni:
Muidugi poolt!!!
Vasta!
Marika: Poolt!
Poolt! 100 %
Vasta!
Kerli: Kerli
Olen otseloomulikult poolt! Elagu kassid ;)
Vasta!
Helin: Poolt!
Lõpetada kasside hukkamine!
Vasta!
Merilin: Merilin
Kasside massiline hukkamine tuleb lõpetada!
Vasta!
Lii: Lii
Poolt
Vasta!
Jaanus: poolt
ka kiisudel peab olema võimalus!
Vasta!
Marjaana: kiisude
Heaks
Vasta!
Marjaana: kiisude
Heaks
Vasta!
Annika:
Annika: Lõpetada kasside massiline hukkamine !!!
Vasta!
Kärt:
See, mis Tallinna Hoiupaigas toimub on häbiks kogu riigile. Taoline massiline loomade hukkamine ei ole kuskilt otsast mõistlik. Sel viisil ei tegeleta probleemi lahendamisega. Rahaahned töötajad, kes näevad kassi pea kohal dollari märki tuleb kiiremas korras välja vahetada. Sellisel ametikohal töötava inimese eesmärgiks peaks olema loomadele uute kodude leidmine, võttes vastu ja otsides ka ise juurde kogu pakutavat/olemasolevat abi!!! Tallinn märka! Olukord, kus MTÜ-d teevad kogu töö ära aga linn toetab loomade massilist hukkamist on absurd!
Vasta!
Katrin: Kahe käega poolt
Kui ainult leiduks piisavalt palju inimesi kes kassidele omal käel head kodud leiavad ning kes on nous ka haigeid kasse terveks ravima ning rahaliselt toetama.
Vasta!
Katrin: Poolt.
Kui kassid hoiukodus hukkata siis see tähendab, et veel ühel nurrumasinal ei ole enam kunagi võimalus oma kodu saada.
Vasta!
Katrin: Poolt.
Kui kassid hoiukodus hukkata siis see tähendab, et veel ühel nurrumasinal ei ole enam kunagi võimalus oma kodu saada.
Vasta!
Kats: Kats
lõpetada kiisude hukkamine
Vasta!
Tiiu: !
kasside poolt!
Vasta!
Jaanus: Jaanus.Lõpetage kasside tapmine.
Lõpetage Kasside massiline tapmine mõrtsukad.
Vasta!
Mayken: Mayken
Olen poolt!
Vasta!
Rita: Vandenõuteooria
Millegipärast arvan, et kiisukesi, keda hukati pole nii palju, kui nende statistika näitab. Selleks, et bilanss klapiks, siis kirjutatatkse "korstnasse" topelt surnud hingekesi, sest raha rihib. Kui pole enam nurrumootorit ette näidata, siis võib alati väita, et hoiti ja hooldati 14 päeva. Kes see tuhahunnikust ikka tõde leiab :(
Vasta!
Kaari: Krista
Iga karvakera on väärt võimalust elada! Kasside massiline ja südametu hukkamine tuleb lõpetada!
Vasta!
Kai: ELU poolt!
Isegi surmamõistetud vangid elavad maksumaksja kulul oma elupäevade lõpuni. Miks ei võiks siis need vaesed loomad elada. Nendele pole niigi neid eluaastaid palju antud.
Vasta!
Kaire: Kaire
poolt
Vasta!
Elo: Elo
poolt
Vasta!
Karmen: Poolt
Laske karvapallikestel elada :(
Vasta!
Sandra: Sandra
Kass nagu ka iga teine elusolend väärib igati õigust ja võimalust elus üritada hakkama saada. On lausa verdtarretav see teadmine, et organisatsioon mis peaks seda just neile õnnetutele karvastele hingedele tagama võtab selle neilt ebaõiglaselt ära.
Vasta!
Piret: Piret
Ja lisaks tehku üle vikerkaaresilla läinud kiisudele oma lehekülg (nagu Pesaleidjal), et oleks olukorrast selge ülevaade ja kõik saaks sellel silma peal hoida! Ei salatsemisele!
Vasta!
Kristel:
Vaesed kiisud !
Vasta!
Marika: ЛЮДИ ГИБНУТ ЗА МЕТАЛЛ!
Но в данном случае за металл гибнут кошки. За тот самый металл, который оседает в карманах, известно, чьих.

Не жалко металла - пусть подавятся! - но жалко кошек. И мерзко, в целом.
Vasta!
Alina: Alina
Poolt!
Vasta!
Heili: Heili
Kiisude poolt!
Vasta!
Grete: Grete
poolt
Vasta!
Ann:
Kindlasti saab seda olukorda paremini lahendada
Vasta!
Piret: loomulikult
olen mina hukkamise löpetamise poolt- teisiti ei saaks see ju ollagi!!
Vasta!
Hanna:
Olen poolt, et tuleks lõpetada kasside massiline hukkamine.
Vasta!
Ignis: Ignis
Iga tuksuv süda väärib ELU!!! poolt!
Vasta!
Elis: Kasside hukkamine lõpetada!
Minu arust tuleks loomi aidata, nende eest hoolt kanda, annetused mis on poodides võiksid minna parem loomadele, jah ma saan aru, et lapsed ka tähtsad pla pla aga kes siis nende abitute nelja jalgsete eest seisavad? Miks ei ole kassidele koertele poodides annetuskaste või ostad kellukese võik sokolaadi ja aitad sellega loomi ? Lihtsalt kahju, milline on suhtumine!
Vasta!
Maive: Maive
Igal loomal on õigus uuele võimalusele!
Vasta!
Florian:
Poolt
Vasta!
Riin: Poolt
Poolt
Vasta!
Merle:
Poolt!!!!!
Vasta!
Kerttu: Kerttu: poolt
Sest ka nemad on elavad hinged.
Vasta!
jaanika: J.
Ja kui oleksgi need 2222 kassi ellu jäätud, no teeme siis ümmarguse numbri 2200 et noh kadu jääb ikka... Kuhu need kassid kõik läinud oleks?? on küll kole , et kasse hukatakse nii, aga kulla inimesed, pange oma kassidele kiibid, ning lõigake nad ära, et nad ei paljuneks.... Oleks eestis elu palju ilusam eksole... Minul isiklikult on kodus 5 kassi( üks muuseas ka tallinna varjupaigast, tema alla pidin panema mitusada euri ennem kui sain lootma hakata et see kass ellu jääb) , kõik peale 1he kassipoja on lõigatud, tema läheb ka varsti... Kas need kes siin on massilise hukkamise vastu on TEIE kassid ära lõigatud, et ei tooks siia ilma pisikesi, kes tasuta laiali jagatakse ja lõppeb see asi kuskil varjupaigas süsti all?!?!?! Inimesed see kõik on teie endi tehtud...
Vasta!
Hele: olen loomulikult
massimõrvade lõpetamise poolt!! Ametnikud on leidnud endale tulu teenimise võimaluse koristades meelevaldselt abitud loomad omal jalust ja hoides selle pealt raha kokku.
Vasta!
Enn:
Enn: Lõpetada kasside massiline hukkamine Tallinnas ja teatud seltskonna must äri.
Vasta!
Léa: Lea: poolt
Poolt
Vasta!
Екатерина: Katrin
Kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt!!!!!!!!!!!!
Vasta!
Elise: Elise
Kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt!
Vasta!
Alice: Alice
Kasside piiramine peab lõpetama. Poolt.
Vasta!
Marek: Marek : poolt
miks on loomade hukkamine vajalik !
Vasta!
Kätlin: Absoluutselt poolt
Pealtnägijas nähtud saatelõik tekitas küll viha
Vasta!
Marily: poolt
Tõeliselt kohutav, kui ühe inimese suva järgi käib otsustamine looma elu või surma üle. Kinni püütud kass võib ka stressi tõttu metsik tunduda... see ei saa ju kohe hukkamist väärt olla.
Vasta!
Lisanna:
Poolt
Vasta!
Gerli: Gerli:
POOLT !
Vasta!
Lilian: Hukkamise lõpetamise poolt
Lõpetada kasside massiline hukkamine
Vasta!
Kätlin: Kätsu
Milles kassid süüdi on?
Vasta!
heikki:
Kassid väärivad elu!!!
Vasta!
Sigrid: Sigrid
Poolt!
Vasta!
Sigrid: Sigrid
Poolt!
Vasta!
Marianne: Layla
Lõpetada massimõrvad HP-s ja kindlustada loomadele elamiskõlbulik elu!
Vasta!
Kadi: K
Pole vaja kasse hukkada
Vasta!
Anne: Lõpetada kasside massiline hukkamine Tallinna Loomade Hoiupaigas
Poolt!
Vasta!
Maarja:
Kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt!
Vasta!
Tiina: Poolt
poolt
Vasta!
Stina: Stina
vaesekesed:(
Vasta!
Triinu: POOLT
poolt
Vasta!
katrin: Kassid on targemad kui me arvame olevat!
Elu on antud elamiseks!!!
Vasta!
Raili: poolt
poolt
Vasta!
Margit: Margit
Olen kahel käel poolt selliste ebanormaalsete hukkamiste keelustamisele. Loomade varjupaik OÜ tegevusluba tuleb peatada ja Tallinna linnavalitusel lõpetada koostööleping antud ettevõttega!
Vasta!
Anne: Kasside massilise hävitamise poolt!
Lõpetage kasside massiline hukkamine
Vasta!
Leili: Leili
poolt
Vasta!
anu: anu: poolt
kõige kurvemas olukorras ongi praegu just kassid . neid hukatakse kõige rohkem.
Vasta!
Oksana: poolt!
koduloomad peavad olema kodudes! stop cruelty!
Vasta!
irina: Lõpetada kasside massiline hukkamine!
poolt
Vasta!
Agnes:
olen ise ka kasside omanik ja ei suudaks mõeldagi et neid magama panna, Tallinna loomadevarjupaik tuleks kinni panna või siis välja vahetada inimesed kes seal töötavad!
Vasta!
Paula: Kasside hukkamise LÕPETAMISE poolt!
Kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt!
Vasta!
Annabell: .
.
Vasta!
Annabell: Poolt
POOLT!
Vasta!
Kadi: Kadi
lihtsalt järjest tapmine ei ole pikemas perspektiivis lahendus. Kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt!
Vasta!
Britt:
Britt: Hukkamise lõpetamise poolt.
Vasta!
Sandra: POOLT
AITAN LÕPETADA KASSIDE MASSILISE HUKKAMISE TALLINNA LOOMADE HOIUPAIGAS!
Vasta!
Liis: Liis
poolt!!!
Vasta!
Kairi: Poolt
Selline tegevus tuleb lõpetada.
Vasta!
Lihtsalt:
Minu arust tuleks see asutus sulgeda ja see raha anda nendele kes tõesti hoolivad ka loomade eludest, mitte ainult oma rahakoti paksusest!
Vasta!
Lihtsalt:
Poolt igatahes!!!
Vasta!
Edit: Edit: HÄBI
Sellistest jubedustest teada saamisel on mul tõeliselt häbi olla inimene :(
Kõik halb, mida teed, tuleb ringiga sinuni tagasi ja topelt!
Vasta!
Ken: Lõpetage kasside hukkamine!!
Poolt muidugi!
Vasta!
Tiina: Kasside hukkamise vastu
Pealtnägija saates küsis lomade hoiupaiga juhataja,kas teie tahaksite endale metsikut kassi,kes elab ainult teie vanni all?
Jah, mina tahan-kas tema ei olegi siis väärt elu, kuna ta metsik on?
Sooja kohta, kus olla ja täis kõhtu, kui ta metsik on?
Ma arvan, et selliseid inimesi on veel, kes austavad elu, mitte seda, kuipalju tõukass nende kiisu on.

Mul endal juba augustis püütud selline kiisu elab voodi all ja muutub natukesehaaval aina julgemaks.
Teiste kodus olevate kassidega saab hästi läbi,ainult inimest kardab väga-ju on siis olnud kurvad kogemused. Kass on 8 aastat olnud tänaval, nüüdseks steriliseeritud ja vaktsineeritud ja kiibistatud-minu süda on rahul, et ta on tänavalt ära, soojas ja ei pea enam nälga ja kiusamist kannatama.
Vasta!
Kerttu: Olen kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt.
Laske kassidel elada ja olla neil õnnelik nad on samuti elusolendid.
Vasta!
Darja: poolt
Poolt
Vasta!
marika: marika
no ma ei tea kuidas sellised magada saavad
Vasta!
Oksana: poolt!
Stop cruelty!
Vasta!
Kristin: Poolt
Poolt
Vasta!
Marianne: HUKKAMINE LÕPETADA
Telegramis oli just artikkel kassidest, kus oli ka mainitud seda, et mõndade ajaloolaste arvates andis katku suurele levimisele avapaugu kasside massiline hukkamine . No vot siis.. ära surgi abituid loomi, kõik tuleb ringiga tagasi. :D
Vasta!
Daniel: Daniel
Olen poolt.
Vasta!
Markus: Poolt
Poolt
Vasta!
Kristin: poolt
kindlasti poolt
Vasta!
Kelly: Kelly
Kasside ja koerte hukkamine "lõpetada! See on juba viimane asi,mida teha.
Vasta!
kersti: Kersti
Poolt!
Vasta!
Ingrid: Kiisud
MUIDUGI POOLT!
Vasta!
Marie: Poolt
Ükski loom ei vääri kohatut hukkamist, lihtsalt selle pärast, et hoiupaiga omanikele on see mugavam.
Vasta!
Must: Must Kass
Tervist!
Olen ka oma sõprade poolt. Neid ei tohiks tappa.
Olge tugevad!
Vasta!
Minna: Poolt
Poolt
Vasta!
Laila:
poolt
Vasta!
Moonika: Nõuame kasside massilise hukkamise lõpetamist
Poolt
Vasta!
Kaili: poolt
Inimene ei tohiks otsustada seda, millal kellegi elu lõpetada. Igaühel, ka kassidel, on õigus elada!
Vasta!
Carol: Poolt
Poolt
Vasta!
Karin:
Poolt
Vasta!
Aire: Aire
Igati poolt !
Vasta!
Hurmo: Ummy
Poolt !
Vasta!
Merili: Julm
Poolt
Vasta!
Laura:
Olen poolt!
Vasta!
Merle: Merle
Kaua võib! Lõpetage ometi see massiline loomade(kasside) hukkamine Tallinna Loomade Hoiupaigas:(
Vasta!
Liina: Poolt
Poolt, poolt ja veel kord poolt
Vasta!
Kati:
olen poolt kahe käega
Vasta!
Margit: Poolt !
igal juhul!
Vasta!
Rando:
Poolt.
Vasta!
Jaanus: herp
Kiisud on toredad.
Vasta!
Eva: Poolt
Kas saab lisaks hääle andmisele midagi veel teha, et asi võimalikult kiiresti kohtusse jõuaks?
Vasta!
Mari:
Poolt
Vasta!
Kirsika: Kindlasti poolt
Vaesed kassikesed, loomulikult poolt
Vasta!
Ellen:
Ma olen poolt! Kassid on kõige vägevamad lemmikloomad!
Vasta!
Peeter:
poolt
Vasta!
Preili: Kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt!
Kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt!
Vasta!
Preili: IGATAHES POOLT!!!
Aitab loomade piinamisest !
Vasta!
Anu: Karvapallid peavad saama oma võimaluse!
Poolt!
Vaesed karvapallikesed,hukkamine on kole :S
Vasta!
Kirsika: Kirss
poolt
Vasta!
Evelin: Poolt
Poolt 100%
Vasta!
Pille: Olen poolt
Olen poolt
Vasta!
Anne: Lõpetada kasside massiline hukkamine!
Kasside massilise hukkamise lõpetamise poolt!
Vasta!
Helene: Helene:poolt
poolt
Vasta!
Maia: Olen selle poolt, et see ära lõpeks...
Sain sellest asutusest kaks kassi ja mõlemad pidid olema terved. Reede õhtul sain, maksin kassipoja eest raha 30€ ja pühapäeva hommikuks oli kassipoeg surnud. Selgus, et nad müüsid mulle haige looma, kellel oli kassikatk. Teise kassi nad panid ka magama, ma väga ei usu, et talle soovitud abi osutati.
Vasta!
Triin: Poolt
Kurb, mis seal toimub!Midagi peab muutuma.
Vasta!
elss:
poolt
Vasta!
Marika: Marika
poolt
Vasta!
Ronda: Ronda
Tapamasin seisma
Vasta!
Annely: poolt
Lõpetada kasside massiline hukkamine!!!
Vasta!
Kadri: Kadri
See loomade mõrvamine tuleb ära lõpetada!!!!
Vasta!
Irma: poolt
Poolt
Vasta!
Kaisa-Liisa: kaisa
poolt!
Vasta!
Marika: Marika
Palun vaadake nende kasside pilte Tallinna Loomade Hoiupaigas. Eriti neid, kellel on viimased päevad hukuni jäänud. See pilk loomakeste silmades, stressis, hirmunud, meeleheitel... see on lihtsalt nii jube :( Palun lõpetage see tegevus seal!!!
Vasta!
Alexandra: kasside kaitseks
Tõesti sellise suhtumisega ei saa loomadega töö teha.
Vasta!
Ivo: Ivo
Kindlasti poolt, et loomi uisa-päisa hukata ei tohiks! Need ju samasugused elavad hinged nagu meie, inimesed!
Vasta!
Gallo:
krt müüge neid kasvõi aafrikasse lemmikloomadeks, miks peab neid tapma nii massiliselt.
Vasta!
Kri: Poolt
Poolt + koerte hukkamine tuleks ära keelata
Vasta!
Laura:
Poolt!!!!!!
Vasta!
Laura: Poolt!
Poolt!
Vasta!
Deivid: Poolt!
Poolt!
Vasta!
Meelia: Meelia
poolt!
Vasta!
Joosep: Poolt
Poolt.
Vasta!
Joosep: Poolt.
Olen absoluutselt poolt. Miks hukata terveid kasse?
Vasta!
Marii-Heleen: Lõpetada kasside hukkamine!
poolt
Vasta!
Tineke-Kätlin:
Lõpetada see jama, mis seal toimub :S
Vasta!
Kristin: Poolt
Kindlalt lõpetada ja lasta kassidel rahus elada. Nad on peaaegu nagu meie, mis tähendab seda, et kas me tahaksime, et meid samamoodi tapetaks?!
Vasta!
Kristin:
Poolt!!!
Vasta!
Marie: Lõpetada kasside massiline hukkamine!
Hukkamise lõpetamise poolt!
Vasta!
Marie: Lõpetada kasside massiline hukkamine!
Hukkamise lõpetamise poolt.
Vasta!
Anne: poolt
K6ik väärivad teist v6imalust!
Vasta!
Anne: poolt
Nad väärivad k6ik oma kodu!
Vasta!
Martin: Kurb!
Kassid on lihtsalt armsad. Nad ei tee kurjategijat. Noh ma tean kasse
Vasta!
Priit: pigem v6imatu
Siis tuleb sul endal, v6tta igap2evaselt vastu yks kuni mitu kassi, ravida, toita ja hoolitseda nende eest 10+ aastat
Mitte unustada, et iga p2ev lisandub m6ni k6uts.
Kui kasse ei kastreerita, pesakonda ei harvendata koheselt peale syndi, siis ongi ainus variant hoiupaiga tehtav selekteerimine. Haiged ja vanad v2lja, terved saavad v6imaluse ... kuniks t2htaeg kukub
Vasta!
Mariya: Требуем немедленного прекращения массовых убийств беззащитных животных
Требуем немедленного прекращения массовых убийств беззащитных животных в таллиннском приюте и пересмотра норм их содержания, позволяющих поступать с ними настолько безжалостным образом. Влад, Олександр и Ольга.
Vasta!
elle:
Ma just mõtlesin, et kassisugu sureb välja, kõik hukatakse ja steriliseeritakse, jäävad ainult mingid veidrad tõukassid (kellega peab kogu aeg arsti juures käima e. ei jaksa pidada) ... :)
Vasta!
elle:
Ma just mõtlesin selle peale hiljuti, et kassid kõik kastreeritakse ja hukatakse, kassisugu sureb välja! :) Jäävad ainult need kahtlase tervisega tõukassid, kellega vist peab liiga tihti arsti juures käima?
Vasta!