Metsküla kooli sulgemise vastu!

allkirjade kogumine on lõppenud

26.09.2011 00:00 kuni 29.09.2011 23:59

506 häält

505%

Metsküla Algkool on kool Lõuna-Läänemaal, mis on silmapaistev, kuna pakub head haridust ning läheneb igale õpilasele individuaalselt, pakkudes sõbralikumat ja turvalisemat õpi- ja kasvukeskkonda 1.-6. klassi õpilastele kui enamik tavakoole. 


Sellest hoolimata on Lihula Vallavolikogu esitanud otsuse eelnõu, mille kohaselt kavatsetakse kool sulgeda pärast õppeaasta 2011/2012 lõppu. Eelnõu valmis kogukonna eest varjatult ning läheb hääletusele juba sel neljapäeval (29.09.2011) kell 15:00 Lihula Kultuurimaja peeglisaalis. Istung on avalik.

Palume kõigil, kes Metsküla kooli tulevikust hoolivad, anda allkiri ning võimaluse korral minna kohale ka istungile. 

Rohkem infot kooli kohta leiab Metsküla Algkooli lastevanemate üldkoosoleku ja ümbruskonna elanike ühispöördumisest Lihula Vallavalitsuse ja Lihula Vallavolikogu poole: http://dl.dropbox.com/u/26050807/MAK%20%C3%BChisp%C3%B6%C3%B6rdumine.pdf

Aktsiooni korraldaja

Aktsiooni eestvedajad Metsküla Algkooli vilistlased.

http://www.youtube.com/user/MetskylaVilistlased
http://et-ee.facebook.com/pages/Metsk%C3%BCla-Algkool/182161258496289?sk=wall

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Marge: Miks on vaja kool sulgeda?
Lastele on vaja haridust ja miks mitte saada siis Metsküla koolist.Olen vastu,et Metsküla kool sulgetaks!
Vasta!
Mark: Metsküla kool on ainus tegutsev ajalooline kool otse Matsalu lahe kaldal

Metsküla kooli sulgemine oleks järgmine samm Matsalu Rahvuspargi hävitamisel.
Kas sellest on vähe, et Eesti rahvuspargid "kastreeriti" mõned aastad tagasi keskkonnaministeeriumi otsusega lõpetada rahvusparkide juhtkondade tegevus?
Kas nüüd on järgmiseks sooviks inimeste lahkumine rahvusparkide territooriumilt? Miks ei näe keskkonnaamet ja -ministeeerium kohalikus elanikus liitlast Eestimaa looduse hoidmises ja vaatab ükskõikselt pealt, kui väikelaste koolitee olulise pikenemise tõttu nende perekonnad kaitsealalt minema kolivad?
Teisiti on võimatu prognoosida olukorda, mis tekib Metsküla kooli sulgemise korral.

Lootuses, et Lihula vallavolikogu ei raiu läbi piirkonna juuri, sest imedes elanikke suurematesse keskustesse käitub ta kännuseenena. Söönud ära kännu, närbub ka ise.

Mark Soosaar
Vasta!
Andra-Liis: Metsküla Algkool peab jääma!
miks on vaja üldse sellist armsat ja tarkade lastega kooli sulgeda. See kool on eeskujuks kõikidele koolidele kuna seal saab iga laps tähelepanu ning nende õppimine on väga kõrgel tasemel. Lapsed on edukad ja õpetajad väga tublid! Seda kooli ei tohi sulgeda!!!

Vasta!
Vallot: Vallo 21: ....
Olen totaalselt selle vastu,kuna Metsküla kool on vajalik ja väike külade koolid peaksid kõik püsima jääma,kuna väikesed külad surevad muidu välja.Ja väikestes koolides saavad lapsed ka täiskasvanutelt eeskuju ja personaalset suhtumist,mis tõttu ka õpivad edukamalt ja neist kasvavad palju korralikumad kodanikud,kui suurtes koolides.Tean seda omast käest,kuna olen käinud ise suures koolis ja ka väikeses küla koolis.Mina sain vanematelt õpilastelt,kes tegid lollusi tähelepanu saamiseks halba eeskuju,kuid kui läksin hiljem väikesesse küla kooli ja seal sain oma hariduse kätte ja väga mõistlike hinnetega.Juhul kui oleksin suurde kooli jäänud,siis poleks haridust kätte saanud.
Vasta!
Triin:
vastu
Vasta!
Aivar: Aivar Koitla
Elan ise väikeses vallas ja veel väiksemas külas. Tean, mida tähendab ühele vallale koolide säilimine ja majandamine.
Aga siin vaatan, et on ilmselt vastu-poolt skaalal segadus tekkinud.
Näen, et Mark ja Vallo on aktsiooni ja Metsküla kooli säilimise poolt kuid hääl on läinud vastu.
Tahan rõhutada, et vajutan "Poolt" kuna olen petitsiooni ja kooli säilimisega ühel meelel.
Vasta!
Kristiin: Metsküla kool
On imearmas kool, mida sulgeda ei tohiks...sest selliste sammudega liigume ainult masstootmise poole aina enam, kus indiviidil pole tähtsust. Mitmekesisuse kaotamine ei ole kunagi hea..nii nagu loodus toimib mitemekesisuse toel nii ka peaks ühiskond pakkuma mitmekesiseid võimalusi.
Vasta!
Relika: Hoiame Metsküla koolil ikkagi elu sees!
Usun ja tean, et kooli tuleb rasketel aegadel rohkem investeerida, kui see kasu toodab, aga need vähesed lapsed, kes seal seda personaalset tähelepanu ja armastusega haridust saavad, ongi ju kogu see kasu ühiskonnale ja koolile. Need lapsed on väärt selle kooli hoidmist ja toetamist!
Vasta!
Relika: Tulge mõistusele!
Oleme mures kultuuripärandi ja pärandkultuuri säilitamisega ääremaadel. Püüame säilitada rahvusliku kultuurivormi, siis peaksime tugevalt mõtlema ka sellele, et tagada selle võimalikult audentne jätkusuutlikus. Kui, aga sulgeme kooli, mis on üheks olulisemaks identiteedi säilitajaks selles piirkonnas, siis pole enam mida säilitada.
Vasta!
Silver: olen kooli sulgemise vastu
olen kooli sulgemise vastu
Vasta!
Maris:
Praeguseks hetkeks on võetud tagasi volikogu eelnõu sulgeda Metsküla Algkool. Aga et selliseid olukordi ka edaspidi vältida ja näidata neile neljapäeval siiski tulemust, kui palju on meie väikesel ja armsal koolil poolehoidjaid, on alllkirjad kuni neljapäevani igaljuhul väga oodatud.

Maris Altmann
Vasta!
Ants: antei52 toetan Metsküla kooli ellujäämist
Toetan külades väikekoolide allesjäämist.
Tulemas on täiskasvanute õppenädal ja tundub, et programmist on puudu teema elu tähtsusest külade väikekoolides ja nende ümber, õppepäevadel aga korraldada väikekoolide sulgemise pooldajatele.
Soovitan soojalt kogu Lihula valla volikogul, vallavalitsusel võtta arvesse Metsküla ja teiste valla väikekoolide sulgemise ümber tekkinud probleemide kõikide osapoolte vajadusi ja arvamusi no ja vesiklosseti puudus pole nüüd küll mingi argument mõelge ikka säästlikumalt ja kirjutage haritumalt.
Naabervallas püüame arendada tühjas kool-lasteaia majas täiskasvanute õpet ja tunneme puudust endisest väikekoolist. Tänu heale koostööle vallavalitsusega maja toimib edasi õppekeskusena ja mitte ainult tegelikult ka sotsiaalse keskusena.
Väikeses koolis õppinud lapsed on palju looduslähedasemad, rahulikumad, igale külas tegutsevale väikekoolile peab hoopis ühe töökoha, kasvõi miinimumpalgaga juurde tegema, mitte koole sulgema, raha kust tuleb küsite, no kasvõi keskmise palga kõrgeks ajajate palga arvelt.
Sulgeda...lõhkuda külaelu on kerge, aga taastada, see kännuseene lugu on väga tõsine
Jõude ja vastupidavust Metskülla ja ümbruse rahvale!
Aitäh!
Vasta!
Krista: :)
Pole nagu mõtet kõiki koole ka nüüd järjest sulgeda.. LAstel on haridust vaja ning jälle jäävad inimesed töötuks..
Vasta!
Tõnu-Martin: Olen kooli sulgemise vastu!
...
Vasta!
Mark: Mark
Õnneks on see lahing võidetud, kuid üle-eestiline sõda väiksemate maakoolide kaitseks tuleb viia sama võidukale lõpule kui juhtus Lihula vallas, kus seekord jäi peale terve talupoja mõistus. Nimelt eile õhtul otsustas Lihula vallavalitsu ellu kutsuda erikomisjon, kes analüüsib olukorda kohalikus haridusvõrgus ning kolme väikekooli liitmine Lihula Gümnaasiumiga võeti päevakorrast maha kuni 2013.a.
Tänud kõigile neile, kes vabatahtlikena selles võitluses osalesid!
Samas ei tohi me unustada, et õpilaste arv Eestis jätkuvalt väheneb. Kui oleme silmitsi vajadusega koolide arvu vähendada, siis soovitan seda teha kõigepealt suuremates linnades. Kui näiteks Pärnu Raeküla või Ülejõe lapsed peaksid hakkama käima mõnes südalinna koolis, siis pikeneb nende koolitee vaid mõne ühistranspordiga kaetud kilomeetri võrra ning vaevalt selle pärast pere teise linna kolib.
Kaugemate maakoolide sulgemine paneb aga lapsi ületama väga pikki vahemaid, kus ühissõiduk liigub vaid -üks-kaks korda päevas. Näiteks Pärnumaa läänepoolsest osast (Varbla, Tõstamaa) on linna 50-60 km ja kui sealt peaks lapsed linnas hakkama koolis käima, siis tõenäoliselt lahkuvad ka nende vanemad oma ääremaastunud elukohast.
Vasta!
Railis:
Vastu
Vasta!