Muudame Männi pargi lastesõbralikumaks

allkirjade kogumine on lõppenud

06.04.2022 00:00 kuni 06.05.2022 23:59

412 häält

41%

Palume Mustamäe Linnaosa Valitsusel lisada parki põnevaid  atraktsioone suurematele lastele - ronimislinnakuid (näiteks taoline, mis on juuresoleval pildil) ja rehvkiikesid. Samuti tuleks parki lisada rohkem beebikiikesid - ühest beebikiigest suure pargi kohta ei piisa.

Peale Männi pargi uuenduskuuri pole endisest, lastele suunatud põnevast kohast, suurt midagi alles.

Kahjuks on ära kaotatud ronimislinnakud suurematele lastele, mida enne oli mitu - üks väiksematele ja teine suurematele. Samuti ka põnev rehv-kiik, mis pakkus lastele huvi. Kõik see on kaotatud ja park on tehtud kujunduse poolest ilusaks ja ägedaks kohaks, kuid  praktilise poole peale- et lastel seal ka päriselt põnev oleks- pole mõeldud.

Beebikiikesid oli varem 6 ja neile oli pidevalt järjekord- nüüdseks on alles jäänud vaid üks beebikiik terve pargi peale!

Läheduses ei ole ühtegi teist parki, mis sama hästi lastele sobiks, nagu seda oli vana Männi park. Skeitpargis, mis pole ka siiski päris "see", seal kiusavad suuremad lapsed väiksemaid ja samuti toimub seal pidev alkoholi tarbimine, suitsetamine ja kaklemine. Ainus lähim laste mänguväljak on Löwenruh pargis, milleni jõudmiseks tuleb lapsel mitu peatust trolliga sõita, mis ei ole kindlasti kõigile lastele sobiv lahendus. 

Ootaksime Mustamäe Linnaosavalitsuselt omapoolseid lahendusi, mis ajaks antud probleemid kõrvaldatakse ja Männi park muudetakse lastele sobilikumaks ja huvitavamaks ajaveetmiskohaks.  


Aktsiooni korraldaja

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Vera: MÄNNI
Olen nõus postiga
Vasta!
Reino: 10
Pean tunnistama, et ootasin tõesti palju paremat.
Ei soovigi kõrgeid asju jne mis ei sobi loodusesse, kuid midagi rohkem võiks lastele küll olla.
Vasta!
Liisa: Lapsed nutsid, kui nägid uue Männipargi pilte, kui valmis sai, oli veelgi kurvem.
Minu laps on 9 aastane ja tema sõbrad olid 9-11 aastased, nüüd käivad Lövenruhi pargis, aga see on jah kaugel. Männipark oli väga mitmekesine ja oli mõeldud igas vanuses lastele, ma ei saagi aru, miks oli vaja seda ära käkkida.
Vasta!
Maris: Maris:Männipark
Olen samuti nôus, et Männipark ei ole see mis oli. Park ei ole funktsionaalne, arendav ega pônev. Nii suurepärase asukohaga oleks saanud luua palju pônevama, läbimôeldavama, sekluslikuma Lastepargi. Edastan oma 8a poja môtte “ Mul ei ole seal midagi teha, seal on igav”. Ja mis rohelised “toikad” seal pargis püsti pandud”? Täiesti arusaamatu, kuhu investeeritakse.
Vasta!
Anariin: Männipark
Tere!

Ega minu kahe aastane pole ka enam huvitatud Männi pargis mängimisest.
Varemolid pargis kiigud, liivakastid, ronimislinnakud koos liumägedega suurtele lastele ja väikelastele.
Vasta!
Jevgenija: Männipark
Nõus
Vasta!
Ly: Männi park lastesõbralikumaks
Männi park on väga masendav, eriti ühekülgne ja igav! Terve pargi peale on 1 beebikiik, mida kasutatakse kõige rohkem! Lisaks ei ole üldse turnimisatraktssiooe, eriti kôrgemaid ja suurematele lastele. Lasteala võiks olla suurem, sest see on ääreni lapsi täis, igal pool mujal valitseb tühjus. Piirkonnas ei ole lastel mitte midagi teha, oleks tore kui Männi oleks suurem koht lastele kuhu tulla ja igasugu põnevat koos ette võtta. Atraktsioonide põrandad on värvitud ja väga libedad nii vihma, jää kui lumega, lapsed kukuvad ja vigastavad. Mãnni pargis ongi praegu ainult lindudega liumäed. Iga park Tartus on ka lõbusam kui Männi park. Kes tahab teada millised mänguplatsid peaksid olema, siis tutvuge Soome ja eriti PORI linna keskuses oleva vabaaja mänguplatsiga kuhu pered igas generatsioonis tulevadki koos aega veetma. Kes iganes selle planeeris, ei tea küll mis lastele meeldib. Palun tehke Mustamäe lastele ka äge koht kus iga päev õues veeta! Võiks ka skatepark olla ja suured turnimisatraktsioonid ja laev. Istumispinke ei pea terve park täis olema!!! Ennem oli Männi park palju ägedam kui praegune käkk, mis siia kokku on keeratud ja lastele, eriti suurematele pole mitte midagi huvitavat!
Vasta!
Jaanika: Männipark ka suuremate laste jaoks.
Al 6.a pole seal väga tegevusi:(
Vasta!
Thea: Männipark
Nõus!
Vasta!
Kätlin: Kätlin
Nõus!
Vasta!
Kristiina: Kristiina
Nõus
Vasta!
Надя: Männipark.
Kauaoodatud. Ja nii pettunud. Igav. Nii suur ala ja nii mõttetu nüüd.
Vasta!
Andre: Andre
Park sai küll uue väljanägemise, kuid kahjuks on laps leidnud pargis ennast nõutuna. Ütleb, et tal on seal igav ja teha pole midagi. Eks see ole subjektiivne, kuid tõesti ringi vaadates näib, et lastele vanuses 7+ pole midagi pakutud. On küll üks plats kus justkui on 6-12, kuid reaalsuses ei leidnud seal ka 7 aastane endale tegevust. Ootasin tõesti et luuakse erinevas vanuses inimestele aja veetmise võimalusi. Eriti suurematele lastele ka keerukamaid turnimisalasid.
Kurbusega tuleb tunnistada, et täiskasvanuna pole ka minul sinna parki enam asja. Varem oli mõnus jõulinnak, kus saime lapsega koos trenni teha ja aega veeta. Praegune välijõusaal küll on vahva, kuid puudu erineval kõrgusel lõuatõmbe torud, redelid ja rööbaspuud, kus saaks ka enda keharaskusega trenni teha. Uute kasutus on ebamugav ja minu kasvu arvestades on need ka madalad. Tuleb käia mujal kus veel sellised asjad alles.
Paar korda uuendatud pargis käinud ja ausalt, väga sinna ei kutsu enam.
Vasta!
Pilleriin: Männi
Eeltooduga nõus,
Männipark ei ole enam arendav ega lastesõbralik. Palju ohtlikke detaile, mille tõttu eelistame nüüd lastega käia Löwenruhi pargis.
Vasta!
Ulvi: Mida aeg edasi, seda kummalisem kõik tundub.
Soovin teada, miks teatud seltskond meie linnaosas muudavad *vana hea* ilma mingi põhjuseta nende meelest paremaks? Jääb mulje, et on olnud vajadus laristada korralik rahasumma ära. Miks on valitud konkursi korras projekteerija, kes ei jaga üldse matsu? Tundub, et nendel projekteerijatel pole aimugi laste vajadustest ja ohutusest. Selles pargis on nii palju imelikke asju-näiteks ilusasse parki on ehitatud mõttetud laudteed , milledel on teravate sakkidega vahepaneelid. Mis mõte sellistel laudteedel on? Asfaldile joonistati rõngad ja jooned-samamoodi nende otstarbest aru pole keegi saanud. Võimlemisplats uhkete riistadega- kellele need mõeldud on? Noortele meestele ilmselt, aga vanematele inimestele lihtsamad riistapuud? Miks neid ei ole? Miks on terve park täis tühje mullaseid platse , kus ei ole mitte midagi? Ja seda kriitikat oleks veel ja veel.
Vasta!