Peatame musta energeetika

Anna oma hääl ja aita peatada musta energeetika jõuline toetamine riigi poolt!

allkirjade kogumine on lõppenud

13.02.2012 00:00 kuni 01.06.2012 23:59

356 häält

71%

Põlevkivienergeetika tekitab 90% Eesti keskkonnasaastest. Sellest hoolimata seisab Majandusminister Juhan Parts jõuliselt „musta“ energeetika arendamise eest. Riigieelarvest eraldatakse selleks tänavu 150 miljonit eurot, järgmisest aastast saab Eesti Energia veel 270-540 miljonit euro väärtuses CO2 kvoote, meile kõigile kuuluvat põlevkivi müüakse kolm korda odavamalt turuhinnast ja samaaegselt hoitakse kunstlikult madalal keskkonnatasusid.

Kui Sa oled poolt et peatada must energeetika, siis anna oma allkiri.

AVA SIIT "Avalik kiri Juhan Partsile"


Lisainfo ka Facebookilehel: 
https://www.facebook.com/pages/Peatame-musta-energeetika/296694447061411

Aktsiooni korraldaja

Peep Mardiste, Hannes Tamjärv, Andres Tarand, Valdur Lahtvee, Marek Strandberg, Mart Jüssi, Aleksei Lotman, Toomas Trapido, Jüri-Ott Salm, Raivo Vilu, Mark Soosaar, Epp Petrone, Roy Strider, Juku-Kalle Raid, Olga Gavrilova, Rene Tammist

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Ahto: Põlevkivisse investeerimine on üle-eelmise sajandi majanduse paradigma, maailm toetab täna taastuvaid, aga mitte Eesti!
Petitsiooniga olen igati nõus ja soovin koostajatele edu! Soovin ka, et Majandusminster arvutaks välja ja ütleks avalikult välja ka selle taastuvelektri toetuse kulu tavatarbijale, kui AS Eesti Energia ajab puiduhaket täna Narvas põlevkivi ahju. See on ju silmakirjalik ja ei saa kuidagi toetada taastuvelektri toetuse PÕHIEESMÄRKI - TOETADA TAASTUVENERGIA TEHNOLOOGIAID! Põlevkivikatel, isegi kui sinna haket ajada, et ole ju ometi taastuvenergia tehnoloogia, vaata kust otsast tahes! Ja selle põlevikivi ahju aetud puiduhakke eest saab taastuvelektri toetuse täna samuti AS Eesti Energia, see ometi ei ole ju taastuvenergeetika! See toetus tulebki AS-ilt Eesti Energia ära võtta ja Majandusminister saab oma lubaduse täidetud, taastuvelektri kulu tavatarbija elektriarves väheneb 50% võrra! Või mis iganes % võrra, mille Majandusminister välja arvutab vastavalt tegelikult AS-ile makstud taastuvelektri toetuse eest. Legend räägib, et korra olla nõukogude raudtee natuke vaguneid segamini ajanud ja 33st vagunist koosneva põlevikivi rongis (s.o. päevane ahju minev kogus) olla 3s vagunis olnud killustik. Aetud siis ka see killustik põlevkivi pähe ahju - ahjul polevat mingit vahet olnud.
Vasta!
Jaana: VASTU
Olen VASTU, sest alternatiiviks hakkavad nad TUUMAJAAMA ehitama ja see on hullem.
Hoopis iga talumajapidamine peaks suutma ise oma igapäevase enegia ära tootma.
Alternatiivenergeetika, tuule, laine ja maasoojus on veel tavatarbijale kallis ja keerukas, aga hoopis seda peaks arendama - et iga talumajapidamine ja iga korterelamu oleks võimeline autonoomselt energiat tootma.
Vasta!
Roman: Roman: Vastuseks Jaana arvamusele.
Paneb imestama asjaolu, et tavatarbija ei süvene küsimuse tegelikusesse? Nii tillukesi aatomijaamu ei toodeta nagu eestile sobiks. Oluline on kuidas valitsus määrab riigiettevõttele riiklikult toetust rahastab seda aga tarbija, tegemist on sulaselge varjatud maksustamisega, samas võtab aga valitsus Eesti Energiast dividende välja kulutades neid suvalistele asjadele. Siin ei leia isegi õiguskantsler, et midagi süsteemis mäda oleks? Kui riigiettevõte töötab nii tulusalt, et saab dividendidega priisata, mis õigusega koormatakse siis tarbijaid veel ühe maksuga? Ilmselgelt ongi eesti elektritarbija valitsuse silmis loll lüpsilehm, kes hambad ristis kõik maksud kinni maksab, tahab ta seda ise või mitte. Kas keegi kujutab ette kui kogu see raha läheks hoopis eraisikute või väikeste eraettevõtete elektritootmiste arendamisse? Me saaks tõelise energeetilise julgeoleku ja sõltumatuse.
Vasta!
Aare: Tuleb lõpetada põlevikivi ja selle põlisrahva vara parseldamine välismaale elektri näol
Kuni on ehitatud meie territoriaalveed täis tuulegeneraatoreid, seni võib kütta ka põlevkiviga, kuid selle raiskamine tuleb lõpetada. Kuna meie metsad on suuresti juba maha tõmmatud ja raie mahte suurendatakse, siis võiks põlevkiviga ka tasakaalustada tuuleenergia kõikumist kuni eesti on jälle metsariik. Ja teatud alad võiks eraldadagi hakkevõsapõldudeks, et sellega hiljem tasakaalustada kord aastas tekkivat tuuleenergia kõikumist. Põlevkivi on väga väärtuslik keemia tooraine...
Aare:
Tuulest saadava tulu ülejäägi ( tuleb ehitada rohkem tuulikuid kui endil vaja läheb ) võiks müüa välismaale elektrituru hinnaga ja selle rahaga hoida tuuleparki ja elektrivõrku korras, nii, et rahvas sisuliselt ei peaks elektri eest maksma, see oleks tasuta. Suurettevõtted aga peavad endile niikuinii ehitama iseseisvad eletrijaamad, isegi kui nad tuuleenergiat kasutaks, elektrikatkestuste puhuks. Väiksed üle eesti hajutatud elektrijaamad on energeetiline sõltumatus ja turvalisus, samas kui üks hiigeltuumajaam, mida rahva raha eest ehitataks ja mis väheste klikile ja ärikatele kasumit tootma hakkaks on punkerpommiga purustatav aatomirelv rõõmuks igale potensiaalsele vaenlasele ja selle hävitamisega ei kaasneks mitte ainult suur saaste, ükskõik kui turvaline see poleks, vaid just energiarisk juhuks, kui see rivist välja löödaks. Seega mõtlemisainet on, ainult et meil pole mitte demokraatia, vaid kliki diktatuur mis on demokraatia sildiga maskeeritud. Rahvas ei otsusta midagi, seega demokraatiat pole. Valimised on e-võltsimine, isegi venemaal on e riik pöördvõrdeliselt parem, kasutatakse selle võimalusi valimiste valvamiseks kaameratega, mitte valimiste häkkimise võimaldamiseks. Peaks
Martin: Poolt
Toetan musta engergeetika peatamist. Peame oma mõtlemisviise muutma.
Vasta!
Raul: EE tõmblused ja avanemised
Miks EE üldse sebib ja sekeldab? Sj araabiamaades, Utah's jms. Eks ikka üks põhjus ole selles, et nn must energeeetika keelamine on juba Zooroopas ära otsustatud. Aega aga meile ei ütelda. Skeem on sama, mis eurotsooni minekul. Sm-d Ansip ja Ligi müüsid väikse ja tubli Eesti maha, sest - meist ei muutunud raharuumis mitte midagi (isegi kui ei oleks olnud tubli ja nt kreekat teinud), tsoonil oli hädasti positiivset signaali vaja. St. EE otsib igasuguseid kõrvaltegevusi paaniliselt (nagu kolhoosid tegi lehmakomme ja kolhoosimütse omal ajal), et ametikohad säiluks jms. Praegu on odavam elektrit kasvõi vene gaasist teha. Kõige jaburam on aga tonnist kivist tilga õli pressimine......
Vasta!
Illar: Must-tuule- või sõnnikuenergia
Olen nõus, etmust energeetika ei õigusta ennast. Sellest ei saa aru - miks tuuleenergiast elekter PEAB kallim olema. Näiteks - miks mitte toota seasõnnikust elektrit? Seafarmid ei tea - kuhu sõnnik panna! Basseinides kääritamine on VÄGA kapitalimahukas, aeglane ja ebaefektiivne protsess. Tallinnas katsetati seasõnnikust põlevgaasi tootmist -millele saab lisada gaasi-elektrigeneraatori, mille tulemusena tekib seasõnnikust elekter. Seasõnnikust toodetud PõlevGaasi sobivust kontrollis oma gaasianalüsaatoriga Moskva professor.("Mikrosensornaja tehnikaI" Moskva, peadirektor Hononzon M.G). Eesti Energia vastas konkursil kirjaga - nemad on valinud TEISE TEE ( ehk sõnniku kääritamisel biogaasi tootmise) - mis on küll palju kallim ja palju halvem - kuidsee on nendevalik... Ja nüüd MEIL sureb välja võimalus sõnnikust efektiivselt elektrit toota.
Ehk tuleks hoopis SELLE MEETODI POOLDAJATE ALLKIRJU KOGUDA!!
Vasta!
Mart: Musta energia vastu, aga meil pole ka suurt alternatiivi!
Ma igati eelistaks alternatiivseid valikuid ja mitmekesisut energiaturul, aga peaks ikka ka reaalsusse jääma. Tuulikute energiast ei jätkuks kuidagi ja selleks vaja ka meeletuid investeeringuid teha kompenseerimisjaamade jaoks. Meie väike sissetulek ei võimaldaks seda hetkel kuidagi kinni maksta. Sõnnikuenergia pole käesoleval hetkel kõll eestis mingi suur teema, senised tehnoloogiad liiga kallid ja meie talv rikub palju ära. Kindlasti 5-10a pärast teema. Eesti Energiat ärge nii mõttetult pekske, sest see on väga asjalik ja tulevikku vaatav firma. Kui rakendub 2016 a plaan toota kogu eesti vajadusi rahuldav kogus diislit, siis see ju super. See õli teema on tõeline Eldorado, sest põlevkivi varud maailmas suuresti kasutamata. Eestil ainulaadne tehnoloogiline edumaa! Leian, et eesti energeetiline julgeolek saavutatakse nn alternatiivsete ja põlevkivi kateldega töötavate el jaamadega. Taastuvate osakaal peab kindlasti tõusma!
Vasta!
Illar: Illar Mardile
Sõnnikust pürolüüsi teel el.tootmist ei mõjuta talv ega ilmastik. Sõnniku kääritamise teel biogaasi tootmine on kordades kallim kui pürolüüsida. Pürolüüsi puhul on ühekordne investeering - pürolüüsiseadme valmistamine ja gaasi-elektigeneraatori ost. Edasion juba tootmisprotsess,mikkest hakkab laekuma summad elektri eest.
Vasta!
Toomas:
toetan musta energeetika peatamise
Vasta!
Margus: Ära tule eile meile!
Täna valitseb elektrisfääris eilne päev, iseenesest üliolulist eluala juhib seltskond, kelle arusaamist mööda hoiab sagedust normi piirides ainult priske kopp põlevkivis ja rammusad Peipsi taha ulatuvad õhuliinid. Arukas Võrk, net metering on neile futuristlik ulme, päikesepatareid katustel ja elektriautod tänavatel loodetavasti möödaminev snooblus, tuulefarmid - noh neid võiks ju nii 15 % ju olla, kui Euroopa nii väga soovib!

Tõeline Sampo oleks aga oma, maksumaksjate ja nende laste ja lastelaste kulul ehitatud tuumajaam, kust siis pritsiks kulda-karda ja elektrisiniseid sädemeid....noh vähemalt siis juhtkonnale ikkagi kui mujale ei jätku!

Tuul energeetikamaailmas on aga pöörama hakanud. Nii nagu massimeedias, kus seda sisuga täitma hakanud tarbijad, juhtub see peatselt ka elektrivõrkudes. Päikesepatareidest, mikroturbiinidest, elektriautode akudest, vetikaalteljega tuulegeneraatorite klemmidelt hakkab lisanduma elektrivõrku iga päevaga üha enam vabu liikuvaid elektrone. Ning varsti ei ole midagi muutlikumat ilmas, kui elektrihind võrgus. Kuhu jääb aga selle keskväärtus, sõltub ka siia allkirja andjatest. Mida lühem on maa elektri tootjast kasutajani, seda parem.
Vasta!
Margus:
Täna valitseb elektrisfääris eilne päev, iseenesest üliolulist eluala juhib seltskond, kelle arusaamist mööda hoiab sagedust normi piirides ainult priske kopp põlevkivis ja rammusad Peipsi taha ulatuvad õhuliinid. Arukas Võrk, net metering on neile futuristlik ulme, päikesepatareid katustel ja elektriautod tänavatel loodetavasti möödaminev snooblus, tuulefarmid - noh neid võiks ju nii 15 % ju olla, kui Euroopa nii väga soovib!

Tõeline Sampo oleks aga oma, maksumaksjate ja nende laste ja lastelaste kulul ehitatud tuumajaam, kust siis pritsiks kulda-karda ja elektrisiniseid sädemeid....noh vähemalt siis juhtkonnale ikkagi kui mujale ei jätku!

Tuul energeetikamaailmas on aga pöörama hakanud. Nii nagu massimeedias, kus seda sisuga täitma hakanud tarbijad, juhtub see peatselt ka elektrivõrkudes. Päikesepatareidest, mikroturbiinidest, elektriautode akudest, vetikaalteljega tuulegeneraatorite klemmidelt hakkab lisanduma elektrivõrku iga päevaga üha enam vabu liikuvaid elektrone. Ning varsti ei ole midagi muutlikumat ilmas, kui elektrihind võrgus. Kuhu jääb aga selle keskväärtus, sõltub ka siia allkirja andjatest. Mida lühem on maa elektri tootjast kasutajani, seda parem.
Vasta!