Trükimuuseum Tartus — Jah!

Trükimuuseum on Tartus tegutsev eramuuseum, mis on alates 2010. aastast tutvustanud huvilistele valdkonna ajalugu ekskursioonidel, näitustel ja õpitubades. Trükimuuseumis on leidnud kodu kümned trükipressid, sajad puust ja tuhanded tinast kirjatähed, erialakirjandus ja mälestuste kogu. Muuseumi on külastanud tuhanded lapsed, täiskasvanud, väliskülalised... muuseum on koduks kirevale rahvusvahelisele vabatahtlike kogukonnale ja stuudioks tegevkunstnikele.

Kahjuks ei suuda Trükimuuseum olla ühtaegu nii kultuuripärandit edasi kandev mäluasutus, koolituskeskus ja kunstistuudio kui ka edukas ettevõte. Muuseum teenib tulu õpitubade korraldamisest ja toodete müümisest, kuid need ei kata ära korraga nii üürikulusid kui töötajate palkasid.

Mina pean Trükimuuseumi ettevõtmiseks, mis rikastab Tartu kultuurielu ja tagab unikaalsete kultuurilooliselt väärtuslike seadmete ja ka oskuste säilimise. Trükimuuseum kehastab kõiki 21. sajandi mäluasutuse positiivseid külgi koostööst interaktiivsuseni, kuid ei saa siiski eeldada, et üks muuseum tegutseb ainult omatuludest. Ootan seetõttu, et Tartu linn ulataks muuseumile abikäe ning võtaks enda kanda Trükimuuseumi ekspositsioonisaali üürikulud. Ainult nii on võimalik, et linn, kus asus Eesti esimene trükikoda, oleks jätkuvalt koduks Trükimuuseumile.

allkirjade kogumine on lõppenud

24.07.2013 00:00 kuni 01.09.2013 23:59

1070 häält

356%

Trükimuuseumi ekspositsioonisaal ja õppeklass on kokku 300 m2 ning me rendime seda trükikojalt Greif. Igakuine üürikulu on vahemikus € 1000 - € 1500, sõltuvalt küttest ja elektrist.

Aastane kogukulu Trükimuuseumi ekspositsioonisaali ülalpidamiseks on seega suurusjärgus € 15 000. Me usume, et Eesti suuruselt teisele linnale, kelle eelarve on ligi € 152 000 000, on see jõukohane kohustus.

Aktsiooni korraldaja

Asukoht: MTÜ Eesti trükimuuseum, Kastani 38, 50410, Tartu.

Internetis: www.trykimuuseum.ee ja facebook.com/trykimuuseum.

Kontakt: Lemmit Kaplinski, juhatuse liige, tel. 5118619, lemmit@trykimuuseum.ee

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.

Tiina:
Trükimuuseum on midagi enamat kui lihtsalt muuseum, mis on tihti vanade asjade klaasi tagant vaatamise ja mitte-puutumise koht. Siin saab käed ise ka käed trükivärviseks teha. Meie tegime lapsega koos endale paar märkmikku ja postkaarti ja elevust jätkus seal suurte masinate keskel tundideks. Kahju oleks, kui selline "käed-külge-muuseum" ära kaob.
Vasta!
Annika: Trükimuuseumi toetuseks
Olen trükimuuseumi külastanud mitu korda. Eriti eredalt mäletan korda, mil minuga samal ajal oli muuseumi sattunud üks inglise härra, kes oli vanadest masinatest nii võlutud, et õhkas nagu armunu. Trükimuuseum kannab nii ajaloohõngu kui funktsioneerib interaktiivse modernse kultuuriasutusena. Olen veendunud, et trükimuuseum kannab Tartu linna jaoks olulist väärtust ning linn peaks sellise asutuse üle uhke olema. Seega, Tartu, hoia oma väärtusi!
Vasta!
Heli: Toetan trükimuuseumi säilimist ja sellele arenguvõimaluse andmist
Trükimuuseum Tartus peab kindlasti säilima, sest pakub nii teadmisi, avastamisrõõmu ja väga mitmekülgset tegutsemisvõimalust igas eas inimestele.
Tü keelekeskus on oma 30 välisüliõpilaselt saanud väga positiivse tagasiside just selle muuseum külastuse ja töötoa kohta. Muuseum väärib toetamist Tartu linnavalitsuse poolt.
Vasta!
Heilo: Heilo: Toetan
Käisin neil päevil ise trükimuuseumis trükkimas. Ladusin ükshaaval tähti, vasakult paremale, peegelpildis, raami sisse. Milline zen töö! Ja veel võimsam on mõelda, et kõik meie eestikeelne kirjandus, "Kalevipoeg", "Tasuja" jm mis meie rahva iseteadvust tõstis ja tänu millele me oleme siin kus oleme, on laotud tähthaaval, peegelpildis. Kõik mis laoti enne 1898. Seda peab ise tunnetama.
Soovitan kõigile minna trükimuuseumisse ja mingi töö seal korda saata.
Mina trükkisin oma plaadi plaadiümbrist "Kõõtsõ Film´i".
Sestap toetan Trükimuuseumi jätkumist.
Vasta!
Eneli: Jah!
Toetan trükimuuseumi säilimist!
Vasta!