Vajame otsebussiliini Tiskrest kesklinna

allkirjade kogumine on lõppenud

05.10.2018 00:00 kuni 20.11.2018 23:59

288 häält

28%

Head Haabersti elanikud!

 

Esitasin Tallinna Linnavolikogus arupärimise, miks Tiskre, Pikaliiva ja osad Vismeistri elanikud ei saa bussiga kesklinna sõita. Tallinna linnavalitsus teatas vastuseks, et seda bussiliini pole vaja, sest sõitjaid ei jätkuvat. 

Igapäevaselt piirkonna liiklust jälgides, asumi inimestega suheldes ja ka oma pere liikumisi arvestades mina linnavalitsuse juttu ei usu. Tiskre, Pikaliiva ja Vismeistri asumites kokku elab üle 7500 inimese ja piirkonna elanikkond pidevalt kasvab. Väga palju on lapsi, kes tuleb üle linna koolidesse ja lasteaedadesse viia, sest piirkonnas kooli pole ja ainsas linna ehitatud lasteaias said kohad täis juba enne ehitise valmimist. Lisaks on meie naabriks samuti väga kiiresti arenev Harku vald. Kuigi avati uus Haabersti ristmik, pole ummikud kuhugi kadunud. 

Linnavalitsus väidab, et uuel kesklinna otseliinil poleks piisavalt reisijaid bussi nr 4 (Tiskre-Väike-Õismäe) sõitjate arvu pinnal. See ei näita tegelikult midagi, sest meie asumite inimesed sõidavad enamuses kesklinna mitte Õismäele. Võrdluseks näiteks bussiga nr 21A (Kakumäe-Väike-Õismäe) sõidab 3 korda vähem inimesi kui bussiga nr 21 (Kakumäe-Balti Jaam).  Õismäel ümberistumisega kesklinna sõidule kulub ca tund aega ja keegi ei taha põhjuseta kulutada oma väärtuslikku aega. Linnavalitsuse tegevusetuse pärast ollakse sunnitud sõitma isiklike autodega.

Ettepanek pole mitte sulgeda mõni Kakumäe tegutsev bussiliin, vaid avada uus otseliin Tiskrest kesklinna. See annaks piirkonna inimestele võimaluse kasutada mugavat ühistransporti, vähendaks ummikuid nii Rannamõisa teel kui Paldiski maanteel ja hoiaks kokku tuhandeid linlaste liikluses veedetud tunde. 

Plaanis on koguda vähemalt 1000 toetusallkirja nii digitaalselt petitsiooni.ee lehel kui paberil. Kui allkirjad koos, saab Tallinna Linnavolikogus anda linnavalitsusele ülesande uue bussiliini avamiseks.  Piirkonna elanikud on täpselt samasugused Tallinna maksumaksjad ja väärivad võrdset kohtlemist!

 

Toetage uue bussiliini avamist!

 

 

Aktsiooni korraldaja

Mart Luik
Tallinna Linnavolikogu aseesimees

Palun logi sisse või registreeri ennast kasutajaks, kui soovid antud teemat kommenteerida.